Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li posjetili Međugorje?
Da i bilo je neopisivo 400 32.63%
Ne, nažalost nisam imao (la) priliku 50 4.08%
Nadam se da ću posjetit jedan dan 112 9.14%
Ne, i ne zanima me 612 49.92%
Bio sam, ali ne vjerujem u ukazanja 52 4.24%
Glasovatelji: 1226. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2011., 14:03   #2081
Quote:
Ljubusak kaže: Pogledaj post
Budi sretan pa živiš u 21 st. da je to zadesilo prije par stotina godina, vjerovatno bi umro i bilo bi rečeno da je Božija volja, da te je pozvao k sebi.
jel od kamenaca?

vjerojatno je nešto tako...ali zbilja to je božja volja, kako sam kažeš
Bog tako hoće...mi neka otkrića otkrivamo korak po korak, tako nam je zadanu u našim genima, kromosomima, sposobnostima, odlikama koje imamo u geneomu

mi smo ograničena bića, za određenim potencijalom da se nadograđujemo, a krajnje granice su već određene u genetskom materijalu vrste...taj materijal se sukcesivno malo po malo mijenja, mutira , evoluira u smjeru da stječemo određena saznanja tokom 200, 500, 2000 itd godina
ali , sve u svemu , krajnji gabariti su određeni u genetskom amterijalu svake vrste!...taj se materijal vremenom malo nadograđuje , ali sve ima svoje granice... a krajnje granice je odredio Stvoriotelj- sam Bog kada je stvarao genetski materijal svake vrste!...on je već tada znao konačne dosege za sveki genom , svake vrste!...možda nećeš odmah shvatiti ali razmisli dublje pa će ti bit jasnije
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 14:08   #2082
Quote:
xlight kaže: Pogledaj post
Bog je čovjeku dao slobodnu volju i smjestio ga u materijalni svijet koji je idealan za test. Baš zbog slobode izbora možemo vjerovati u Njega iako ga fizički ne vidimo ili ne osjetimo osjetilima, ili ga ne priznati da postoji čak i da vidimo neko znamenje. Mnogi bi htjeli da se On svima obznani i da to bude to, a ne ovako mogu da vjerujem vidiocima iz Međugorja (ali ne samo njima), a i ne moram. To je naša slobodna volja. Ne vidimo ni radio valove (iako smo okruženi njima) pa oni ipak postoje. Neki ljudi ozdrave u Međugorju, neki tamo počnu pričati drugim jezicima (svjedočenje ljudi), neki su vidjeli da se onaj veliki križ na brdu okretao, neki su vidjeli vatru koja gori na kamenu kraj puta i ta vatra odjednom odleti gore (svjedočenje grupe ljudi), neki plaču, netko ništa ne osjeti ili ne vidi (osim puno trgovina i štandova sa suvenirima) i vidi kako neki jako dobro žive od religijskog turizma. Neki vjeruju da je ovaj materijalni svijet prolazan i da na kraju kada se odvajamo od našeg tijela polažemo račune za naša djela na ovom svijetu. Što nam je Isus rekao "ljubi bližnjeg svog kao samog sebe" i opet nam nije uskratio slobodu izbora. Običnom čovjeku je to teško prihvatiti jer bi lakše bilo shvatiti da je došao kao sudac i dijelio packe. Netko vjeruje da je to sve izmišljotina i da poslije fizičke smrtni nema ništa. I opet se vraćam na danu nam slobodnu volju, sjećate se "blaženi oni koji ne vide a vjeruju" što je Isus rekao. Koliko god se raspravljalo o tome neki će vjerovati dok će drugi tražiti argumente potvrde, dokaze.
odlično rečeno

sve nam je dano kroz slobodnu volju...mi nismo roboti
ali slobodnu volju moramo uskladiti sa Božjom voljom, i božjim zapovjedima
treba se truditi, ići u tom smjeru...Bog cijeni i dobru, iskrenu namjeru da se živi po njegovim zapovjedima
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:09   #2083
ima jedno svjedočenje sestre emmanuel maillard u vezi sestre briege mcKenne:

1981. susrela je svećenika iz tadašnej Yu fra tomislava vlašića
On ju je zamolio da se pomoli za njegovu župu i ze njegovu zemlju
To je bilo prilično teško vrijeme za Crkvu u Yu jer se komunistička včast jako borila protiv Crkve i svećenika
Pošto je fra tomislav bio odgovran za mlade u hercegovini , bio je vrlo žalostan jer je vidio da komunisti preko svojih obećanaj privlače mnoge mlade katolike i upisuju ih u komun. partiju.oni bi tada ostavili Crkvu

Ubrzo nakon što je s. briege nad njim molila rekla mu je da ima viziju crkve
Nije znala gdje je ta crkva, ali imala je 2 zvonika
Iznutra je vidjela jednostavan oltar
Fra tomislav je sjedio na mjestu glavnog koncelebranta, a sa oltara su se izljevali potoci vode
Sestra je u duhu znala da su to potoci žive vode

