Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2008., 15:22   #101
Quote:
Noky kaže: Pogledaj post
Pitanje za ljubitelje staford koji je razlog kupovine psa koji grize za vrat druge pse ?
Mislim ne vidim razlog da kupim psa kojeg izvedem u šetnju a on prvom prilikom uhvati nekog psa za vrat.
to su izmišljotine. govorim iz osobnog iskustva, jer imam mješanca koji nema veze sa stafordom,i uvijek je pse hvatao prvo za vrat. ne trebam spominjati da je uvijek na uzici.kada se slučajno pograbi s nekim tko prolazi pored nas(iako su oba dvoje na uzici) on skače na vrat, i tada moji refleksi dolaze do izražaja ovo dajem kao primjer da se shvati da je svaki pas različitog karaktera i da neke stvari apsolutno nemaju veze sa vrstom psa
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 21:43   #102
Quote:
una1980 kaže: Pogledaj post
to su izmišljotine. govorim iz osobnog iskustva, jer imam mješanca koji nema veze sa stafordom,i uvijek je pse hvatao prvo za vrat. ne trebam spominjati da je uvijek na uzici.kada se slučajno pograbi s nekim tko prolazi pored nas(iako su oba dvoje na uzici) on skače na vrat, i tada moji refleksi dolaze do izražaja ovo dajem kao primjer da se shvati da je svaki pas različitog karaktera i da neke stvari apsolutno nemaju veze sa vrstom psa
Stvarno te ne razumijem kažeš da govoriš iz iskustva a nemaš staforda.
Što znači ti imaš mješanca koji hvata za vrat on je mješanac kojih pasmina?
Ja imam dva NLT( Njemačka lovna terijera) a prije sam imao Škotskog ovčara i niti jedan pas nije hvatao ili hvataju drugog psa za vrat.
Na stranici prije netko je rekao a taj netko je vlasnik staforda da njegova/njezina kujica hvata druge pse za vrat.
Upoznat tom činjenicom zanimalo me je zašto kupiti staforda ako je to pas koji ne trpi druge pse?
Znači čisto me zanimalo bez ikakvog animoziteta prema spomenutoj pasmini.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 23:00   #103
Quote:
Noky kaže: Pogledaj post
Stvarno te ne razumijem kažeš da govoriš iz iskustva a nemaš staforda.
Što znači ti imaš mješanca koji hvata za vrat on je mješanac kojih pasmina?
Ja imam dva NLT( Njemačka lovna terijera) a prije sam imao Škotskog ovčara i niti jedan pas nije hvatao ili hvataju drugog psa za vrat.
Na stranici prije netko je rekao a taj netko je vlasnik staforda da njegova/njezina kujica hvata druge pse za vrat.
Upoznat tom činjenicom zanimalo me je zašto kupiti staforda ako je to pas koji ne trpi druge pse?
Znači čisto me zanimalo bez ikakvog animoziteta prema spomenutoj pasmini.
"staford pas koji ne trpi druge pse" totalna glupost od još glupljih ljudi.
ossa_ossy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 08:03   #104
Quote:
ossa_ossy kaže: Pogledaj post
"staford pas koji ne trpi druge pse" totalna glupost od još glupljih ljudi.

