Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2006., 21:37   #1
Tajna Medvedgrada

Svojevremeno je izlazio časopis pod nazivom "Piramida" koji je imao interesantne tekstove. Jedan od meni zanimljivijih bio je o Medvedgradu, tj. o tome da je Crna Kraljica alias Barbara Celjska imala svoje tzv. "crne mise" na tom mjestu jer je ono jedan od najjačih izvora energije u ovom dijelu Evrope.

Crna Kraljica se navodno bavila vještičarenjem, magijom i sl.

Članak je spominjao i neku legendu vezanu uz događanja u Srednjoj Evropi i proročanstva po kojem bi Zagreb trebao izgoriti u plamenu, a cijela priča je imala veze sa tada još relativno nepoznatoj okultnoj tezi oIsusovim živućim nasljednicima i svemu onom iznjetom u knizi Sveta krv, sveti gral.

U silnim seljenjima ja sam te časopise izgubila pa sada pišem samo po sjećanju; i dakle sjećam se da su se autori članka pozivali na izvore u okultnom podzemlju Zagreba, do kojeg je, navodno, teško doći.
,
Zanima me zna li ovdje od vas netko nešto o toj priči!
thumbelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 21:41   #2
Nemam pojma,ali ima jedna ne baš sličana u Kraljevici.
U kraljevci su ti dva dvorca iz novijeg navodno vodi tajni prolaz do kaštela u Bakru ili Hreljinu.Kad su prije 20 godina obnavljali dvorac navodno su našli nešto i zatrpali.Ali priča još uvijek živi.
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 21:51   #3
delal sam slucajno yogu ovog ljeta tam gori, i da, mesto stvarno ima energiju. bil sam iznenadjen. sad, dal je to jedno od najjacih izvora energije u ovom djelu Evrope...ne znam.

a Zagreb i je vec "izgorel v jognju" kad je totalno porushen bil krajem 19. stoljeca od potresa(v 11. mesecu). a josh jeden takof potres je moguc u svako doba. s tim da je gadnija zapadna strana.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 22:07   #4
Mimo ruba, ono što postoji u spisima.

Dijelovi Zagrebačkih katakombi koje su "navodno" vodile od Kaptola do Prekrižja sa ogrankom koji se uspinje pred Samoborom su opisani u Zagorkinim romanima.

Danas je moguće vidjeti:
- ulaz u podrume neposredno ispred zahoda na Ribnjaku
- ulaz u Lap je dio katakombi
- u Jezuitskom muzeju kad su veće izložbe puštaju u podrume

(navodno postoje još neki lokaliteti, ali ove sam vidjela)

svi su rađeni u cigli sa kružnim svodovima zidanim na drvenim lučnim skelama (slično tome su adaptirene i neke pizzerije po Zagrebu najbolje se vidi u 6-tici način gradnje, jer je dobro osvijetljeno)

O Barbari kruži mnogo legendi, a zanimljivo je posjetit Celjski gradski muzej, zanimlijiv eksponat imaju odmah iza vrata na prvom katu. Malo užasan. Žena si je sačuvala odranu kožu kmeta koja je skinuta od palca (ruke) do palca (noge) i stoji namotana kao zmija, tko ne zna zamijenio bi je. Inače muzej je za preporučit.

Nešto legendi se može pročitat na službenom site-u Parka prirode Medvednica.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 22:10   #5
kinetička energija?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 22:54   #6
Quote:
thumbelina kaže:
Svojevremeno je izlazio časopis pod nazivom "Piramida" koji je imao interesantne tekstove. Jedan od meni zanimljivijih bio je o Medvedgradu, tj. o tome da je Crna Kraljica alias Barbara Celjska imala svoje tzv. "crne mise" na tom mjestu jer je ono jedan od najjačih izvora energije u ovom dijelu Evrope.
Taj izvor je mrvicu dalje. U Krškom...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 23:08   #7
Quote:
thumbelina kaže:
Članak je spominjao i neku legendu vezanu uz događanja u Srednjoj Evropi i proročanstva po kojem bi Zagreb trebao izgoriti u plamenu, a cijela priča je imala veze sa tada još relativno nepoznatoj okultnoj tezi oIsusovim živućim nasljednicima i svemu onom iznjetom u knizi Sveta krv, sveti gral.

