Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2006., 18:10   #1
Tajanstvene poruke sv.pisma!

Tajanstvene poruke
Sifra Svetog pisma
Da li su u Bibliji vec zapisani dogadaji ovog svijeta? Americki autor Michael Drosnin vjeruje da je "provalio" tajanstvenu kod Svetog pisma...

Prvog septembra/rujna 1994. godina americki novinar M. Drosnin je odletio za Izrael da bi tadasnjeg predsjednika tamosnje vlade Jicaka Rabina (Jizchak) upozorio na smrtnu opasnost koja mu je navodno prijetila.
Zbog nedostatka poznanstava, novinar i pisac iz Njujorka (New Yorka) je jednom Rabinovom prijatelju, piscu saimu Guriu (Chaim), predao pismo za Rabina. U njemu je bilo upozorenje na atentat, koji ce se kasnije uistinu dogoditi.
"Bojim se", napisao je Drosnin Rabinu, "da se nalazite u samrtnoj opasnosti, ali istovremeno smatram da se ta opasnost moze zaobici i izbjeci!..."

Lov na duhove!
Guri je smatrao, a to je saopcio i Drosninu da izraelski predsjednik tom upozorenju nece pokloniti previse paznje, ali je ipak predao pismo nadleznom ministarstvu.
sta se kasnije desilo vec odavno nam je svima poznato: 4. novembra/studenog 1995. godine Rabin je ubijen, ustrijeljen od jednog vjerskog fanatika. Rabin i njegova sluzba sigurnosti ovo su upozorenje, kao i velik broj prijasnjih, nazalost, smatrali neozbiljnim!
Na dan ubistva Rabina, Drosnin je na najgori moguci nacin dobio dokaze za svoje upozorenje. Jicak Rabin je ustrijeljen s leda od covjeka koji je sebe smatrao poslanim od Boga, a ono sto je u svemu istinska senzacija jeste cinjenica da je - ubistvo zapisano u Svetom pismu koja je, kako je poznato pisana prije 3000 godina! Upravo atentat u Izraelu bio je jos jedna potvrda i dokaz o postojanju tajanstvenog koda Biblije, sifriranog teksta kojim je, navodno, zapisana cjelokupna buducnost covjecanstva.

SLIJETANJE NA MJESEC:
U Bibliji se navode zbunjujuci pomovi kao sto su "slijetanje na Mjesec", "Apollo 11", "svemirski brod"...

U svojoj knjizi „sifra Biblije“ ("The Bibel Code") ovaj americki novinar nam otkriva, ako je istina, da su prakticno svi svjetski vazniji dogadaji vec davno zapisani u Bibliji. Pomocu matematickog izracunavanja izvedenog pomocu racunara, navodno se mogu dobiti prorocanstva iz izvornog teksta na hebrejskom jeziku.
"Rabinovo ubistvo nije jedini dogadaj naseg doba zapisan u Bibliji. Dodatno su tu jos i dogadaji kao sto su ubistva egipatskog i americkog predsjednika Sadata i Dz. F. Kenedija (J.F.Kennedy), Drugi svjetski rat, afera Votergejt (Watergate), Holokaust, tragedija Hirosime (Hiroschima), slijetanje covjeka na Mjesec, Zaljevski rat, pa sve do predsjednikovanja Bila Klintona (Bill Clinton). I sve to napisano je - „Bozijom rukom", navodi u svojoj knjizi ovaj americki novinar.
Drosnin je ozbiljan novinar „Vasington Posta“ ("Washington Post") koji je radio izmedu ostalog i na policijskim reportazama, te se njemu ne moze tako lako pripisati lakovjernost. Nakon ubistva Rabina njegova situacija se naglo mijenja, za njega na bolje.
- U trenutku kad se ostvarilo prorocanstvo koje je sam procitao u Bibliji, sifra Biblije mi je po prvi put zaigrala pred ocima kao potpuno jasna i izvjesna!...
Do sada je prica o prorocanstvima zapisanim u Svetom pismu zvucala preapsurdna da bi zaiteresirala veci broj strucnjaka. sifrovane poruke koje se navodno mogu naci u Bibliji predstavljaju potraga za duhovima, smatra Andreas Michel sa katedre za Strari zavjet na Sveucilistu u Tibingenu (Tübingen).
- Autori Starog zavjeta – dodaje on - nisu posjedovali takvu matematicko-unjetnicku spoznaju svijeta da bi svoje tekstove mogli sifrirano zapisivati!...

