Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2012., 09:41   #61
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
"Uzrok preljuba- NEBITAN.
Pitanje je, želiš li ti prelaziti preko njezinog preljuba ili ne? Možeš li biti zadovoljan brakom i u ovim uvjetima?"

Uzrok preljubu je NEBITAN za moja pitanja koja slijede.
Dakle, bitna mi je činjenica- da je prevaren-

Općenito; sumnjam da je ljudima bitan uzrok, razlog prevare i da im je lakše ako su prevareni iz opravdanih razloga.
razlozi ovakvi ili onakvi, boli podjednako!
inače, mislila sam općenito o uzroku preljuba. emocionalna zapostavljenost može dovesti do njega, je li to onda za osuđivanje? no, očito je to materijal za neku drugu temu
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 12:59   #62
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
emocionalna zapostavljenost može dovesti do njega, je li to onda za osuđivanje?
Ovisi o tome jesam li prevarena ili sam posmatrač prevarene osobe.

Debelo sumnjam da će prevareni veselo uskliknuti: "Ma nek me prevario, božemoj pa emotivno sam ga zapostavila i to je ok. Nadam se da je uživao!"
...pa nastaviti s gledanjem romantične komedije pazeći da ne mrvi kokicama.

U drugom slučaju, kao komentator prevarenog koji je nekog zapostavio (a ja to KAO znam ), mogu reći da si je sam kriv i opravdati varalicu.
Tako ću pokazati svoju političku korektnost svekolikom puku.


cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 23:34   #63
Moram ponoviti ono što negiraš, a mislim da je notorno: ne samožali se više, ako je gotovo. Nemaš zašto, a ni komu. To nitko ne voli, a ti si već ispucao mjeru.
Radi na rješavanju zdravstvenog stanja. Tvoja ljubljena žena će ti jednog dana doći s pitanjem kakvo je stanje "doli", a ti ćeš reći "stojimo odlično".
Pazi smiješak tek onda kada doleti. Samo to želiš i to ćeš od nje i dobiti.

Uhvati se svoga jebača, zaboravi na njenog.
Pardon ako sam predirektan.

Ne mogu odoljeti ispričati vic....nađite mu i meni stotinu nepravilnosti po pravilima, al što ću:

