Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2006., 16:40   #21
Quote:
diki kaže:
Ljudi koji žive pokraj groblja, vode kvalitetniji život zato što ih grobovi pod nosom svaki dan podsjećaju da ih jednog dana neće biti, pa više cijene svaki novi dan.
Istina, ja živim kraj groblja i ispala sam sasvim normalna!

__________________
chop them all up, put them in a pot,
add some potatoes, and look what you've got!
C.G.B. Spender is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 23:36   #22
a sta je s onime da su nekim aparaturama iz zidova uspijeli "izvuci" glasove ljudi koji su prije zivjeli u nekoj zgradi? jel to ima veze s tim infrazvukom ili sta je to? cula sam jednom na tv-u o tome i nikad vise...
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 23:57   #23
Quote:
*Girlie* kaže:
a sta je s onime da su nekim aparaturama iz zidova uspijeli "izvuci" glasove ljudi koji su prije zivjeli u nekoj zgradi? jel to ima veze s tim infrazvukom ili sta je to? cula sam jednom na tv-u o tome i nikad vise...
mogu misliti. pseudoznanost.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:13   #24
Sigurno da utjece.

Prvo - imas razno razne utjecaje podzemnih voda koje zrače.

Drugo-od svake osobe, materije, osjecaja...znaci svaka vrsta ispoljavajuce energije dio odbacuje ili ostavlja tamo gdje i prođe. I ponekad, odredene kolicine takve energije sigurno utjecu na ono sto se dogada.

Primjer za to ti je, kad udes u prostoriju gdje se dvoje ljudi svađa, cak i ako nisi primjetio svađu osjetit ces odredeni naboj u zraku, napetost, zaglusujucu tisinu,nesto...E to su ostaci negativne energije koju osjecas...
Kani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 23:27   #25
pa naravno da mjesto ima uticaj na čovjeka to i nije neko previše logično pitanje. ako si na antartiku hladno ti je , ako si u africi toplo ti je , ako si negdje sam medju lavovima strah te je itd
pasovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 23:35   #26
Quote:
Kani kaže:
Sigurno da utjece.

Prvo - imas razno razne utjecaje podzemnih voda koje zrače.

Drugo-od svake osobe, materije, osjecaja...znaci svaka vrsta ispoljavajuce energije dio odbacuje ili ostavlja tamo gdje i prođe. I ponekad, odredene kolicine takve energije sigurno utjecu na ono sto se dogada.

Primjer za to ti je, kad udes u prostoriju gdje se dvoje ljudi svađa, cak i ako nisi primjetio svađu osjetit ces odredeni naboj u zraku, napetost, zaglusujucu tisinu,nesto...E to su ostaci negativne energije koju osjecas...

radiestezija je pseudoznanost. podzemna voda ne zračni patogeno zračenje jer bi inače pomrli svi. naime, mi podzemnu vodu pijemo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 23:39   #27
Quote:
Endimion17 kaže:
radiestezija je pseudoznanost. podzemna voda ne zračni patogeno zračenje jer bi inače pomrli svi. naime, mi podzemnu vodu pijemo.
i to je tajna broja 17 legenda koji je "data" iz zvjezdanih staza
pasovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 23:45   #28
Quote:
pasovski kaže:
i to je tajna broja 17 legenda koji je "data" iz zvjezdanih staza
ispričavam se ali nisam razumio to...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 08:51   #29
Quote:
Endimion17 kaže:
radiestezija je pseudoznanost. podzemna voda ne zračni patogeno zračenje jer bi inače pomrli svi. naime, mi podzemnu vodu pijemo.
Nije ti to isto. Kretanje podzemne vode je jedno, a voda koju pijemo nešto drugo. Radi lakšeg razumijevanja, zamisli si krumpir. Nije otrovan i svi ga jedemo, jer da je otrovan, padali bi mrtvi na sve strane. Ali, krumpir moraš skuhati. Nije ga preporučljivo jesti sirovoga. Vidiš, radi se o istoj stvari, ali na dva različita načina.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 09:01   #30
zaključak je da nema zaključka ili

Svaki prostor pamti u njemu ostaje "zapisana" naša energija.


U gradu Petri, Jordan... postoji na samom ulazu u grad malo mjesto za molitvu. Kad staneš na to mjesto i ruke staviš na već izlizan kamen odmah te prožme energija. Kad se odmakneš od tog mjesta više je ne osjećaš.

