Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2006., 22:14   #1
Putevi duše

Ljudi ja sam malo istrazivao po internetu o dusama i raznim takvim stvarnima i naiso sam na Putevi duse. Ako vas zanima spremite stranicu jer je sve na jednoj stranici.
Evo link http://www.alternativnahistorija.com/PD.htm
Sad mi recite jel ima tu istine. Ja sam jucer navecer a i danas citao do pola i odlucio to malo podjeliti s vama.
To bi objasnilo zasto imamo cesto De ja vu. Kao da se je taj dogadaj vec desio.
Zanima me sto vi mislite.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 00:16   #2
Quote:
msvijet kaže:
Ljudi ja sam malo istrazivao po internetu o dusama i raznim takvim stvarnima i naiso sam na Putevi duse. Ako vas zanima spremite stranicu jer je sve na jednoj stranici.
Evo link http://www.alternativnahistorija.com/PD.htm
Sad mi recite jel ima tu istine. Ja sam jucer navecer a i danas citao do pola i odlucio to malo podjeliti s vama.
To bi objasnilo zasto imamo cesto De ja vu. Kao da se je taj dogadaj vec desio.
Zanima me sto vi mislite.
dok sam došo do 2. poglavlja naježio sam se oko 5 il 6 puta...
nadam se pročitati do kraja, zanimljivo je!!!
__________________
HOOOOOOONK
Ray-Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 17:38   #3
Evo ja sam procitao skoro do kraja.
A sad nemam rijeci.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 17:39   #4
Trebao bi hipnozu sam isprobati i uvjeriti se dali je to istina.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 21:08   #5
Quote:
dhr° kaže:
Hoćeš reći, čitao si? Alo? Vidi se da si nov. Naučit ćeš s vremenom da im ne smiješ davati poticaj. :-\
da čitao sam!
gdje sam novi? i kome JA dajem poticaj???
de me prosvijetli
__________________
HOOOOOOONK
Ray-Ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 00:01   #6
Kako vam se da uopće čitat više od dva retka takvih stvari?

BTW, msvijete, deja vu je lagani oblik epileptičnog napada, kada ti privremeno jedna strana mozga zatetura sporije od druge. Bar koliko sam ja shvatio...
__________________
...
Lord Yuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 02:56   #7
Quote:
Ray-Ban kaže:
a tebi očito jedna strana mozga stalno tetura -kolko ja shvačam!
Ihihihihi owned

Dežavu nema veze s teturanjem mozga nego s nečim drugim, a ja znam s čim al mi se ne da pisat
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 19:23   #8
Quote:
msvijet kaže:
Ljudi ja sam malo istrazivao po internetu o dusama i raznim takvim stvarnima i naiso sam na Putevi duse. Ako vas zanima spremite stranicu jer je sve na jednoj stranici.
Evo link http://www.alternativnahistorija.com/PD.htm
Sad mi recite jel ima tu istine. Ja sam jucer navecer a i danas citao do pola i odlucio to malo podjeliti s vama.
To bi objasnilo zasto imamo cesto De ja vu. Kao da se je taj dogadaj vec desio.
Zanima me sto vi mislite.
vjerujem u sve te stvari.i volim citati o tome.puno sam puta skuzila neke stvari i ostala sokirana...ono
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 20:32   #9
Quote:
Ray-Ban kaže:
a tebi očito jedna strana mozga stalno tetura -kolko ja shvačam!
Koji je tebi kurac?
Daj mi neki razlog za ovakav napad, ne se samo iživljavat.

Quote:
Dežavu nema veze s teturanjem mozga nego s nečim drugim, a ja znam s čim al mi se ne da pisat
Ima više teorija za objašnjenje deja vu-a. Ova koju sam naveo je jedna od njih. Neznam gdje sam originalno to pročitao, ali evo jedan citat koji sam sad pronašao.

Drugo potencijalno objašnjenje uključuje grešku u procesu percepcije i spoznaje. Radi se o tome da osjetilni dojam trenutnog iskustva u mozgu 'krene krivim putem', tj. skrene s uobičajene putanje, zbog čega se shvaćanje tog trenutka događa sa zakašnjenjem. Ta odgoda u spoznaji stvara dojam da je trenutak već proživljen.

Ali kao što rekoh, ja nisam stručnjak za to i zaboli me što je to zapravo. Samo kažem što sam čuo.
__________________
...
Lord Yuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 22:45   #10
@Ray-Ban & Zeleni: Evo još jedan citat sa wikipedie.

A clinical correlation has been found between the experience of déjà vu and disorders such as schizophrenia and anxiety, and the likelihood of the experience increases considerably with subjects having these conditions. However, the strongest pathological association of déjà vu is with temporal lobe epilepsy. This correlation has led some researchers to speculate that the experience of déjà vu is possibly a neurological anomaly related to improper electrical discharge in the brain. As most people suffer a mild (i.e. non-pathological) epileptic episode regularly (e.g. the sudden "jolt", a hypnagogic jerk, that frequently occurs just prior to falling asleep), it is conjectured that a similar (mild) neurological aberration occurs in the experience of déjà vu, resulting in an erroneous sensation of memory.