U silnim seljenjima ja sam te časopise izgubila pa sada pišem samo po sjećanju; i dakle sjećam se da su se autori članka pozivali na izvore u okultnom podzemlju Zagreba, do kojeg je, navodno, teško doći.
,
Zanima me zna li ovdje od vas netko nešto o toj priči!
Fleša mi naziv mitelleuropa,nekakva proročanstva i da su kontaktirali nekakvu proročicu(ivana,irena?)i grupu koja se okuplja oko iste.No koliko se sjećam nije bilo veze s ikojom temom vezanom uz sk sg.
Inače,Vladimir Devide je svojevremeno nešto ispitivao po okolici medvedgrada i navodno je upao u nekakav splet tunela.
Što se Barbare Celjske tiče,nisam siguran,ali mislim da nije dokazano da je upravo ona crna kraljica iz legende,već samo jedna od kandidatkinja.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 20:49   #8
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
delal sam slucajno yogu ovog ljeta tam gori, i da, mesto stvarno ima energiju. bil sam iznenadjen. sad, dal je to jedno od najjacih izvora energije u ovom djelu Evrope...ne znam.

a Zagreb i je vec "izgorel v jognju" kad je totalno porushen bil krajem 19. stoljeca od potresa(v 11. mesecu). a josh jeden takof potres je moguc u svako doba. s tim da je gadnija zapadna strana.
Bormeč, i taj mogući potres je nedavno bil.
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2020., 00:50   #9
Crne mise su se zadržale do današnjih dana. Radi se o globalnoj pozadinskoj strukturi vlasti koja je na takve načine održavala vlast na lokalnim razinama. Do danas je podzemna struktura još mnogo proširena i puno bolje opremljena. Ova i slične priče o nastradalim kmetovima i kmeticama ima smisla, no najveći broj žrtava i roblja koje se je masovno držalo i još se drži u područjima koja nisu očišćena čine djeca. Milijuni. Neka su područja sada očišćena i prema planu to će potrajati još 4 godine. Potres u Zagrebu je indicija da se je takva veća akcija čišćenja provela i ovdje. Više ćemo znati kada se te informacije puste u javnost.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2020., 18:22   #10
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Crne mise su se zadržale do današnjih dana. Radi se o globalnoj pozadinskoj strukturi vlasti koja je na takve načine održavala vlast na lokalnim razinama. Do danas je podzemna struktura još mnogo proširena i puno bolje opremljena. Ova i slične priče o nastradalim kmetovima i kmeticama ima smisla, no najveći broj žrtava i roblja koje se je masovno držalo i još se drži u područjima koja nisu očišćena čine djeca. Milijuni. Neka su područja sada očišćena i prema planu to će potrajati još 4 godine. Potres u Zagrebu je indicija da se je takva veća akcija čišćenja provela i ovdje. Više ćemo znati kada se te informacije puste u javnost.
Dakle, ispod Zagreba se u roblju drže hrpe djece, a ti im "pomažeš" ni više ni manje nego - pišući po forumu?
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2020., 18:32   #11
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
Dakle, ispod Zagreba se u roblju drže hrpe djece, a ti im "pomažeš" ni više ni manje nego - pišući po forumu?
pero je jace od maca
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2020., 18:39   #12
Možda je pokušao, ali nitko mu nije povjerovao.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2020., 23:09   #13
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
Dakle, ispod Zagreba se u roblju drže hrpe djece, a ti im "pomažeš" ni više ni manje nego - pišući po forumu?
Ma očito trabunja, prije je godinama govorio o nekom uzdizanju , sad o tom podzemnom čišćenju. Ali to su sve gluposti po meni. Vjerojatno je to vidio na nekom YT filmiću ili čuo od nekoga pa se naložio...

Lp.
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.