Vjerovatno je to podzemno zračenje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 10:53   #31
Quote:
Duhec kaže:
Nije ti to isto. Kretanje podzemne vode je jedno, a voda koju pijemo nešto drugo. Radi lakšeg razumijevanja, zamisli si krumpir. Nije otrovan i svi ga jedemo, jer da je otrovan, padali bi mrtvi na sve strane. Ali, krumpir moraš skuhati. Nije ga preporučljivo jesti sirovoga. Vidiš, radi se o istoj stvari, ali na dva različita načina.
najgore je kad se krumpir giba u pravcu glave nekom brzinom v i onda nakon vremena t opali u glavu oslobađajući energiju E od koje dio bude pretvoren u kemijsku energiju receptora boli.
oh jebemu
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 10:59   #32
Quote:
Endimion17 kaže:
ispričavam se ali nisam razumio to...
ne čudi me što nisi razumio
pasovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 11:26   #33
Quote:
pasovski kaže:
ne čudi me što nisi razumio
malo interpunkcije ne bi štetilo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 11:36   #34
Quote:
Endimion17 kaže:
najgore je kad se krumpir giba u pravcu glave nekom brzinom v i onda nakon vremena t opali u glavu oslobađajući energiju E od koje dio bude pretvoren u kemijsku energiju receptora boli.
oh jebemu
Je, i to je jedna od mogućnosti...
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 11:38   #35
Quote:
pasovski kaže:
ne čudi me što nisi razumio
A možda ti je čudno, što ni ja nisam razumjela? Ili pak ne?
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 11:45   #36
Ja sam razumio

@Pasovski je rekao da ZATO i umiremo što pijemo TU podzemnu vodu u kojoj su "zapisane" , negativne sile.

Jel tako Pasovski ?
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 11:55   #37
Quote:
normall kaže:
Ja sam razumio

@Pasovski je rekao da ZATO i umiremo što pijemo TU podzemnu vodu u kojoj su "zapisane" , negativne sile.

Jel tako Pasovski ?
Sjedi, pet! Srečom, većina tu ipak ne piše u prenesenom smislu. To me podsjetilo osnovne škole i profe iz hrvatskog, koja je svaki esej završavala pitanjem:"I, tko će mi reći, što je pisac time htio reći?"
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 17:30   #38
Quote:
normall kaže:
Ja sam razumio

@Pasovski je rekao da ZATO i umiremo što pijemo TU podzemnu vodu u kojoj su "zapisane" , negativne sile.

Jel tako Pasovski ?
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 08:31   #39
Mislim da mjesta uječu na ljude, ali čisto zbog subjektivnih stvari. Recimo nekome odgovara mir i tišina, pa taj vjerojatni živi (ili barem nastoji odseliti) u mirnijim i manje naseljenim dijelovima grada ili sela. Nekome pak paše gužva, moving, vreva i takav živi ili provodi većinu vremena u centru. Nekome odgovaraju visoke zgrade, skučeni prostori bez puno zelenila, neko voli suprotno. I dakle sve to ima utjecaj na ljude koji žive na određenom području, ali stvari su čisto subjektivne. A ove stvari tipa tu je prije bilo ovo ili ono, tu idu podzemne vode, energetski čvorovi, e to je bulšit. To može utjecati samo na one koji vjeruju u to, ali to je ponovo subjektivno. Kao što netko ne voli mrkvu i odbojna mu je tako netko ne voli podzemne vode. I mrkva i podzemna voda su dobre. A šta se tiče toga da je na nekom mjestu bilo recimo groblje ista stvar. Pa čak bih rekao da je možda i bolje živjeti na bivšem groblju. Zašto? E zato što ako već vjeruješ u duhove (ja duše) i misliš da se oni zadržavaju na mjestima gdje je netko umro onda je najveća vjerojatnost da ih na groblju nećeš naći. Zašto? Pa zato što nitko nije umro na groblju (ili je to zanemariv postotak), dok u zgradama i kućama ljudi umiru i to često. Pa sad vi razmislite. A to da mjesta pamte događaje (dobre ili loše), ma dajte. Ljudi pamte i to prenose jedni na druge u ovom ili onom smislu.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 10:47   #40
Quote:
dorro kaže:
Zašto se, recimo, nitko ne usuđuje izgraditi zgradu na području gdje je nekoć bilo groblje?
jel to samo zbog trash horrora na tu temu?
Postoje li teorije da takva mjesta "zrače", utječu na osobe?
Npr, dal bi netko od vas bio voljan živjeti na nekom mjestu, zgradi, koja se prije koristila u neke neprivlačne svrhe - psihijatrija, mučilište, klaonica itd.
Uh, ovo mi je totalno jezivo + što sam ja pomalo praznovjerna a i paranoja čini svoje

Ne bih živjela u nekoj kući/stambenoj zgradi koja je prenamijenjena iz psihijatrije ili da je pak sagrađeno na groblju. No way.

Inače, spominjala si linkove - evo jedan zanimljiv o Amityville-u.
I da, na tom istom blogu imaš masu zanimljivih sličnih priča... produrfaj malo

Edit: evo ponešto i o Alcatrazu gdje su se odvijala kojekakva mučenja a nešto je od toga očito ostalo i dan danas...
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.