Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 22:15   #721
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
a koje place ce joj ulaziti u izracun naknade?

zadnje tri place u staroj firmi ili ulazi i ova u drugoj firmi s obzirom na to da je u staroj bila do 7.11. i odmah nastavila 8.11. u novoj? ova u drugoj firmi joj je veca bila placa nego u prethodnoj, zato pitam...
nitko ne zna?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 14:08   #722
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
nitko ne zna?
Lakše 5 dana na forumu čekat, nego okrenut broj i nazvat?
Gledat će joj se zadnje 3 cijele platne liste.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:30   #723
Pozdrav,

Imam jedno pitanje, pogledao sam malo prošle postove ali trebam potvrdu jasnog pitanja.

Da li imam pravo na novčanu naknadu sa zavoda za zapošljavanje ukoliko ne potpišem novi ugovor kojeg mi firma nudi? Dakle stari mi ugovor ističe a ja ne želim potpisati novi.

4 godine radim u istoj firmi na istom radnom mjestu i nema ugovora na neodređeno..

hvala
N Magnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:09   #724
Pitanje:

Nezaposlena osoba koja je odradila 9 mjeseci staža u zadnjih 24mjeseca ima pravo na naknadu u trajanju od 3 mjeseca.
Nakon koliko odrađenog staža ima pravo na naknadu u trajanju 4 mjeseca, koliko za 5, pa koliko za 6 mjeseci... i koliko za maksimalno trajanje naknade?
Ima li kakva tablica koja to prikazuje?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:13   #725
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Pitanje:

Nezaposlena osoba koja je odradila 9 mjeseci staža u zadnjih 24mjeseca ima pravo na naknadu u trajanju od 3 mjeseca.
Nakon koliko odrađenog staža ima pravo na naknadu u trajanju 4 mjeseca, koliko za 5, pa koliko za 6 mjeseci... i koliko za maksimalno trajanje naknade?
Ima li kakva tablica koja to prikazuje?
90 dana ako je provela na radu od 9 mjeseci do 2 godine,
120 dana ako je provela na radu više od 2 godine,
150 dana ako je provela na radu više od 3 godine,
180 dana ako je provela na radu više od 4 godine,
210 dana ako je provela na radu više od 5 godina,
240 dana ako je provela na radu više od 6 godina,
270 dana ako je provela na radu više od 7 godina,
300 dana ako je provela na radu više od 8 godina,
330 dana ako je provela na radu više od 9 godina,
360 dana ako je provela na radu više od 10 godina,
390 dana ako je provela na radu više od 15 godina,
420 dana ako je provela na radu više od 20 godina,
450 dana ako je provela na radu više od 25 godina.

To znam, vidio sam na službenim stranicama hzz-oa
N Magnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:04   #726
Quote:
N Magnus kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam jedno pitanje, pogledao sam malo prošle postove ali trebam potvrdu jasnog pitanja.

Da li imam pravo na novčanu naknadu sa zavoda za zapošljavanje ukoliko ne potpišem novi ugovor kojeg mi firma nudi? Dakle stari mi ugovor ističe a ja ne želim potpisati novi.

4 godine radim u istoj firmi na istom radnom mjestu i nema ugovora na neodređeno..

hvala
imas pravo na naknadu.
ista je situacija bila i u mom slucaju. Ugovor mi je istekao i ja nisam htio potpisati novi. 8 godina rada s time da sam samo dvije bio prijavljen i to na pola radnog vremena... sramota sto sam si dopustio.

Uglavnom, pravo na naknadu nemas samo ako do prekida radnog odnosa dode tvojom krivnjom, ti das otkaz npr.
u tvom slucaju ugovor je istekao i nigdje ne pise zasto niti se ti kome trebas opravdavati zasto nije obnovljen... to je kao da si i dobio otkaz
ako te kojim slucajem na zavodu budu pitali zasto nisu produlji nemas se sto opravdavati. jednostavno nisu.
__________________
"Mislim da je za bijeg iskoristio selidbu divljih ptica. "
jin18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:08   #727
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
nitko ne zna?
u prosjek ulaze zadnja tri mjeseca, dakle ulazi i prosjek tvoja zadnja placa u drugoj firmi. Teoretski mozes ti promjeniti i 10 poslodavca, opet se racunaju zadnja tri mjeseca.
Sto ce ti poboljasati prosjek te ce ti naknada biti veca.
__________________
"Mislim da je za bijeg iskoristio selidbu divljih ptica. "
jin18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:51   #728
Quote:
jin18 kaže: Pogledaj post
imas pravo na naknadu.
ista je situacija bila i u mom slucaju. Ugovor mi je istekao i ja nisam htio potpisati novi. 8 godina rada s time da sam samo dvije bio prijavljen i to na pola radnog vremena... sramota sto sam si dopustio.