Što da ti odgovorim na ovaj komentar da je pametan nije da je svađalački to svakako. Molim te lijepo ako si vlasnik staforda probaj argumentirati tu svoju tvrdnju.
Naime pasmina koja potječe od pit bula koji je opet stvoren od ljudi da bi bio korišten za borbe sa drugim psima. Bez obzira na činjenicu da se selektivnim odgojem kod nekih jedinki "game" uspio suspregnuti (zatomiti) do tih granica da danas imate pse koji su bez temperamenta većina tih pasa je i dalje za druge pse posebno istog spola opasna.
Posjetio sam ovih dana nekoliko foruma specijaliziranih za rasu i svugdje se izričito naponiminje da ti psi nisu za svakog, da nisu za prvog psa uživotu i da ih se nesmije šetati bez povodnika (jer su kažu onda bez 100%-tnog nadzora ) što svakako nije poželjno.
Osobno sam stajališta da niti jednog psa bez obzira na poslušnost ne treba voditi bez povodnika jer na kraju to i zakon brani.
I što misliš zašto se u nekim zemljama zabranjuje njihovo držanje (najnovija zemlja koja između ostalih pasmina zabranjuje i tu je Portugal).
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 13:11   #105
Quote:
Noky kaže: Pogledaj post
Stvarno te ne razumijem kažeš da govoriš iz iskustva a nemaš staforda.
Što znači ti imaš mješanca koji hvata za vrat on je mješanac kojih pasmina?
Ja imam dva NLT( Njemačka lovna terijera) a prije sam imao Škotskog ovčara i niti jedan pas nije hvatao ili hvataju drugog psa za vrat.
Na stranici prije netko je rekao a taj netko je vlasnik staforda da njegova/njezina kujica hvata druge pse za vrat.
Upoznat tom činjenicom zanimalo me je zašto kupiti staforda ako je to pas koji ne trpi druge pse?
Znači čisto me zanimalo bez ikakvog animoziteta prema spomenutoj pasmini.
ma krivo si me shvatio. ja sam htjela reći da uopće nema veze pasmina s tim tko kome skače za vrat. jer je netko pitao da kako netko može uzimati staforda kada odmah skače psu za vrat. htjela sam reći da to uopće nema veze sa stafordom, nego da ima i drugih pasa koji se tako ponašaju. htjela sam obraniti obraz staforda, ali očito da si me krivo shvatio.
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 13:15   #106
e da pitao si mješanac kojih pasmina mi je pas. nemam pojma jer sam ga pokupila sa ceste, tako da nemam dokaza o roditeljima ali svi koji su ga vidjeli kažu da je karakterno isti jack russell. očito da ipak ima neke terijerske krvi
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 15:22   #107
Quote:
Noky kaže: Pogledaj post
Što da ti odgovorim na ovaj komentar da je pametan nije da je svađalački to svakako. Molim te lijepo ako si vlasnik staforda probaj argumentirati tu svoju tvrdnju.
Naime pasmina koja potječe od pit bula koji je opet stvoren od ljudi da bi bio korišten za borbe sa drugim psima. Bez obzira na činjenicu da se selektivnim odgojem kod nekih jedinki "game" uspio suspregnuti (zatomiti) do tih granica da danas imate pse koji su bez temperamenta većina tih pasa je i dalje za druge pse posebno istog spola opasna.
Posjetio sam ovih dana nekoliko foruma specijaliziranih za rasu i svugdje se izričito naponiminje da ti psi nisu za svakog, da nisu za prvog psa uživotu i da ih se nesmije šetati bez povodnika (jer su kažu onda bez 100%-tnog nadzora ) što svakako nije poželjno.
Osobno sam stajališta da niti jednog psa bez obzira na poslušnost ne treba voditi bez povodnika jer na kraju to i zakon brani.
I što misliš zašto se u nekim zemljama zabranjuje njihovo držanje (najnovija zemlja koja između ostalih pasmina zabranjuje i tu je Portugal).
cuj da ne razglabam previse pogledaj si fotke koje je joe luc postavio. pa onda pogledaj jos jednom, pa onda jos jednom....

