Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2006., 09:56   #21
p.s- moja stara nije ni alkoholičarka ni narkomanka
crazy_driveing_girl is offline  
Old 18.04.2006., 09:58   #22
ali traziti mozes tek sa 12 godina...
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Old 18.04.2006., 11:33   #23
Quote:
Synodo kaže:
nije problem samo u tome sto sudovi daju dijete majci.

problem je u tome sto ocevi ne dobivaju jednaka vec neproporcionalno manja prava od majke sto je protivno kriteriju "interesa djeteta" koji je primarni kriterij obiteljskog zakona u ovakvim pitanjima.

u interesu je djeteta da odrzava sadrzajan i emotivan odnos s oba roditelja, no djeci se u pravilu uskracuje ljubav i paznja jednog roditelja. Sudovi aktivno sudjeluju u fragmentaciji odnosa roditelj-dijete i dolazi do apsurda da veliki broj oceva moze bez problema i cesce vidjati bilo cije dijete osim svog.

za razvedenog roditelja (bez obzira na spol) i djedove/bake bi trebalo ustanoviti presumpciju prava na susret koja bi se morala sudski obarati, umjesto da je obratno. takodjer, podijeljeno skrbnistvo/prebivaliste bi trebalo postati pravilo, a ne iznimka.

zahvaljujuci sadasnjoj politici gomila djece odrasta bez oceva; prema nekim podacima, cak 40% oceva (ne svojom krivnjom) izgubi kontakt sa svojom djecom u roku od dvije godine nakon razvoda.
sve kaj si napisao stoji.
ali nekaj nedostaje

naime,kako će sam sud moći napravit neku mirnu,zdravu situaciju za dijete ako roditelji sami nisu u stanju to napravit. ne žele/ne znaju kako.
treba imat na umu da se do takvih crno-bijelo situacija dolazi samo u onim slučajevima u kojima su se starci tolko zakrvili da više spasa nema. i onda sud prednost daje majci. ja sad objašnjenje nemrem dat,jer moje znanje o psihologiji i sociologiji je preskromno. ali činjenica jest da,ako se bira,da je bitnije za dijete da bude sa majkom. zato i je to uređeno tako da je to pravilo,koje se iznimno krši (tj,dijete ide ocu).

ako su roditelji uspjeli održat kolko-tolko normalne odnose,do takvog odabira neće niti doć. evo,starci moje frendice su se razveli nakon više od 20god,i ostali u relativno normalnim odnosima. nije bilo gužvanja oko djece i sl. budući su sva bila već odraslija (iznad 10god),ostavili su njima da odlučuju s kime će provodit kolko vremena. ali to nije uvijek tako. dapače,uglavnom nije.

ne može se od suda očekivat da ljudima "stvori" normalan život ako oni sami to neće.
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Old 19.04.2006., 03:09   #24
:dijete ima 4 godine.

>Zaboravi mogućnost da Tvoj momak dobije dijete. Ako se ne dogovori sa majkom dijeteta za kontakte nego ih poćne sudski ishodjivati może da i zaboravi da će dijete uopće vidjeti kroz 1-2 godine dok ne krene u vrtić ili śkolu.

Zadnje uređivanje Benny : 19.04.2006. at 05:31.
Benny is offline  
Old 19.04.2006., 09:40   #25
Quote:
benny kaže:
:dijete ima 4 godine.

