Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2010., 13:45   #1
Lightbulb Astrologija i snovi - astrološka tumačenja snova

Već dugo "maštam" o ovom topicu samo me mučila forma u kojoj bi se on kao takav mogao isfurati da bude zanimljiv, poučan i nadasve astrološki. Uglavnom, odlučih pokušati i zato ću probati dolje istaknuti i nekoliko osnovnih pravila koja su nužna da bi ovaj topic mogao smisleno funkcionirati.








Astrologija & snovi






Ako imamo na umu da prosječan čovjek spava osam sati dnevno, lako je izračunati koliko vremena je jedna osoba u svom životu provela spavajući. Hoću reći, u prosjeku 1/3 vlastitog života provedemo "u krpama" ali ono štio je još bitnije jest da za veliki broj ljudi ti sati ostaju i bivaju potpunom nepoznanicom, jednom vrstom izgubljenog dijela života, izgubljenog u nizu slika gdje se oni sami ne mogu pronaći.


Jer...čovjekov interes za snove postoji od pradavnih vremena i to "nije slučajno" jer radi se o tome da su snovi naša (kako su striček Freud i striček Jung u svom radu često isticali) naša "vrata u ono nesvjesno". I kao takvi ono su jedna vrsta nama svima vrlo vrijednog iskustva - iskustva za koje imamo svakonoćno dostupne ulaznice ali i iskustva koja predstavljaju neku vrstu naše svakonoćne spone s "onostranim". U snovima izlazi na vidjelo naše unutrašnje stanje, to nešto što je bilo u nama, a nismo uspjevali ili ne uspjevamo izraziti u zbilji...a svi jako dobro znamo koliko su ljudi kao bića skloni tome da "bitne stvari zadrže u sebi". Praktična korist od rada sa snovima može biti ta da kroz potpuniji uvid u vlastitu psihu postajemo svjesni vlastitih neravnoteža što nam omogućava da te neravnoteže ispravimo...


Također, kako u snovima nema "racio filtera" on kao medij pruža nama sanjačima nebrojene mogućnosti da se izrazimo. Kao takav san je vrlo vrijedan astrološki materijal koji nam može dati uvida u one suptilnije tranzitne utjecaje....one utjecaje kojih nismo niti svjesni jer u snovima planeta s nama vodi puno suptilniji dijalog nego kada smo budni.

Zanimljivo je da upravo zbog ne postojanja tog "filtera" ljudi kao da su u stanju i "puno dalje" dosegnuti u svojim snovima. Pa tako striček Arroyo u svojoj poznatoj knjizi "Astrologija, karma i transformacija" ističe da tranziti pokazuju kakvo je oslobađanje nečije energije (i karma) ne nužno što se događa i da smo zato u snovima znatno otvorenji na utjecaje dalekih transpersonalnih tijela.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 13:54   #2
Evo i nekih osnovnih crtica kojih bi se trebali držati ako želimo da topic smisleno funkcionira – a vjerujem da to svi želimo.



  • Dakle, na ovo topicu sudionici mogu ostaviti opisan vlastiti san, a oni koji žele mogu toj osobi ostaviti na ovom istom topicu astrološko objašnjenje takvog sna.

  • Važno je da osoba uz izloženi (opisani) san ostavi link svoje natalne karte kao i vrijeme kada ga je sanjala da bi se mogli vidjeti i objasniti trenutni planetarni utjecaji.

  • Ovo je astrološki pdf i zato je važno da onaj tko odgovara jasno izloži astrološku poveznicu s snovima.

  • Također, ne mora to uvijek biti potpuno tumačenje (jer bi za tako nešto trebali doista imati puno "stručnog kadra" (ljude koji imaju i vremena, znanja i volje da ga posvete tumačenju tuđih snova na ovaj način)...može biti i dobra opaska na relaciji san – astrologija. Npr. netko sanja lijepe snove pune života i optimizma, a trenutno živi tranzit Neptuna preko Jupitera dovoljno je istaknuti kako upravo takav tranzit jača vjeru, ekspanziju pozitivne svijesti ili pak ono što nazivamo - duhovno uzdizanje.

  • I na kraju nešto posve praktično ali ne manje važno - da ne bi topic postao pretrpan neodgovorenim snovima, ajmo za početak uzeti formu da se ne ostavljaju snovi ukoliko postoje npr. tri neodgovorena sna. Tj. nakon što na topicu bude napisano tri sna koja nisu dobila odgovor na istome nemojte pisati svoj san – pričekajte malo dok se oni prije vas ne dobiju odgovore.



Welcome.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:59   #3
Ovako, noćas sam nešto jako čudno sanjala pa mi je palo na pamet to napisati ovdje, budući da je meni samoj teško protumačiti takav san.
Sanjala sam da sam pronašla u svom autu mrtvu ženu, bila je ubijena, ali ne znam tko je to bio, niti tko ju je ubio. Ubrzo nakon buđenja zaboravila sam gotovo sve detalje iz sna, uvijek mi se to dogodi, no mislim da to nije niti jako bitno, pa eto ako ima netko neku ideju šta bi ovaj san mogao značiti nek napiše.

