Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2007., 00:22   #41
Quote:
cosmonaut kaže: Pogledaj post
a gle ja necu sigurno ic u vatikan na osnovu sto cujem na forumu i to sa nepoznatim ljudima daj malo dokaza
Slazem se sa svim, ali mi pojasni kako da ti ih dam pute foruma, a zajedno mozemo vise skupiti info sigurno nego pojedinacno svako je strucnjak u svom polju, di je volaj tu je rezultat
Ferasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 00:24   #42
Quote:
Ferasi kaže: Pogledaj post
Slazem se sa svim, ali mi pojasni kako da ti ih dam pute foruma, a zajedno mozemo vise skupiti info sigurno nego pojedinacno svako je strucnjak u svom polju, di je volaj tu je rezultat
pa nije valjda da niko nije analizirao ta navodna bica ako ih se hvatalo i ubijalo,oces rec da u cijelom rimu nema niti jedan znanstvenik koji ne zna za to i kojeg ne zanima i nije radia neko istrazivanje ?ili je zavjera toliko velika da vatikan to zataska u svakom slucaju mi se ta ideja bas i nesvida
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 00:26   #43
pa naravno da je vjerujem da je, ali niko neprica o otme zacudo javna tajna, mislim zar te to zacudjuje, ali ti nemroes do tih informacija kao civil, zato ides drugim putem
Ferasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 01:09   #44
Hell yeah - da bar ne putujem u srpnju molila bi te na koljenima da me uključiš u cijelu pričicu!!! Ali, hm, reci ti meni - kako ti planiraš ući?? Ne bi da provaljuješ u lokalni dućan.. ?
Angels Deserve To Die is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:10   #45
Quote:
Ne pricam opcenito o knjiznici i pokusavam iskreno sloziti tim ljudi koji bi zanimo o cemu se ustvari tamo radi i koji bi bil ivoljni kopati dalje, jer znam iz iskustva neke stvari pa trazim istomisljenike
pa dobro - ali na koji način bi ti izveo akciju?? Možda švicarska garda izgleda smiješno u onim pumpericama - ali to oni su zapravo vrlo iskusni specijalci. The best.
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 01:49   #46
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
nisam znao da je Lovecraft ukrao ime knjige za svoje pričice, ajd zanimljivo...
nije ukrao nego je o tim tajnama pisao

Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
mislim da misliš na knjigu u pričicama od lovecrafta? necronomicon je izmišljen. čak i da vatikan skriva takve stvari poput nekih rituala i čarolija oni bi to prije spalili, kamoli čuvali.
ali možda su tamo svi oni tekstovi koji nisu ušli u finalnu verziju biblije, oni gnostički tekstovi i takve stvari...
ne, ne radi se o tome. ima već jedna teza da vatikan čuva knjige velike nadnaravne moći a naravno pošto su toliko moćne većinom se zle

