Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2007., 21:48   #41
Lov sa zračnom puškom

Ustvari zanima me koja je izlazna snaga zrna ubojita za divljač?
nacy is offline  
Old 04.02.2007., 01:02   #42
Svatko tko uživa u ubijanju ili nanošenju boli nedužnim životinjama pati od neke vrste psihičkog poremećaja kojima je karakterističan simptom potpuni nedostatak empatije. Moj dobar frend je ribar i od toga živi jer nema drugih mogućnosti, ali ne uživa u tome, i kad bi imao izbora, radio bi nešto drugo. Što se tiče komentara kojega sam pročitao da je paintball za pičkice, mislim da je čovjek koji puškom napadne srnu ne pičkica nego pičketina. Lovce iz razonode ne zanima iskonska povezanost čovjeka s prirodom, nego dokazivanje pred sobom i pred drugima da si opak. Opak je Mirko Filipović koji uđe u ring s UFC fighterima, a ne jadnik koji iz zasjede puškom vreba nedužnu životinju. Lovcima iz nužde ništa ne zamjeram jer to rade da bi preživjeli a ne radi trofeja.
Jedini lovac kojemu iskreno skidam kapu bio je Dragutin Golik-Zmija. Čovjek je imao hrabrosti goloruk krenuti u potjeru za naoružanim zvijerima. On je bio faca, a ne kukavice koje po zečevima pucaju iz zasjede.
__________________
Kako oblikovati potpise

Zadnje uređivanje wheel : 04.02.2007. at 03:59.
wheel is offline  
Old 18.02.2007., 18:56   #43
"LOVCI-nakupina debelih, pripitih naoruzanih ljudi koji bauljaju prirodom ubijajuci neduzna stvorenja trazeci birtiju."
D a r II 0 is offline  
Old 11.03.2007., 15:51   #44
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Svatko tko uživa u ubijanju ili nanošenju boli nedužnim životinjama pati od neke vrste psihičkog poremećaja kojima je karakterističan simptom potpuni nedostatak empatije. Moj dobar frend je ribar i od toga živi jer nema drugih mogućnosti, ali ne uživa u tome, i kad bi imao izbora, radio bi nešto drugo. Što se tiče komentara kojega sam pročitao da je paintball za pičkice, mislim da je čovjek koji puškom napadne srnu ne pičkica nego pičketina. Lovce iz razonode ne zanima iskonska povezanost čovjeka s prirodom, nego dokazivanje pred sobom i pred drugima da si opak. Opak je Mirko Filipović koji uđe u ring s UFC fighterima, a ne jadnik koji iz zasjede puškom vreba nedužnu životinju. Lovcima iz nužde ništa ne zamjeram jer to rade da bi preživjeli a ne radi trofeja.
Jedini lovac kojemu iskreno skidam kapu bio je Dragutin Golik-Zmija. Čovjek je imao hrabrosti goloruk krenuti u potjeru za naoružanim zvijerima. On je bio faca, a ne kukavice koje po zečevima pucaju iz zasjede.
Saberi se čovječe i spusti na zemju malo svoj ego
Cold is offline  
Old 11.03.2007., 19:04   #45
Quote:
Cold kaže: Pogledaj post
Saberi se čovječe i spusti na zemju malo svoj ego
Ego?
Havayoth is offline  
Old 11.03.2007., 23:18   #46
Quote:
Havayoth kaže: Pogledaj post
Ego?
Pa što se čudiš, čovjek ima puna tri i pol posta, k tome ih je više od pola o Diablu, valjda zna o čemu priča.. Uostalom, trebali bismo se pokloniti intelektu koji je sposoban za ovako dubokoumnu poruku: https://www.forum.hr/showpost.php?p=7696859&postcount=8
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Old 23.08.2007., 21:31   #47
Pozdrav ribolovcima !
Pomozite oko ribolova sa obale na moru.
Zanima me tehnika lova, mamci ...
Isključivo sportski ribolov.
__________________
Idemo dalje !
kamenivan1 is offline  
Old 24.08.2007., 00:23   #48
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Svatko tko uživa u ubijanju ili nanošenju boli nedužnim životinjama pati od neke vrste psihičkog poremećaja kojima je karakterističan simptom potpuni nedostatak empatije. Moj dobar frend je ribar i od toga živi jer nema drugih mogućnosti, ali ne uživa u tome, i kad bi imao izbora, radio bi nešto drugo. Što se tiče komentara kojega sam pročitao da je paintball za pičkice, mislim da je čovjek koji puškom napadne srnu ne pičkica nego pičketina. Lovce iz razonode ne zanima iskonska povezanost čovjeka s prirodom, nego dokazivanje pred sobom i pred drugima da si opak. Opak je Mirko Filipović koji uđe u ring s UFC fighterima, a ne jadnik koji iz zasjede puškom vreba nedužnu životinju. Lovcima iz nužde ništa ne zamjeram jer to rade da bi preživjeli a ne radi trofeja.
Jedini lovac kojemu iskreno skidam kapu bio je Dragutin Golik-Zmija. Čovjek je imao hrabrosti goloruk krenuti u potjeru za naoružanim zvijerima. On je bio faca, a ne kukavice koje po zečevima pucaju iz zasjede.
ovaj topic nisam ni citao do sada! citam bas redom i naidjem na ovaj post.

