Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2003., 00:27   #81
pile ti ima kilu mesa, ako i toliko.čuj računica nije baš neka.vidiš i sam da se to klima.naime spominju se u tvom postu krave. znači ne jede se na tisuće krava baš samo tako.za othraniti govedo i nije potreban prostor od 10 nog. igrališta. naime uzgajaju se kulture koje se vežu dozrijevanjem po odedjenom redu. jedna oanica daje višeprinosa godišnje različitih kultura. dok soja na jednom komadu dozrije samo jednom godišnje.i nema tako baš neki veliki prinos po jedinici prostora kao npr. kukuruz.
pri radu oko stvari o kojima govoriš treba uzimati i druge faktore a ne samo one koji u pojedinom trenu su potrebni
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 09:51   #82
Statistika

Švicarci zaista jedu malo mesa - pa to ispadne oko 13, 14 dag dnevno! Baš me zanima koliko se godišnje mesa pojede u Hrvatskoj (ali logično bi bilo da se pojede manje).

Mislim da sam čitala da se u USA jede oko 90 kg mesa po stanovniku na godinu - duplo više nego u Švicarskoj? možda i nije bio točan podatak.

Ja ne znam gdje je Revenger pisao o tisućama goveda, ove statistike koje sam ja čitala (za USA) su spominjale 18 goveda, ali onda, naravno, i dosta drugih životinja.

No, valjalo bi izračunati koliko goveda se godišnje pojede u npr. Švicarskoj, pa onda znati koliko je stočne hrane potrebno da se othrani govedo od 180 kg, pa onda kako i na kojim površinama se ta hrana uzgaja, i koliko bi se hrane za ljude moglo uzgojiti sa istim sredstvima na istoj površini.

Darko, ja ne znam zašto ti suprotstavljaš soju kukuruzu? Soja se upravo najviše i uzgaja za stočnu hranu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 16:56   #83
Da čovjek u deset dana pojede 1 pile (cijelo)...neka to bude prosjek, iako je više...

27375 dana je 75 godina života, uzmimo gore navedeni prosjek od 1 pileta u svakih 10 dana znači da prosječni čovjek u 75 godina života pojede preko 2000 kokoši!!!
REVENGER4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 16:58   #84
Imam negdje podatak koliko životinja (krava, kokoši...) pojede prosječni čovjek u svom životu...samo moram nać!!!
REVENGER4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 17:10   #85
pročitaj rev postove i to nedavne napisao je 6000 životinja.
po meni definitivno manipulativni podaci. za 1kilu prirasta u tovu potrebno je prosječno 3-4 kg hrane. nevjerni tome nek pitaju ili proučavaju podatak. razlika je u tome da na primjer tele možeš hraniti travom, kukuruzom i dobiješ kvalitetno meso. trave imaš gdje želiš, jeftina je i ne smije se tretirati a i nije za ljudsku ishranu. kukuruz ljudi mogu konzumirati ali se to malo koristi. travu ljudi ne jedu, ali mogu dobiti potrebnu hranu preko goveda, svinje, janjci, koza... i ništa se nije zagadilo.spominju mi 10 nogometnih igrališta za uzgoj životinje koja bi nahranila par ljudi preko mesa,a 61 da je soja gore.laži i floskule, ponavljam manipuliranje podacima.
postavimo stvar na pašnjake kojih ima u izobilju kako kod nas tako i drugdeživina to jede i da nam mlijeko , meso....
za vege hranu kada bi svi samo to jeli, trebalo bi livade preorati, šume krčiti.ljudi koji nemaju pojma o poljoprivredi nebi trebali lupetati o njoj gluposti držeči se nekih sumnjivih i napamet određenih brojeva.mogu uzgojiti svinju a da mi nije potrebno ništa sa strane osim prirode.
za reva i pisce knjiga pitanje na koje vjerojatno kao i na mnoga druga nemaju odgovor; čime bi vi gnojili zemlju da nema stoke u uzgoju???
nisam poljoprivrednik no ima nas koji smo čitali i druge stvari u životu a ne se držalislijepo jedne stvari zanemarujuči sve druge faktore.
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 17:13   #86
rev sada je to 2000 kokoši a gdje ti je onih još 4000. valjda se sječaš što si pisao. da ne moram ja tražiti tvoje postove.pretvori svoju cifru u recimo govedinu pa mi reci koliko je to onda tisuča životinja
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 02:05   #87
BILO KAKO BILO nezgodna se spika izbjegava
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 07:35   #88
Rev, ostaje ti takodjer objasniti kako ti mislis nahraniti cijeli svijet time sto mi postanemo vegetarijanci. Zar ne znas da EU i sve zapadne zemlje vec danas proizvode daleko vise hrane nego sto im treba? Jesi li vec cuo za unistavanje mljeka, maslaca, izvoz viska mesa u Rusiju (cime se usput upropastila i ruska mesna industrija) i slicno? I sad bi ti proizvodio jos vece viske? Daj, razmisli jos jednom.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 19:24   #89
da on kaj proizvodi ne bi lupetal okolo.
 