>Zaboravi mogućnost da Tvoj momak dobije dijete. Ako se ne dogovori sa majkom dijeteta za kontakte nego ih poćne sudski ishodjivati może da i zaboravi da će dijete uopće vidjeti kroz 1-2 godine dok ne krene u vrtić ili śkolu.
Bas tako. Osim ako se iznimno majka ne odluci predati pravo skrbnistvo ocu,a to 1/100.00,dapace znam samo jedan takav slucaj.
Zakon je losh ocito,mozete vidjeti sto u GB radi ona udruga oceva koji zele ravnopravnost.Nedaje boze da se ikad nadem u takvoj situaciji,poludio bi kad bi znao da ce Sud dodjeliti dijete majci samo zato jer je ona majka
Cochran is offline  
Old 19.04.2006., 13:17   #26
Quote:
Cochran kaže:
mozete vidjeti sto u GB radi ona udruga oceva koji zele ravnopravnost.
Fathers4Justice su na zalost prestali s radom zbog optuzbi za planiranje otmice Blairovog sina.
Synodo is offline  
Old 19.04.2006., 14:22   #27
ma moš pisati šta oš ali opet će SUDAC ili SUTKINJA reći završnu riječ !
U ovoj našoj banana državi stereotipi su na snazi ! Znači daj dite materi,mater ima sisu ! Ali evo kod mene u susjedstvu je to konačno palo u vodu ! Otac dobio dite i to 4 godine starog sinčića ! Mater bila taka kaka je ( al nije joj to išlo u korist ) I OPA , eto presedana !

STUDENT PRAVA-DUPE,GLAVA
__________________
dolje mlijeko, živio ARSEN

" Ne upuštaj se u raspravu sa idiotom ! Spustit će te na svoj nivo i pobjediti iskustvom "
zanzibar is offline  
Old 19.04.2006., 14:38   #28
Quote:
zanzibar kaže:
ma moš pisati šta oš ali opet će SUDAC ili SUTKINJA reći završnu riječ !
U ovoj našoj banana državi stereotipi su na snazi ! Znači daj dite materi,mater ima sisu ! Ali evo kod mene u susjedstvu je to konačno palo u vodu ! Otac dobio dite i to 4 godine starog sinčića ! Mater bila taka kaka je ( al nije joj to išlo u korist ) I OPA , eto presedana !

STUDENT PRAVA-DUPE,GLAVA
Pa ok.

Ako se roditelji rastavljaju(da sam ja sutkinja), a majka je takva kakva je i odvela bi dijete u takvu sredinu sa alkoholičarima i neuračunjivim članovima obitelji, a otac takav kakav je i pod pretpostavkom da je Kahla eventualna buduća majka tom djetetu, dijete bih dala ocu.

Naravno, poslala bih socijalnu službu prvo na teren da ispipa uvjete i onda odlučila.

Jebeš gene i sisu: gleda se gdje će ostvariti klinac bolji rast i razvoj, a u ovom slučaju bi to ipak bilo u obitelji sa pravim ocem i pomajkom, a ne sa pravom majkom i neuračunjivom bakom i stricem.

A tih stereotipa o "majčinskom instinktu" mi je puna kapa: većina žena ga niti nema ili ga glumi. Po deafaultu.
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Old 19.04.2006., 14:53   #29
Quote:
Madame Hooch kaže:
pa ne napadam ja čovjeka, nego khalu jer ona izlazi sa sudovima o tome ko je tu dobar, a ko je "nesređen" !
... a možda je baš khala razlog razvoda , ne ?
zločesto i zajedljivo.. i ad hominem..
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Old 19.04.2006., 15:05   #30
Evo i par linkova koji možda mogu koristiti:

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/obiteljski_zakon.asp
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/o...n_nastavak.asp

http://wmd.hr/zakoni-narodne-novine/obiteljski_zakon/
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Old 20.04.2006., 08:22   #31
Predrasude!

Super mi je kad vi, muški, galamite oko dodjeljivanja djeteta i nepravde u tom segmentu života. A ja vam poručujem da nije toga ne bi ni znali što je šovinizam i što su predrasude. Inače se slažem s vama, ali, hebi ga, tako vam je to. Kad slobodna cura spava s oženjenim tipom: ona je kurva, a on faker i još je to napravio jer mu žena kod kuće nije bila sposobna pružiti ono što on treba!!! Život je takav! Al, virujte mi da ste još uvik kao spol u povoljnijem položaju. I da se s pimpekom puno bolje probija kroz život!
splicanka4zagreb is offline  
Old 20.04.2006., 09:00   #32
Quote:
splicanka4zagreb kaže:
Kad slobodna cura spava s oženjenim tipom: ona je kurva, a on faker i još je to napravio jer mu žena kod kuće nije bila sposobna pružiti ono što on treba!!! Život je takav! Al, virujte mi da ste još uvik kao spol u povoljnijem položaju. I da se s pimpekom puno bolje probija kroz život!
A jesi ti skrenula

Ako ti je domet jednakosti među spolovima blagonaklono i općeprihvaćeno gledanje na jebačinu sa strane, onda fakat..