covjece, ti koji si pisao ovo gore, koji si ti gruvator!!!
18Delta is offline  
Old 11.09.2007., 12:31   #49
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
od kud to da se zivotinje uzgajaju u kavezima i volijerama ?
talijane i njihovu brigu smo vec upoznali putem tv i crne kronike
oni u stvari stite ptice pjevice po nasim sumama
Životinje se uzgajaju u volijerama kako bi ih se moglo ispustiti u prirodu. Primjeri: fazani, prepelice pućpure, poljske jarebice, jarebice kamenjarke, čukari, virdžinijske prepelice, divlje patke.

U kavezima se uzgajaju zečevi kako bi se povećao njihov fond u lovištima tj. prirodi.

Talijani koji love ptice pjevice u Hrvatskoj čine kazneno djelo. Zašto? Lov ptica pjevica je kažnjiv prema hrvatskim zakonima tj. tretira se kao kažnjivo djelo.
Engelbert is offline  
Old 11.09.2007., 21:11   #50
fazani i prepelice pucpure su zakon!!! lijepe zivotinje...
18Delta is offline  
Old 11.09.2007., 21:29   #51
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
fazani i prepelice pucpure su zakon!!! lijepe zivotinje...
Da, muški fazani su prekrasne ptice. Gledati ponašanje jata prepelica s nekog uzvišenja je izuzetan doživljaj.
Engelbert is offline  
Old 11.09.2007., 23:03   #52
Quote:
Engelbert kaže: Pogledaj post
Da, muški fazani su prekrasne ptice. Gledati ponašanje jata prepelica s nekog uzvišenja je izuzetan doživljaj.
fazane i fazanke imam priliku vidjeti casto, cak sam nedavno setajuci po visokim travama naisao na 9 jaja. nisam ih dirao. neki dan sam isao provjerit i jaja i dalje leze tamo, trava je pocela obrastati okolo - cini se da nece biti nista od njih, propast ce.

prepelice nemam bas priliku vidjet, iako bih volio! lovački vijesnik je načešće mjesto gdje ih vidim
18Delta is offline  
Old 11.09.2007., 23:39   #53
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
fazane i fazanke imam priliku vidjeti casto, cak sam nedavno setajuci po visokim travama naisao na 9 jaja. nisam ih dirao. neki dan sam isao provjerit i jaja i dalje leze tamo, trava je pocela obrastati okolo - cini se da nece biti nista od njih, propast ce.

prepelice nemam bas priliku vidjet, iako bih volio! lovački vijesnik je načešće mjesto gdje ih vidim
Fazani su prilično osjetljiva divljač.

