Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2005., 14:33   #41
Quote:
Vanjushka kaže:
Sve je u glavi, cini mi se.
...a naročito metak
Ja baš volim kad ovak netko postavi neko pitanje, pita za savjet itd., a onda dobije štono bi tea ili tkoveć rekao - riječ gospodnju Te nemoj žderat pa neš imat problema, te budi karakter, te ko ti je kriv kaj si uopće počeo pušit... ma, mislim, ajte u crkvu evangelizirat i propovijedat

Činjenica je da su pušači gotovo svi redom ovisnici, pa kad prestanu pušit, onda, kao i svaki ovisnik, traže neki nadomjestak za ovisnost. Tzv. cross-addiction. Pa onda neki žderu, grickaju i debljaju se. Znala sam ja i jednu koja je prestala pušit, a onda počela pit. Svašta ima na ovome svijetu. I Bog nas sve voli

Al isto tak je činjenica da se mnogima (meni, recimo, ne, ali znam da mnogima da) od cigarete pojačano kenja, pa se crijeva nauče na to pojačanje i onda kad im ga oduzmeš, malo se zblesiraju i eto ti napuhnutog trbuha.

Ja kad sam svojedobno prestala pušit na godinu dana, nisam se niš zdebljala. Ali baš ni grama. Unatoč tome kaj sam imala superneurotičnu potrebu grist sve što mi se nađe na putu, oš čips, oš krmendal, oš ljude, oš građevinski materijal. Žderala sam ko termit. No, bila sam živčana ko pas svih godinu dana i možda je to razlog kaj se nisam zdebljala. A možda i to kaj sam imala dvajst i neštokusur godina, pa se tako mlađahna ni inače nisam debljala baš lako (osvetilo mi se kasnije). Kajaznam. Al ja baš nisam neki svijetli primjer jerbo sam nakon godinu dana nepušenja jednog dana jednostavno ponovo počela pušit ko zadnji idiot i, eto, pušim još danas. U međuvremenu sam se i zdebljala

Kaj se savjeta tiče, moja sister je prije 4 godine prestala pušit i prva tri mjeseca je konstantno žvakala mekinje i nekakve kekse s mekinjama + pila puno tekućine. Pomoglo je probavi, zdebljala se samo 2 kg i onda su joj, nakon tri-četiri mjeseca, sve otišle (kile, naravno). Moš probat. Gud lak.
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Old 20.03.2005., 17:35   #42
kad je moj dragi prestao pušit, htio je nešto žvakat, a ja sam mu rekla nek žvače mrkve. kupio si je mrkve i žvakao je mrkve. ima isto kila ko kad smo se upoznali.
alexxx is offline  
Old 20.03.2005., 20:13   #43
Quote:
alexxx kaže:
ne debljaju se ljudi jer ne puše, nego zato što žderu.
žvačite mrkvu pa se nećete zdebljat.
dodouprolazu is offline  
Old 20.03.2005., 20:36   #44
Quote:
alexxx kaže:
kad je moj dragi prestao pušit, htio je nešto žvakat, a ja sam mu rekla nek žvače mrkve. kupio si je mrkve i žvakao je mrkve. ima isto kila ko kad smo se upoznali.
Sve pet, al meni je mrkva prvo najmilije jelo nakon Domestosa
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Old 21.03.2005., 09:26   #45
Quote:
Cyn kaže:
Sve pet, al meni je mrkva prvo najmilije jelo nakon Domestosa
U cemu je problem? Uzmi onda prvo omiljeno jelo
dodouprolazu is offline  
Old 21.03.2005., 10:25   #46
Quote:
Cyn kaže:
Sve pet, al meni je mrkva prvo najmilije jelo nakon Domestosa
korijen kupusa, muesli, korabice, jabuke, pomidori, grančice hrasta.. nešto možeš žvakat
alexxx is offline  
Old 21.03.2005., 22:15   #47
Quote:
alexxx kaže:
korijen kupusa, muesli, korabice, jabuke, pomidori, grančice hrasta.. nešto možeš žvakat
cackalice ne debljaju garant

a mozes jih onako zenstveno s jezikom po ustima prebacivati
sergio is offline  
Old 20.03.2008., 10:19   #48
koliko ste se udebljali nakon prestanka pušenja??
Kayla3 is offline  
Old 20.03.2008., 10:27   #49
a jebiga stara,utjesila bi te ali ne znam kako jer ne znam nikoga tko je prestao pusiti i nije se udebljao
najbolja frendica je prestala prije par godina-dobila 10 kila
sestra prije par mjeseci-5kg
i popis ide dalje

