Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 15:14   #41
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post


@diki:
zašto ljudi svi vide iste stvari? mislim da ne vide iste. vide slične, a to se može objasniti uniformnošću naših mozgova - dokazom da se nismo značajno mijenjali od vremena kad je Homo Sapiens Sapiens zagospodario Zemljom. to ti je ono sa špiljama iz onog dokumentarca.
koji baj d vej još uvijek nisam pogledala. nemam titlove.......
pa da, nismo se značajno mijenjali i o.k., ne vidimo isto, nego slično, ali mislila sam na fenomen zvani miris + duhovi
ne osjete svi isti miris, ali meni je neobično baš to što većina upravo osjeti miris specifičan za određenu osobu........
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 15:33   #42
^^pa, svi u glavi imamo podatke o mirisima koje smo osjetili. većinom je sve zatrpano u podsvijesti, a ponekad se vrati. ogromna većina je preduboko zakopana. nekima to ide bolje, nekima lošije.
jesi gledala Parfem?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 15:38   #43
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
^^pa, svi u glavi imamo podatke o mirisima koje smo osjetili. većinom je sve zatrpano u podsvijesti, a ponekad se vrati. ogromna većina je preduboko zakopana. nekima to ide bolje, nekima lošije.
jesi gledala Parfem?
znam, endi, već smo o tome pričali, ali.....
ne nisam gledala. to je nešto o ubojstvima, serijski ubojica pravi parfem od svojih žrtava ili tako nešto
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 15:47   #44
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
znam, endi, već smo o tome pričali, ali.....
ne nisam gledala. to je nešto o ubojstvima, serijski ubojica pravi parfem od svojih žrtava ili tako nešto
je, tip ubija okolo. ali film je stvarno jako dobar.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 17:04   #45
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post
Zašto bi nekome bivanje običnim sisavcem bilo razlog da se ubije?
Zato što onda nismo nadmoćni, "spešl", najpametniji, vrsta izabrana od boga, kužiš ono?
__________________
Jeste vi svjesni da ste potrošili 2 sekunde vašeg dragocjenog života na čitanje posve beskorisnog potpisa?
EDIT: 5 sekundi ^_^
Mortalius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 17:12   #46
MI smo oni "izabrani", ne boj se...
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 17:16   #47
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
MI smo oni "izabrani", ne boj se...
Ma od koga to?
__________________
Jeste vi svjesni da ste potrošili 2 sekunde vašeg dragocjenog života na čitanje posve beskorisnog potpisa?
EDIT: 5 sekundi ^_^
Mortalius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 17:17   #48
Ne znam ja, ti valjda znas...
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 17:23   #49
mogu ja? mogu ja, učeiteljice????
je li od munje i vatre?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 17:26   #50
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Ne znam ja, ti valjda znas...
Ti si mi prvi dao nade da ipak ima smisla u svemu, i sad mi kažeš da ne znaš?!?
Ajoooj... moj život je besmislen
__________________
Jeste vi svjesni da ste potrošili 2 sekunde vašeg dragocjenog života na čitanje posve beskorisnog potpisa?
EDIT: 5 sekundi ^_^
Mortalius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 17:32   #51
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:18   #52
Quote:
Mortalius kaže: Pogledaj post
Ti si mi prvi dao nade da ipak ima smisla u svemu, i sad mi kažeš da ne znaš?!?
Ajoooj... moj život je besmislen
Stvarno, ako ima zla u ovom svijetu, onda leži u srcu čovječanstva.
-Edward D. Morrison


Ili u srcu Morrisona????????
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:52   #53
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post
Mi se za razliku od mačke pitamo takva pitanja samo zato jer imamo dovoljno razvijeni mozak.
A što misliš odakle nam to pitanje? I zašto smo uopće u stanju smisliti nešto poput Boga ako ta stvar uopće ne postoji?... Ne, mislim da se ne radi o pukoj slučajnosti..

Quote:
Daniels kaže:
Zašto bi nekome bivanje običnim sisavcem bilo razlog da se ubije?
Zato jer biti običan skup materije znači biti *ništa*.

Ti tvrdiš da smo samo jedan napredni oblik života koji ima sposobnost mišljenja. Da smo u svojoj suštini samo još jedna hrpa minerala, proteina i koječega koja je pukim slučajem shvatila da može misliti.
Da smo, doslovce, običan komad naprednog *drveta* koji je nekim čudom svjestan sebe.
Sama hrpa materijala nema *svrhu*.
Zato je "običnom sisavcu" ubiti se isto što i živjeti - nema cilja, nema ispune, jer smo samo još jedan običan kamen na putu, kojem je suđena dezintegracija i ništa drugo...
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:33   #54
aerial_51 ima pravo. nešto je, mora nešto biti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 20:47   #55
Da, ali samo zato sto svi pricaju o tome ne mora nuzno znaciti da to i postoji. Recimo ja nemam mastanja o Bogu. Sto to znaci, da bih trebao mastati samo zato sto 80% ljudi masta?

Ako cemo mistificirati, rekao bh da postoji neka "Sila" koja dovodi do toga da se sve nekako harmonicno kombinira kad se zadovolje odredjeni uvijeti. To je moje skromno misljenje.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 21:03   #56
^^pa nemam ni ja. zapravo ne vidim nikakvog smisla razbijati glavu oko pojma bog. treba samo biti moralan i to je to. ah, da sam ja papa, brzo bih ja sazvao neki koncil i skresao sve
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 21:15   #57
Nije bitan cilj, bitan je užitak.

Upravo zato je bolje "normalno dugo" (ili duže) živjeti, nego odmah se ubiti, čak i ako se biva "običnom" nakupinom proteina.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 22:46   #58
Nešto mi se čini da tu famoznu svrhu stvaramo sami. Što opet ne mora znači da smo mi tvorci svoje svrhe. Možemo zamisliti i Tvorca koji je sklopio svijet u kojem će naša svrha proizlaziti iz nas samih. Dakle, ono što postoji, samim tim već nečemu služi.
Slično i za svijest. Nju si pokušavam zamisliti kao funkciju koja mijenja sebe tj. definirana je preko nekakvog kvantificiranog vremena tako da je stanje u trenutku n+1 posljedica stanja u trenutku n i nekih eventualnih ulaznih parametara. Nešto kao rekurzivno zadan niz, samo puno složenije.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 22:51   #59
^^to je jako, jako dobro rečeno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 01:32   #60
Objašnjenje: To i jesu normalne stvari. Ein out
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.