Bio Mujo u doktora:
- Haso, imam dijabetes. Kaže doktor da ću se morati ostaviti i baklave i tulumbi i hurmašica i zguza....
- Dobro, Mujo, al zašto zguza?
- E, to mi je najslađe...
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 11:47   #64
analog... STANI i duboko udahni. moraš razlučiti razum od srca...
imate problem (ko nema), pogriešili ste oboje - ti svojim postupkom, ona svojim (nema tu previše dileme).sve je to normalno i sve je to za ljude. najlakšim putem 90% ljudi odabire ići.vi najbolje znate koji su putevi najtežei.... i pregrmili ste ih. na to trebaš biti ponosan.ono što vi imate vjerojatno većina ne može razumjeti,većina vjerojatno nikad neće ni iskusiti jer nisu u stanju razmišljati iznad svojih granica. ljudski je griješiti (ko ne griješi neka prvi bacu kamen) zato vi koji ste odlučili napasti njegov ego (kako ste nazvali njegov problem disfunkcije i odlaska u drugu sobu) niste uzeči u obzir drugu stvar. kako čovjek kojemu je ego do nebesa kao što neki kažu može izdržati imati tako očito nadasve uspješnu, predivnu pa i seksipilnu ženu pored sebe...čovjek je došao na forum po iskustvo,razumijevanje,objašnjenje pa i savjet na kraju krajeva, a ne osude! analog...svaki problem je rješiv...vi kao što si rekao niste nikad imali neku konkretnu svađu i problem koji bi vas naveo da pod upitnik stavite vaš odnos...vaš odnos i povezanost je ono što vas je održalo u ovom svijetu. isad se desilo nešto što ti nisi očekivao (beskrajno povjerenje) i što sad? premalo komunikacije dovodi do takvih stvari. moj ti jje savjet da joj izraziš svoje ISKRENO mišljenje o tome koliko je voliš,da nikad za nju nisi smatrao da nije privlačna nitit u jednom trenutku,već da imaš problem koji te je po meni više psihički nego fizički dotukao. bez samosažaljenja reci da si uredu,i da ćeš poštivati svaku njenu odluku.prebaci samo malo lopticu na nju.
slažem se netko je prije bio rekao, zašto ti moraš toooliko puno o tome razmišljati? mora i ona. i vjerujem da kao inteligentna žena to zna i ti kao inteligetni muškarac. naravno, neophodno je i to da odeš liječniku...onima koji se bave i fizičkom i psihičkom prirodom čovjeka. nemoj čekati ni dana više. zbog sebe! i za kraj...definitivn imate nešto posebno... spadate u onih 10% ljudi ne brini se pretjerano puno...pokoji put je potrebno da se nešto desi kako bi život uhvatio drugačiji smjer kretanja. pa čak i sa tom istom osobom. nasmješi se, makar nakratko i digni glavu visoko. nekako je ljepši pogled drži se! ćao!
xxx0502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 19:23   #65
Quote:
xxx0502 kaže: Pogledaj post
analog... STANI i duboko udahni. moraš razlučiti razum od srca...
imate problem (ko nema), pogriešili ste oboje - ti svojim postupkom, ona svojim (nema tu previše dileme).sve je to normalno i sve je to za ljude. najlakšim putem 90% ljudi odabire ići.vi najbolje znate koji su putevi najtežei.... i pregrmili ste ih. na to trebaš biti ponosan.ono što vi imate vjerojatno većina ne može razumjeti,većina vjerojatno nikad neće ni iskusiti jer nisu u stanju razmišljati iznad svojih granica. ljudski je griješiti (ko ne griješi neka prvi bacu kamen) zato vi koji ste odlučili napasti njegov ego (kako ste nazvali njegov problem disfunkcije i odlaska u drugu sobu) niste uzeči u obzir drugu stvar. kako čovjek kojemu je ego do nebesa kao što neki kažu može izdržati imati tako očito nadasve uspješnu, predivnu pa i seksipilnu ženu pored sebe...čovjek je došao na forum po iskustvo,razumijevanje,objašnjenje pa i savjet na kraju krajeva, a ne osude! analog...svaki problem je rješiv...vi kao što si rekao niste nikad imali neku konkretnu svađu i problem koji bi vas naveo da pod upitnik stavite vaš odnos...vaš odnos i povezanost je ono što vas je održalo u ovom svijetu. isad se desilo nešto što ti nisi očekivao (beskrajno povjerenje) i što sad? premalo komunikacije dovodi do takvih stvari. moj ti jje savjet da joj izraziš svoje ISKRENO mišljenje o tome koliko je voliš,da nikad za nju nisi smatrao da nije privlačna nitit u jednom trenutku,već da imaš problem koji te je po meni više psihički nego fizički dotukao. bez samosažaljenja reci da si uredu,i da ćeš poštivati svaku njenu odluku.prebaci samo malo lopticu na nju.
slažem se netko je prije bio rekao, zašto ti moraš toooliko puno o tome razmišljati? mora i ona. i vjerujem da kao inteligentna žena to zna i ti kao inteligetni muškarac. naravno, neophodno je i to da odeš liječniku...onima koji se bave i fizičkom i psihičkom prirodom čovjeka. nemoj čekati ni dana više. zbog sebe! i za kraj...definitivn imate nešto posebno... spadate u onih 10% ljudi ne brini se pretjerano puno...pokoji put je potrebno da se nešto desi kako bi život uhvatio drugačiji smjer kretanja. pa čak i sa tom istom osobom. nasmješi se, makar nakratko i digni glavu visoko. nekako je ljepši pogled drži se! ćao!

Hvala Ti na razumijevanju.Hvala Ti na toplim riječima i hvala Ti na lijepim željama.
analog57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 13:37   #66
Quote:
analog57 kaže: Pogledaj post
Hvala Ti na razumijevanju.Hvala Ti na toplim riječima i hvala Ti na lijepim željama.
analog se dugo ovdje nije javljao. bilo bi dobro saznati kako je razriješio ovu tešku životnu situaciju. možda nam svima pomogne u rješavanju naših.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 17:55   #67
A e teško je to.
Ona te vise ne voli a ti nju da.
Ona vodi paralelan život sa tvojim već 10 godina.
Recimo toliko je trajao moj brak.
Što će ti takva žena.
Ovaj dio mi je upao u oči ona bi ostala u braku jeli zbog tvoje bolesti kao.
Nešto u stilu kao ona će se žrtvovati za tebe jeli.
Koji mentalni sklop mislim treba imat želudac za takve izjave i da te pokusa stavit u takav odnos.