Vidjela je mlade ljude iz svih zemalaj svijeta kako dolaze u tu crkvu i željno piju voduBili su preobraženi , zračili su radošću!
Tada su se ti ljudi vraćali u svoje zemlje i tamo počeli dovoditi svoje prijatelje u crkvu:Sestra je vidjela tisuće mladih ljudi!
fra tomislav tada nije ni slutio da je s.briege opisala upravo njegovu crkvu u međugorju

još manje je očekivao da će za mjesec dana kasnije, 25. lipnja Gospa ukazati se u međugorju , izabirući 6 djece za svoje svjedoke
Danas se ljeti na festivalu mladih okuplja na10-ne tisuća mladih iz cijelog svijeta koji dalje raznose po cijelom svijetu vjernički žar , ushit i istinska obraćenja ( te naravno i Gospine poruke)...

Zadnje uređivanje Hrki777 : 03.07.2011. at 22:18.
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 00:55   #2084
Misterij Medjugorija, još jedna knjiga za koju treba izdvojit novac da se uvjerimo o čudesima koja se tamo dogadjaju.
Kažeš mi smo ograničena bića, od Boga dana jel' ali i Božija crkva nas je stoljećima ograničavala i bila uteg na nogama koji nam nije dao ili nas usporavao da razumijemo i otkrijemo u kakvom svijetu živimo i to preljepom, a ne da je on samo tu kako bi On vidio tko je za koji odjeljak, raj-čistilište-pakao.

Komunizam nikome nije branio da ide u crkvu, čak što više, danas na propovijedi možeš čuti kako je prije bilo više ljudi na misama.(osobno čuo na propovijedi, odem ja na misu, ali više zbog roditelja tj majke koja je svaki utorak zavjetovala sv. Anti)

Možda ima u onoj mojoj da je Vatikan čekao Titinu smrt i 'ukazanjem Gospe' srušio polako ali sigurno komunizam.

Zadnje uređivanje Ljubusak : 04.07.2011. at 01:04.
Ljubusak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 01:11   #2085
Zašto je Gospa izabrala baš ovu galaksiju i ovaj planet da se ukaže?!
Ljubusak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 14:45   #2086
Quote:
Ljubusak kaže: Pogledaj post
Zašto je Gospa izabrala baš ovu galaksiju i ovaj planet da se ukaže?!
radi nas ljudi
ne kužim čemu to pitanje??
ako smjeraš da dalje razvijaš priču u stilu pa ima drugih života na drugim planetima, onda ok...Gospa je možda posjetila i druge planete , ali to eto ne znamo

meni je bitno šta se događa na mom planetu i sa životima ljudi oko mene...šta je na orionu , kxnzy planetu me ne zanima niti to itko može znati
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 14:55   #2087
Quote:
Ljubusak kaže: Pogledaj post
Misterij Medjugorija, još jedna knjiga za koju treba izdvojit novac da se uvjerimo o čudesima koja se tamo dogadjaju.
Kažeš mi smo ograničena bića, od Boga dana jel' ali i Božija crkva nas je stoljećima ograničavala i bila uteg na nogama koji nam nije dao ili nas usporavao da razumijemo i otkrijemo u kakvom svijetu živimo i to preljepom, a ne da je on samo tu kako bi On vidio tko je za koji odjeljak, raj-čistilište-pakao.

Komunizam nikome nije branio da ide u crkvu, čak što više, danas na propovijedi možeš čuti kako je prije bilo više ljudi na misama.(osobno čuo na propovijedi, odem ja na misu, ali više zbog roditelja tj majke koja je svaki utorak zavjetovala sv. Anti)

Možda ima u onoj mojoj da je Vatikan čekao Titinu smrt i 'ukazanjem Gospe' srušio polako ali sigurno komunizam.
akoa je vatican Gospom srušio komunizam i ako je samo radi toga to sve služilo( a ne sam Bog) zašto vatican od 1990 na ovamo nije još zaključio slučaj??
zašto se još dvoume?
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 16:04   #2088
Možda im je se Medjugorije 'pretvorilio' u nešto što nisu očekivali, da će napravit toliki BUM.
Nego zašto bi Bog rušio komunizam, pa i to su djeca Božija, čak je se tada puno bolje živilo, dok nam nije došla ova privatizacijkotajkunskademokracija...?!
Ljubusak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 16:47   #2089
Ja sam čitao da se u Sodomi i Gomori jako dobro živjelo...

