Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2003., 01:02   #21
puno hvala na odgovorima!
nego komarci me bas i ne diraju ove godine(kuckuc u drvo), sad kaj to stvarno ima neke veze s vegetarijanstvom?... naime, prije su me obozavali, sad nista, a zadnje 3 god ne jedem meso. hm. zanimljivo... ma dobro od cega god da je, super


dakle, mene vise uznemiruju sve OSTALE bube... npr kad se vratim doma s izlaska u rane jutarnje sate i na bijelom zidu vidim pauka, mrcinu, to me recimo _malo_ izbaci iz takta... ili kad takvog istog vidim da mi se seta po bijeloj plahti na krevetu ... uzas...... stvarno je najezda takve gamadi ove godine....... znam da su korisni blabla ALI...
 
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 09:54   #22
Quote:
alessandra kaže:
znam da su korisni blabla ALI...
zamisli tek njegov uzas kad vidi tebe. jako veliko, neprijateljski nastrojeno stvorenje koje posjeduje kemijsko i fizicko oruzje te napadne iako ga nisi isprovocirao ili mu ucinio ikakva zla...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 10:27   #23
Ja sam se zezala za ovo s vegetarijanstvom; mene komarci i dalje grizu bez obzira na to što sam već godinama vegetarijanka.

Inače, jučer sam bila na planinarenju u ugrizlo me NEŠTO ispod koljena (bez obzira na to što sam imala dugačke hlače i to planinarske, prilično čvrste tkanine), imam prilično velik podljev. Sličan takav, ali veći, podljev sam imala kad me ugrizla jedna čudnovata buba koja izgleda kao veliki šareni komarac, a koja očito ide na ovce - upiknula me kad sam se na Pagu šetala među ovcama.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 00:52   #24
Quote:
luca kaže:
zamisli tek njegov uzas kad vidi tebe. jako veliko, neprijateljski nastrojeno stvorenje koje posjeduje kemijsko i fizicko oruzje te napadne iako ga nisi isprovocirao ili mu ucinio ikakva zla...
je a kak me nije isprovocirao, kaj ima radit u MOJEM krevetu, bez MOJEG dopustenja?
 
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 09:11   #25
Quote:
alessandra kaže:
je a kak me nije isprovocirao, kaj ima radit u MOJEM krevetu, bez MOJEG dopustenja?
a sta ti imas staviti krevet na njegov visetisucljetni teritorij? mislim, njegovi preci zive tamo jos od prije nastanka ljudi, i sad dodje neki komad, neseli se bespravno i jos vristi kad vidi gazdu
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2003., 16:07   #26
Evo olakšanja svima koje more komarci
Ippercoop u King Crossu odjel "uradi sam" kod samoljepljivih traka - komplet 1-2 mreže različitih dimenzija + ljepljiva traka u paketu - od 55 do 75 kn ovisno o dimenzijama i broju mreža u paketu. Lijepi se na unutrašnju stranu prozora i dovoljno je tanko i elastično da bi se prozor trebao dat' zatvoriti i kad je mreža postavljena...
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2003., 19:38   #27
Ja imam na moru te mreže s ljepljivim trakama već par godina, nije da baš najbolje drže, treba to stalno popravljati ljepiti i zakucavati. Bolje rješenje, barem za prozore, su okviri - mi imamo drvene okvire ali ima za kupiti i aluminijskih koji se mogu naručiti po mjeri, i za prozore i za vrata, ali su užasno skupi
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 01:07   #28
U klimi u kojoj mi zivimo, mreze na prozorima su nuznost. No i nasi su prozori aluminijski, pa je i mreze lako instalirati. No kroz takav prozor nikada ne mozes staviti glavu van, a i skuplja prasinu, pa cim kisa padne, prozor se divno zamulja.
__________________
Up from Earth's Centre through the Seventh Gate I rose, and on the Throne of Saturn sate,
And many Knots unravel'd by the Road; But not the Master-Knot of Human Fate.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 21:03   #29
Quote:
blair kaže:
A je li postoji šta protiv komaraca? Ali da je stvarno efektivno.
Navodno kapulu prerezati na pola i staviti pokraj mjesta gdje spavas. Nisam probala jer mi "miris" kapule ne prija u spavacoj sobi, ali neki se kunu u to.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 21:09   #30
Sto se tice uboda komaraca ja sam isto jedan od zivih magneta za komarce. Bebu u kolicima niti ne pogledaju kad sam ja u blizini.
Jedina pomoc je nekakvo umjetno sredstvo za zastitu - tipa kreme, spreja i sl. Nastojim da nema DEET ( zlocesta kemikalija) ali se onda moram cesce mazati ili sprejati. U ocaju nekada uzmem i one sa DEET-om.
Tek sam ove godine nasla djelotvoran recept za ugiz komarca. Meni se naime pojavi otok velicine otoka ( jednom mi je prigodom teta u apoteci rekla - najbolje ce biti da odete k doktoru i to ODMAH kad mi je vidjela ruku na kojoj je bio samo jedan ubod).
Cisti Tea Tree Oil - namazati na ugriz . Nema svrbeza, nema otoka i sve ode za par dana. Prije sam se mucila tjednima..
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2003., 02:17   #31
Thumbs up Biljka mesožderka

