Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2010., 09:42   #1
Question Sjeća drveća koja se nalaze na javnoj površini ispred kuće - kome se obratiti?

Veliki pozdrav!

Zanima me kome se obratiti u svezi sjeće drveća na javnoj površini ispred kuće?
Naime, prije tri godine kupili smo kuću, a ispred kuće na javnoj površini zasađena su dva stara oraha. Mi tu javnu površinu ispred kuće redovno kosimo, čistimo lišće, održavamo ju...No, htjeli bi se riješiti oraha jer stvaraju probleme, kako nama tako i susjedima. Na njihovo mjesto posadili bi novo drveće.

Kome se obratiti? Iz Osijeka sam.

Hvala puno na odgovoru, il savjetu.

(Ispričavam se ako tema već postoji, u tom slučaju me uputite tamo)
Kaede is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:24   #2
Ja imam isti slučaj...i moj susjed također...
On je svoj bor sasjeko.
Obratio se komunalcu, oni su ga poslali u poglavarstvo mislim i tamo je podnio zahtjev o rušenju stabla.
To je procedura koja traje i malo ćeš se načekat u periodu od podnošenja zahtjeva do rušenja stabla.
Tako je bar bilo kod susjeda.
Humana dolina is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 02:24   #3
Obratiti se Komunalcima pa ako oni presude da je drvo bolesno donose rješenje u kojem se nalaže Unikomu da drvo ukloni. No budući da je u Osijeku zadnjih godina dosta posječen fond drveća (Gundulićeva, Adamovićeva, Henglova...) jako su rigorozni oko odobravanja sječe.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 08:43   #4
Hvala puno na odgovorima. Krećemo u akciju
Kaede is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2023., 10:36   #5
Ne znam ima li bolja tema za ovo pitanje, ako ima, molim prebacite.
S obzirom na to da trenutno od Zrinjevca i Vatrogasaca ne uspijevam dobiti pomoć, zanima me koliko bi moglo koštati rušenje drva od strane neke firme.
Jedne smo na cesti pitali, rekoše oko 600 €, to mi se čini dosta, no ne znam kako se kreću cijene u tom poslu.
Drvu su pukle grane, vise, raste jako ukoso...ima lil netko možda preporuku za nekog.
Ako ne bud išlo preko Zrinjevca ili Vatrogasaca.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2023., 04:50   #6
Ja imam ispred kuće dva ogromna čempresa koji mi samo prave štetu na kući, nova rina mi je za par godina protrula i puna je bobica od čempresa, stalno ju treba čistiti. 4 puta sam podnio zahtjev da se sruše ali jednostavno teta Jasenka ne da, kaže da su zdravi.
__________________
𝓣𝓮𝓼𝓴𝓸 𝓚𝓵𝓲𝓼𝓾 𝓷𝓪 𝓴𝓪𝓶𝓮𝓷𝓾 𝓲 𝓴𝓪𝓶𝓮𝓷𝓾 𝓳𝓮𝓻 𝓳𝓮 𝓚𝓵𝓲𝓼 𝓷𝓪 𝓷𝓳𝓮𝓶𝓾 !
No123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.