Ako ti je domet emancipacije da te okolina proglasi fakericom jer si pojebala 5 frajera van braka/veze, samo naprijed.

Klasična ženska glupost: ajmo emancipaciju dosegnuti tako što ćemo sve više nalikovati muškarcima(jer što mogu oni, zašto ne bi mogle mi), umjesto da budemo prave žene.
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Old 20.04.2006., 09:35   #33
Pa što za tebe znači "prava" žena? Ova koja je slobodna pa ima vezu s oženjenim muškarcem je "kriva"?! Ne kužim! Samo govorim kako se različito gleda na ponašanje žene i muškarca. I to govorim o SLOBODNOJ ženi i muškarcu u braku! Ako imaš problema vezanih uz seks, možemo pretpostavit da se radi o platonskoj ljubavi između to dvoje ljudi. Mislim da bi predrasude i u tom slučaju ostale iste, možda bi to još i "poozbiljnilo" stvar.

Inače smatram da se muškarci i žene razlikuju i da je neprirodno očekivati da postanu isti, ne bojim se da će žene nalikovat muškarcima ili obratno. Uvažavam i volim suprotni spol. Ali radi se o jednakosti tih spolova. To je velika razlika!
splicanka4zagreb is offline  
Old 20.04.2006., 09:52   #34
I tako odosmo mi u krive vode...
Htjela sam čuti iskustva forumaša po pitanju očeva i djece, a ne prepucavanja ljubavnica-muž, ljubavnik-žena i ostale kombinacije. Jebiga, situacija nikad nije bajna. Najbolje je kad obitelj funkcionira, ali danas je sve češća pojava da se obitelji razilaze. E upravo tu i je problem. Imala sam osjećaj, a koliko vidim i većina forumaša, da sud nekako automatski majku prepoznaje kao bolji izbor. Obzirom da nemam baš previše iskustava u sudstvu, zanimali su me razlozi tome te da li se smatra iznimkom koja potvrđuje pravilo, ako sud ocu dodijeli dijete.

Eto, Khala u ovome slučaju nije bila tema topika. Da je, vjerojatno bi topik bio na US-u, LJES-u ili ŽK-u.
__________________
Martin u Zagreb, Martin iz Zagreba
khala is offline  
Old 20.04.2006., 10:24   #35
Quote:
splicanka4zagreb kaže:
Pa što za tebe znači "prava" žena? Ova koja je slobodna pa ima vezu s oženjenim muškarcem je "kriva"?! Ne kužim! Samo govorim kako se različito gleda na ponašanje žene i muškarca. I to govorim o SLOBODNOJ ženi i muškarcu u braku! Ako imaš problema vezanih uz seks, možemo pretpostavit da se radi o platonskoj ljubavi između to dvoje ljudi. Mislim da bi predrasude i u tom slučaju ostale iste, možda bi to još i "poozbiljnilo" stvar.

Inače smatram da se muškarci i žene razlikuju i da je neprirodno očekivati da postanu isti, ne bojim se da će žene nalikovat muškarcima ili obratno. Uvažavam i volim suprotni spol. Ali radi se o jednakosti tih spolova. To je velika razlika!
Ne želim spamat temu Khali.
Poanta je bila da si se ti raspizdila na činjenicu da "slobodne" žene koje se ševe okolo sa oženjenima automatski prozivaju kurvama, a muškarci su u toj situaciji "macho" i frajeri, a moja poanta je bila da to definitivno nije polje na kojemu bi žene trebale tražiti svoju emancipaciju, a većina žena koje imaju vezu sa oženjenima samo na taj način traži "opravdanje".
Mislim ono, koka ševi oženjenog i traži da se to smatra "normalnim" i "općeprihvaćenim" ponašanjem u društvu ili što?
Pa ako je toliko slobodna, fućkat će joj se živo što drugi o tome misle, nije li tako? A neće ići tražiti okolo da društvo prihvati i veliča to njeno ponašanje, jer, eto, muškarcima se to tolerira..