Ubojica koji zeli ubiti!
Dodatni dokazi za one koji vjeruju u postojanje koda Biblije dolaze iz matematike: Elijahu Rips je matematicar u pjescanim zgradama Hebrejskog sveucilista u Jerusalemu, smjestenom na brezuljku iznad „Vjecnog grada“. Odatla se pruza magican pogled ka Faseldonu, ka starom gradskom zidu - idelno mjestu za inspiraciju?
Ripsovo specijalno podrucje je takozvana grupna teorija, matematicki element moderne fizikalne teorije.
- sifra Biblije je kompjuterski program! - objasnjava izraelski naucnik.
Zajedno sa dvojicom izraelskih kolega, fizicarom Doronom Witztumom i Joavom Rosenbergom sa jerusalemskih Visokih tehnoloskih skola - Rips je tekst Biblije podvrgnuo jednom programu za desifriranje. Posao je trajao sve do 1994. godine kada su u glasovitom znanstvenom casopisu "Statistical Science" objavili svoja iznenadujuca saznanja pod naslovom "Konstante slova u Knjizi".
Oni su prvo izabrali 300 hebrejskih pojmova koji imaju slicna znacenja, kasnije su tome dodali imena, dane rodenja i smrti 66 najpoznatijih Jevreja koji su zivjeli izmedu IX i XIX stoljeca. Tada su sve to skupa tretirali kao jednu cjelinu, jedan tekst, bez praznog prostora izmedu rijeci i znakova. Tada su u tom tekstu, u kome je bilo jedan do drugog 304.805 znaka, potrazili prethodno izabrana imena.
Racunar je poceo kombinirati slova tako sto je kombinirao prvi sa drugim, pa sa trecim... sa hiljaditim itd. Onda je kobinirao to isto samo sa pocetnim drugim slovom. Na kraju je tako prosao sva slova.
Upozorenje za Rabina je bila kombinacija slova redanih - svako cetvrto, dvanaesto ili petnaesto slovo teksta. Ako pri citanju znakova preskacemo odredeni broj slova, dobivamo citak tekst. Rijeci kao: "Rabin", "Amir", "Tel Aviv" i godina ubistva. Poprijeko preko Rabinovog imena mogu se naci rijeci: "Ubica koji zeli ubiti".
Da li je to sve samo slucaj?!...

Zapanjujuce otkrice
Izraelski matematicar je objavio svoje iskustvo u vezi sa Zaljevskim ratom.
- Racunaru smo dali zadatak da nade ime - Saddam Hussein. To smo ucinili posto smo se uvjerili da je kombinacija slova koji daju trazeni pojam povezana nekom matematickom logikom. U podrucju koje je ukazivalo na zaljevski rat nasli su se pojmovi kao: "Scuds", "ruske rakete" kao i datum pocetka rata i ime "Hussein".
Za Michaela Drosnina to je bio neoborivi dokaz za postojanje ove sifre: sve rijeci tvore neku vrstu ukrstenice. Tako se moze ispitati da li se rijeci medusobno povezanog znacenja nalaze jedna blizu druge. Tako se uz pojem "Bill Clinton" nalaze pojmovi "Predsjednik", kod "Sletanje na Mjesec" nalaze se pojmovi "Svemirski brod", "Apollo 11", kod rijeci "Hitler", nalazi se rijec "Naci", kod "Kennedy", rijec "Dallas"... Zar to moze biti puki slucaj?!...
Da ce jedan renomirani strucni casopis publicirati ovakve tvrdnje nisu se ni sami autori nadali. Robert Kass, koji je 1994. godine bio izdavac "Statistical Science", kaze da su citaoci u pocetku bili skepticni sto je normalna reakcija.
- Mislim da niko u to vrijeme ovu fantasticnu teoriju nije prihvatao kao nesto ozbiljno - navodi sef Odjela za statistiku americkog univerziteta Carnegie Mellon u Pittsburghu. – Svi su mislili da tu pstoji neka caka, ali nisu znali koja i kako je otkriti...
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 18:44   #2
A koje su izdanje Biblije koristili?

Na kojem jeziku?
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 18:52   #3
A valjda na Hebrejskom, ja sam samo tako pročitao, dakako da sam skopirao! ALi druge informacije možeš vidjeti jedino ako se pretplatiš
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 08:58   #4
ja moram prekrsiti svoje obecanje da niti posta necu ostavit na ovom podforumu, samo zato da bih rekla da je ova tema olicenje svega dobrog i korisnog za sto ce ovaj podforum sluziti

da je bar vise ovakvih razradjenih i dobro napisanih, te smislenih teza





Samo naprijed!!!









__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 12:34   #5
Ma dolazit će još, samo tražim najzanimljivije na netu!
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 00:57   #6
Neznam što reći na tu knjigu , ali ako je istina to što lik piše
onda smo naj..... ove godine ,jer se spominju samo dvije moguće
za nuklearni rat jedna je prošla a druga je 2006.g !!!

Lako moguće , po događajima zadnjih dana u svjetu , karikature , otvaranje
Iranske burze nafte itd.
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 07:34   #7
Meni se čini da je tako što moguće izvesti sa bilo kojom knjigom koja ima dovoljan broj stranica.