sto vise tjelovjezbe i kontrolirana prehrana,da se to srediti...ako si uspjela prestati pusiti (svaka ti cast) mozes i kontrolirati tezinu
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 20.03.2008., 10:48   #50
zašto se svatko udeblja tko prestane pušiti?
ja dok sam prestajala pušiti nije mi na kraju pameti bilo ići jesti.
ili hranom zamijenit cigarete.
ništa mi cigarete nije moglo zamijeniti,al dobro ja sam tip
koji kad je u depri ništ ne jede.
CosmaShiva is offline  
Old 20.03.2008., 11:08   #51
Quote:
al dobro ja sam tip
koji kad je u depri ništ ne jede.
bless your heart girl
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 20.03.2008., 13:40   #52
da li se zdebljaš kad prestaneš pušit ipak ovisi o svakom organizmu posebno i ne mora nužno imati veze sa jelom...
Ja kad sam prestala pušit, obzirom da sam sklona debljanju, strogo sam pazoila šta jedem i više nego dok sam pušila upravo iz razloga da ne natučem kile i svejedno sam se zdebljala 5 kila u mjesec i pol!!!! za poludit!!! a fakat nisam jela niš više nego inače

istina sad je to već krenulo "prema dole" ....no, što želim reći: doktorica mi je rekla da razlog može biti jer dok pušiš organizam troši određene kalorije na obranu od svih tih otrova koje unosiš i zaštitu i kad prestaneš pušit, taman da jedeš isto kao i prije može se desit da u prvo vrijeme dobiješ par kila jer dođe do viška kalorija! na svu sreću, to se sve i normalizira u ca godinu dana i te kile najčešće same odu bez ikakvih djeta...
maratonka is offline  
Old 20.03.2008., 15:07   #53
ja sam se nadebljala 5 kg ( a to je bilo prije 1,5 god) i još ih nisam skinula, a jedem manje nego prje, i vježbam 4 puta tjedno.
da ga jebeš-
nadebljat ćeš se i bez da više jedeš jer kutija cigareta potroši cca.300kcal, dakle, ako pušiš npr. kutiju i po dnevno to je već 500kcal viška kad prestaneš.
mighty_aphrodite is offline  
Old 20.03.2008., 18:39   #54
Quote:
mighty_aphrodite kaže: Pogledaj post
nadebljat ćeš se i bez da više jedeš jer kutija cigareta potroši cca.300kcal, dakle, ako pušiš npr. kutiju i po dnevno to je već 500kcal viška kad prestaneš.
Kako molim?
Na što ode tih 300 kalorija, na uvlačenje dima u pluća? Ne kontam.
Maslina is offline  
Old 20.03.2008., 20:44   #55
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
koliko ste se udebljali nakon prestanka pušenja??
Lani sam prestala pušit (ustvari ispravnije je reć drastično smanjila, sad zapalim par mjesečno, kad se napijem obično vani), i skinula 10kila
Paralelno.

Udebljaš se onolko kolko ždereš, a ovisnost o cigareti neki valjda zamijene hranom.
Kod mene nije tako. Naime, meni je hrana nezamjenjiva , pušila, pila, drogirala se ili ne - ja ću uvijek jest Zato ostavljanje cigareta (ili navlačenje na njih) kod mene nikaj ne mijenja po tom pitanju.
TincH is offline  
Old 21.03.2008., 12:08   #56
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Kako molim?
Na što ode tih 300 kalorija, na uvlačenje dima u pluća? Ne kontam.
je ozbiljno, to je nažalost tako- ne bih ni ja to htjela.

e sad ne sjećam se gdje sam točno čitala da je baš 300kcal kutija, ali istraživanjem je definitivno dokazano da se prestankom pušenja može debljati i da se identično hraniš kao prije.
dakle, nije dovoljno ne prežderavati se, ti se i normalnom, uobičejenom prehranom nakon prestanka često udebljaš:

Nikotin ubrzava metabolizam, dok prestanak pušenja, čak i uz istu količinu pojedene hrane, može dovesti do dobitka na težini koji može biti znakovit.
(http://www.plivazdravlje.hr/?section...enu2=&bid=51-0)

ja se nisam ničim prežderavala ni grickala kad sam prestala, pazila sam, pa svejedno...
mighty_aphrodite is offline  
Old 18.03.2012., 14:05   #57
naviku moras zamjeniti navikom.

kao sto svi pusenje zamjene hranom, ja sam krenula trenirati u unatoc prestanku pusenja ostala super
Giulietta is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.