Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2007., 12:45   #41
Quote:
-NIK- kaže:
a jok.... naša tijela ti samo prek tvojih očala vidiš kao materiju... ako bi zel bolje očale (mikroskopčinu) onda bi videl da to baš i nije tak kak ti zboriš... naša tijela su energija... kao i sve ovo okolo nas... i onda bi skužil da nema razlike između duha i materije već je sve jednostavno - energija.... i to nije nikakva religija već -kvantna fizika!!
je li aludiraš na vjerojatnosnu razmrljanost čestica u gibanju?
dobro znam da protoni u jezgri nisu kuglice. možda aludiraš na superstrune?
inače, energija spada u materiju i prema tome, nematerijalno ne djeluje na energiju, jer da djeluje, ne bi bilo nematerijalno.

uglavnom, ta energija o kojoj pričaš je baš energija u pravom smislu riječi, no ova "enerđija" kako ju zove normall je recimo osjećaj punine duha (recimo to jednostavno) koji newageri pokušavaju primijeniti na materijalni svijet, pogoniti automobile tim i slično. bullshit, of course. kače se za kvantnu fiziku, a jedva znaju newtonovu mehaniku.

energija i "enerđija" su dvije različite stvari.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 12:49   #42
Quote:
Endimion17 kaže:
nematerijalno ne djeluje na energiju, jer da djeluje, ne bi bilo nematerijalno.
Ne shvaćam
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 19:50   #43
Bila sam u fazi kad sam mislila da je ovo sve što postoji. Naravno, iz te perspektive je svako pitanje, propitivanje da li je stvarno tako, i traženje odgovora bilo - glupost i čisto gubljenje vremena.

To su upravo bile misli koje su mi prolazle kroz glavu; ma daj, ti tu tražiš nešto više, neku dubinu, neku puninu, širinu, težinu a toga nema! Pa daj se saberi i uživaj u svemu što više stigneš, odi na bungee jumping jer tako se živi.

A onda, eh (memories!) mi je istraživanje što je iza kulisa, iza velova previše šarene scenografije otkrilo kako se istinski živi. Širom otvorenih očiju. To je pravi skok s litice - samo za one koji se usude!
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 20:03   #44
Quote:
outoftheblue kaže:
Ne shvaćam
energija, iako ju nikako ne možeš vidjeti, sasvim je materijalna stvar. možeš izmjeriti koliko je joulea pretvoreno, koliko se izgubilo, itd.
recimo, spališ toliko i toliko butana i kažeš "pretvorila sam toliko i toliko joulea kemijske u toplinsku energiju".

brojanje ne vrijedi za nematerijalne stvari. recimo, ne možeš odrediti jedinicu ljubavi ili gađenja niti to izbrojati. da, otvoren je thread "OTLA princip", ali to je senzacionalističko sranje. osjećaji se ne daju odrediti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 21:46   #45
Quote:
Endimion17 kaže:
energija, iako ju nikako ne možeš vidjeti, sasvim je materijalna stvar. možeš izmjeriti koliko je joulea pretvoreno, koliko se izgubilo, itd.
recimo, spališ toliko i toliko butana i kažeš "pretvorila sam toliko i toliko joulea kemijske u toplinsku energiju".