Imam još jedan zanimljiv san, no to je bilo prije nekih 2 mjeseca možda, ne sjećam se točno, znam samo da je ostavilo utjecaja na mene....naime radi se o tome da sam sanjala svoje vjenčanje, 2 puta u razmaku nekih tjedan dana, prvi put sam se udavala za nekoga u časničkoj uniformi, osoba koju ne poznajem u stvarnom životu i bila sam užasno nesretna i zbog njega i zbog udaje i zato što svadba nije izgledala kako sam ja htjela...drugi puta sam sanjala da se udajem za osobu koju volim, ali nismo u vezi trenutno, sve je bilo dobro, na svadbi su bili i moji bivši dečki, iako mislim da ih nisam zvala, poslije na svadbi sam se posvađala sa mladoženjom i jako sam plakala, ali nisam bila tužna, ne mogu objasniti taj plač.

Evo i natalne karte, pa ako netko zna šta bi moglo značiti nešto od toga, bilo bi zanimljivo....
http://i51.tinypic.com/jjlkc2.gif

Inače se uglavnom ne sjećam što sam sanjala, tako da možda ovo zbilja nosi nekakvu poruku ili nešto.
Unaprijed hvala
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 16:19   #4
Martinka,

tvojim XII. poljem tranzitira Saturn što označava razdoblje intenzivnog suočavanja sa podsvjesnim sadržajima, što se najvećim dijelom odvija kroz snove (XII.), a poruke (ME) koje kroz njih dobivaš (VE je vladar XII. polja i ASC-a) su ti bitne za razumijevanje tvojih odnosa sa drugima (ME0VE na DSC-u) općenito ili konkretno sa partnerom (VII.). Ono na što te tvoja podsvijest u ovom periodu vjerojatno upozorava jest da je potrebno preispitati smisao i budućnost odnosa koji imaju korijen u emocionalnoj ovisnosti o partneru (VE180PL), podčinjavanju u odnosima i nerelanim očekivanjima u ljubavnim vezama (MO90NE, vladar V.polja), što sve ide na uštrb tvog samopoštovanja (vladar V. /ego/ MO90JU) i pridnosi stvaranju krive slike koju drugi imaju o tebi (MO je i vladar X.polja, spomenuti kvadrat sa NE). U pozadini svega krije se zapravo strah od gubitka - u Veneri (vladar XII.) ''živi'' Sunce (SO u Ta), koje je u opoziciji sa SA u Sc, vladarem IV.polja, pa je taj strah nešto što nosiš iz obiteljskog doma...Ne bih dalje, ti sama znaš što je i koliko od napisanog točno/netočno, idemo na snove


Quote:
Sanjala sam da sam pronašla u svom autu mrtvu ženu, bila je ubijena, ali ne znam tko je to bio, niti tko ju je ubio.
Auto simbolizira našu sposobnost aktivnog upravljanja životom. San ukazuje na to kod tebe postoji želja da ''uzmeš stvari stvari u svoje ruke'', no da si još uvijek u fazi pasivnog prepuštanja ''sudbini'' (mrtva žena - simbolički VE180PL). Ipak, sama smrt otvara mogućnost rađanja nove snage u tebi da ''preuzmeš kormilo''


Quote:
naime radi se o tome da sam sanjala svoje vjenčanje, 2 puta u razmaku nekih tjedan dana
Natalno prikazano vladarem XII. polja VE u konjukciji sa ME /dvostruki znak/ na vrhu VII. polja /vjenčanje/. ME je ovdje znak slobodne volje (vlada XI. poljem, bhavom/kućom slobodne volje u Jyotishu) i donošenja izbora/odluke. U prošlom snu ta slobodna volja bila ti je prikazana automobilom (ME).

Quote:
prvi put sam se udavala za nekoga u časničkoj uniformi, osoba koju ne poznajem u stvarnom životu i bila sam užasno nesretna i zbog njega i zbog udaje i zato što svadba nije izgledala kako sam ja htjela...
Natalno : vladar VII. polja MA /muž, muškarac, uniforma/ 150 VE.
Ovo je prvi mogući ishod, nalaženje u situaciji koja nam definira život, a sve je izvan naše kontrole i mi smo bespomoćni - ne poznajemo osobu, svadba nije po našoj zamisli, nismo sretni sa osobom koja je nasuprot nas - dominantna (uniforma).

Quote:
drugi puta sam sanjala da se udajem za osobu koju volim, ali nismo u vezi trenutno, sve je bilo dobro, na svadbi su bili i moji bivši dečki, iako mislim da ih nisam zvala, poslije na svadbi sam se posvađala sa mladoženjom i jako sam plakala, ali nisam bila tužna, ne mogu objasniti taj plač.
Ovo je obrnuta slika prve situacije...U ovom snu imaš potrebnu jačinu i sigurnost u sebe (svađa sa mladoženjom) i izražavaš svoje nezadovoljstvo (plač), mada ovdje nema konkretnog povoda, ali ti si tu slobodna i ''čista'' (plačem se čistimo) od negativnih unutarnjih obrazaca. Ti su unutarnji obrasci vrlo važni jer mi sami podsvjesno privlačimo onakvog partnera kakav nam po svim kriterijima odgovara da nam pruži ono što sami nemamo. U prvom snu nisi imala dovoljno snage da odlučuješ i biraš, zato si privukla partnera koji je autoritativan i bila si nesretna, dok u drugom snu vidimo tebe kao jednu drukčiju ženu sa potpuno drukčijim izborom partnera...Iskustva iz prijašnjih veza omogućila su toj ženi da dođe do one točke do koje je u tom drugom snu došla, stoga, draga Martinka, kad osjetiš da nisi zadovoljna ni sretna, reci to jasno i glasno i samo idi tražiti svoju sreću dalje, kad-tad ona će doći!