Mislim da je dobro što su vam djeca već velika pa s te strane nemaš problema.
Dakle ja bi u tvom slučaju
Izpraznio sve račune zajedničke i odvojene do dozvoljenog minusa,
rasprodao pokretnu i nepokretnu imovinu.
Gotovinu spremio na sigurno.
Stavio plombe na nekretnine.
Povukao punomoći ukoliko ih zena ima.
Iznajmio stan na drugom kraju grada.
Izbrisao njen broj iz telefona.
Kontaktirao s njom strogo preko odvjetnika.
Bavio se pecanjem pa u penziji si čovječe uživaj malo.
I nemoj se ti brinut za nju ima ta debelu kožu/obraze.
PureNitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 14:18   #68
Je li samo meni besmisleno 30 godina sretnog i uspjesnog braka i svih nedaca koje su vas zblizile jos vise- sve to baciti zbog malo kurca sa strane i pumpanja ega?

A ona je to napravila.

Doduse, tvoja je greska sto si se poceo odvajati i spavati u odvojenoj sobi, jer se ocito izgubila ta bliskost. A to je ono gdje pocinju problemi, a ne nedostatak kurca samog.
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 15:19   #69
Quote:
Ruza2008987 kaže: Pogledaj post
Je li samo meni besmisleno 30 godina sretnog i uspjesnog braka i svih nedaca koje su vas zblizile jos vise- sve to baciti zbog malo kurca sa strane i pumpanja ega?

A ona je to napravila.

Doduse, tvoja je greska sto si se poceo odvajati i spavati u odvojenoj sobi, jer se ocito izgubila ta bliskost. A to je ono gdje pocinju problemi, a ne nedostatak kurca samog.
no, ljudi kroz vezu zajedno sazrijevaju, odrastaju. i desi se da se počnu razilaziti, ne samo zbog fizičkih problema, nego zato što su im se s vremenom promijenili kriteriji, potrebe, interesi. a onaj drugi to nije us tanju pratiti, zapaziti, ili su oboje već toliko zaokupljeni svojim osobnim problemima da ne primjećuju promjene koje se uvlače us vaki brak. i onda je udaljenost sve veća, jedan durgog više ne uočavaju onako kao prije. a neki u emocionalnom smislu zastanu na mjestu ii ne miču se dalje, bez obzira je li u pitanju bolest ili neki drugi događaj. naravno, u osobnoj muci okrenuti su samo sebi. no, postavlja se i pitanje koliki stupanj otvorenosti i bliskosti su postigli da nisu bili us tanju na vrijeme zapaziti promjene, i kakko to da o jednom ozbiljnom problemu nisu ispravno reagirali. ni jedno ni drugo. zar su se već onda toliko udaljili da više nije bilo moguće biti potpuno otvoren i isskren? jer, brak valja ako su ljudi u stanju uvijek, o svemu i ispravno razgovarati. možda je svaki od njih imao svoj osobni prostor, živeći formalno u sjajnom braku, što se tiče same obitelji. no, bliskost, partnersko povjerenje je očigledno nepovratno narušeno.

zaista, kad se žena iz solidnog braka odluči na šaranje, to nije odraz promiskuiteta ili želje za pustolovinama. nego sve to proističe iz praznine koja je nastala u braku. ovo je očito samo formalizam, u kojem ni jedno neće biti sretno. jer, žena želi zapravo živjeti s drugim. spavati s drugim. dijeliti s drugim ono što je prije dijelila s mužem. jer to nije stanje od jučer, nego očito više godina. i zbog čega voljeti nekog ako taj više ne voli tebe i želi čisto drugo. jer jedno je prošlost koju smo voljeli i voljet ćemo zauvijek. jer bila je lijepa i dobra. sad tu više nemamo što voljeti osim prošlosti. veza između dvoje ljudi, ona partnersko-ljubavna je ishlapila. više ne postoji. i natezati se u formalnom braku, gledati kako je drugi ljubi je beskorisno. neka se okrene svom vlastitom životu, zdravlju, poslu, djeci. naravno, prisutna je osamljenost, razočaranje, izgubljenost, nesnalaženje, očaj, sumnja u sve, no to su uobičajene faze nakon prestanka bračne ljubavi. zasigurno postoji još nešto poštovanja, povjerenja i iskrene brige, mogući prijateljski korektni odnosi. no, ne vjerujem u brak kkoji se krpa na taj način da postaje samo formalan, drugarski, zbog bivše prošlosti. koja je, uostalom, nepovratno prošla.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.