brojanje ne vrijedi za nematerijalne stvari. recimo, ne možeš odrediti jedinicu ljubavi ili gađenja niti to izbrojati. da, otvoren je thread "OTLA princip", ali to je senzacionalističko sranje. osjećaji se ne daju odrediti.
znam da je glupo staviti nešto kao šta je ljubav-osječaj u kalupe ili formulu ali evo muči me par dana ova rečenica iz uđbenika sedmog razreda gdje ljepo piše:
silu ne vidimo, ali vidimo njene učinke.
pa i ljubav ne vidimo ali itekako vidimo njene učinke.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 21:58   #46
Quote:
shakti9 kaže:
znam da je glupo staviti nešto kao šta je ljubav-osječaj u kalupe ili formulu ali evo muči me par dana ova rečenica iz uđbenika sedmog razreda gdje ljepo piše:
silu ne vidimo, ali vidimo njene učinke.
pa i ljubav ne vidimo ali itekako vidimo njene učinke.
ali silu možeš izmjeriti. možeš je zbrojiti skalarno, vektorski, dobiti rezultantu, izračunati učinak.
ne valja usporedba s osjećajima. ne mozemo ni reći koliko treba ljubavnog osjećaja da bi se izlučilo toliko i toliko serotonina ili kojeg drugog hormona. ne samo što je prekompleksno, nego je jednostavno nemoguće.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:11   #47
Quote:
Endimion17 kaže:
ali silu možeš izmjeriti. možeš je zbrojiti skalarno, vektorski, dobiti rezultantu, izračunati učinak.
ne valja usporedba s osjećajima. ne mozemo ni reći koliko treba ljubavnog osjećaja da bi se izlučilo toliko i toliko serotonina ili kojeg drugog hormona. ne samo što je prekompleksno, nego je jednostavno nemoguće.
ajde reci: nemoj miješati kruške i jabuke
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:52   #48
Quote:
shakti9 kaže:
ajde reci: nemoj miješati kruške i jabuke
nemoj miješati kruške i jabuke.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 23:42   #49
Ma ja vjerujem da je sve energija na podatomskom nivou i sve to! DAAAA
Ali ono kad zaklopiš oči jel to kraj svijesti ili neeeeeeeeeeeeee???????
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 23:55   #50
Quote:
outoftheblue kaže:
Ma ja vjerujem da je sve energija na podatomskom nivou i sve to! DAAAA
Ali ono kad zaklopiš oči jel to kraj svijesti ili neeeeeeeeeeeeee???????
have some normabel, willya?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 00:04   #51
Quote:
Endimion17 kaže:
a evo, ja imam jednu ono, hipotezu.
dokaz za to da smo vječni je to što smo sad svjesni.

aj malo razmislite o tome. ima nekakav paradoks koji sprječava naš nestanak. bar se to meni tako poklopilo kad sam intenzivnije razmišljao o tome.
Pojasni jače, pojasni više, pojasni brže Arrrr......



Ne, ozbiljno, pojasni
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 00:26   #52
Quote:
*_spike kaže:
Pojasni jače, pojasni više, pojasni brže Arrrr......



Ne, ozbiljno, pojasni
ne mogu... u šoku sam od tvog avatara
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 20:40   #53
Quote:
Etienne kaže:
I ako ste imali biologiju znate da se hranom unosi energija u tijelo, a troši se na sve i svašta. Sad još ispada da jedemo duhove.
Ja mislim da najviše energije dobijamo kroz oči, pa kroz uši, pa kožom općenito, pa tek onda hranom. Iz hrane uglavnom crpimo nužnu materiju.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 21:36   #54
Quote:
salvador2 kaže:
Ja mislim da najviše energije dobijamo kroz oči, pa kroz uši, pa kožom općenito, pa tek onda hranom. Iz hrane uglavnom crpimo nužnu materiju.
jedno je koliko energije djeluje na tijelo, a drugo je koliko energije se primi.
mrežnica je jako osjetljiva i zato joj i ne treba puno energije da bi detektirala nešto. tijekom dana, u oko upadne baš malo energije (ne znam točnu brojku) a pretvori se djelić.

jadnik u automobilu kojeg udari tegljač primi veliku količinu energije koje se odmah oslobodi odskočivši kao loptica i polomivši par kosti u sudaranju s karoserijom.

hranom primamo i tvar s kemijskom energijom. jedva da i jedemo tvar iz koje ne dobivamo nikakvu energiju.
primimo daleko najviše energije ako nas ne udaraju tegljači i padaju nakovnji na glavu. bazalni metabolizam (održavanje tjelesnih funkcija) je kojih 7 MJ, a kod normalnog rada je to kojih 12 MJ ili više od 15 MJ ako se bavimo teškim fizičkim radom.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 08:37   #55
Krivo , krivo ama baš ste sve krivo obrazložili.
Mi ljudi nebi trebali jesti samo kad bi znali iskoristiti energiju koju
dobijamo.

