Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2007., 13:40   #1
objava oglasa za radno mjesto u narodnim novinama

imam jedno pitanje pravne prirode i molim vas za pomoć

da li prekršajni sud (lokalni, odnosno u mjestu u kojem ima oko 8000 ljudi) mora objaviti natječaj u narodnim novinama ili ga je dovoljno objaviti u mjesnom zavodu za zapošljavanje

natječaj se odnosi za posao sa SSS na mjestu referenta, za zamjenu dok je radnica na porodiljnom

hvala
owen is offline  
Old 03.05.2007., 15:19   #2
kada državna uprava zapošljava mislim da MORA bit natječaj objavljen u nn
vukovarac69 is offline  
Old 03.05.2007., 15:24   #3
Quote:
vukovarac69 kaže: Pogledaj post
kada državna uprava zapošljava mislim da MORA bit natječaj objavljen u nn
to i ja mislim, tako da sam u nn čekao objavu oglasa i onda nakon 15 saznao da je natječaj bio objavljen na oglasnoj ploči hzz
owen is offline  
Old 03.05.2007., 15:41   #4
Quote:
owen kaže: Pogledaj post
to i ja mislim, tako da sam u nn čekao objavu oglasa i onda nakon 15 saznao da je natječaj bio objavljen na oglasnoj ploči hzz
a jesi li saznao da nije bio u NN?
Old 03.05.2007., 17:35   #5
Quote:
imam jedno pitanje pravne prirode i molim vas za pomoć

da li prekršajni sud (lokalni, odnosno u mjestu u kojem ima oko 8000 ljudi) mora objaviti natječaj u narodnim novinama ili ga je dovoljno objaviti u mjesnom zavodu za zapošljavanje

natječaj se odnosi za posao sa SSS na mjestu referenta, za zamjenu dok je radnica na porodiljnom

hvala
U koliko tijelo državne uprave vrši popunu radnih mjesta, na temelju pribavljene suglasnosti Ministarstva pravosuđa i uprave, a temeljem prethodno pribavljene suglansoti Ministarstva financija RH, dužno je raspisati javni natječaj za prijem u državnu službu, a prema Zakonu o državni službenicima i namještenicima.

Prema članku 16. Zakona natječaj se obvezno objavljuje u "Narodnim novinama", a može se objaviti i u jednom dnevnom ili tjednom listu.

Isto tako natječaj mora sadržavati: naziv državnog tijela u koje se osobe primaju, naziv radnog mjesta, opće i posebne uvjete za prijam u službu i raspored na radno mjesto, isprave koje se trebaju priložiti kao dokaz o ispunjavanju uvjeta, rok za podnošenje prijave i rok u kome će natjecatelji biti obaviješteni o rezultatima natječaja. U natječaju se mora naznačiti da u državnu službu ne može biti primljena osoba za čiji prijam postoje zapreke iz članka 8. i 9. ovoga Zakona. Ako se stručne sposobnosti natjecatelja utvrđuju putem provjere znanja i sposobnosti prije izbora ili probnim radom, ovi se uvjeti moraju navesti u natječaju.

Rok za podnošenje prijava na natječaj ne smije biti kraći od osam, niti duži od 15 dana.

Napominjem da čelnik tijela smije popuniti radno mjesto putem natječaja, tek ukoliko na raspolaganju nema službenika koji ispunjava uvjete natječaja. To su oni službenici i namještenici koji su kao tehnološki višak stavljeni na raspolaganje.Npr. određeni službenik je iz općine stavljen na raspolaganje jer više nije potreban,ali u koliko ima iste uvjete koji su potrebni za posao u nekom županijskom uredu, on se povlači na to radno mjesto (službenici i namještenici na raspolganju).
U koliko čelnik tijela državne uprave sklopi Ugovor i zaposli službenika, mimo gore navedenih uvjeta i Zakonskih propisa, može se podnijeti prigovor Ministarstvu uprave (pravosuđa), koje će taj prijem u sulžbu poništiti, a čelnika državne uprave kazniti novčanom kaznom zbog prekršaja.
zlatkozg is offline  
Old 04.05.2007., 11:35   #6
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
a jesi li saznao da nije bio u NN?
pratim nn već mjesec dana, otkada sam čuo da gospođa koja radi ide na porodiljni i ništa, prošli tjedan je bilo testiranje za to radno mjesto, znači od oglasa u nn ništa, objavili su ga tjedan dana prije na zavodu za zapošljavanje
owen is offline  
Old 04.05.2007., 11:42   #7
suglasnost znam da su dobili i poslje toga sam ja čekao oglas u nn

jel mislite da je ovo kršenje zakona i da bi trebao uputiti prigovor
owen is offline  
Old 05.05.2007., 18:12   #8
Quote:
suglasnost znam da su dobili i poslje toga sam ja čekao oglas u nn

jel mislite da je ovo kršenje zakona i da bi trebao uputiti prigovor
Lijepo sam ti citirao zakon, pa zar ti je to napisano teško pročitati.Mora se objaviti u NN, a može se objaviti u jednom dnevnom ili tjednom tisku. Ako to nije učinjeno, onda treba uložiti prigovor Ministarstvu pravosuđa,uprave i loklane samouprave i ono će taj izbog kandidata poništiti, ako i eventualno sklopljen Ugovor o radu, a čelnika kazniti zbog kršenja odredbe.