Sretno!!
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 21:07   #5
šetam jednom meni poznatoj ulici sa nekom ženskom zagrljen i nasred pješačkog prijelaza počnen plesat i zbrku napravin u prometu dalje san zaboravia

evo i natalne http://i51.tinypic.com/2dqneyb.gif
staklo@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 21:17   #6
Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Ovako, noćas sam nešto jako čudno sanjala pa mi je palo na pamet to napisati ovdje, budući da je meni samoj teško protumačiti takav san.
Sanjala sam da sam pronašla u svom autu mrtvu ženu, bila je ubijena, ali ne znam tko je to bio, niti tko ju je ubio. Ubrzo nakon buđenja zaboravila sam gotovo sve detalje iz sna, uvijek mi se to dogodi, no mislim da to nije niti jako bitno, pa eto ako ima netko neku ideju šta bi ovaj san mogao značiti nek napiše.
Quote:
Evo i natalne karte, pa ako netko zna šta bi moglo značiti nešto od toga, bilo bi zanimljivo....
http://i51.tinypic.com/jjlkc2.gif

Inače se uglavnom ne sjećam što sam sanjala, tako da možda ovo zbilja nosi nekakvu poruku ili nešto.
Unaprijed hvala
Jedan od glavnih Neptunovskih poriva jest poriv prema kreativnom izražavanju koje najčešće nije ni verbalno ni čujno...a često je to baš putem slika (što snovi rade). Snove kao vlastita "vrata u nesvjesno" tražimo u 12. polju, a Neptun kao prirodni vladar nesvjesnog zadužen je za suptilnu komunikaciju s nevidljivim sferama života i na Zemlji i u nama samima.

Neptun je zadužen i za prenošenje svih onih rafiniranijih energija i svih onih "praslika" koje je ljudski instrument u stanju i primiti i procesirati. Stupanj individualnog unutrašnjeg senzibliteta u natalnoj karti simboliziran je Neptunovskim utjecajem, pa kada je Neptun pobuđen jačim tranzitom onda kroz snove vrlo slikovito ćutimo one manje opipljive i dublje psihičke sadržaje koji nas muče. Dnevna "senzibilnost na unutrašnje nesvjesne obrasce" i pokretanje nesvjesnog na dnevnoj bazi vezana je uz Mjesec koji je noćas bio u znaku ovna na početnim stupnjevima pa je aktivirao natalno Venera/Merkur (koji natalno imaju aspekt na Neptun).

Trenutačno živiš dva dugotrajna snažna tranzita:
  • Saturna 12. poljem koji ima vladara Veneru (Venera - žena, odnos), Saturn radi opoziciju na natalni Mjesec
  • tranzit Plutona (egzekutor, ubojstvo) Neptunom (snovi) koji se nalazi u 3. polju (3. polje - prometala)



U svima nama žive mnogobrojne osobnosti. Neke tijekom svog života stignemo jako dobro upoznati (osvijestiti), a neke znatno manje. Snovi nam u tome pomažu pa je tako ovaj san na jedan vrlo realističan način dotaknuo jednu takvu osobnost. Dotaknuo je Unutrašnju Ženu, a kada san dotakne ženu u nama onda je astrološkim rječnikom dotaknuta - Venera.


Tvoja Venera natalno nalazi se u egzilu a prima napetu i destruktivnu energiju koja je u potpunoj suprotnosti s njenom izvornom prirodom (Venera u ovnu 180º Pluton) te joj je kao takvoj iznimno teško uspostaviti prisniji i dublji odnos s suprotnim polom. To za nju znači da ona jest u stanju osjetiti krajnje intenzivne osjećaje i da je cijela njena žemska sfera obojana potrebom za istim. No isto tako ona-Venera-žena ima potrebu da ide do samog dna (srži) odnosa i teško postiže to da bude emocionalno/seksualno zadovoljena u onoj mjeri/načinu/osobi kojim to potrebuje.

Zato je važno da spoznaš koje su to vanjske situacije, koji su to događaji-muškarci (Venera 150º Mars, dispozitor Venere je Mars u škorpionu) u tvom životu tako snažno pobudili ženu u tebi. Jer ne mogu to svi...mora da si s nečim/nekim takvim raskrstila u sebi. Mrtva žena ovdje simbolično prikazuje da si na jednom unutrašnjem dubljem nivou prihvatila kraj jednog odnosa. Ali i da si na jednom dubljem nivou spoznala da tvoja žemska osobnost nije proživjela ono što je trebala u jednom važnom emotivnom odnosu.


Automobil je pokretalo (Merkur) - u snovima kao i na javi simbolizira i pokretljivost našeg uma...tako da smrt u automobilu govori o tome da si ubijanjem žene "usput" izgubila i motivaciju da napreduješ kao žemsko biće (Venera/Merkur 180º Pluton, Venera je dispozitor Sunca).