Apropos Khalinog problema:
kolegica na poslu ispričala mi je sličan slučaj u kojemu je muškarac na kraju dobio dijete. Ali je sudski proces trajao godinama i potroši je gomilu novaca i živaca. Tako da je moguće, ali se treba naoružati živcima i lovom.
Olakotna okolnost bi bila kada bi majka bila bez posla. To bi onda itekako pomoglo.
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Old 20.04.2006., 11:19   #36
RECI MU NEK UNAJMI ODVJETNIKA , HITNO ( COVJEK MOŽE DA POLUDI )
__________________
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku , završit će karijeru u nižerazrednom ********........
allien 1/2 is offline  
Old 20.04.2006., 13:10   #37
Znam da je teško biti objektivan kad se radi o tebi osobno. Al ja još uvijek stojim kod svog stava da je društvo prepuno predrasuda posebno rodnoh, spolnih. Ne znam više kako bi se izrazila da me se krivo ne shvati. Zato je sasvim "logično" da majke nakon razvoda dobiju djecu! I shvatite, to ne smatram dobrim, pravilnim i poštenim, ne kažem da djecu po inerciji treba dodjeliti majkama, već jednostavno ne smatram to nikakvim izuzetkom u našem sudstvu i društvu oko kojeg se svi trebamo zgražati! Pa pogledajte samo kolike se kazne izriču za silovanje!
splicanka4zagreb is offline  
Old 21.04.2006., 08:43   #38
Quote:
Noor Jehan kaže:
Pa ok.

Ako se roditelji rastavljaju(da sam ja sutkinja), a majka je takva kakva je i odvela bi dijete u takvu sredinu sa alkoholičarima i neuračunjivim članovima obitelji, a otac takav kakav je i pod pretpostavkom da je Kahla eventualna buduća majka tom djetetu, dijete bih dala ocu.

Naravno, poslala bih socijalnu službu prvo na teren da ispipa uvjete i onda odlučila.

Jebeš gene i sisu: gleda se gdje će ostvariti klinac bolji rast i razvoj, a u ovom slučaju bi to ipak bilo u obitelji sa pravim ocem i pomajkom, a ne sa pravom majkom i neuračunjivom bakom i stricem.

A tih stereotipa o "majčinskom instinktu" mi je puna kapa: većina žena ga niti nema ili ga glumi. Po deafaultu.
Taroth is offline  
Old 22.04.2006., 23:44   #39
Quote:
khala kaže:
...Imala sam osjećaj, a koliko vidim i većina forumaša, da sud nekako automatski majku prepoznaje kao bolji izbor...
Ne prepoznaje sud nego zakon. Sud bi mogao biti spas za tvog prijatelja, jer može po diskrecionoj ocjeni odlučiti drugačije. Znam 3 slučaja da je otac nakon parnice dobio dijete: 1. majka bila, recimo, neuračunljiva, 2. otegotna okolnost na strani majke bila je, između ostalih - sitnijih, nezaposlenost (ovo se inače ne bi smjelo dogoditi, ali mislim da se ovdje radilo o podmićivanju našeg sudskog aparata), 3. otac dobio parnicu protiv majke koju je godinama sustavno uništavao (između ostalog, prisiljavao ju na odnose - živjeli su u nekoj zabiti pa mu nije bio neki problem), što je najgore, ispalo je da je on zaista bolji skrbnik za djecu, jer je kreten kao otac bio o.k., a majka se sva jadna pogubila.
Sud bi u svakom slučaju trebao prvenstveno gledati na dobrobit djeteta.
novakorkyra is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.