Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2015., 15:17   #41
Zasto te salju na te potenciale i za sta je to?
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 15:20   #42
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Moja je rodica bila kod neurologa koji je sumnjao da je neuromisicno oboljenje i rekao da radi EMNG.Danas ga je uradila ali je samo rekao da potvrdjuje prethodnu sliku i da jeste neko oboljenje .Zar EMNG nije trebao pokazati koje je?
Mislim da ne. Ta pretraga koliko sam skužila pokazuje samo stanje živaca a za točnu dijagnozu odnosno utvrđivanje što je uzrok tome te šalju dalje na pretrage.

Recimo meni je pokazao oštećenje živaca u donjim ekstremitetima te da je problem vjerojatno na razini L5-S1 te sad moram na MR LS kralježnice da se utvrdi što je točno.

Nadam se da će se javiti netko tko zna više o ovome.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 15:48   #43
Kod nje je otkrivena diskushernija i ispostavilo se L4L5. Kako ti se manifestuju ta ostecenja zivaca
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 08:00   #44
Ja sam radila EMNG 4 puta, ništa strašno, pogotovo kad znaš da moraš.
anin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 08:04   #45
Bila sam i privatno, a zaključak nikakav. Bez doktora koji ne vidi cijelu sliku sam EMNG ništa ne znači.
anin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 12:52   #46
Quote:
anin23 kaže: Pogledaj post
Bila sam i privatno, a zaključak nikakav. Bez doktora koji ne vidi cijelu sliku sam EMNG ništa ne znači.
6 ili 7 puta.
Svaka pretraga za koju nema lokalne ili opće anestezije i/ili bilo kakvog rezanja meni je super!
Sophsy is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 14:32   #47
Ja sam bio privatno (bez iglica) i preko zdravstva (sa iglicima) rezultati su slicni skoro pa isti, to se dogodilo u razmaku od 2 mjeseca. Iglice ne bole nista, kao da ides krv vadit. Cini mi se da igle idu u stopalo, list, dlan i biceps.
debelman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 15:42   #48
Quote:
anin23 kaže: Pogledaj post
Bila sam i privatno, a zaključak nikakav. Bez doktora koji ne vidi cijelu sliku sam EMNG ništa ne znači.
Kako mislis cijelu sliku.
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 14:34   #49
Mogu pitati za savjet gdje bi bilo najbolje prijaviti se sa EMNG donjih esktremiteta, sa i/ili bez iglica? U Rebru sam dobio odbijenicu da se ceka preko 6 mjeseci, pa da ne saljem jednoj po jednoj bolnici.

Isto ako se u nekim privatnim placa a nije preskupo (cca 150 kn) a znate da je dobro moze i te sugestije.

Hvala unaprijed.
zovche is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 17:45   #50
Pa nije ti Rebro jedino: talefon u rukice i zovi Sv.duh, Vinogradsku, Dubravu i domove zdravlja jer neki imaju EMNG. Ne znam više koji, ali moža možeš i na internetu naći koji DZ ima.
Ali ak te ne žulja lova, pa ti se ne da čekati i tražiti, onda odi privatno.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 23:54   #51
Quote:
zovche kaže: Pogledaj post
Mogu pitati za savjet gdje bi bilo najbolje prijaviti se sa EMNG donjih esktremiteta, sa i/ili bez iglica? U Rebru sam dobio odbijenicu da se ceka preko 6 mjeseci, pa da ne saljem jednoj po jednoj bolnici.

Isto ako se u nekim privatnim placa a nije preskupo (cca 150 kn) a znate da je dobro moze i te sugestije.

Hvala unaprijed.

U Sv. Katarini u Zagrebu danas sam se naručila za četvrtak, na uputnicu HZZO-a. Imali su i slobodni termin za srijedu. Svakako to učini odmah, jer privatne poliklinike imaju ugovor s HZZO-om samo do kraja godine, a onda će neko vrijeme (koji mjesec) trajati procedura oko obnavljanja ugovora.

Mislim da je cijeana pretrage u Medikolu svojevremeno stajala 700 - 800 kn. Za 150 kn teško da ćeš naći ijednu pretragu u privatnim poliklinikama osim KKS-a.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 20:46   #52
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
U Sv. Katarini u Zagrebu danas sam se naručila za četvrtak, na uputnicu HZZO-a. Imali su i slobodni termin za srijedu. Svakako to učini odmah, jer privatne poliklinike imaju ugovor s HZZO-om samo do kraja godine, a onda će neko vrijeme (koji mjesec) trajati procedura oko obnavljanja ugovora.

Mislim da je cijeana pretrage u Medikolu svojevremeno stajala 700 - 800 kn. Za 150 kn teško da ćeš naći ijednu pretragu u privatnim poliklinikama osim KKS-a.
Rade u Domu zdravlja Centar, Mihanovićeva. Iskusan doktor. Inače ta cijena je uvijek negdje oko 130-150 e kod privatnika.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 10:20   #53
Ja danas idem na EMNG ruku. Za noge sam radila prije nekoliko godina i jedino što mi je bilo jako bolno je bio ubod u palac. Tražila je od mene da guram palac prema naprijed a ja ga nisam mogla dugo gurati jer me kod takvih pokreta u palcima hvataju jaki grčevi. Tako da kombinacija igle i grča koji me je uhvatio je bio po prilično bolan.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 10:29   #54
Ma totalno bezbolno, ne plašite narod bez veze
dejan1471 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 10:35   #55
Nije totalno bezbolno. Mene je boljelo ali ne toliko da se ne bi dalo izdržati. I ruke su me boljele još tri dana nakon toga. Nisam šake mogla stisnuti.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 11:19   #56
zbilja što tu ljude bezveze plašite, pregled je bezbolan
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 12:13   #57
Nije totalno bezbolno ali bolnije je vadjenje krvi iz vene.Samo je pregled nezgodan kada puste struju.Uglavnom nije strasno nista
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 12:19   #58
Pa treba reći kako je tko doživio pregled. Nemamo svi isti prag tolerancije na bol. Meni je bilo bolno ali ne toliko da se ne bi dalo izdržati. Struja nije bolna nego više neugodna. Igle nisu bolne dok ne počneš micati ruke ili noge u smjeru u kojem se to od tebe traži. Mene su ruke boljele još 3 dana poslije. Naročito šake jer su me pikali između palca i kažiprsta.
Ali opet kažem ono što je meni bolno nekom drugom ne mora biti. I obrnuto.

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 12:29   #59
Zrixy meni su isto sve radili kao tebi, o nisam imao nikakvih problema, baš sam neurologu rekao kako sam svašta pročitao na netu i da sam očekivao bar malo bolniji tretman,,žena je rekla da ima pacijenata koji su deblji i kad im uvlači iglu treba malo više da dođe do mišića i da jedino tada zna biti malo neugodno,

Poslano sa mog HTC Desire 500 koristeći Tapatalk
__________________
"When choosing between two evils, I always like to try the one I’ve never tried before."
dejan1471 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 12:48   #60
Zrixy meni su isto sve radili kao tebi, o nisam imao nikakvih problema, baš sam neurologu rekao kako sam svašta pročitao na netu i da sam očekivao bar malo bolniji tretman,,žena je rekla da ima pacijenata koji su deblji i kad im uvlači iglu treba malo više da dođe do mišića i da jedino tada zna biti malo neugodno,

Poslano sa mog HTC Desire 500 koristeći Tapatalk
__________________
"When choosing between two evils, I always like to try the one I’ve never tried before."
dejan1471 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.