Jer ono što je važno iz ovog sna jest osvijestiti da tvoja "unutrašnja žena" (Venera) nije umrla prirodnom smrću, već je ubijena (Pluton). To je vrlo "destruktivan čin" i mislim da bi na jednom energetskom nivou trebala poraditi na tome da spoznaš da ubijanjem "unutrašnje žene" ubijaš i mogućnost da napreduješ kao žena, da se dalje razvijaš kao jedinstveno žemsko biće.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 21:21   #7
Quote:
staklo@ kaže: Pogledaj post
šetam jednom meni poznatoj ulici sa nekom ženskom zagrljen i nasred pješačkog prijelaza počnen plesat i zbrku napravin u prometu dalje san zaboravia

evo i natalne http://i51.tinypic.com/2dqneyb.gif
Staklo@ - važno je da napišeš točno kada si sanjao san kao i detaljniji opis istog.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 21:25   #8
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Staklo@ - važno je da napišeš točno kada si sanjao san kao i detaljniji opis istog.
preksinoć znači šetam ulicom kojom svaki dan prođen po par puta zagrljen sa jednom ženskom(neznan kojom) i kao smijemo se nešto i prolazimo preko prijelaza i odjednon kao počnemo plesat nasred križanja i smijemo se auta trube kaos dalje se stvarno ne sjećan zaboravio sam nakon šta sam se probudio
staklo@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 23:38   #9
Quote:
staklo@ kaže: Pogledaj post
Vladar 12. polja (podsvjesni sadržaji) je Jupiter u znaku lava što temeljno pokazuje da s lakoćom snivaš "optimističke snove". Jednom riječju snove o onim "ljepšim stranama života". A Neptun (sposobnost tankoćutnog opažanja) se nalazi na samom ASC tako da u tim vizualno lijepim snovima vrlo intenzivno prikrivaš vlastitu pomalo tešku ćud (ASC u jarcu) i "živiš" u osnovi vrlo zatvoreni karakter (djevica/jarac/scorpio).
Quote:
staklo@ kaže: Pogledaj post
preksinoć znači šetam ulicom kojom svaki dan prođen po par puta zagrljen sa jednom ženskom(neznan kojom) i kao smijemo se nešto i prolazimo preko prijelaza i odjednon kao počnemo plesat nasred križanja i smijemo se auta trube kaos dalje se stvarno ne sjećan zaboravio sam nakon šta sam se probudio
Ti si jako mlad dečko, a ovaj tvoj san izgleda isto tako.



Izgleda prilično benigno...sav je nekako protočan i lepršav...opisuje sreću i mladost, unutrašnju potrebu za bezbrižnim uživanjem u životu, ljubavi i seksu. Zato gledajući ovu simboliku koju si predstavio snom, rekla bih da je pokrenuta trenutačnim tranzitima manjih tijela, prije svega Mjeseca koji je preksinoć bio u znaku ribe i opozicionirao natalno Venera/Merkur kao i Merkura i Marsa koji opozicioniraju 5. polje (ljubavne veze).


Merkur je u natalnoj karti vladar 5. polja (ispunjene želje, sreća, radost, ljubav, seks), čime pokazuje da općenito posjeduješ izraženu mladalačku i bezbrižnu životnost (muževnost) kao i sklonost takvim ženama i ljubavnim vezama (Merkur 0º Venera).



Simbolika sna:

Simbolika sna očituje se kroz vrlo protočne natalne aspekte: egzaktno vladar 5. polja Merkur (pješački prijelaz) 120º Neptun/snovi, te Venera (djevojka, ljubav) 120º Neptun/snovi (Venera 120º Neptun = ples).

Ples simbolizira i igru zavođenja i "igru vođenja ljubavi" pa bih rekla da je upravo to jedan od segmenata vlastite karte koji ovim snom živiš. Ti se "želiš igrati s djevojkama", ali jedan dio tebe ima i silnu potrebu biti u centru pažnje pri tom. Budući da je vladar 3. polja (prometnica) Mars (u 5. polju)...odatle tvoja potreba da izazivaš pažnju, da budeš glasan (Mars u blizancu). Da se "u toj igri" ajmo reći žešće izražavaš emotivno i seksualno (automobili koji vam trube).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 03:09   #10
vec predugo vremena sanjam istu osobu (oko pola godine), curu mi bivsu. Bili smo jako vezani pa se sad to odrazava na mene.

Pored toga tu su i cesti succubussi i incubussi, koji se pretvaraju da su ta djevojka i crpe snagu kroz moje zelje na astralu ugl., nebitno ugl. u snovima cesto seksualni sadrzaj i ugl. ostvareni seks, ljubav i sl., Sljedece sto sanjam ugl je letenje.

http://oi54.tinypic.com/23i9lyq.jpg
Smaragdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:47   #11
Evo da isprobam!