Quote:
rafaela kaže:
Probaj sa biljkom mesožderkom. Kad kukac sleti na nju, ova ju proguta. (Štrumfovi, sezona 1986/87, epizoda 3.)
Isprobana metoda. Biljka nije jako skupa, a i zabavno je promatrati zbunjenu muhu u nemilosti biljke.
Ipak za najbolju zaštitu najbolje je koristiti mrežicu na prozoru kao sto su neki rekli.
Grave Digger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 10:26   #32
Quote:
diadora kaže: Pogledaj post
Sto se tice uboda komaraca ja sam isto jedan od zivih magneta za komarce. Bebu u kolicima niti ne pogledaju kad sam ja u blizini.
Jedina pomoc je nekakvo umjetno sredstvo za zastitu - tipa kreme, spreja i sl. Nastojim da nema DEET ( zlocesta kemikalija) ali se onda moram cesce mazati ili sprejati. U ocaju nekada uzmem i one sa DEET-om.
Tek sam ove godine nasla djelotvoran recept za ugiz komarca. Meni se naime pojavi otok velicine otoka ( jednom mi je prigodom teta u apoteci rekla - najbolje ce biti da odete k doktoru i to ODMAH kad mi je vidjela ruku na kojoj je bio samo jedan ubod).
Cisti Tea Tree Oil - namazati na ugriz . Nema svrbeza, nema otoka i sve ode za par dana. Prije sam se mucila tjednima..
meni pomaže najest se češnjaka, isto sam magnet za komarce. lavanda isto pomaže, provjereno. postoje jos neke prirodne alternative
http://krenizdravo.com/njega-tijela/...ta-od-komaraca
ali kupovna sredstva su ipak vjerojatno najbolja.
floopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 19:24   #33
postoje kupovni proizvodi koji sadrze mjesavinu etericnih ulja, npr. "Insect Off" sprej (50mL = 40kn)
"Sadrži eterična ulja citronele, geranija, limunske trave, eukaliptusa, bosiljka..."
Suzuki1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 09:54   #34
Zašto ne probate "el.lampe protiv insekata".Koristim ju već par godina i zadovoljan sam.Kad se smrači(ili sam zamračim kad mi je hitno)uključim lampu u prostoriji i riješim problem.Nema nikakve kemije što mi je bitno zbog zdravlja i mojih ljubimaca.Jedino ju povremeno očistim.A nisu više skupe.
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 16:06   #35
Quote:
MBSK kaže: Pogledaj post
Zašto ne probate "el.lampe protiv insekata".Koristim ju već par godina i zadovoljan sam.Kad se smrači(ili sam zamračim kad mi je hitno)uključim lampu u prostoriji i riješim problem.Nema nikakve kemije što mi je bitno zbog zdravlja i mojih ljubimaca.Jedino ju povremeno očistim.A nisu više skupe.
one komarce ne odbijaju, već ih samo ubijaju. dakle, komarac na nju sleti i ona ga spali. a hoće li komarac prbo sletjeti tebi za vrat pa tek ona na lampu - to i dalje ostaje njemu na izbor.
slično je s onim ljepljivim trakama za muhe.
a druge komarce i muhe neće ništa sprječavati da dalje dolaze sisati krv.
one stvarčice na nazi insekticida djeluju odbojno za komarce, dakle oni neće ni pomisliti doći u njihovu blizinu.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 09:05   #36
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
one komarce ne odbijaju, već ih samo ubijaju. dakle, komarac na nju sleti i ona ga spali. a hoće li komarac prbo sletjeti tebi za vrat pa tek ona na lampu - to i dalje ostaje njemu na izbor.

