Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2017., 18:53   #101
Sacuvajte me sada od relativiziranja.

Onaj tko ne zna biti odan u vezi niti nije za vezu.

Jedna od najvecih razlika izmedju covjeka i zivotinje je sto covjek moze suspregnuti svoje nagone.

Ne govorim sada o nekim kratkim vezama, ali onaj tko ostavlja osobu u dugoj vezi zbog nekoga drugoga nije niti zreo za vezu. Ovdje je naglasak radi nekoga drugoga.
Zaljubljenost je proces ako vidis da bi ti se mogao desiti makni se od toga.

Evo jos da nadodam sa autoricom teme ne bih nikada nista htio imati je ako se tako lako zaljubljuje vjerojatno ce me ostaviti.

Te ljubavi na prvi pogled su u biti da ti se netko jako svidi, ali ako nista ne zapocnes sa tom osobom to prodje vrlo brzo.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:41   #102
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Sacuvajte me sada od relativiziranja.

Onaj tko ne zna biti odan u vezi niti nije za vezu.

..............

Ne govorim sada o nekim kratkim vezama, ali onaj tko ostavlja osobu u dugoj vezi zbog nekoga drugoga nije niti zreo za vezu. Ovdje je naglasak radi nekoga drugoga.
Zaljubljenost je proces ako vidis da bi ti se mogao desiti makni se od toga.

................
Ostavljanje nekog radi "nekog drugog" odnosno taj drugi je obično posljedica a ne uzrok raspada veze.
SolSimia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:44   #103
Quote:
SolSimia kaže: Pogledaj post
Ostavljanje nekog radi "nekog drugog" odnosno taj drugi je obično posljedica a ne uzrok raspada veze.
I naglasio sam radi nekoga drugoga. To jest kada je netko drugi uzrok raspadu veze.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:55   #104
Mislim da nikad uzrok raspadu veze nije netko drugi, opet ponavljam, to može samo posljedica biti nečeg drugog... možda je lakše etiketirati da je do raspada veze došlo radi druge osobe a ne jer netko u vezi nije bio sretan, ispunjen, primao što je trebao...

Jer kako me može privući netko ako u vezi dobijam sve što mi treba?
Prije bi rekla da je bilo nekakvo nezadovoljstvo ili potreba i "dogodila" se druga osoba koja je to pružala u tom trenutku... pa je lakše zaključiti do raspada veze je došlo radi druge osobe...
SolSimia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 13:50   #105
Quote:
SolSimia kaže: Pogledaj post
Mislim da nikad uzrok raspadu veze nije netko drugi, opet ponavljam, to može samo posljedica biti nečeg drugog... možda je lakše etiketirati da je do raspada veze došlo radi druge osobe a ne jer netko u vezi nije bio sretan, ispunjen, primao što je trebao...

Jer kako me može privući netko ako u vezi dobijam sve što mi treba?
Prije bi rekla da je bilo nekakvo nezadovoljstvo ili potreba i "dogodila" se druga osoba koja je to pružala u tom trenutku... pa je lakše zaključiti do raspada veze je došlo radi druge osobe...
A nemaš što misliti.
To je tako i nije mi jasno da netko može misliti sve je bilo super, a onda se pojavila ta drolja Zdenka/kurviš Miljenko i brak se raspao.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 14:06   #106
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
A nemaš što misliti.
To je tako i nije mi jasno da netko može misliti sve je bilo super, a onda se pojavila ta drolja Zdenka/kurviš Miljenko i brak se raspao.
Možda da je ta drolja Zdenka poštivala tuđe vlasništvo Miljenko bi i sljedećih dvaest godina bio zgodna dekoracija na kauču
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 15:37   #107
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Možda da je ta drolja Zdenka poštivala tuđe vlasništvo Miljenko bi i sljedećih dvaest godina bio zgodna dekoracija na kauču
A možda su u šumi
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 18:53   #108
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
A možda su u šumi
95% su u šumi. Nemoj se ti zajebavat sa šumama i šumskim predjelima jer ima ih brdo u šumi, posebno ovih koji su još uvijek sviježe nabrijani pa su im Plitvice daleko ili još gori scenarij, za sobu nemaju
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 18:54   #109
Ljudi varaju i u sretnim vezama, mada je istina da ce do prevare teze doci u nesretnoj vezi.

Ovdje govorim o tome kada netko u srenoj vezi pocini preljub.

Primjer muskarca koji ima sretan brak a onda mu na poslu sekretarica postane 10 godina zgodna mladja djevojka.

A i netko je kao nesto natuknuo mnoge veze prolaze faze pa i one lose.
Ne znaci ako je brak recimo u 10 godini nesretan da to nije samo faza.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:01   #110
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Ljudi varaju i u sretnim vezama, mada je istina da ce do prevare teze doci u nesretnoj vezi.

Ovdje govorim o tome kada netko u srenoj vezi pocini preljub.

Primjer muskarca koji ima sretan brak a onda mu na poslu sekretarica postane 10 godina zgodna mladja djevojka.