Jel' netko nešto predvidio ili je su našli "predviđanje" tek kada se nešto dogodilo?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 09:08   #8
Quote:
Leviant kaže:
Neznam što reći na tu knjigu , ali ako je istina to što lik piše
onda smo naj..... ove godine ,jer se spominju samo dvije moguće
za nuklearni rat jedna je prošla a druga je 2006.g !!!

Lako moguće , po događajima zadnjih dana u svjetu , karikature , otvaranje
Iranske burze nafte itd.
Nemoj još da brineš u vezi toga jer nuklearni rat treba da započne 2023-će godine.

-----------------------------------------------------------------------
''...Tako će čovjek živjeti dugo, mlogo dugo, a da neće umjeti da sam sebe pozna. Biće mlogo raznijeh mudraca koji će preko svojieh knjiga mišljeti da sve znaju i sve umiju. Oni će biti velikačka prepreka da se do ovijeh doznanja dođe, a kada se sve to dozna i spozna, ondakar će ljudi uvidjeti u kakvoj su zabludi bili, slušajući ove njihove mudrace... kad se to budne zgodilo, ljudi će se kajati što to prije nijesu doznali, jerbo je to doznanje sasvijem prosto..."(Mitar Tarabić)
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 09:13   #9
Quote:
Baphomet kaže:
Meni se čini da je tako što moguće izvesti sa bilo kojom knjigom koja ima dovoljan broj stranica.

Jel' netko nešto predvidio ili je su našli "predviđanje" tek kada se nešto dogodilo?
Očito je da ti čitaš jedino Znanstvena djela i Znanstvene raporte MUDRACA.

----------------------------------------------------------------------
''...Tako će čovjek živjeti dugo, mlogo dugo, a da neće umjeti da sam sebe pozna. Biće mlogo raznijeh mudraca koji će preko svojieh knjiga mišljeti da sve znaju i sve umiju. Oni će biti velikačka prepreka da se do ovijeh doznanja dođe, a kada se sve to dozna i spozna, ondakar će ljudi uvidjeti u kakvoj su zabludi bili, slušajući ove njihove mudrace... kad se to budne zgodilo, ljudi će se kajati što to prije nijesu doznali, jerbo je to doznanje sasvijem prosto..."
(Mitar Tarabić)
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 09:37   #10
Quote:
delija kaže:
Očito je da ti čitaš jedino Znanstvena djela i Znanstvene raporte MUDRACA.
K vragu delija, to nisam od tebe očekivao

Al' pokušati ću se izvući na rubno znanstveni način...

Epska djela (biblija,kuran,...) nadahnuta Božjom Rječju sastavni su dio svekolike matrice oko nas tako da nas ne mora čuditi, da poput djelića holograma, tako i ta nadahnuta djela reflektiraju cjelokupni svemir oko nas.

Jel' bolje?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 10:32   #11
Quote:
Baphomet kaže:
K vragu delija, to nisam od tebe očekivao

Al' pokušati ću se izvući na rubno znanstveni način...

Epska djela (biblija,kuran,...) nadahnuta Božjom Rječju sastavni su dio svekolike matrice oko nas tako da nas ne mora čuditi, da poput djelića holograma, tako i ta nadahnuta djela reflektiraju cjelokupni svemir oko nas.

Jel' bolje?


''...Tako će čovjek živjeti dugo, mlogo dugo, a da neće umjeti da sam sebe pozna. Biće mlogo raznijeh mudraca koji će preko svojieh knjiga mišljeti da sve znaju i sve umiju. Oni će biti velikačka prepreka da se do ovijeh doznanja dođe, a kada se sve to dozna i spozna, ondakar će ljudi uvidjeti u kakvoj su zabludi bili, slušajući ove njihove mudrace... kad se to budne zgodilo, ljudi će se kajati što to prije nijesu doznali, jerbo je to doznanje sasvijem prosto..."
(Mitar Tarabić)
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 19:18   #12
Ajd se smirite malo, o čemu vi pričate!
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 10:42   #13
konkretno se ne radi o bibliji, nego o Tori, a do tih podataka je dosao citajuci ju na alternativne nacine (dijagonalno, okomito i sl.), naravno sve je pisano na hebrejskom (tocnije, mislim da je to starohebrejski)...

mislim da se ne pise Jizchak, nego Jitzak (jer bi se onda izgovaralo Jičak)
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 22:36   #14
Arrow