Jedan dio te energije koriste ptice selice kad se sele.
Jeste li se kad zapitali kolko oni potroše energije za prelet mora, koliko bi trebale izgubiti na težini ??? A ništa ne izgube ili tek vrlo malo.

Evo ja već pet dana gladujem i nikako da izgubim , koju kilu.

I tko izmisli radni ponedjeljak.

E da . dobro vam jutro !
Trt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 12:15   #56
Quote:
Trt kaže:
Krivo , krivo ama baš ste sve krivo obrazložili.
Mi ljudi nebi trebali jesti samo kad bi znali iskoristiti energiju koju
dobijamo.

Jedan dio te energije koriste ptice selice kad se sele.
Jeste li se kad zapitali kolko oni potroše energije za prelet mora, koliko bi trebale izgubiti na težini ??? A ništa ne izgube ili tek vrlo malo.

Evo ja već pet dana gladujem i nikako da izgubim , koju kilu.

I tko izmisli radni ponedjeljak.

E da . dobro vam jutro !
Imaš tri termodinamička sustava: otvoreni, zatvoreni i izolirani.
Otvoreni i zatvoreni su propusni za materiju: otvoreni za tvar i energiju, zatvoreni samo za energiju.
Izolirani sustav je nepropustan. Ne postoji u stvarnosti.

Čovjek nije ni izolirani ni zatvoreni sustav. On je otvoreni sustav.
Mora jesti. Od čega bi gradio tijelo ako ne od tvari? Tijelo stalno ispušta tvar iz sebe. Urin, izmet, znoj, dlake, mrtva koža. Moraš to stalno nadoknađivati.
Ljudsko tijelo ne može primati energiju samu po sebi. Ne možeš ga udarati ili tresti i tako puniti. Ne možeš ga zračiti.
Moraš mu davati tvar koja ima vezana kemijsku energiju (reducens i oksidans, recimo jaje i kisik), otapalo (vodu) i držati ga u koliko toliko standardnim uvjetima. Zbog toga će se pri reakciji oslobađati energija koju tijelo odmah uhvati u obliku sinteze ATP molekula, koje mu trebaju za mnoge druge reakcije.
Nema drugog načina. Nema bretharijanstva.

Što se tiče ptica selica, imaju zalihe tvari u sebi te hvataju zračne struje i jedre na njima. Čak i spavaju tijekom leta.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 09:10   #57
Quote:
outoftheblue kaže:
Da brilijantno i to je sve?
niti slučajno... odeš na PMF upišeš fiziku (inžinjerski smjer) poslije odguslaš par godina na ruđeru pa onda još desetak godina eksperimentiraš po USA i shvatiš da ima nečeg u tome... sve je very simple.... believe me....
-NIK- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 09:14   #58
Quote:
Endimion17 kaže:
je li aludiraš na vjerojatnosnu razmrljanost čestica u gibanju?
nema "vjerojatnosne razmrljanosti čestica u gibanju"... samo energija... dokazano i previše puta...
-NIK- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 13:28   #59
Quote:
-NIK- kaže:
niti slučajno... odeš na PMF upišeš fiziku (inžinjerski smjer) poslije odguslaš par godina na ruđeru pa onda još desetak godina eksperimentiraš po USA i shvatiš da ima nečeg u tome... sve je very simple.... believe me....
super, da sam bar ja zdrava lijepa i pametna da mogu u USA
ali dao si mi odgovor
ne postoji
molit ću se i dalje za to
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.