Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 17:09   #1
Godisnji

Pozz,
Seetra radi kod poslodavca od 20.2. I daje otkaz prosli tjedan pa odradjuje otkazni rok do 20.7.
Godisnji nije koristila nikako. Koliko ona sad godisnjeg moze traziti da joj on isplati?
Hvala i lp
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:17   #2
Ima pravo na naknadu za neiskorišteni godišnji za razmjerni broj dana.
Koliko je to točno, ovisi o broju dana punog godišnjeg odmora na koji bi imala pravo da je radila cijelu kalendarsku godinu , prema ugovoru o radu, pravilniku ili kolektivnom ugovoru.
Imaš kalkulator na netu, pa izračunajte.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:32   #3
Ok hvala naci cu.
Da li postoji opcijq da radnik ima pravo na manje godisnjeg od ovog sto je propisano zakonom? Shvacam da je razmjerni dio manji ali njoj spominju da godisnji imaju samo radnici koji rade duze od 6mj i da puni god.traje 2 tjedna.
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:42   #4
Minimalni godišnji za radnike koji rade cijelu godinu je 4 tjedna. (npr. ako je raspored radnog vremena na 5 radnih dana onda je to 4 x 5 = 20 dana)
Može i više, ako je pravilnikom ili KU određeno (dodatni dan na staž, radno mjesto, djecu i slično).

Radnici koji ne rade cijelu kalendarsku godinu imaju pravo na razmjerni dio.
Tvoja sestra je radila 5 mjeseci i ima pravo na razmjerni dio za tih 5 mjeseci.
Otprilike bi to moglo biti oko 10 dana, a možda i koji dan više. Ovisi o tome koliko je puni go prema ugovoru ili pravilniku.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.