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 00:18   #90
Quote:
darko kaže: Pogledaj post
pročitaj rev postove i to nedavne napisao je 6000 životinja.
po meni definitivno manipulativni podaci. za 1kilu prirasta u tovu potrebno je prosječno 3-4 kg hrane. nevjerni tome nek pitaju ili proučavaju podatak. razlika je u tome da na primjer tele možeš hraniti travom, kukuruzom i dobiješ kvalitetno meso. trave imaš gdje želiš, jeftina je i ne smije se tretirati a i nije za ljudsku ishranu. kukuruz ljudi mogu konzumirati ali se to malo koristi. travu ljudi ne jedu, ali mogu dobiti potrebnu hranu preko goveda, svinje, janjci, koza... i ništa se nije zagadilo.spominju mi 10 nogometnih igrališta za uzgoj životinje koja bi nahranila par ljudi preko mesa,a 61 da je soja gore.laži i floskule, ponavljam manipuliranje podacima.
postavimo stvar na pašnjake kojih ima u izobilju kako kod nas tako i drugdeživina to jede i da nam mlijeko , meso....
za vege hranu kada bi svi samo to jeli, trebalo bi livade preorati, šume krčiti.ljudi koji nemaju pojma o poljoprivredi nebi trebali lupetati o njoj gluposti držeči se nekih sumnjivih i napamet određenih brojeva.mogu uzgojiti svinju a da mi nije potrebno ništa sa strane osim prirode.
za reva i pisce knjiga pitanje na koje vjerojatno kao i na mnoga druga nemaju odgovor; čime bi vi gnojili zemlju da nema stoke u uzgoju???
nisam poljoprivrednik no ima nas koji smo čitali i druge stvari u životu a ne se držalislijepo jedne stvari zanemarujuči sve druge faktore.
ehm..u kojoj ti bajci zivis?krave jedu travu?krave jedu samljevene kosti drugih krava, umjetno se oploduju da bi imale nonstop mlijeko, rokaju se hormonima da bi dale vise mlijeka, rokaju se antibioticima jer im se na vimenu stvaraju rane koje se gnjoje( od mehanicke muzilice), rokaju se ljekovima za smirenje jer prozive cijeli zivot vezane na lancu u prostoru gdje ne mogu posteno ni leci. ako vec prosipas pamet ovde ajde se malo informiraj o temi ljubazno te molim
shalambula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 02:29   #91
Quote:
shalambula kaže: Pogledaj post
ehm..u kojoj ti bajci zivis?krave jedu travu?krave jedu samljevene kosti drugih krava, umjetno se oploduju da bi imale nonstop mlijeko, rokaju se hormonima da bi dale vise mlijeka, rokaju se antibioticima jer im se na vimenu stvaraju rane koje se gnjoje( od mehanicke muzilice), rokaju se ljekovima za smirenje jer prozive cijeli zivot vezane na lancu u prostoru gdje ne mogu posteno ni leci. ako vec prosipas pamet ovde ajde se malo informiraj o temi ljubazno te molim
To u Hrvatskoj? Ti znaš da takvo mlijeko ne bi prošlo niti jednu inspekciju? Krava cijeli život šopana koštanim brašnom, hormonima, antibioticima i sedativima NEĆE dati kvalitetno mlijeko.
Malo se TI informiraj odakle stiže hrvatsko mlijeko. Za druge me nije briga.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 03:01   #92
Ma "informiraju" se na stranicama "prijatelja životinja", pa onda tu pametuju a živu kravu u životu nisu vidjeli. Ove sve budalaštine što gore pišu su kao prepisane s pž weba.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 09:19   #93
pobogu, tema je stara 4 godine... gdje si to iskopo? da ti je bar komentar bio na mjestu...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:46   #94
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
To u Hrvatskoj? Ti znaš da takvo mlijeko ne bi prošlo niti jednu inspekciju? Krava cijeli život šopana koštanim brašnom, hormonima, antibioticima i sedativima NEĆE dati kvalitetno mlijeko.
Malo se TI informiraj odakle stiže hrvatsko mlijeko. Za druge me nije briga.
o kakvim ti inspekcijama pricas u hrvatskoj? ne budi smijesan, vidjet cemo koliko ce ljudi sad trcat u ambulante gore po slavoniji nakon kolinja...ne sjecam se da sam pisala o kvaliteti mlijeka ali evo kad vec trazis...

