Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 13:51   #341
Zavrsila sam na hitnoj u subotu navecer. Oteklina se povecavala, bol ne jenjava, blaga temperatura i odem da se ne patim. Dobijem injekciju plus Clindamycin pilule koje pijem redovno. Dan poslije se vec pocelo povlaciti.

Bila jucer (ponedjeljak) kod stomatologa, uradio x-ray sve cisto izgleda posebno zub koji je radjen. Do njega je drugi koji sam nekad prije radila i iznad njega je i onaj baloncic, fistula(?), sto se napuse na zubnom mesu kad imas upalu i sve su prilike da taj zub pravi problem.

Cekamo da spadne upala skroz kroz naredne dane, onda ce stomatolog detaljno to cackati i raditi sto treba.

Zadnje uređivanje TheSpy : 07.11.2017. at 14:02.
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:40   #342
Pozdrav ljudi.
Bio sam na plombiranju zuba prije 6 dana i stavljena mi je bijela plomba koja je poveca jer mi je stara ispala i sa sobom povela manji komad zuba. Radi se o donjoj lijevoj sestici.
Problem je u tome sto i nakon 6 dana osjecam bol u donjoj celjusti te je zub osjetljiv na hladno. Zubarica me je upozorila kako je moguce da osjecam bol par dana nakon zahvata jer je plomba stavljena veoma blizu zubnog mesa uz napomenu da se javim ako osjetim pulsirajucu bol. Do danas nisam imao nekih vecim problema izuzev bol ali me zub drzao budnim sinoc. Znam da je tesko precizirati problem ovako opcenitim upisom no svaka pomoc je dobrodosla.
Unaprijed hvala.
DatRandomDude is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 14:06   #343
Quote:
DatRandomDude kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.
Bio sam na plombiranju zuba prije 6 dana i stavljena mi je bijela plomba koja je poveca jer mi je stara ispala i sa sobom povela manji komad zuba. Radi se o donjoj lijevoj sestici.
Problem je u tome sto i nakon 6 dana osjecam bol u donjoj celjusti te je zub osjetljiv na hladno. Zubarica me je upozorila kako je moguce da osjecam bol par dana nakon zahvata jer je plomba stavljena veoma blizu zubnog mesa uz napomenu da se javim ako osjetim pulsirajucu bol. Do danas nisam imao nekih vecim problema izuzev bol ali me zub drzao budnim sinoc. Znam da je tesko precizirati problem ovako opcenitim upisom no svaka pomoc je dobrodosla.
Unaprijed hvala.

Javi se dr, možda će riješiti problem tako da samo malo "podeblja" ispun, a možda će čak morati i liječiti zub, ali svakako se javi
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:25   #344
Ne znam da li sam na pravoj temi, ako nisam neka admini premjeste

Inače nemam nekih problema sa zubima, prvu plombu sam stavila tek u tridesetoj, ali sam primijetila da su mi se jedinica i dvojka malo okrhnule, šta napraviti u tom slučaju? Na desnoj strani imam također izražen očnjak koji je po meni dosta špicast, da li bi se tu mogla staviti ljuskica?
Hvala unaprijed
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:25   #345
Quote:
vozač kaže: Pogledaj post
Ne znam da li sam na pravoj temi, ako nisam neka admini premjeste

Inače nemam nekih problema sa zubima, prvu plombu sam stavila tek u tridesetoj, ali sam primijetila da su mi se jedinica i dvojka malo okrhnule, šta napraviti u tom slučaju? Na desnoj strani imam također izražen očnjak koji je po meni dosta špicast, da li bi se tu mogla staviti ljuskica?
Hvala unaprijed

Ovo što se otkrhnulo slobodno napravite estetsku plombicu, a izraženiji očnjak možete lagano zagladiti; zapravo sve ovisi o izgledu i položaju zuba, jesu li samo za ovako manje korekcije ili bi radili ljuskice...bez da vas vidim, ne mogu znati...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:26   #346
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Ovo što se otkrhnulo slobodno napravite estetsku plombicu, a izraženiji očnjak možete lagano zagladiti; zapravo sve ovisi o izgledu i položaju zuba, jesu li samo za ovako manje korekcije ili bi radili ljuskice...bez da vas vidim, ne mogu znati...
Hvala vam na odgovoru. Nova sam na temi pa nisam upućena vi imate svoju ordinaciju? Mogu dobiti kontakt podatke u inbox, hvala
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:50   #347
Pozdrav, molim za savjet!