BTW nemam AST, cakstovise imam labradoricu.
ossa_ossy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 16:15   #108
Koji je onda razlog što iz dana u dan sve više država zabranjuje ove pse?
Možda vam je poznato nešto što se zove Pravilnik o opasnim psima donešen 23.02.2005. a odnosi se na Republiku Hrvatsku? Ako vam je poznato posebno obratite pažnju na Članak 6. Točka 1. Pa uvjeravajte sebe i koga god hoćete da ti psi nisu opasni jer niti ja niti što je još važnije zakonodavac vam ne vjerujemo.
A kako čitam na ovom topicu ima i samih vlasnika koji priznaju da su im psi agresivni.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 18:21   #109
Quote:
Noky kaže: Pogledaj post
Koji je onda razlog što iz dana u dan sve više država zabranjuje ove pse?
Možda vam je poznato nešto što se zove Pravilnik o opasnim psima donešen 23.02.2005. a odnosi se na Republiku Hrvatsku? Ako vam je poznato posebno obratite pažnju na Članak 6. Točka 1. Pa uvjeravajte sebe i koga god hoćete da ti psi nisu opasni jer niti ja niti što je još važnije zakonodavac vam ne vjerujemo.
A kako čitam na ovom topicu ima i samih vlasnika koji priznaju da su im psi agresivni.
a ti obrati pažnju na članak 6. stavku 3 u kojoj navodi sljedeće :»Moguće opasan pas«

Moguće opasan možeš biti i ti, što ne znači da si unaprijed krvolok, napadač, ubojica, ne hvataš odmah za vrat. Dakako sve to možeš, ali i ne moraš. No ne to ne znači da ti ne trebaš postojati.
E sad sve to prenesi na psa pa ti možda bude jasnije.
ossa_ossy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 18:24   #110
BTW slike govore tisuću riječi
ossa_ossy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 20:18   #111
Quote:
Noky kaže: Pogledaj post
Koji je onda razlog što iz dana u dan sve više država zabranjuje ove pse?
Pa mozemo pocet upravo od ovakvih topica!
Manijaci procitaju da su to opasni, snazni, mocni psi i nabave si jednoga. Znate i sami kakve face uglavnom imaju takve pse. Naravno da naprave kretene od pasa, jer nisu ni oni nista drugo.

Prije par dana sam naletija na jednog poznanika koji si je nabavija Stafficu za 300 kuna. I hvali mi se kako je pas LUD!
To mu je prvi pas u zivotu, naravno - o ''uzgajivacima'' ne treba puno pricat...
I hoce li taj pas bit normalan?! Hoce li sutra doc do mog psa i zaklat ga? Naravno da hoce kad ga drzi vezanog iza kuce na debelom lancu, izaziva ga sa sestrinom mackom, lupa ga gumama da nauci bolje rezat i ne pustat sta uhvati u zube!!! Sutra ce ic kod nekoga uparit tu kuju sa jednako odgojenim psom i dobit ce normalnog psa???? E pa nece! Jel kuzite da ljudski odnos sa psom iz generacije na generaciju utjece na genetiku?!

Nazalost, ljudi idu kupit psa i traze po oglasima najjeftinijeg i nalete na takvog. Njih ne zanima kontroliran uzgoj jer nemaju pojma da to postoji.
Idu za onom ''pas je pas''.

Valjda su pojednici iz ovog posta skuzili kako normalni ljudi dodju do takvog psa. Nije takvu genetiku lako ispravit...

Kad krenem u nabavku Staffa (nadam se uskoro ) prva ce mi stvar bit upoznati uzgajivace a tek onda cu ic birat stene.

geronimos winner barem vi znate da socijalizacija terriera nije ista ka sa nekim drugim pasminama. Potrebno je puuuuno toga za postic ovakav rezultat:

http://img257.imageshack.us/img257/1...snipas1uz9.jpg
Napominjem da su se na ovoj slici 'Staffica' i 'Pudlan' prvi put vidili.