ali se onda postavlja pitanje: tko upravlja svijetom i tko manipulira i kanalizira tu moć?? vatikan, naravno...
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 01:54   #47
Jebote, netko sa bujnom mastom na forum stavio temu da bi osnovao grupu koja ce saznati sta je u toj knjiznici. Nitko ne zna, a sada ce vas par tu sa foruma saznati. Ajme koja mastarija...
Old 24.05.2007., 02:00   #48
Quote:
Lovecraft je prica za sebe . jer 1988 se spominje necronimcon sa strane vatikana, a ti mislis na .
Alhazredov Necronomicon (doslovno: "Knjiga mrtvih imena") definitivno nije, kao što mnogi neupućeni smatraju, sotonska ili magična knjiga. Ona je povijesnica tj. "knjiga sada mrtvih i nestalih stvari". Jednako valjani prijevod riječi Necronomicon bio bi "knjiga običaja mrtvih", što je opet dosljedno originalnoj ideji povijesne knjige.
Skoro stotinu godina kasnije, 1586., jedan se Necronomicon pojavljuje u Pragu koji je u to doba, pod upravom Rudolfa II, bio pravi magnet za čarobnjake, alkemičare i svakakve šarlatane. Tamo ga se domogao kultni engleski "čarobnjak" John Kelly te napravio engleski prijevod. Taj je rukopis navodno dospio u kolekciju Eliasa Ashmolea koja se nalazi u Oxfordu.
Eto toliko od mene
mnogi ipak kažu da je u lovecrafovim knjigama sadržano mnogo stvari na prvi pogled sakrivenih. moram priznati da su mu priče dobre, puno su mi bolje one kraće. naime vjeruje se da je orginalni arapov al azif (necronomicon je ime došlo s prijevodom) skup sumeranske magije, koju normalna ljudska psiha nemože shvatiti. ono al azif dolazi od noćnih pustinjskih insekata koji proizvode čudne zvukove koje ljude podsjećaju na glasanja nekih sablasti.
e sad ako oni u vatikanu čitaju grčki ili latinski prijevod možda puštaju 'the elder ones' kroz aiwass
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 02:08   #49
Quote:
To stoji, samo zaboravljas, da su javno palili 100 knjiga, ali je uvjek jedna zavrsila u njihovoj knjiznici kao podsjetnik na zlo, tojest autore su palili, mucili itd, ali vatikan je ipak organizacija koaj kaze upoznaj nepriajtelja da bi ga mogao unistiti tako je i s tekstovima hihi i znam sa sigurnoscu da tamo ima plocica sa klinastim pismom, latinskih, starogrckih knjiga , svasta, ipak je to najaca organizaicja na svjetu koju su jos punili templari i krizari !!
ne vjerujem da bi spalili išta od velike važnosti ili moći, bez obzira na to kakva je pozadina tih knjiga
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 02:18   #50
A Aleksandrijska knjiznica=?
Old 24.05.2007., 02:19   #51
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
A Aleksandrijska knjiznica=?
mislim da je to izgorilo
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 02:21   #52
Kazu da je ispod sfinge nesto takvo
Old 24.05.2007., 21:12   #53
A ono, sutra bi si mogli skoknut do Vatikanske knjižnice, sljedeći vikend svratiti do Fort Knoxa štogod si za kavu posudit... Ugl. - kužiš što hoću reći - KAKO?? Pa to je fcking Vatikanska knjižnica, imaju razloge zašto se u nju ne može i vjerojatno jako dobro znaju kako da to tako i ostane! Pa nisi ti jedini kojeg to zanima, a vjerujem niti jedini koji bi/je probao!
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:16   #54
ma nemoj, samo moraš biti tih i ne probuditi ratzingera jer on ima strašne moći, u ostalom u očima mu se vidi neka zla sila... a još onaj njegov kiseli smješak
vidi se sa nije nastao putem normalnog ljudskog začeća.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:20   #55
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
ma nemoj, samo moraš biti tih i ne probuditi ratzingera jer on ima strašne moći, u ostalom u očima mu se vidi neka zla sila... a još onaj njegov kiseli smješak
vidi se sa nije nastao putem normalnog ljudskog začeća.
Uf, to ti priznam - stvarno je gadan i ful mi nešto ne odgovara na tom čovjeku od prvog puta kad sam ga vidjela na TVu - majke mi, al ima nešto ful lažno na/u njemu (ne znam kako bih drugačije to objasnila)!
Al daj, za ozbiljno, pa pričaš o tome ko' da ćeš klincu na ulici maznut sladoled i brisnut dok ti njegov stari ne odvali jednu iza uha..!
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:33   #56
pa nisam ja, ferasi je za to da se oformi neka istraživačko/avanturistička grupa.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:37   #57
evo, jedan korisnik je već postao tu sliku ali ću je ja ponovno objelodaniti:

evo s kakvim se stvorom moramo boriti da se domognemo tajne knjižnice.

moderatori, smanjio sam sliku na normalnu veličinu!!
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:40   #58
Buahaha - ovo je gore i od Carle!! Oops - sorry Khor - moj grijeh, moj preveliki grijeh... By the way, ma di je Ferasi - tu započeo s nekom malo nebuloznom idejom i brisnuo čim ga se pitalo KAKO? Blah - i ja se na svašta napalim (ne shvaćati doslovno! )!
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:47   #59
Quote:
AngelsDeserveToDie kaže: Pogledaj post
Buahaha - ovo je gore i od Carle!! Oops - sorry Khor - moj grijeh, moj preveliki grijeh... By the way, ma di je Ferasi - tu započeo s nekom malo nebuloznom idejom i brisnuo čim ga se pitalo KAKO? Blah - i ja se na svašta napalim (ne shvaćati doslovno! )!
ma, moraš priznat da je markantan

ali i palpatine nije za odbacit. ipak je on 'the dark side'.

a, u biti da nije to isti stvor? jedan kostim je zamjenio drugim.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:49   #60
a ferasija su vjerovatno ugrabili ili ga drže negdje zatočenog... dok mu mijenjaju svijest i onda će se vratiti pa će govoriti da je sve izmislio.

ako se to dogodi. znat ćemo da je istina.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.