Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2007., 22:05   #1
Talking Jesu li Sajlonci ljudi?

Očito se mogu razmnožavati sa ljudima, pa prema biološkim standardima pripadamo istoj vrsti.
Ali, onako filozofski gledano ...oni su strojevi, cijelo im je tijelo sintetičko, nemaju svijest nego program.
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:23   #2
Sajlonci
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:31   #3
Quote:
Aerial_51 kaže:
Sajlonci
nisu ljudi, sajlonci su
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:36   #4
Quote:
Etienne kaže:
Očito se mogu razmnožavati sa ljudima, pa prema biološkim standardima pripadamo istoj vrsti.
Ali, onako filozofski gledano ...oni su strojevi, cijelo im je tijelo sintetičko, nemaju svijest nego program.
Mislim da je puno toga u filmskoj industriji u prenesenom značenju. Prema tome, pravo je pitanje - tko ili što su Sajlonci nama koji nismo likovi u BG? (nismo li ..?)
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:37   #5
BG?...
Kao Baldur's Gate?
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:39   #6
Ne, pravo je pitanje što su Sajlonci u odnosu na likove na BSG! Moj dečko kaže da se u nekoj od prvih epizoda spomenulo kloniranje i da oni imaju samo sintetički mozak, a tijelo im je ljudsko. Ali to nema smisla, jer se meni čini da oni žele napraviti hibride. A ne možeš napraviti hibrida od ljudskog i ljudskog tijela...
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:41   #7
Quote:
Aerial_51 kaže:
BG?...
Kao Baldur's Gate?
Battlestar Galactica!
Ne budi neozbiljan, molim te.
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 23:08   #8
Koja dobra tema, kako se ja nisam toga sjetio
Da je malo proširimo: mislite li da je android Data iz ST Next Generationa čovjek, jer ako se prisjetimo finalnih epizoda, njegov tvorac mu je ugradio emocijski čip.
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 23:22   #9
Pa i životinje imaju neke emocije, barem strah. Tako da samo emocije nisu neka stvar. Koliko se ja sjećam, Data je najvećih problema imao sa humorom, a Sajlonci su baš duhoviti. Posebno kad briju na Boga
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 11:00   #10
Data je s iskustvom i starošću postajao sve 'humaniji', i trudio se shvatiti i humor i isjećaje. U jednoj epizodi je čak nastupao u predstavi kao glumac, mislim da je jednoj i učio pjevati operu. I Picard se založio da izglasaju da on nije vlasništvo USS Fleet, već da samostalno može donositi odluke kao i drugi ljudi.
Da li bi on prošao Voigt-Kampffov test? (i da li bi ga svi ljudi prošli?)

A Sajlonci su AI napravljeni da obavljaju zadatke za ljude ali su s vremenom postali jači i preuzeli vlast. Kao u Hyperionu (barem mislim).
A ovo o sintetičkom mozgu a ljudskom tijelu ne kužim, jer je mozak dio tijela. Ne mislim da su klonovi, već inteligentne mašine, ali nisam baš pogledala puno epizoda.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 11:41   #11
ne nisu ni data nije čovjek d end
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 11:59   #12
ne znam da Cylonce, ali Data bi mogao biti posve svjesno biće. možda. ovisi o mozgu. on ima pozitronski mozak. nemam blage kako to radi. mislim da se Asimov time zabavljao...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:08   #13
Na kojem principu radi pozitronski mozak i kako je građen?

P.S. Nisu Cylonci, nego Sajlonci
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:26   #14
Quote:
Etienne kaže:
Na kojem principu radi pozitronski mozak i kako je građen?

P.S. Nisu Cylonci, nego Sajlonci
pozitronski mozak ne radi. to je izmisljotina.
inace, mislim da ni Data, a ni Cylonci nisu ljudi. narocito Cylonci. njih su ljudi stvorili, ali su se kasnije odvojili od njih i kako se vidi u seriji dosta su drukciji. i tehnoloski i po nacinu razmisljanja i djelovanja.
a Data je lik za sebe
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:26   #15
Quote:
Etienne kaže:
Na kojem principu radi pozitronski mozak i kako je građen?

P.S. Nisu Cylonci, nego Sajlonci
erm... pravilno, da, po srpskom. (a i ako u kojem slučaju nije, to je zato što je naš standard generalno sjeban i baš s hrvatskim nema previše veze ali ajde OK)
nemam pojma kako to radi, nisam čitao asimovo djelo u kojem se to spominje
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:26   #16
P.S. Cylonci su.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:45   #17
Standardni hrvatski jezik je jedini hrvatski jezik u kojem ne postoji slovo y, tako da nikako ne mogu biti Cylonci.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:50   #18
je, ali se u Hrvatskom jeziku strana imena koja sadrze latinicne znakove strane abecede pisu na originalan nacin.
tako da su ipak Cylonci
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 14:51   #19
y, ne postoji ni u vecini hrvatskih narijecja. (sva tri)
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 15:28   #20
Quote:
Etienne kaže:
Očito se mogu razmnožavati sa ljudima, pa prema biološkim standardima pripadamo istoj vrsti.
Ali, onako filozofski gledano ...oni su strojevi, cijelo im je tijelo sintetičko, nemaju svijest nego program.
Priznajem da me malo ljuti u SF-u kad se kakvu elektronsku kantu poštuje/tretira kao svjesno biće. Sjećaš se one epizode Star Trek Voyagera gdje se pobune holografski likovi i Doktor im se pridružuje? Ili replikanti u Blade Runneru i Hall u Odiseji. Ponašanje, kretnje i ljudska logika se vjerojatno mogu jako dobro oponašati, ali samo programirano oponašati. Imaju li stvarno emocije i svijest ili je to vrlo dobro oponašanje da pomislimo da su nam slični? Na osnovu čega možemo znati da Sajlonac ima emocije? Hm, kako uopće možemo znati i da druga osoba ima emocije osim vanjskih pokazatelja?

Možda imaš pravo i ključno je razmnožavanje Sajlonki s nama. Nisam gledao sljedeće epizode pa ne znam kako to rade ( ) mislim rađaju nova ljudsko-sajlonska bića neee?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.