Sanjala sam prije nekoliko godina jedan san.
Vrijeme? 5.1.2007.negdje između 2 i 3 ujutro.
Sanjala sam da sam bila sama nasred stare gradske jezgre, sve je bilo u nekakvom crno, bijelo, sivom filmu, a vrijeme kao da će svakog trenutka pasti kiša, baš sivo i tmurno, i jako hladno i pusto.
I tako ja hodam, svuda oko mene hladan, sivi kamen, ja se čudim kako to da nigdje nikoga nema oko mene.
I hodam ulicom tako, zbunjena, i odjednom osjetim da je netko iza mene, ali nisam se uopće osvrtala.
I onda sam vidjela kako otamo, dakle iza mene, dolazi nekakav crni gusti dim i kao da mi nekako uvlači energiju unutra, kao da me usisava unutra, čini mi se pogotovo iz dijela vrata, ali sa stražnje strane, ne znam kako da drugačije objasnim. Vratna kralježnica! Kao da me taj dim iza mene usisava.
I okrenem se i vidim crnu kuglu ili rupu, a oko nje taj gusti crni dim, i normalno, prepadnem se.
Sad ne znam jel to bila kugla ili rupa, uglavnom nekakav crni krug, u svakom slučaju.
Nakon par trenutaka umjesto tog kruga sam vidjela nekakvu odvratnu babu, s prodornim, crnim, ali opet beživotnim očima, raščupanu, s tankom sijedom kosom do poda, užasno, užasno blijedu i mršavu, sasušenu, krezubu.
Sve su joj se kosti ocrtavale, ja sam je doživjela kao nekakvu vješticu, baba rogu, štajaznam...
Imala je na sebi nekakvu pokidanu haljinu, prljavu, poluprozirnu, kao da se valjala u pepelu, nešto bijelo, sivo, boja kože, uglavnom nekakva nedefinirana boja ispod koje su joj se kosti ocrtavale.
I kaže mi da prijeđem na njenu stranu.
Ja umirem od straha, ali kažem da neću.
Kaže ona opet isto, vuče me za ruku unutra, u taj dim, ja kažem da neću.
Nakon toga mi kaže: U redu, onda ću te morati ubiti.
Ja njoj kažem da me ubije, da me zaboli briga.
I onda je nestala, ja opet na ulici, ali su polako počeli dolaziti ljudi.
Ja sam se bojala naravno, jer mi je rekla da će me ubiti, i hodala sam dalje ulicom, među ljudima koji su se smijali, osjećala sam se kao da prolaze dani, no vještice nigdje nije bilo.
Više se nisam bojala jer sam nekako znala da se neće vratiti i da me neće ubiti.

Evo natalne: http://i53.tinypic.com/2ahbew3.jpg


Par dana nakon sna sam doživjela prvi panični napad, pa sam se borila s anksioznošću, sve do nedavno, sad sam neusporedivo bolje i gotovo da nemam više tih problema.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 17:55   #12
Nisi dobro pročitao uvodne postove, potrebno je napisati konkretan san i točno vrijeme sanjanja.

Zato se budem malo "globalno" osvrnula na sadržaje tvojih snova na osnovi ovoga što si napisao:
Quote:
Smaragdin kaže: Pogledaj post
vec predugo vremena sanjam istu osobu (oko pola godine), curu mi bivsu. Bili smo jako vezani pa se sad to odrazava na mene.

Pored toga tu su i cesti succubussi i incubussi, koji se pretvaraju da su ta djevojka i crpe snagu kroz moje zelje na astralu ugl., nebitno ugl. u snovima cesto seksualni sadrzaj i ugl. ostvareni seks, ljubav i sl., Sljedece sto sanjam ugl je letenje.

http://oi54.tinypic.com/23i9lyq.jpg
Vladar 12. polja je Sunce, a Neptun (snovi) se nalazi u 4. polju i radi egzaktni 150º na Sunce. Ovo je jaka veza snova i potrebe da se kroz arhetipske slike izrazi suštinski žemski princip (4. polje).


Čitajući ovo napisano rekla bih da u tvojim snovima već duže vremena dominira tematika dualnosti žemskog principa. Ovdje se jasno vidi osobna zaokupljenost bazičnim principima žene ali i dualnosti koja je istaknuta kroz dva "modela žene" u tvojim snovima. S jedne strane tu je sve ono "dobro i pozitivno" žemsko što si do sada iskusio, a s druge na tu istu energiju projektirane su tamne energije (žemska bića "demonske prirode"). U ovoj dualnosti ogledaju se i dva principa Venere-žene koji žive u tvojoj natalnoj karti (Venera u blizancu):
  • "viši princip" Mjeseca (egzaltirani Mjesec u Venerinom znaku bika)
  • tamniji princip, princip tamnije prirode želje (Lilith u Venerinom znaku vage)



Astrološki gledano ovo što proživljavaš u snovima se vidi kroz tranzitnu sliku Saturna koji će duže vremena tranzitirati (čitaj "pretresati" ) Lilith. Dispozitor i Mjeseca i tamnog Mjeseca (Lilith) je Venera (djevojka).