Zalosno je da je tako plemenita pasmina na ovako jadnom glasu...
__________________
LIVE AND LET DIE
Apsurdno je dijeliti ljude na dobre i zle. Oni su ili zanimljivi ili dosadni.
joe_luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 20:36   #112
Quote:
ossa_ossy kaže: Pogledaj post
a ti obrati pažnju na članak 6. stavku 3 u kojoj navodi sljedeće :»Moguće opasan pas«

Moguće opasan možeš biti i ti, što ne znači da si unaprijed krvolok, napadač, ubojica, ne hvataš odmah za vrat. Dakako sve to možeš, ali i ne moraš. No ne to ne znači da ti ne trebaš postojati.
E sad sve to prenesi na psa pa ti možda bude jasnije.

Zašto pod Moguće opasne pse ne spadaju ili se ne navode imenom Baset, Bobtail, Border coli nego:
Članak 6.

1) Psi iz kontroliranog uzgoja pasmina terijera tipa bull – stafordski bull terijer, američki stafordski terijer, bull terijer i mini bull terijer moraju posjedovati rodovnicu izdanu od Hrvat­skoga kinološkog saveza te biti upisani u registar.

Ne znam možda ja griješim ali u Pravilniku se ne spominje imenom niti jedna druga pasmina osim terijera tipa bull.
Što misliš što je tome razlog?
Uzevši u obzir da je jedan od najvećih uzgaivača Američkih stafordskih teriera u Hrvatskoj sudjelovao u izradi zakona o opasnim psima misliš li da on nije upoznat sa pasminom u dovoljnoj mjeri ili ti znaš nešto više od njega?
Svjestan sam ja i djela Pravilnika koji govori:

opasan pas« može biti bilo koja jedinka te vrste, podrijetlom od bilo koje pasmine koja je, ničim izazvana, napala čovjeka i nanijela mu tjelesne ozljede ili koja se uzgaja i/ili dresira za borbe pasa ili je zatečena u organiziranoj borbi s drugim psom,

Ali kao što vidiš nigdje niti riječi o bilo kojoj drugoj pasmini osim još pit bula.

Lijep pozdrav i SRETAN USKRS svima koji ga slave.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 20:37   #113
amstaff

ženka amstaff-a traži mužjaka za parenje, ili da kažem za reprodukciju vrste. molim sliku, poželjna tricolori ili crno-bijela.
alen1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 20:39   #114
Quote:
joe_luc kaže: Pogledaj post
Pa mozemo pocet upravo od ovakvih topica!
Manijaci procitaju da su to opasni, snazni, mocni psi i nabave si jednoga. Znate i sami kakve face uglavnom imaju takve pse. Naravno da naprave kretene od pasa, jer nisu ni oni nista drugo.

Prije par dana sam naletija na jednog poznanika koji si je nabavija Stafficu za 300 kuna. I hvali mi se kako je pas LUD!
To mu je prvi pas u zivotu, naravno - o ''uzgajivacima'' ne treba puno pricat...
I hoce li taj pas bit normalan?! Hoce li sutra doc do mog psa i zaklat ga? Naravno da hoce kad ga drzi vezanog iza kuce na debelom lancu, izaziva ga sa sestrinom mackom, lupa ga gumama da nauci bolje rezat i ne pustat sta uhvati u zube!!! Sutra ce ic kod nekoga uparit tu kuju sa jednako odgojenim psom i dobit ce normalnog psa???? E pa nece! Jel kuzite da ljudski odnos sa psom iz generacije na generaciju utjece na genetiku?!

Nazalost, ljudi idu kupit psa i traze po oglasima najjeftinijeg i nalete na takvog. Njih ne zanima kontroliran uzgoj jer nemaju pojma da to postoji.
Idu za onom ''pas je pas''.

Valjda su pojednici iz ovog posta skuzili kako normalni ljudi dodju do takvog psa. Nije takvu genetiku lako ispravit...

Kad krenem u nabavku Staffa (nadam se uskoro ) prva ce mi stvar bit upoznati uzgajivace a tek onda cu ic birat stene.

geronimos winner barem vi znate da socijalizacija terriera nije ista ka sa nekim drugim pasminama. Potrebno je puuuuno toga za postic ovakav rezultat:

http://img257.imageshack.us/img257/1...snipas1uz9.jpg
Napominjem da su se na ovoj slici 'Staffica' i 'Pudlan' prvi put vidili.