Dakle, kolegica prevoditeljica je bila u Bruxellesu s predstavnicima Vindije, Sirele i Lure. Išli su tamo kako bi vidjeli na koji se način moraju u proizvodnji mliječnih proizvoda prilagoditi standardima EU-a.
Uglavnom, ona je slušala kako se rade ti sirevi i mlijeka i meso kod nas(sve je legalno, na žalost)

Idemo po redu:

Sirevi nemaju grama mlijeka u sebi, potpuno su umjetna tvorevina. Kad bi bili prava, onda bi koštalo deset puta skuplje, a mlijeko, da je mlijeko, bi koštalo 20 kn.
Naime, mlijeka krave skoro da vidjele nisu. S tim da ih pumpaju steroidima antibioticima, izbjeljivačima, umjetnim vitaminima,...

Za djecu su ti proizvodi VRLO opasni. Isto i voćni jogurti koji imaju toliko šećera..... Drugim riječima, marketinški trikovi s mlijekom i kalcijem (ima puno boljih izvora kalcija od mlijeka - to je čisti mljekarski lobi) su nas naveli na to bespotrebno i
ŠTETNO ispijanje mlijeka. Ono odrasloj osobi UOPĆE ne treba, pogotovo ženama.
Sve važi i za kisele mliječne proizvode, posebno LGG koji su zaista bakterije koje se dobivaju uzgojem kulture bakterija od mrtvih zivotinja.

Mlijeko koje se koristi za proizvodnju tih stvari se uvozi, nije naše. Sojino mlijeko kao zamjena je bolje, ali budući da se ne može (ili može, ali teško) provjeriti jeli ta soja GMO ili nije, bolje i to izbjegavati.

Glede salama , pašteta - NEMAJU mesa u sebi. Zato i jest ČAJNA kobasica, recimo. Da bi bila mesna, mora imati barem 20% mesa, a i to je rijetkost.
Sve se opet napucava steroidima.

Krave koje se uzgajaju za telad koja će se klati daju bolje mlijeko, ali ne prodaje se nama to mlijeko, nego ono lošije (dakle, telići dobivaju bolje).
Meggle dolazi iz Poljske, pa nije sigurno je li ozračeno ili nije.

i tako dalje, i tako dalje…
shalambula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:48   #95
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ma "informiraju" se na stranicama "prijatelja životinja", pa onda tu pametuju a živu kravu u životu nisu vidjeli. Ove sve budalaštine što gore pišu su kao prepisane s pž weba.
upravo suprotno...ja sam vidila zivu kravu za razliku od tebe koji je gledas raspadnutu na tanjuru..sta je pž???
shalambula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 21:45   #96


Dakle, ona glupost koju si pejstala gore, a za koju lažeš da si sama napisala, je dovoljan pokazatelj tvoje informiranosti, a i inteligencije. Užas.

Da, u Hrvatskoj itekako postoje inspekcije, pogotovo veterinarske, koje obavljaju svoj posao. U industriji. To što netko privatno kolje neprovjerene svinje, nema veze ni s čim.

Dobro, pa jel moguće da su današnja djeca toliko blesava da ne znaju da SVAKI komad mesa u prodaji mora imati žig veterinarske inspekcije, kao i svaka pošiljka mlijeka i svako jaje? Pa te stvari su propisane valja već pola stoljeća i u moje vrijeme su ih učila djeca u osnovnoj.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 23:38   #97
Quote:
shalambula kaže: Pogledaj post
Dakle, kolegica prevoditeljica...

Nevezano uz ostatak verbalne diareje koju aktivisti prijatelja životinja po blogovima i newsgrupama dijele unaokolo kao svetu i nepatvorenu istinu, zanima me sa kojih jezika ti prevodiš?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.