Dakle, rekla bih isto...ti si jako mlad momak ...potrebno je vremena i iskustva da balansiraš ove dvije elementarne manifestacije žemske prirode unutar sebe. Kod Lilit u vagi općenito postoji problem da si osoba odredi svoju poziciju u odnosu, a u muškoj karti može govoriti o tome da mu je teško odrediti kojoj "vrsti žene" da se prikloni usljed nedostatka iskustva o cjelovitosti. Tj. potrebno je određeno životno iskustvo (Saturn) da sve to što mu treba pronađe u jednoj ženi, pa dok to ne postigne on traži odvojena iskustva. Pojednostavljeno - namjerno ih "odvajaš" u svojim snovima da bi jasnije mogao sagledati jednu i drugu stranu, a na taj način dobiti jasniju sliku onoga što sam potrebuješ (Saturn - "učitelj" ali i "strah").

To je iznimno važno za Lilith u znaku vage jer je njoj ravnoteža iznimno bitna. Ravnoteža ova dva principa je potrebna da bi se osoba mogla dovoljno uzdignuti iznad vlastitih "niskih strasti". Tj. mogla živjeti viši princip Lilitha. Za to je potrebno da se očistiti se od arhetipskih emocionalnih sadržaja i ukorijenjenih kolektivnih sadržaja, a upravo to omogućuje ovaj tranzit Saturna (dispozitor Neptuna/snovi je Saturn).


Rezime snova:

Dakle rekla bih ukratko - ljudi iz veza izvlače razne pouke. Kroz veze ljudi dobivaju iskustva koja im pomažu da pronađu ravnotežu određenim principima unutar njih samih. Astrološki gledano nalaziš se u periodu života u kojem se jako naglašava "tamna strana žene" (čitaj ona koja je tebi još nepoznata) - Saturn svojim tranzitom potiče u tebi potrebu da razmotriš prirodu svoje unutrašnje Lilith. Potiče potrebu da spoznaš na jednom prilično racionalnom nivou kakve koristi ćeš imati ako surađuješ s obje strane.

Također, tranzitom Saturna preko Lilith potiče se i obrambenost na osobno-emocionalnom nivou (u snu postoji svijest da ti crpe snagu). To je i neka vrsta unutrašnjeg odgovora u snu na Saturnovu potrebu se pripremiš na sve ono loše što se može dogoditi u životu kada je žemski princip općenito u pitanju (Saturn).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 18:24   #13
Lilith radi egzaktni trigon na Sunce. No bivsa mi je u snovima zbog mog ega i neprihvacanja njenog odlaska i njenog Mars 120 Saturn 1. (Ribe) naglog zahladjenja, sto je i normalno.

Sto se tice musko zenskih principa. Uzimam ono najbolje od oboje i stvaram sto savrseniju sliku o sebi. Snaga majke je naglasena kod mene i ona mi je prikazala visi Mjesecev princip zene. Lilith shvacam tek naknadno kako si rekla kroz djevojke, osim sto je shvacam, pocenjem i prihvatat a i djelovati kroz Veneru kao izbacivanje te snage u umjetnost u stilu Mick Jaggera s Ariel Sharonskom dozom Mjesec konj. Algol i sl. .

Previse energije, tj. paznje dajem toj osobi (djevojka) sto stvara emotivni kompleks na astralu, dakle jacam je, sad taj kompleks postoji kao zasebna zivina koja uzima energiju. Mislim da si ti to dobro uradila, ja ti se zahvaljujem, bio sam znatizeljan pa sam zato ovde i pisao. Isprika zbog nedovoljno dobro napisanog uvodnog posta o snovima ali zapravo sam trazio ovu tranzitnu sliku. Hvala
Smaragdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 19:12   #14
Quote:
Smaragdin kaže: Pogledaj post
No bivsa mi je u snovima zbog mog ega i neprihvacanja njenog odlaska i njenog Mars 120 Saturn 1. (Ribe) naglog zahladjenja, sto je i normalno.

Previse energije, tj. paznje dajem toj osobi (djevojka) sto stvara emotivni kompleks na astralu, dakle jacam je, sad taj kompleks postoji kao zasebna zivina koja uzima energiju.
Saturn slabi životnu energiju, Saturn jest emocionalni kompleks, pa ono što ti se upravo događa u energetskom smislu može se sažeti u nekoliko riječi - proživljavaš strah od tamne strane žemske psihe. Važno je da iz ovog perioda ne izađeš kao muškarac (Mars) s energetskom misli da su sve žene osim mame "krave" ili nedaj bože nešto još gore (Mars 180º Saturn, Merkur 0º Mjesec u biku, Mjesec dispozitor Marsa).
Quote:
zapravo sam trazio ovu tranzitnu sliku. Hvala
Super. Nema na čemu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 22:25   #15
Hvala puno na odgovorima
Moram priznati da se prije nisam susrela s ovakvim načinom tumačenja snova i jako mi je to zanimljivo. Nadam se da ću drugi put sanjati nešto što će značiti puno dobrih stvari u daljnjem životu
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 22:36   #16
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Saturn slabi životnu energiju, Saturn jest emocionalni kompleks, pa ono što ti se upravo događa u energetskom smislu može se sažeti u nekoliko riječi - proživljavaš strah od tamne strane žemske psihe. Važno je da iz ovog perioda ne izađeš kao muškarac (Mars) s energetskom misli da su sve žene osim mame "krave" ili nedaj bože nešto još gore (Mars 180º Saturn, Merkur 0º Mjesec u biku, Mjesec dispozitor Marsa).