A i netko je kao nesto natuknuo mnoge veze prolaze faze pa i one lose.
Ne znaci ako je brak recimo u 10 godini nesretan da to nije samo faza.
Pa bokte, ako nije faza, nije faza. Onda ili ideš sjest i poradit na problemu, ili se skupiš, podjeliš i odeš. Valjda poznaješ sebe i svjestan si svojih osjećaja prema partneru s kojim jesi/ jasne su ti rekacije ili ponašanje koje od druge strane dobijaš i još more drugih indikatora.

I sekretarici ni neću započet. Kamoli o firmi punoj sekretarica
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:33   #111
Quote:
SolSimia kaže: Pogledaj post
Mislim da nikad uzrok raspadu veze nije netko drugi, opet ponavljam, to može samo posljedica biti nečeg drugog... možda je lakše etiketirati da je do raspada veze došlo radi druge osobe a ne jer netko u vezi nije bio sretan, ispunjen, primao što je trebao...

Jer kako me može privući netko ako u vezi dobijam sve što mi treba?
Prije bi rekla da je bilo nekakvo nezadovoljstvo ili potreba i "dogodila" se druga osoba koja je to pružala u tom trenutku... pa je lakše zaključiti do raspada veze je došlo radi druge osobe...
Nebih se slozio sa ovime jer osobe koje prevare varaju ustvari sami sebe.
Osobe koje su u losim vezama ili brakovima bivaju nezadovoljne, nisu ispunjene to je istina, ali napraviti zato prevaru je potpuno pogresan nacin.
Varanje je izbor onog tko je slab, koji nema hrabrosti pogledati partnera u oci i reci da je gotovo, vec trazi neki oslonac sastrane da nebude sam nakon prekida, odlika kukavica koje se nemogu suociti sa partnerom.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:43   #112
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Nebih se slozio sa ovime jer osobe koje prevare varaju ustvari sami sebe.
Osobe koje su u losim vezama ili brakovima bivaju nezadovoljne, nisu ispunjene to je istina, ali napraviti zato prevaru je potpuno pogresan nacin.
Varanje je izbor onog tko je slab, koji nema hrabrosti pogledati partnera u oci i reci da je gotovo, vec trazi neki oslonac sastrane da nebude sam nakon prekida, odlika kukavica koje se nemogu suociti sa partnerom.

E sa ovim se slažem u potpunosti!Varanje je čin slabosti, kukavičluka i nezadovoljstva samim sobom...i onda prebacivanjem krivnje na partnera
Fino se razvesti,pa onda tražiti idealnog ili idealnu,samo nebo je granica!
Sve ostalo je puko naklapanje preljubnika i ljubavnika.
I teški kukavičluk.
Amen.
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 22:31   #113
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Sacuvajte me sada od relativiziranja.

Onaj tko ne zna biti odan u vezi niti nije za vezu.

Jedna od najvecih razlika izmedju covjeka i zivotinje je sto covjek moze suspregnuti svoje nagone.

Ne govorim sada o nekim kratkim vezama, ali onaj tko ostavlja osobu u dugoj vezi zbog nekoga drugoga nije niti zreo za vezu. Ovdje je naglasak radi nekoga drugoga.
Zaljubljenost je proces ako vidis da bi ti se mogao desiti makni se od toga.

Evo jos da nadodam sa autoricom teme ne bih nikada nista htio imati je ako se tako lako zaljubljuje vjerojatno ce me ostaviti.

Te ljubavi na prvi pogled su u biti da ti se netko jako svidi, ali ako nista ne zapocnes sa tom osobom to prodje vrlo brzo.
Uvijek postoji bolja opcija. Onaj tko ostavi lošiju opciju da bi bio s boljom je ne samo zrelo, nego i logično i opravdano i pametno.
__________________
Muškarac je onoliko vjeran koliko ima opcija.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 02:36   #114
Orasko.

Vidio sam te sada na jednoj drugoj temi.

Tebi vjernost u biti ne znaci nista. znaci tebi ostaviti neku djevojku radi bolje je sasvim opravdano.
Da li si ti ikada bio u vezi ili imao djevojku. Po toj tvojoj logici u biti niti jedna veza ne vrijedi nista jer cim vidis bolju priliku ti ces ostaviti trenutnu djevojku.
Evo meni je jedna od najbitnijih stvari koju trazim kod suprotnog spola a i sam je pokusavam najvise ponuditi odanost.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:13   #115
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Orasko.

Vidio sam te sada na jednoj drugoj temi.