Uglavnom, pravo na naknadu nemas samo ako do prekida radnog odnosa dode tvojom krivnjom, ti das otkaz npr.
u tvom slucaju ugovor je istekao i nigdje ne pise zasto niti se ti kome trebas opravdavati zasto nije obnovljen... to je kao da si i dobio otkaz
ako te kojim slucajem na zavodu budu pitali zasto nisu produlji nemas se sto opravdavati. jednostavno nisu.
Dobro, hvala na odgovoru
Neću ja ništa otkazati nego samo neću potpisati daljnu suradnju.
Čitam tu po postovima da neki pokušavaju nuditi neko potpisivanje sporazumnog otkaza, to isto da ništo ne potpisujem, jel?
N Magnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 14:16   #729
pozdrav,

neki dan sam se išla informirati na HZZ u vezi naknade za nezaposlene ako ja kao zaposlenik dam otkaz zbog neisplate plaća. plaće dolaze, ali bez reda i nikad se ne zna kada, nedavno smo dobili plaću za 9. mjesec. (znači trenutno mi duguju dvije plaće). službenica u HZZ mi je sve lijepo objasnila ALI kada sam je pitala koliko moram "imati" neisplaćenih plaća da bi imala pravo na naknadu (nekoć je bilo tri plaće), nakon što dam izvaredni otkaz, ona se morala konzultirati s kolegicom

kolegica je rekla da je jedan neisplaćena dovoljna, ali malo sam skeptična s obzirom na to kako je tekla cijela priča.

ima li netko pouzdanija saznanja?

također, trebam li čekati za prijavu 15 dana od kašnjenja zadnje plaće?
npr. tek 31.12. mogu "prijaviti" nedobivanje plaće na 11. mjesec?


hvala
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 23:37   #730
Uopće me ne čudi da se trebala s nekim konzultirati, jer kao i na raznim drugim mjestima i ovdje sjede sve redom stručne osobe koej zanju svoj posao

Ti imaš pravo na naknadz ako daš otkaz zbog krivnje poslodavca, tj izvanredni otkaz, a to možeš već nakon neisolate jedne plaće.
I da, moraš čekati do kraja mjeseca.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 11:20   #731
Imma jedno pitanje.Dal mi se obaveza jabit n a zavod ako nemam pravo na novcanu naknadu?
Neki ljudi su mi rekli da se oni javljaju svake dvije dgodine kad imaju pravo na naknadu
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 11:46   #732
Molim? Kako se javljaju svake dve godine? A šta rade te dve godine? Ako rade, ne znam ni kako bi se javili na burzu... niš ne razumijem šta si napisao.

Uglavnom - nemaš obvezu javljanja.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 11:51   #733
Ako nemaš pravo na naknadu, ne zanima te njihova "pomoć" u traženju posla ni eventualni poticaji, prekvalifikacije itd, onda ne, nemaš nikakvu obvezu da se prijavljuješ. Kad ostvariš 9 mjeseci staža u 2 godine, tj uvjete za 3 mjeseca naknade onda se prijaviš nakon otkaza da to iskoristiš.

@kiss me pa dvije godine skupljaju staž pa 3 mjeseca odmaraju i tako dalje... popularno među konobarima, pomoćnim osobljem isl.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 00:00   #734
nije mi nešto jasno...

zaposlen sam bio od rujna, gdje sam odradio svega par dana u rujnu. radio sam cijeli listopad i cijeli studeni. i završio 4.12 radni odnos. s tim da sam imao prekid gdje sam potpisao sa određeno na neodređeno ugovor.

Imam pravo ostvariti primanje s biroa, ali ne i 60% moje bruto plaće, nego 60% nekakvog minimalca??? tako mi je rečeno na birou.
znači, ja imam iza sebe ukupno 7 godina staža i sad ću dobivati 8 mjeseci 1500kn s biroa?

molio bih da mi netko pojasni... tnx
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 07:00   #735
Gleda se prosjek primanja zadnja 3mj, a ti nemas puna 3mj u komadu i to ti rusi prosjek.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 12:24   #736
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
nije mi nešto jasno...

zaposlen sam bio od rujna, gdje sam odradio svega par dana u rujnu. radio sam cijeli listopad i cijeli studeni. i završio 4.12 radni odnos. s tim da sam imao prekid gdje sam potpisao sa određeno na neodređeno ugovor.

Imam pravo ostvariti primanje s biroa, ali ne i 60% moje bruto plaće, nego 60% nekakvog minimalca??? tako mi je rečeno na birou.
znači, ja imam iza sebe ukupno 7 godina staža i sad ću dobivati 8 mjeseci 1500kn s biroa?


molio bih da mi netko pojasni... tnx
Novčana naknada za prvih 90 dana korištenja iznosi 60 %, a za preostalo vrijeme korištenja 30 % od osnovice.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 12:50   #737
Kada ne postoji ta osnovica, odonosno kad nema 3 platne liste, onda se ide na minimalac.
Ali mene nešto drugo zbunjuje - pa ti si kod tog poslodavca radio manje od 3 mjeseca... kako ti uopće mogu računati prema tom radnom odnosu?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 16:26   #738
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Kada ne postoji ta osnovica, odonosno kad nema 3 platne liste, onda se ide na minimalac.
Ali mene nešto drugo zbunjuje - pa ti si kod tog poslodavca radio manje od 3 mjeseca... kako ti uopće mogu računati prema tom radnom odnosu?
Dali si mislila na ovo:

"Pravo na novčanu naknadu ne stječe nezaposlena osoba kojoj bi to pravo pripadalo po prestanku radnog odnosa odnosno službe ako je taj radni odnos trajao kraće od tri mjeseca, a prethodni radni odnos ili služba prestao na neki od gore navedenih načina odnosno prethodna samostalna djelatnost prestala bez opravdanih razloga."

Ili na nesto drugo...
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:10   #739
Pozdrav
Imam pitanje, zaposlena sam u kontinuitetu vec pet godina,zadnje dvije sam
na neodredjeno, medjutim danas sam potpisala sporazumni raskod ugovor
Znaci nemam pravo na naknadu za nezaposlene
Mene zanima ako me netko sad prijavi mjesec dana dal mogu ostvarit to pravo ?
piccola is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 23:06   #740
Mislim da za tebe vrijedi ovo napisano u postu iznad tvog, min 3 mjeseca.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.