Živim na području Zagreba, ali mi je stomatolog matično u drugoj županiji. Ispala mi je plomba prije dva-tri tjedna i sad je taj dio otvoren, malo boli (ponekad se bol protegne do uha) i svjestan sam da to treba sanirati što prije. Ali jednostavno nemam kada otići još neko vrijeme. Može li mi netko savjetovati da li postoji negdje u Zagrebu mjesto gdje bih to mogao besplatno srediti? Neki su mi rekli da su znali otići na stomatološki fakultet...
exodus175 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:45   #348
Quote:
exodus175 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molim za savjet!

Živim na području Zagreba, ali mi je stomatolog matično u drugoj županiji. Ispala mi je plomba prije dva-tri tjedna i sad je taj dio otvoren, malo boli (ponekad se bol protegne do uha) i svjestan sam da to treba sanirati što prije. Ali jednostavno nemam kada otići još neko vrijeme. Može li mi netko savjetovati da li postoji negdje u Zagrebu mjesto gdje bih to mogao besplatno srediti? Neki su mi rekli da su znali otići na stomatološki fakultet...
Na stomatološki samo uz uputnicu, a za odlomljenu plombu se to ne daje...nije ni hitni slučaj pa ne možeš u dežurstvo...ili se prebaci kod nekoga u zg-u ili plati kod privatnika
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:08   #349
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Na stomatološki samo uz uputnicu, a za odlomljenu plombu se to ne daje...nije ni hitni slučaj pa ne možeš u dežurstvo...ili se prebaci kod nekoga u zg-u ili plati kod privatnika
A jel može to biti tako otvoreno duže vrijeme? Postoji li neka opasnost od upale ili tako nešto?
exodus175 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 17:48   #350
Pozdrav svima, molim pomoć �� Imala sam endodntski zahvat na donjoj šestici, uz više posjeta stomatologinji. U petak mi je stavljena plomba, bila je previsoka na zagriz i tri puta ju je doktorica brusila nakon čega sam rekla da je u redu. Međutim kad sam došla kući, i dalje sam osjetila plombu na zagriz ali ne svaki nego jači zagriz i kad jedem! Jučer i danas ista stvar. Je li to normalno? Inače stomatologinja mi je odlična i ne bih htjela ženu gnjaviti ako je to normalno.... Hvala na odgovoru!!
spring89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:57   #351
Quote:
spring89 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molim pomoć �� Imala sam endodntski zahvat na donjoj šestici, uz više posjeta stomatologinji. U petak mi je stavljena plomba, bila je previsoka na zagriz i tri puta ju je doktorica brusila nakon čega sam rekla da je u redu. Međutim kad sam došla kući, i dalje sam osjetila plombu na zagriz ali ne svaki nego jači zagriz i kad jedem! Jučer i danas ista stvar. Je li to normalno? Inače stomatologinja mi je odlična i ne bih htjela ženu gnjaviti ako je to normalno.... Hvala na odgovoru!!
Neka ti još jednom pogleda plombu, ako ju treba dodatno ubrusiti...također moguće je da se javila "klasična" preosjetljivost na zagriz, a do koje dolazi nakon endo zahvata na zubu i to traje neko vrijeme pa prođe...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:20   #352
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Neka ti još jednom pogleda plombu, ako ju treba dodatno ubrusiti...također moguće je da se javila "klasična" preosjetljivost na zagriz, a do koje dolazi nakon endo zahvata na zubu i to traje neko vrijeme pa prođe...
Hvala puno na odgovoru! 😀 Bila sam danas kod doktorice i dodatno mi je brusila i provjeravala pomoću papirića više puta. Osjetila sam veliku razliku i rekla da je sad u redu. Međutim nakon nekih petnaestak minuta pri određenom položaju i dalje osjetim plombu... Možda se radi o toj preosjetljivosti, pričekat ću još neko vrijeme. Osjećam se kao kreten... Petica gore koja mi "sjeda" na taj zub je uvučena unutra, jel moguće da ona pravi problem?
spring89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 01:06   #353
Ispalami je plomba na gornjoj sedmici i s njom mi se odlomio i komadic zuba. Trenutno sam u inozemstvu gdje bijela plomba košta više nego moja karta do hr i nazad pa mi se to nikako ne isplati. Postoji li nekakav privremeni ispun koji mogu dobiti pa kad se vratim napravim normalnu plombu? Problem je i što sam iduca dva mjeseca svaka dva tjedna na drugim mjestima tako da se ne mogu ni vratiti kod istog zubara ukoliko bi mi sad prvo stavio lijek pa ako moram čekati.
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 14:31   #354
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
Ispalami je plomba na gornjoj sedmici i s njom mi se odlomio i komadic zuba. Trenutno sam u inozemstvu gdje bijela plomba košta više nego moja karta do hr i nazad pa mi se to nikako ne isplati. Postoji li nekakav privremeni ispun koji mogu dobiti pa kad se vratim napravim normalnu plombu? Problem je i što sam iduca dva mjeseca svaka dva tjedna na drugim mjestima tako da se ne mogu ni vratiti kod istog zubara ukoliko bi mi sad prvo stavio lijek pa ako moram čekati.
Može se staviti privremeni ispun ali je velika šansa da će za 2 mj ispasti...ako pukotina nije velika, zubu neće biti ništa, samo ga pripazite
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 18:34   #355
Pozdrav svima
Eto ga BAdnjak, a ja o zubima.
Plombiran mi je umnjak dolje desno kad ikad. Pola je bijela plomba koja stoji već deset godina a pola, uz rub je siva plomba koja je naknadno stavljena. Karijes je bio uz sam kraj, jako duboko i zato je stavljena siva plomba jer, navodno, bolje drži i tako to.
E sad, već sam nekoliko puta bila kod zubarice znog toga što me taj zub boli na zagriz, ne na kuckanje, nego na zagriz samo i isključivo na jednom mjestu, na samom rubu gdje je siva plomba. Ne boli na onoj polovini gdje je bijela, samo uz sam kraj zuba. Snimila je zub i rekla kako je karijes bio jako dubok pa je ona izdubila dentin i stavila plombu koja sada,kako vrijeme prolazi, zbog žvakanja i svega, tone dublje i pritišće zub i zato boli. Rješenje-neka ne jedem na njega.
Sam od sebe ne boli. Snimka čista, ona mi ga ne dira ako me ne počne sam boljeti.
I šta sad?
Smeta mi to, jer ako slučajno zagrizem nešto, makar i žvaku na tom mjestu, u mozak mse zabije.
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:01   #356
Jel meni netko može objasniti zašto u 21. stoljeću još ne postoji bijela plomba koja ne potamni s vremenom, tj. na koju se ne hvata pigment iz hrane? Mislim, uzgajaju se organi, ljudi se spremaju na Mars ali plomba koja ne tamni...mission impossible.
Ja mislim da je to neka zubarska urota gdje te tjeraju da stalno mijenjaš plombe sve dok zub ne postane toliko izbrušen da moraš staviti krunicu.
Poubelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:52   #357
eno ja otkad sam kod mog stomatologa pred 20g promijenila amalgamske plombe (osim jedne koja je bila prevelika), ne vidim da im se promijenila boja. tek nedavno nakon svog tog vremena samo mi je jednu prombu promijenio.
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 11:54   #358
Question