Tebi vjernost u biti ne znaci nista. znaci tebi ostaviti neku djevojku radi bolje je sasvim opravdano.
Da li si ti ikada bio u vezi ili imao djevojku. Po toj tvojoj logici u biti niti jedna veza ne vrijedi nista jer cim vidis bolju priliku ti ces ostaviti trenutnu djevojku.
Evo meni je jedna od najbitnijih stvari koju trazim kod suprotnog spola a i sam je pokusavam najvise ponuditi odanost.
Pročitaj sve moje postove u temi Nevjera u PDF rastave i sve će ti biti jasno, mozaik sam svima lijepo nacrtao što se toga tiče. I nisu prilike, nego opcije. Sve to imaš tamo. I da, ograničavati se na jednu osobu je nepotrebno i nelogično. Pročitaj sve tamo.
__________________
Muškarac je onoliko vjeran koliko ima opcija.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 10:09   #116
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Uvijek postoji bolja opcija. Onaj tko ostavi lošiju opciju da bi bio s boljom je ne samo zrelo, nego i logično i opravdano i pametno.
Po tome nikad se nebi mogli prepustiti u vezi i posvetiti nekome jer bi na trzistu uvijek postojalo bolje. Znaci cim bi neka stvar zasmetala odma se krece dalje na drugu opciju, a to su ustvari znaci nesposobnost prilagodjavanja nekome i sebicnost . Prakticki to znaci da ne prihvacamo nista sta je kontra nasih zelja i vidjenja.
No moram i reci da je to danas sve vise slucaj, sve vise ljudi funkcionira na taj nacin, ocekuje se da drugi budu na najblizoj granici do savrsenstva, jer inace ne valja.
lunarni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 11:23   #117
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Nebih se slozio sa ovime jer osobe koje prevare varaju ustvari sami sebe.
Osobe koje su u losim vezama ili brakovima bivaju nezadovoljne, nisu ispunjene to je istina, ali napraviti zato prevaru je potpuno pogresan nacin.
Varanje je izbor onog tko je slab, koji nema hrabrosti pogledati partnera u oci i reci da je gotovo, vec trazi neki oslonac sastrane da nebude sam nakon prekida, odlika kukavica koje se nemogu suociti sa partnerom.
Nisam u ni jednom trenutku napisala da je prevara ispravan izbor.
Napisano se odnosilo na to da se veze/brakovi ne raspadaju radi treće osobe.
Isto tako nije svaka situacija gdje je raspad veze uslijedio nakon prevare ta prevara trajala i trajala ili se tražila sigurna luka i netko drugi da se ne ostane sam.
A ponekad tek kad se dogodi osoba osvjesti zašto je do prevare došlo i da se veza treba prekinuti.

Stvari i emocije su ponekad jednostavne a ponekad nisu...
SolSimia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 11:29   #118
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post

E sa ovim se slažem u potpunosti!Varanje je čin slabosti, kukavičluka i nezadovoljstva samim sobom...i onda prebacivanjem krivnje na partnera
Fino se razvesti,pa onda tražiti idealnog ili idealnu,samo nebo je granica!
Sve ostalo je puko naklapanje preljubnika i ljubavnika.
I teški kukavičluk.
Amen.
Tko prebacuje krivnju na partnera?
SolSimia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:00   #119
Quote:
SolSimia kaže: Pogledaj post

Prije bi rekla da je bilo nekakvo nezadovoljstvo ili potreba i "dogodila" se druga osoba koja je to pružala u tom trenutku... pa je lakše zaključiti do raspada veze je došlo radi druge osobe...
Kako se svjesno moze dogoditi druga osoba dok si u vezi?Jednostavno nemoze, i to je prevara htjeli mi sebi priznati ili ne.
Losa veza se raskida ukoliko nevalja i ne trazi se prije toga sigurna luka za dalje.

Quote:
SolSimia kaže: Pogledaj post
Isto tako nije svaka situacija gdje je raspad veze uslijedio nakon prevare ta prevara trajala i trajala ili se tražila sigurna luka i netko drugi da se ne ostane sam.
Prevara je prevara i njezina duljina trajanja nije nikakvo opravdanje.

Quote:
SolSimia kaže: Pogledaj post
A ponekad tek kad se dogodi osoba osvjesti zašto je do prevare došlo i da se veza treba prekinuti.
Znaci prije prevare nemas spoznaju da si u losoj vezi i da ju treba prekinuti, ili mozda te strah samoce pa treba netko drugi za oslonac?
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:25   #120
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Kako se svjesno moze dogoditi druga osoba dok si u vezi?Jednostavno nemoze, i to je prevara htjeli mi sebi priznati ili ne.
Losa veza se raskida ukoliko nevalja i ne trazi se prije toga sigurna luka za dalje.



Prevara je prevara i njezina duljina trajanja nije nikakvo opravdanje.



Znaci prije prevare nemas spoznaju da si u losoj vezi i da ju treba prekinuti, ili mozda te strah samoce pa treba netko drugi za oslonac?
A tko ne priznaje sebi i tko je rekao da to nije prevara?
A kako se drugačije nego svjesno može dogoditi druga osoba ako si u vezi. kako bi bilo nesvjesno... ups nisam znala bila sam drogirana/pijana i bila s drugim pa se ne sjećam da jesam

I tko je igdje napisao ako je jednom da nije prevara ili ako je samo jednom bilo i kratko da je to onda opravdano... uopće te ne kužim.

Ponavljam, nitko ne opravdava prevaru, barem ne ja.
Ne nisam govorila o strahu od samoće, iako naravno to postoji kod nekih... možda postoje trenuci i osobe koje ti pokažu kako nešto može biti što nisi znala/znao da uopće može biti drugačije i da ti je bilo potrebno...
SolSimia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.