Za one koji vjeruju da je deja vu nešto paranormalno, imajte na umu da ovo ne mora biti istina. Ovo je samo jedna od teorija. Moguće da je paranormalno, tko zna. Ne bih htio rušiti ničija uvjerenja.
__________________
...
Lord Yuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 00:23   #11
Afrodita Afrodita Afrodita
Nisam nista mislio ozbilno.Zar si morala tak planuti.
Znam da svatko od nas vjeruje. Ja stalno trazim po internetu svakakve magije ili nesto drugo.
Danas sam se sjetio da sam jednu zensku davno fuljao. Ucinio sam glupost.
Sad razmisljam o tome dal postoji nesto poput vremenskoga stroja nesto sto bi me vratilo u proslost i ispravio bi pogresku.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 00:26   #12
Sory afrodita ako sam te na neki nacin uvridio sa onom prvom porukom o tebi.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 00:39   #13
Quote:
msvijet kaže:
Ljudi ja sam malo istrazivao po internetu o dusama i raznim takvim stvarnima i naiso sam na Putevi duse. Ako vas zanima spremite stranicu jer je sve na jednoj stranici.
Evo link http://www.alternativnahistorija.com/PD.htm
Sad mi recite jel ima tu istine. Ja sam jucer navecer a i danas citao do pola i odlucio to malo podjeliti s vama.
To bi objasnilo zasto imamo cesto De ja vu. Kao da se je taj dogadaj vec desio.
Zanima me sto vi mislite.
Dosta interesantne stvari.
Ali mnogo ljudi uopće neće razumijeti pročitano. Sta god da jest, točno/netočno, mi smo još kromanjonci za nekakvo više poimanje događaja.
Još nismo u staju ni komunicirati bez doze egoizma u svakodnevnom dialogu sa ljudima koji nas okružuju, kako onda razumijeti veličinu ovako nekih stvari, bile one istina ili laž.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 00:55   #14
Čitala sam i previše takvih knjiga.Jedna od najbolji mi je na tu temu 'povratak iz sutra'.Istinita priča koja ti da za misliti.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:34   #15
Mozes mislit, Semir je autoritet i na podrucjima duse.
Citao sam vec to sranje, duse koje vise u grozdovima, starogrcki hramovi u kojima se razgledavaju 3D slike, vodici, planeri u bijelim togama (prije toga se navodi kako ljudi - duse izgledaju ko svijetlece kugle), mora da je fora vidjet svijetlecu kuglu u bijelog togi? Zatim, razne slobodne aktivnosti ko sto su pravljenje stijena po novim planetima, ribljih embrija i sl.
Najvise mi na kurac idu ti vodici i planeri. Uvijek su mudri, nasmijeseni i sve vrca od mira i ljubavi. Nema veze sto duse vise ko sismisi, bitno je da ima ljubavi na izvoz.
Moja je sugestija da te vodice i planere treba prebiti ko majmune. Cim ih ugledas onako nasmijesene, odmah saka u glavu a zatim dodatna obrada.
Jebem mater njima, sismisima i starogrckim hramovima.
Gdje je sotona da mu prodam dusu...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 13:09   #16
Quote:
pizda kaže:
Mozes mislit, Semir je autoritet i na podrucjima duse.
Citao sam vec to sranje, duse koje vise u grozdovima, starogrcki hramovi u kojima se razgledavaju 3D slike, vodici, planeri u bijelim togama (prije toga se navodi kako ljudi - duse izgledaju ko svijetlece kugle), mora da je fora vidjet svijetlecu kuglu u bijelog togi? Zatim, razne slobodne aktivnosti ko sto su pravljenje stijena po novim planetima, ribljih embrija i sl.
Najvise mi na kurac idu ti vodici i planeri. Uvijek su mudri, nasmijeseni i sve vrca od mira i ljubavi. Nema veze sto duse vise ko sismisi, bitno je da ima ljubavi na izvoz.
Moja je sugestija da te vodice i planere treba prebiti ko majmune. Cim ih ugledas onako nasmijesene, odmah saka u glavu a zatim dodatna obrada.
Jebem mater njima, sismisima i starogrckim hramovima.
Gdje je sotona da mu prodam dusu...
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 14:31   #17
Pa sta nije tako?
Ti se ovdje jebes sa ratovima, bolestima, neimastinom, skolama, vojskama, nesretnim ljubavima, strahovima...i onda dodjes gore a neki vodic/planer, koji parazitari u bijeloj togi, ti smirenim glasom, punim ljubavi kaze kako si ga razocarao, nisi u potpunosti uspio.
Pa jebote, izbio bi mu sve astralne zube, obukao ga ko Bin Ladena i sutnuo u Ameriku nek prica o ljubavi...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 23:14   #18
Quote:
CosmaShiva kaže:
Čitala sam i previše takvih knjiga.Jedna od najbolji mi je na tu temu 'povratak iz sutra'.Istinita priča koja ti da za misliti.
Tko je autor? Zvuči zanimljivo
Zephyrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 00:26   #19
E mrak imam de ja vu 5 put tjedno
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 02:33   #20
"Slucaj koji je otvorio vrata spiritualnog svijeta bila je sredovjecna zena koja se zalila na samocu i osjecaj izoliranosti u ovom zivotu. Nakon sto sam je hipnotizirao postavio sam joj pitanje da li je imala specificnu grupu prijatelja koja joj je nedostajala. Odjedamput, zena je pocela da place. Trazio sam da mi objasni razlog. Odgovorila je:



“Nedostaju mi neki od prijatelja iz moje grupe i zato sam tako usamljena na Zemlji.”



Bio sam zbunjen i poceo sam je ispitivati gdje se ta grupa prijatelja zapravo nalazi.



“Ovdje, u mom stalnom domu, i upravo sada gledam u njih!”

Zaista zanimljive stvari. Ali ovaj odlomak gore vise zvuci na osobu koja pati od sizofrenije.
KulinBan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.