Ne znam u čemu je problem,ako natječaj nije objavljen u NN ili tisku, izvoli i napiši prigovor, savjet si dobio (zakon je na tvojoj strani ako si siguran da je prekršen), a nemoj sada očekivati da ti to ovdje netko riješi.
zlatkozg is offline  
Old 06.05.2007., 19:09   #9
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Lijepo sam ti citirao zakon, pa zar ti je to napisano teško pročitati.Mora se objaviti u NN, a može se objaviti u jednom dnevnom ili tjednom tisku. Ako to nije učinjeno, onda treba uložiti prigovor Ministarstvu pravosuđa,uprave i loklane samouprave i ono će taj izbog kandidata poništiti, ako i eventualno sklopljen Ugovor o radu, a čelnika kazniti zbog kršenja odredbe.

Ne znam u čemu je problem,ako natječaj nije objavljen u NN ili tisku, izvoli i napiši prigovor, savjet si dobio (zakon je na tvojoj strani ako si siguran da je prekršen), a nemoj sada očekivati da ti to ovdje netko riješi.
ma naravno da ne očekujem da mi to netko ovdje riješi nego je pitanje bilo krivo formulirano, trebalo je zvučati ovako

da li ima smisla slati prigovor, da li ih netko čita i poduzima nešto vezano uz prigovore, jer mislim da bi ovo zapošljavanje bilo čisto preko veze, a čisto sumnjam da bi si sutkinja u prekršajnom sudu dovela u takvu poziciju da joj to može utjecati na posao i da mora snositi neke sankcije

ja ću prigovor svakako poslat, ali čisto sumnjam da će doć do prave osobe i da će netko odgovarat
owen is offline  
Old 06.05.2007., 19:21   #10
Quote:
ja ću prigovor svakako poslat, ali čisto sumnjam da će doć do prave osobe i da će netko odgovarat
Središnji državni ured za upravu reagira ukoliko im se nepravilnost prijavi - http://www.uprava.hr/ .
Vojky is offline  
Old 06.05.2007., 19:26   #11
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Središnji državni ured za upravu reagira ukoliko im se nepravilnost prijavi - http://www.uprava.hr/ .
ok, hvala poslat ću tamo
owen is offline  
Old 06.05.2007., 19:39   #12
Quote:
ma naravno da ne očekujem da mi to netko ovdje riješi nego je pitanje bilo krivo formulirano, trebalo je zvučati ovako

da li ima smisla slati prigovor, da li ih netko čita i poduzima nešto vezano uz prigovore, jer mislim da bi ovo zapošljavanje bilo čisto preko veze, a čisto sumnjam da bi si sutkinja u prekršajnom sudu dovela u takvu poziciju da joj to može utjecati na posao i da mora snositi neke sankcije

Samo ti pošalji prigovor,ako si siguran ili imaš sumnju da je tu bilo nepravilnosti.Vidjet ćeš da će prijem biti poništen, nema to veze što je tu u pitanju Prekršajni sud.
zlatkozg is offline  
Old 11.05.2007., 14:25   #13
e, evo mene opet
molim pravnike da mi razjasne ovaj Članak 15. Zakona o državnim službenicima i namještenicima, nn 27 iz 2001. god.

Članak 15.

(1) Natječaj se ne provodi kada se u državnu službu primaju:

– osobe koje se primaju u državnu službu na određeno vrijeme,

– osobe koje su po ugovoru o školovanju ili stipendiji u obvezi stupiti u državnu službu.

(2) Natječaj se ne provodi u slučaju prijama u državnu službu osoba zaposlenih u upravnim odjelima i službama jedinica lokalne, odnosno regionalne (područne) samouprave ili pravnim osobama s javnim ovlastima.

(3) Za prijam u državnu službu iz stavka 2. ovoga članka zaključuje se pisani sporazum između čelnika državnog tijela i čelnika upravnog odjela, stručne službe ili pravne osobe s javnim ovlastima, uz prethodni pristanak osobe koja se prima u državnu službu.

Da li stavak 1 znači da nisu morali objaviti natječaj pošto je to zamjena za porodiljni dopust?

Hvala Vam
owen is offline  
Old 11.05.2007., 17:24   #14
Quote:
e, evo mene opet
molim pravnike da mi razjasne ovaj Članak 15. Zakona o državnim službenicima i namještenicima, nn 27 iz 2001. god.

Članak 15.

(1) Natječaj se ne provodi kada se u državnu službu primaju:

– osobe koje se primaju u državnu službu na određeno vrijeme,

– osobe koje su po ugovoru o školovanju ili stipendiji u obvezi stupiti u državnu službu.

(2) Natječaj se ne provodi u slučaju prijama u državnu službu osoba zaposlenih u upravnim odjelima i službama jedinica lokalne, odnosno regionalne (područne) samouprave ili pravnim osobama s javnim ovlastima.

(3) Za prijam u državnu službu iz stavka 2. ovoga članka zaključuje se pisani sporazum između čelnika državnog tijela i čelnika upravnog odjela, stručne službe ili pravne osobe s javnim ovlastima, uz prethodni pristanak osobe koja se prima u državnu službu.

Da li stavak 1 znači da nisu morali objaviti natječaj pošto je to zamjena za porodiljni dopust?

Hvala Vam
Na žalost, vidljivo je da se za prijem na određeno vrijeme za osobe iz točke 1. stavak 1. i 2. ne mora raspisati natječaj.

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.