Super. Nema na čemu.
Ma nebojim se ja tamne strane zenske psihe, to je krivo; Volim zene na sve nacine, cak bi rekao da mi muskarci nista i neznace bar ne toliko, totalno mi je svijet nemuski tj. nedozivljavam ga osim ako su talentirani, obozavam talente, nevidim uopste sto je muskarac, bezveze su mi je to osim sto kao muskarac izgledam, ponasam se ipak iznad ovih principa, ne usporedjujem se vise s tim; Zena je zakon!
Ali nepodnosim ignoriranje, imam udubljenu teznju za moci, vlasti, kontrolom, ego je prevelik ali ipak je oslikan u pozitivnom ruhu Ju0Su konj MC, to je kraljvski ego i Su konj Aldebarn; Mars trigon Pluton, 12. u Lavu - teznja za Moc, Masonerija , kraljvska karma, kontrola iza pozornice onim sto ce se desiti kad se izrodi iz 12. .... Samo nikako da oslikam tu moc u prosperitetnom smislu; S ljudima mi je totalno lako, ta bivsa, ma imam je kad hocu nego fali mi njeno podizanje Ega u cemu je bila uspjesna, nebi je zavolio da mi nije dug period priredjivala zabavu, podizanje i sl.; Imam u inostranstvu prijatelje Masone al nikako da ostvarim odlazak u Ameriku i sticanje moci; Inace sam opusteno odgovarao na htjenja Saturna ali sad mi je to previse; Poludit cu, samo nek se makne u Saturn u neku drugu kucu

Zadnje uređivanje Smaragdin : 18.11.2010. at 22:52.
Smaragdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 23:28   #17
Quote:
Smaragdin kaže: Pogledaj post
Ma nebojim se ja tamne strane zenske psihe, to je krivo; Volim zene na sve nacine, cak bi rekao da mi muskarci nista i neznace bar ne toliko, totalno mi je svijet nemuski tj. nedozivljavam ga osim ako su talentirani, obozavam talente, nevidim uopste sto je muskarac, bezveze su mi je to osim sto kao muskarac izgledam, ponasam se ipak iznad ovih principa, ne usporedjujem se vise s tim; Zena je zakon!
Ali nepodnosim ignoriranje, imam udubljenu teznju za moci, vlasti, kontrolom, ego je prevelik ali ipak je oslikan u pozitivnom ruhu Ju0Su konj MC, to je kraljvski ego i Su konj Aldebarn; Mars trigon Pluton, 12. u Lavu - teznja za Moc, Masonerija , kraljvska karma, kontrola iza pozornice onim sto ce se desiti kad se izrodi iz 12. .... Samo nikako da oslikam tu moc u prosperitetnom smislu; S ljudima mi je totalno lako, ta bivsa, ma imam je kad hocu nego fali mi njeno podizanje Ega u cemu je bila uspjesna, nebi je zavolio da mi nije dug period priredjivala zabavu, podizanje i sl.; Imam u inostranstvu prijatelje Masone al nikako da ostvarim odlazak u Ameriku i sticanje moci; Inace sam opusteno odgovarao na htjenja Saturna ali sad mi je to previse; Poludit cu, samo nek se makne u prvu kucu
Dobar si s nešto malo više od dvadeset ti bi pravac u Masone po moć ni manje ni više.


Ne bih rekla da je tvoj ego prevelik koliko je cijela tvoja kombinacija snažno mentalno orjentirana. Tvoj stav prema životu ali i ženi općenito je "jako mentalan" (Merkur vladar Sunca/ASC 0º Mjesec, Venera u Merkurovom znaku). Strahovi imaju puno lica...tvoji se ogledaju i u tvojim snovima u kojima pridodaješ demonsko ovoj zemaljskoj ženi samo zato jer te povrijedila emotivno (napustivši te). Na prilično djetinjast način proživljavaš vlastiti emotivni kompleks (strahove) potrebom za bijegom u Masone ili pak kroz objašnjenje samom sebi da je imaš kada hoćeš. Svoje strahove predočio si succubusima i incubusima (vidi se i da puno čitaš po forumima).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 00:52   #18
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dobar si s nešto malo više od dvadeset ti bi pravac u Masone po moć ni manje ni više.