Čak je bilo ljudi koji su svoj novac toliko voljeli da bi svakoga tko bi njihov status ugrozio naživo ogulili , posolili i ostavili da se suši na gradskim zidinama...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 22:32   #2090
Quote:
Ljubusak kaže: Pogledaj post
Ne mrzim ja nikoga, samo da od toga svi vidioci žive dobro i više od toga, zadnji put sam ju vidio u Golf 6 generacije netko ju je vozio, o svojim luksuznim kućama malo govore,kome da dokažem i kako, valjda znam šta vidim.
Slušaj ....
Nisi jedini ovdje koji živiš u blizini Međugorja i ne hvastaj se time ....
Čitam samo i gledam do kud ti možeš ić sa dezinformacijama
Znam i ja vrlo dobro ko i u čemu vozi Vicku i kakva joj je kuća ,naime bila sam više puta u toj kući i vidjela
Sasvim normalna i mogu reći skromna kuća
A većinu svog vremena Vicka provede po bolnicama i Domovima zdravlja
I vozi je većinom sasvi običan čovjek ljubušak (ne ti )u sasvim običnom autu
A to što ti vidiš sa svog balkona ,prozora ili čega već objesi mačku o rep
Valjda i ja znam što vidim
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 22:49   #2091
Neću se obazirati na post iznad, nego kako Gospa gleda na druge religije, jel' išta spominjala o tome, muslimani naprimjer, ima ih dosta u BiH džamija takodjer u blizini Medjugorija?!
Ljubusak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 23:53   #2092
Da li znate kakve nekretnine, posjede imaju vidjelice, ali potvrdeno bez agadanja i uvelicavanja, spominjali su luksuzne aute, teniske terene itd.
Jimmy 00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 23:54   #2093
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Ja sam čitao da se u Sodomi i Gomori jako dobro živjelo...

Čak je bilo ljudi koji su svoj novac toliko voljeli da bi svakoga tko bi njihov status ugrozio naživo ogulili , posolili i ostavili da se suši na gradskim zidinama...
i ja imam zastitnicki odnos prema svom novcu, naime - nedam ga nikom
Jimmy 00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 23:55   #2094
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
sve je bliže to priznanje...detaljnije imaš u novoj knjizi MISTERIJ MEĐUGORJA koja se može kupiti na svakom kiosku

velika stvar, ogroman je to pomak jer je sam vatican osnovao posebnu komisiju za međugorjeznači, na neki način iz igre je izbačen lokalni biskup perić i lokalna biskupska konferencija
očito je da vatican nije bio zadovoljan njihovim radim i neobjektivnošću pa je sam uzeo stavr u svoje ruke!
inače je redovita praksa da vatican uzima stajalište koje zauzme lokalni biskup...ovdje to nije slučaj jer se b. perić kompromitirao u mnogim stvarima i previše puta da ostane objektivan u očima svete stolice

to bi to kao stanovnik vaticana kako se legitimiraš(tako ti piše u profilu ) tebao puno bolje znati
Kaj je b. Peric konkretno lose radio?
Jimmy 00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 01:37   #2095
Stvar je u tome da su tamo franjevci, a Perić je pop.
A, u Medjugoriju se vrti ogromna lova, šta kod mi pričali!
Ljubusak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 14:57   #2096
Quote:
Ljubusak kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da su tamo franjevci, a Perić je pop.
A, u Medjugoriju se vrti ogromna lova, šta kod mi pričali!
Ma ne može sve biti crno ni bjelo pa tako ni da lova samo igra.
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 16:08   #2097
Quote:
Ljubusak kaže: Pogledaj post
Neću se obazirati na post iznad, nego kako Gospa gleda na druge religije, jel' išta spominjala o tome, muslimani naprimjer, ima ih dosta u BiH džamija takodjer u blizini Medjugorija?!
Gospa kaže da su Bogu svi jednaki , i da nije potrebno biti član katoličke Crkve da bi ste se spasili...
http://www.youtube.com/watch?v=3rVKYVpsGBs


Nepoznati , ima li nade za ovog mučkog zlotvora ?

Zadnje uređivanje Keva : 05.07.2011. at 16:17.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 19:55   #2098
Ne treba onda ni u Međugorje da se ide ako propagira različitost.
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 20:29   #2099
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Ne treba onda ni u Međugorje da se ide ako propagira različitost.
Gospa poziva na obraćenje , ne na dolazak u Međugorje...

Ali komentar ti je baš super...

Ti ćeš tamo otići jer nemaš pametnijeg posla , potrošiti ćeš 1000 kuna , i onda ćeš ovdje , kada zapadneš u financijski minus , napisati da je Djevica Marija u Međugorju pripomogla tvom lošem financijskom stanju , a pomogla nije nikako , oliti "u Međugorju ništa nisam osjetio"...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 21:29   #2100
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Gospa poziva na obraćenje , ne na dolazak u Međugorje...

Ali komentar ti je baš super...

Ti ćeš tamo otići jer nemaš pametnijeg posla , potrošiti ćeš 1000 kuna , i onda ćeš ovdje , kada zapadneš u financijski minus , napisati da je Djevica Marija u Međugorju pripomogla tvom lošem financijskom stanju , a pomogla nije nikako , oliti "u Međugorju ništa nisam osjetio"...
Super komentar naravno.
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.