Zalosno je da je tako plemenita pasmina na ovako jadnom glasu...
U potpunosti se slažem sa ovim postom i sve pohvale za vlasnika ženke staforda na spomenutoj slici.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 20:41   #115
?

ispričavam se, tek sada sam pročitao postove,pa da se uključim. nije da se pravim pametan, ali dvije stvari morate znati o ovoj vrsti:
1. ne grizu psi-VLASNICI GRIZU!
2. ne savjetujem nabavljanje staforda onome tko nema iskustva sa psima i ne može se posvetiti ovakvoj vrst, jer prije svega ovo je radni pas.
alen1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 20:51   #116
Quote:
alen1 kaže: Pogledaj post
ispričavam se, tek sada sam pročitao postove,pa da se uključim. nije da se pravim pametan, ali dvije stvari morate znati o ovoj vrsti:
1. ne grizu psi-VLASNICI GRIZU!
2. ne savjetujem nabavljanje staforda onome tko nema iskustva sa psima i ne može se posvetiti ovakvoj vrst, jer prije svega ovo je radni pas.
Kažeš da je radni pas koja mu je svrha koliko ja znam lovački pas nije.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 20:54   #117
Quote:
alen1 kaže: Pogledaj post
ženka amstaff-a traži mužjaka za parenje, ili da kažem za reprodukciju vrste. molim sliku, poželjna tricolori ili crno-bijela.
Ako pažljivo pročitaš postove vidjet ćeš da se ovdije krije i jedan uzgaivač staforda i mogu ti reći da pod males imaju po meni ne razumijem se previše jako lijepog crno bijelog mužjaka.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 21:11   #118
pojam terier sam po sebi označava ovu vrstu psa kao lovnog, tj. nekad bio lovni, ali osobine su na svu sreću sačuvane. kao primjer navodim da u ljetnim mjesecima ne mogu izaći ujutro iz kuće, a da ne prekoračim razne vrste glodavaca koje moja Azra uredno složi ispred vrata. daju jako puno, a u ovakvim trenutcima traže jako malu nagradu. naravno, kad vam pas postane ovakav kućepazitelj, potrebna su redovna cijepljenja i čišćenja od nametnika.
Hvala za pomoć u traženju mužjaka, nadam se da će se javiti koji.
alen1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 22:23   #119
Quote:
alen1 kaže: Pogledaj post
ženka amstaff-a traži mužjaka za parenje, ili da kažem za reprodukciju vrste. molim sliku, poželjna tricolori ili crno-bijela.

tricolor?!?! mora da je šala neka u pitanju....
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 15:47   #120
Quote:
alen1 kaže: Pogledaj post
pojam terier sam po sebi označava ovu vrstu psa kao lovnog, tj. nekad bio lovni, ali osobine su na svu sreću sačuvane. kao primjer navodim da u ljetnim mjesecima ne mogu izaći ujutro iz kuće, a da ne prekoračim razne vrste glodavaca koje moja Azra uredno složi ispred vrata. daju jako puno, a u ovakvim trenutcima traže jako malu nagradu. naravno, kad vam pas postane ovakav kućepazitelj, potrebna su redovna cijepljenja i čišćenja od nametnika.
Hvala za pomoć u traženju mužjaka, nadam se da će se javiti koji.

terra terrae f. lat. zemlja, tlo

To što je terier ne znači samo po sebi da je lovački pas.
To što kažeš da je nekad bio lovni ne znam baš ja sam recimo naišao na podatak da su oni do 1936 bili pitovi a onda se razdvojila rodovna knjiga pa su se neki vodili i dalje kao pitovi a oni koji su bili manje "game" su se počeli voditi kao Američki stafordski terijeri.
Noky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.