Točno,sa dodatkom da ih privlači svjetlo unutar lampe.Zato sam napisao da treba biti mračno.

Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
slično je s onim ljepljivim trakama za muhe.
Nije one se baziraju na ideji da će se muha prije ili kasnije doći odmoriti na traku,znači slučajno.


Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
one stvarčice na nazi insekticida djeluju odbojno za komarce, dakle oni neće ni pomisliti doći u njihovu blizinu.
Insekticid je kem.stredstvo za uništavanje insekata,vjerojatno misliš na repelente.U velikom broju tvorničkih kem. sredstava je upravo u velikom postotku insekticid pa ih ja zato izbjegavam.

Zadnje uređivanje Pharmacist's Daughter : 02.08.2010. at 17:09. Reason: popravak quota
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 19:02   #37
pa da, idu na svjetlo, al ni akd šitom otvorim prozor u mraku, ne ulaze mi u sobu.

ovo treće - mislim konkretno na one kartončeke koji se stave u aparatić koji se onda ušteka u struju. meni se to dosad pokazalo najboljom zaštitom i baš me briga koliko je otrovno, al djeluje.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 00:07   #38
Komarci ne vole miris lavande i ružmarina

Moj problem su, pak (obični) zeleni skakavci.
Rado ulaze i borave u stanu, što i ne bi smetalo da se ne osjećaju toliko opušteno i udomaćeno da ne polažu jaja (ili nešto nalik njima) okolo

Kako im zagorčati život? Uskratiti gostoprimstvo?
Puštati neki plin, zapaliti automobilsku gumu

Našla sam na negdje da ne vole ovo drvo - azadirachta indica iliti neem.
Na hrvatskom nim.
Nikad čula

Vidim da ima eteričnih ulja tog nila, pa bih borbu počela s tim (nabava sadnice je opcija br. 2).

Imate li kakav pametan savjet, iskustvo, narodni lijek


edit: lijep pozdrav SoN-u : prvi_put:

Zadnje uređivanje Pharmacist's Daughter : 05.08.2010. at 09:59.
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 00:18   #39
zna li netko kako to točno funkcionira s lavandom? meni lavanda na svakom prozoru ali opet ulaze...

jedino da zapušim cijeli prozor lavandom pa da fizički ne mogu ući

i što je ono s komprimiranim pijeskom? ima li to kakovih otrova u sebi?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 00:29   #40
Quote:
maritza kaže: Pogledaj post
edit: lijep pozdrav SoN-u : prvi_put:
protiv skakavaca mrezice na prozoru ja mislim da njih nis nemoze otjerat
pozdrav i tebi i nadam se da nije zadnji
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
zna li netko kako to točno funkcionira s lavandom? meni lavanda na svakom prozoru ali opet ulaze...
i meni
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:16.