Ne bih rekla da je tvoj ego prevelik koliko je cijela tvoja kombinacija snažno mentalno orjentirana. Tvoj stav prema životu ali i ženi općenito je "jako mentalan" (Merkur vladar Sunca/ASC 0º Mjesec, Venera u Merkurovom znaku). Strahovi imaju puno lica...tvoji se ogledaju i u tvojim snovima u kojima pridodaješ demonsko ovoj zemaljskoj ženi samo zato jer te povrijedila emotivno (napustivši te). Na prilično djetinjast način proživljavaš vlastiti emotivni kompleks (strahove) potrebom za bijegom u Masone ili pak kroz objašnjenje samom sebi da je imaš kada hoćeš. Svoje strahove predočio si succubusima i incubusima (vidi se i da puno čitaš po forumima).
Ma nedodajem ja nista zenam, al rad magije ima svoje konsekvence, naime bio sam s tom djevojkom i posle prekida ali me fasciniralo njen totalno novi karakter (Djevica/Jarac) inace Saturn u Ribama (psihopat koji uspjesno laze, gledajuc i njeno Sunce u 12. ) gdje se Saturn pokazao upravo kao jedan mocan i zao koji dobiva sto zeli ali je bezozjecajan 120 Mars, Ima izoliranu Veneru na Spika (netko tko voli sebe, nevoli druge, pomalo i frigidna u najbrzu ruku receno kao mali dio bez ostalih faktora da neduljim ovu pricu) , magneticni Mjesec u Raku i jako cudno je mogla da rabi magiju na vrlo nesvjesnom nivou o cemu sam pisao na drugom forumu gdje sam moderator; Moji strahovi pocinju sa prvim susretima astralnih bica, sto se tice strahova i borbe sa aneksioznosti mogu samo biti primjer pobjede i savjet drugima, oprosti na hvalisanju ali moram to tako pljunuti jer necjenim one koji se nesuprostavljaju svojim problemima; Bez tog straha -Saturn i aspekti- nebi postojao veliki i duboki triger za introspekcijom; Moja iskustva sa entitetima, opjesdnuce koje sam prosao 15.11.2008 u ponoc mi je priredilo problem u vojsci kojoj radim, naime morao sam dokazati u svoju korist pred raznim psihijatrima i psiholozima, testovima svoju "normalnost" po drustvenom standardnu i modernoj psihologiji u cemu sam uspjesan bio pazivsi na to da pridobijem i povjerenje ljudi natrag u kojima su iskre Meduze iz mene napravile prizor straha i trepeta, srecom snimke i ostalo nije objavljeno nigdje van institucije; Sve to kako kazu "lose" dakle kolektivna percepcija losega neznaci nista sve dokle iz toga osoba moze svjesno nauciti pa i pod odredjenu cijenu; Zasto ti sumnjas u moc duhovne inteligencije i obogacenja i povracanja iste u mladosti? Vrijeme i nije neki pokazatelj mudrosti, radio sam regresiju na sebi par puta i imam sjecanja iz par prijasnijh zivota; Ok, citam samo onoliko koliko mi sluzi; Succubusi i incubusi nebih na ovoj temi da ih definiram i nema to veze dali su za tebe samo masta ili stvarni entiteti, samo molim te pripazi s tim naglasavanjem mojih godina jer to apsolutno ne igra veliku ulogu koliko mislis; U najmanju ruku je govor o strahovima, vec o slikama u podsvijesti koje su ugradjeni (citaj: kompleks (emotivno-mentalne slike)), ja ne strahujem od te cure u snovima, vec patim od izmorenosti svakog jutra, sto nije nesto sto je toliko strasno ali kronicno je a moje tendencije u stjecanju kontrole nad desavanjem mi nedozvoljavaju to; Medju ostalom tesko je nekada procjeniti mene kroz kartu jer ja radim kroz kartu; Tu curu sam ponovno osvojio nakon prekida dostizanjem njenog Saturn-Mars aspekta a to je rad na sebi i spada u kategoriju magije, isto tako sam odabrao koje cu aspekte jacati a koje me sudbinski podrzavaju kako bi postigao sto bolju sliku, na odredjenim nivoima arhetipi i svijest su gotov jedno a dalje se individualiziraju kroz razne nize manifestacije; Zato svaki pojedinac moze raditi na visim razinama; Pored svega da se ne zamaramo ja i ti draga Fish, molim te ne prikazuje me kroz godine, jer iskustva i znanja sam nakupio, radim na praksi i utvrdjivanju gradiva a tebi se obracam jer nisam postao jedan opcenito vrsni astrolog;

Zadnje uređivanje Smaragdin : 19.11.2010. at 01:00.
Smaragdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 02:23   #19
http://i52.tinypic.com/xani1j.jpg

jučer 18.11 sanjam da sam u restoranu i gledam brdo izloženih kolača i naručujem čokoladne iako ih ne vidim, čekam ali ih ne dočekujem.
dok čekam vidim na podu svoje čarape iako na nogama imam već jedne, obuvam ih čini mi se.
zadnji mjesec sam sanjo hrpu čokolade, u tablama bez omota na betonu, koju mahnito jedem i velike plave šljive na voćki koje diram ali ne jedem.
to je što se tiče hrane.
zadnju godinu pratim snove i javljaju mi se slični simboli stalno. primjetio sam da radnja nema puno veze sa simbolima jer se isti pojavljuju u različitim scenarijima.
nedavno npr. šetam i prilazi mi biciklist i nakon brbljanja stavlja mi u ruku kovanice, nalazim se u učionici i kolege mi odjednom daju kovanice.

super tema
poz
izrod is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 16:26   #20
Tema je super, drago mi je da sam na nju naišao jer već dva tjedna neprestajem razmišljati o jednom svom snu.
Dakle san od 5. 11. 2010.:
Došao sam u pakao na razgledavanje tipa kao u muzej. unutrašnjost je bila kao cijev tunela. sve je bilo hladno i sivo. ljudi su bili skamenjeni tj. dugi vremenski period su se stapali sa kamenom pozadinom i pretvarali se u reljef (kao ono amer. predsjednici). nije me bilo frke ali sam pitao valjda Boga ili tako nekog nevidljivog a sveprisutnog "da li su oni svjesni?" odgovor je bio "da"
moja natalna
zaštita na radu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.