I ja čitam Lovački vjesnik kad god mi dođe pod ruke.
Engelbert is offline  
Old 12.09.2007., 22:19   #54
Ima li tko ideju kako se ova riba zove na hrvatskom? http://en.wikipedia.org/wiki/Barramundi

Ako i ne postoji naziv na hrvatskome za nju, kako bismo je trebali osloviti unutar teksta na hrvatskom koji govori o ribolovu?

Hvala.
el Duderino is offline  
Old 12.09.2007., 23:15   #55
Quote:
el Duderino kaže: Pogledaj post
Ima li tko ideju kako se ova riba zove na hrvatskom? http://en.wikipedia.org/wiki/Barramundi

Ako i ne postoji naziv na hrvatskome za nju, kako bismo je trebali osloviti unutar teksta na hrvatskom koji govori o ribolovu?

Hvala.
grgeč?
18Delta is offline  
Old 12.09.2007., 23:21   #56
naravno nije obican grgec, no nisam siguran da postoji hrvatski naziv za tu ribu! stoga, ako pises neki tekst o ribolovi i nisi siguran kako bi oslovio ribu... ja bih osobno napisao nesto poput 'australski grgeč Barramundi' ili 'australski Barramundi grgeč' - ovisi sto zelis istaknut i obavezno navedi latinsko ime ribe u zagradi tako da svatko ziv moze saznat o cemu se radi (Lates calcarifer)

napisao sam 'austrlski' jer koliko vidim, dominantna je vrsta australije (sjeverne?).

Zadnje uređivanje 18Delta : 12.09.2007. at 23:23. Reason: dodatak
18Delta is offline  
Old 12.09.2007., 23:36   #57
Hvala!
el Duderino is offline  
Old 13.09.2007., 00:20   #58
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
grgeč?
Nilski grgeč (Lates niloticus) - Nilbarsch, Nile perch

Barramundi (Lates calcarifer)

http://www.ribe-hrvatske.com/strana_imena.htm

Da, to bi bilo najbliže njem. Barsch, eng. perch, hrv. grgeč (Perca fluviatilis).
Engelbert is offline  
Old 13.09.2007., 00:52   #59
Quote:
Engelbert kaže: Pogledaj post
Nilski grgeč (Lates niloticus) - Nilbarsch, Nile perch

Barramundi (Lates calcarifer)

http://www.ribe-hrvatske.com/strana_imena.htm

Da, to bi bilo najbliže njem. Barsch, eng. perch, hrv. grgeč (Perca fluviatilis).
hm, meni nece otvorit taj link; kaze stranica ne postoji

nego, nisam bio ni na kakvim strucnim linkovima, malo sam po google-u procacko i na engleskom ga se spominje kao 'perch' pa reko neka vrsta grgeča? sad dal mi imamo kakav strucan naziv... ocito da ne, jel?
18Delta is offline  
Old 13.09.2007., 10:09   #60
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
hm, meni nece otvorit taj link; kaze stranica ne postoji

nego, nisam bio ni na kakvim strucnim linkovima, malo sam po google-u procacko i na engleskom ga se spominje kao 'perch' pa reko neka vrsta grgeča? sad dal mi imamo kakav strucan naziv... ocito da ne, jel?
Upiši u Google: ribe strana imena pa ćeš dobiti homepage, a zatim na lijevom izborniku pod Ribe Hrvatske - slatkovodne ima popis Strana imena (ENG, NJEM, SLO). Onda se otvara, a da moj link stvarno ne radi - ne znam zašto.

Btw, tvoj link radi i skinuo sam katalog.

Moguće da imamo stručni naziv tipa "australski barramundi grgeč", ali nisam naišao na njega, a na ribolovnim forumima ribiči ga nazivaju samo barramundi.
Engelbert is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.