Hi,

ja sam Bible Code 1 & 2 knjige od M. Drosnin-a procitao od pocetka do kraja jos prije 3 godine, prvo na njemackom onda sam narucio na engl. iz NY-a i isto procitao. Drugo, netko je spomenuo da se dodje do tih podataka citajuci dijagonalno, vertikalno, horizontalno. Nedodje se citajuci, nego sa desifriranjem. Za to treba program. Naime, sve poruke, dogadjaji iz proslosti, sadasnjosti i buducnosti su KODIRANE, i cak da imate originalnu Torah na hebrejskom (5 knjiga Mojsijevih) nemozete ih tek tako "procitati". Tek kad su "encoded", znaci desifrirane, u takozvanom "matrix"-u (podrucje u kojem je vidljiva poruka zove se na engleskom "matrix") onda poruke znaju biti u vertikalnom, dijagonalnom, paralelnom, horizontalnom obliku. Kad se poruke u buducnosti traze, onda NEMORA znaciti da ce one biti 100%! Jer jedino Bog Svemoguci ima moc da mjenja buducnost. No, za sada je dosta matrix-a koje su se radile o buducnosti (ubojstvo Rabin-a, biranje Ehud Baraka za premijera Israel par mjeseci prije nego sto je bio izabran, itd.) pokazale istinite. DA SKRATIM: zelim reci, ako pise 2006. - 3. svjetski rat, onda nemojte odmah pasti u depresivu i reci gotovo je. Jer covjeku je data sloboda (free will) da radi sta hoce, pa ako se ljudi opamete, onda mozda ni nebude toga rata. Momentalno koliko proucavam Torah Code sam primjetio da su najznacajnije matrixe i methode trazenja u proslosti i dogadja u sadasnjosti (u biti rane proslosti). Torah Code metoda je tek pocela "cvatati" sa izumom kompjutera. O tome vise na kraju ovom posta u linkovima. Netko je ovdje isto rekao da mozes u bilo kojoj knjizi, na bilo kojem papiricu sa dosta texta naci "skrivene" kodove ili skrivene rijeci, ako npr. citas svako 3 slovo. To je istina! No ni u jednoj knjizi nisu nadjeni takvi matrixi kao u Torah. Jedino u Torah su svi ti matrix-i potvrdjeni na matematicki nacin sa 99.99% sigurnoscu ispravnosti i da ti kodovi nisu slucajno tamo u Torah. Ja sam vidio dosta primjera i vidjam ih jos i jednostavno sam siguran da je autor Torah Code samo Gospodin Bog. Neki se ovdje nece slozit stime, no to je njihovo misljenje. Ja imam svoje. Da skratim, evo vam linkova, tu sve pise sto sam napisao i pise jos brdo vise nego sto sam ja ovdje stigao napisati:

http://torahcodes.net/
http://en.wikipedia.org/wiki/Bible_Code

cya
melt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 15:57   #15
nikakav program

origigi tora je pisana na svitku koji se odmotava i pisana je u redovima na starohebrejskom (njihova slova, ne naš alfabet), tako da se iscitavanjem toga moze ici dijagonalno... nikakav Cray machine

problem je sto se u starohebrejskom svako slovo moze prevoditi kao slovo, a takodjer i kao riječ.
Tako npr. Alef (sto je kod nas kao A - prvo slovo) moze znaciti A, a takodjer moze i boga, prvostvorenog, onog koji jeste, oca, istinu...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 00:42   #16
Quote:
Taroth kaže:
nikakav program


Quote:
origigi tora je pisana na svitku koji se odmotava i pisana je u redovima na starohebrejskom (njihova slova, ne naš alfabet), tako da se iscitavanjem toga moze ici dijagonalno... nikakav Cray machine
Tocno i netocno. Kao prvo, Torah se cita sa desne strane na lijevu.. Kodirani matrixi se mogu tek "procitati" kad se dekodiraju. I nisu sve dekodirane poruke u dijagonalnom obliku, neke su paralelne, neke perpendicular-ne, neke collinear-ne..Dekodirati poruke prostim okom kao npr. o WTC-u ili ubojstvu Rabin-a je NEMOGUCE (zbog velicine "skip"-a). bez komp. programa koji je napravljen iskljucivo za desifriranje Torah Code. Sta je Cray machine? Mislim da moj zadnji post nisi procitao pazljivo, a pogotovo link-ove koje sam stavio. U prvom link-u imas dosta odgovora.

Quote:
problem je sto se u starohebrejskom svako slovo moze prevoditi kao slovo, a takodjer i kao riječ.
Problem? Ja nevidim problem
Quote:
Tako npr. Alef (sto je kod nas kao A - prvo slovo) moze znaciti A, a takodjer moze i boga, prvostvorenog, onog koji jeste, oca, istinu...
Isto i brojke. Aleph=1, Beth=2, Gimmel= 3......ili npr. Jud Aleph= 11, Jud Beth= 12, itd. Btw, neznam sta mislis sa "prvostvorenog", kad je Bog Stvoritelj

cya, odoh u krpe ^^
melt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.