Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 16:10   #21
Quote:
fairy696 kaže: Pogledaj post
a jesu oni ikad njega prijavili za to maltretiranje? ono... nazoveš policiju da tuče i maltretira... dvije i pol godine su to trpili??
Uglavnom je maltretirao i prijetio, samo je jednom lupio sina dok je išao branit majku, i ja sam ih pitao zakaj ne zovu muriju, ali šta bi se promijenilo?Murija bi došla, napravila zapisnik i doviđenja, a oni onda moraju bit u kući s njimi dalje, a bolesnika je bolje pustit na miru.
purger84 is offline  
Old 17.10.2007., 16:12   #22
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ne razumijem što ti hoćeš da ti mi tu kažemo? Da majka i dvije kćeri stpaju oca u ludnicu (ako je lud) ili da ga izbace na cestu?!

Moralno je to možda i ok (obzirom da maltretira obitelj) ali PRAVNO neizvedivo!
On je suvlasnik u 1/2 dijela kao i supruga u 1/2
Gle došao sam tu i iznio ovu priču sa nadom da netko možda ima neki savjet, možda je prošao slično ili zna neku pravnu caku.
purger84 is offline  
Old 17.10.2007., 16:30   #23
Quote:
purger84 kaže: Pogledaj post
Gle došao sam tu i iznio ovu priču sa nadom da netko možda ima neki savjet, možda je prošao slično ili zna neku pravnu caku.
oćeš caku!

Oduzeti mu poslovnu sposobnost i stpati ga u ludaru!

i staviti mu skrbnika.

Eto ti cake!!!

ali to ti je nezivedivo (ako je čovjek normalan). To što je on možda patološki ljubomoran ili sa nekom dijagnozom anksioznosti ne oduzima mu pravo na vlasništvo?!
Vlasništvo je nepovredivo i neotuđivo . I ako ode u ludnicu neće zauvijek (ići će na dva tri tjedna) i evo opet ga nazad.

Uostalom, ako njegova supruga to sve trpi, kćerka isto..... neznam zakaj se ti tu uzrujavaš.

Uostalom cura ti studira medicinu, pametna je i poslovno sposobna.... neka ga prijavi CZSS i pokrene sama taj postupak.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 17.10.2007., 16:37   #24
Quote:
purger84 kaže: Pogledaj post
Uglavnom je maltretirao i prijetio, samo je jednom lupio sina dok je išao branit majku, i ja sam ih pitao zakaj ne zovu muriju, ali šta bi se promijenilo?Murija bi došla, napravila zapisnik i doviđenja, a oni onda moraju bit u kući s njimi dalje, a bolesnika je bolje pustit na miru.

Da, to je točno, ali bi napravila i prijavu Centru za socijalnu skrb koji bi pozvali njega i gospođu, ona bi tražila od Centra pomoć, dobili bi nadzor socijalnog radnika koji bi pratio razvoj situacije u obitelji, preporučio liječenje .....ne bi baš bilo - ništa!

Ako bi on odbijao liječenje, socijalni radnik donosi mišljenje i preporuku - s tim bi žena išla po rastavu, a onda što bi rekli pravnici, to ne znam

ne znam ni zašto gubite vrijeme .....neka supruga nešto poduzme, ako ona neće, znači da joj nije tak baš loše...
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 17.10.2007., 19:00   #25
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
Da, to je točno, ali bi napravila i prijavu Centru za socijalnu skrb koji bi pozvali njega i gospođu, ona bi tražila od Centra pomoć, dobili bi nadzor socijalnog radnika koji bi pratio razvoj situacije u obitelji, preporučio liječenje .....ne bi baš bilo - ništa!

Ako bi on odbijao liječenje, socijalni radnik donosi mišljenje i preporuku - s tim bi žena išla po rastavu, a onda što bi rekli pravnici, to ne znam

ne znam ni zašto gubite vrijeme .....neka supruga nešto poduzme, ako ona neće, znači da joj nije tak baš loše...

Da super je ženi doma, razlog da ništa nije dosad učinila je strah šta bi on sve mogao napraviti u odmazdi,inače danas su išli oboje potpisat rastavu,sporazumno.
purger84 is offline  
Old 17.10.2007., 19:03   #26
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
oćeš caku!



Uostalom, ako njegova supruga to sve trpi, kćerka isto..... neznam zakaj se ti tu uzrujavaš.
Pa možda zato kaj u zadnje vrjijeme je sve više bolesnika koji ne vide izlaz pa pobiju i ženu i djecu pa sebe, ne znam, mislim da je to možda razlog mog uznemirenja???nažalost zbog male mirovine gospođa nije bila u stanju nešto poduzeti, ali uz stalno nagovaranje konačno su se stvari počele odvijat bolje.
purger84 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.