Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2013., 00:18   #21
Quote:
mandrijo kaže: Pogledaj post
hah dobila ja i ukucani mokrosporu od macke a sad i pas pa ja cu poludit..mi se uspjesno ali polako rjesavamo sa lamisilom e sad pesek ..ima jenu vecu krastu na nozi koju san ogulila i ostao je krug nisan sigurna jeli mikrospora ali tretirat cu kao da je treba se sprijecit krug sirenja mada je preventivno oprano 2x u oronazolu..pa sad...ponovo oronazol i da to mazem plymicolom??
a da pitaš na kućnim ljubimcima kad se već radi o psu?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 17:24   #22
Pozdrav!

Ovako, konačno me moje skupljanje svega i svačega s ceste dokusurilo, opako smo zagljivili i ja i pas

Trackam se rojazolom, međutim, izbija mi sve više lezija, za sad čitavih 9!!!

Ima li netko savjet za učinkovitiju terapiju? Tablete, injekcije...?

Čula sam da ih sunce pobije, jel bi mi bilo pametno otići na solarij?
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 10:33   #23
Pozdrav, klinac (9 god) mi je pokupio mikrosporozu. Nemamo nikakvog kucnog ljubimca vec se igrao sa susjedovim psom. Za sad mazem plimicolom i ne daje neke rezultate a i izijaju mu fleke skoro po cijelom tijelu ( vecina na trbuhu, i ledjima, nesto na rukama i nogama).
Da li se mi ostali mozemo zarazit?
Rucnike nakon kupanja bacam u zmazani ves, majice u kojima spava mijenja svaki drugi dan.
Koliko cesto da mijenjam posteljinu?
Moze li ih pranje u ves masini unistit?

Vidim da dezinficirate cijeli stan, da li to zbog peseka ili bi i ja trebala?
vil@ @m@lka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 19:28   #24
Quote:
vil@ @m@lka kaže: Pogledaj post
Pozdrav, klinac (9 god) mi je pokupio mikrosporozu. Nemamo nikakvog kucnog ljubimca vec se igrao sa susjedovim psom. Za sad mazem plimicolom i ne daje neke rezultate a i izijaju mu fleke skoro po cijelom tijelu ( vecina na trbuhu, i ledjima, nesto na rukama i nogama).
Da li se mi ostali mozemo zarazit?
Rucnike nakon kupanja bacam u zmazani ves, majice u kojima spava mijenja svaki drugi dan.
Koliko cesto da mijenjam posteljinu?
Moze li ih pranje u ves masini unistit?

Vidim da dezinficirate cijeli stan, da li to zbog peseka ili bi i ja trebala?
Ja sam prvo mazala sa Plymicolom 2 tjedna, a zatim sa Lamisilom(ujutro)+plymicol navečer+ još sam se trebala kupat u hipermanganovoj kupki, ali sam si ja stavljala razrijeđeni hipermangan u obliku obloga na zaražena mjesta. Svaki dan sam mijenjala odjeću, bilo koju sam ovako nosila, bilo za spavanje. Jastučnice sam isto svaki dan mijenjala jer sam imala fleku i na jednom dijelu lica,a plahte nisam pošto sam spavala u dugim hlačama od piđame i nisam imala dodir s flekama i posteljinom pa nije bilo potrebe za svakodnevnim mijenjanjem posteljine,izuzev jastučnica. Veš se prao na što višoj mogućoj temperaturi za tu vrstu veša, sušila sam ga na suncu, da UV zračenje uništi ako je išta ostalo i peglala sam robu na što višoj mogućoj temperaturi.
A kuću sam dezinficirala zbog mačka a i zbog sebe.
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 06:38   #25
malla4 hvala.
Lamisal ne smije jer je premali, fleke su na trbuhu, hb. Perem sareno na 60 bijelo na 95. Na zalost sunca nema pa se ves susi u susilici.
Kako je ovo vec treci tjedan danas opet idem kod doktorice.
vil@ @m@lka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 10:20   #26
ja sam poduzela sve mjere zastite, ali najveci mi je problem sta mi i dalje izlaze nove fleke. najnovija mi je izasla na trbuhu, puno dalje od svih ostalih. ne znam kako sprijeciti daljnje izbijanje.
sve je dezinficirano, posteljina i odjeca se mijenja. maca je na terapiji i ne mazimo je.
sto jos napraviti?

ulje cajevca direkt nanositi na kozu ili razrijediti? moze li to i za djecu?
jeli netko koristio nevenovu mast?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.