Molim pomoć savjet neki... Prije dva tjedna mi je zubarica išla promjeniti ispucalu plombu na sedmici dolje koja je tako neko vrijeme stala. Da napomenem nikad me nije bolio taj zub! Dugo je brusila i počela govorit da će to bit za liječenje. Zabolilo me u nekom trenutku iako sam primila punu dozu anestezije.
Onda je dok je brusila pitala da li vas ovo boli i pošto me nije bolilo ja klimnem glavom da ne i ona onda kaže onda ipak nije za liječenje. I kaže skoro sam došla do živca ali ipak nisam i sad ću vam zatvorit zub pa ako vas ikad počme bolit onda ćemo ga liječit.
I tako mi zatvori zub s tim da je kruna zuba potpuno izbrušena s unutrašnje strane tog zuba skoro više da i nema. Ona je jedva stavila plombu. U početku je sve bilo ok al ja sad osjetim taj zub kad grizem i nemogu žvakati normalno jer baš je nelagodan osjećaj. I šta da ja sad radim?
dalinda86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 14:23   #359
Ajde ponovno kod nje da vidi o čemu se radi. Da se radi o 2 dana i da neugodan osjećaj nije ustvari bol rekla bi ti da pričekaš par dana da se navikneš, ali nakon 2 tjedna ako i dalje osjećaš ili postoji neki proces ispod ili plomba nije legla kako treba.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:36   #360
Question

evo i ja imam problem. nakon mijenjanja crne plombe bijelom, bol dok zagrizem. i ovako bez jela osjećam zub cijelo vrijeme. uopće nisam znala da imam tu crnu plombu, vjerojatno je stavljena kad sam bila dijete pa je zubarka predložila da ju zamijenimo. a došla sam tamo zbog drugog zuba.
nikada prije nisam imala problema sa tim zubom (šestica gore desno), niti me je bolio.
i zovem zubarku i kaže da su imali već nekoliko slučajeva gdje su se ljudi žalili na bol nakon promjene plombi. i da je znala ta osjetljivost trajati mjesecima.
bijesna sam jer da su mi dali sve informacije na vrijeme, ne bih na to pristala.

tako da preporučam ljudima da ne mijenjaju ništa ako nema potrebe.
Živući cistitis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.