Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2008., 20:22   #221
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Gle, nitko normalan, osim onih jadnih Fritzlovih iz Austrije i njima sličnih ne misli da ga njegova obitelj ne voli, možda su kod mene apetiti "preuveličani", al da te ne vrijeđaju na dnevnoj bazi, da djetinjstvo ne pamtiš po masnicama i modricama od prevelikih "izraza ljubavi", da ti ne šuškaju iza leđa i pitaju se "Bože, na koga li je" i sl.,

Hvala , Fish
Nema na čemu.


Nego, iako imaš dosta emotivno napetih aspekta, ali ovo kako si opisala svoj život ne mogu da ne pitam jesi sigurna u svoj sat rođenja?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 20:31   #222
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nema na čemu.


Nego, iako imaš dosta emotivno napetih aspekta, ali ovo kako si opisala svoj život ne mogu da ne pitam jesi sigurna u svoj sat rođenja?
Prilično, u rodnom listu mi piše 04.30, e, sad, mama je malčice bila u šoku, a u rađaoni nije bilo sata, pa mi ne može 100% reći. Pokušavala sam si pogledati kartu sa po 10 min prije/kasnije, međutim sumnjam da sam blizanac u podznaku ( to bi bilo u 04.35, eventualno da sam nešto ranije rođena

Ima mnoštvo aspekata koji su mi se"obistinili", recimo Saturn u 5 kući (problemi sa trudnoćama, muškarci sa jakim Satrunom, i sl.), međutim niti jedan astrolog mi dosad nije mogao objasniti mučno djetinjstvo, veliki nesklad emocija u obitelji i neke druge životne situacije a koje su me iz temelja izgradile.

Čitala sam upravo Saradonijin post koliki utjecaj na nas mogu imati i natalne karte roditelja, za mamu imam natalnu kartu, no za tatu se mučim...

Evo sinastrija sa mamom:
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...2j-u1085688576

I pogledaj krasne aspekte naših Venera, Sunca, Merkura, Marsa, Jupitera. A onda vidim kvarate i opozicije Mjeseca, Saturna, Plutona, Jupitera...Pa mi malkice sve bude jasnije...
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 22:02   #223
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Ima mnoštvo aspekata koji su mi se"obistinili", recimo Saturn u 5 kući (problemi sa trudnoćama, muškarci sa jakim Satrunom, i sl.), međutim niti jedan astrolog mi dosad nije mogao objasniti mučno djetinjstvo, veliki nesklad emocija u obitelji i neke druge životne situacije a koje su me iz temelja izgradile.
A kakvo je tvoje psihičko zdravlje?
Quote:
A onda vidim kvarate i opozicije Mjeseca, Saturna..
....ali kvadrat je između majčinog Mjeseca i tvog Saturna.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 22:21   #224
ja imam plutona na 29 vage u petoj kuci radi kvdrat sa suncem u lavu u drugoj i trigon sa neptunom (strijelac) i jupiterom (jarac)u sestoj i sekstil sa merkurom (djevica) u trecoj..bili mi to neko mogao malo pojasnit
__________________
nikad ne raspravljaj sa budalom, ljudi mozda nece uociti razliku
aleksandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 22:37   #225
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A kakvo je tvoje psihičko zdravlje?

....ali kvadrat je između majčinog Mjeseca i tvog Saturna.

Hm, obzirom na okolnosti pod kojima sam odrastala, prilično dobro Ta me 12 kuća - ustanove, duševne bolesti - mogla lako snaći. U budućnosti mi ne gine psihijatar, zapravo da is ga mogu priuštiti, i sad bi ga posjećivala. Nemam živčane slomove, al ponekad samu sebe iznenadim mislima

Smiješno je što sam po prirodi izrazito vesela, topla osoba, "iskričave" osobnosti, želim živjeti punim plućima (otkačiti se i prepustiti koliko mi to bikovska priroda dopušta). Doživljavaju me iznimno jakom osobnosšću, onom koja ruši pred sobom, a zapravo je to samo nastavljena borba iz djetinjstva, borba za opstanak.

I da, kvadrat između maminog Mjeseca i mog Saturna je doista pokazao svoje lice nakon moje 13e godine, kad sam iz žrtve postala - bijesna, hladna teenegerica i mljela njene emocije. Njen Pluton kvadrira moje Sunce i radi opoziciju sa mojim Mjesecom. Bas smo dvije baš u krasnoj astrološkoj konstelaciji Vječna borba za prevlast. Roditelji, naravno, žele biti autoriteti djetetu, al dijete nikako ne prihvaća pojam autoriteta po rođenja, već samo po zaslugama
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 01:02   #226
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Ima mnoštvo aspekata koji su mi se"obistinili", recimo Saturn u 5 kući (problemi sa trudnoćama, muškarci sa jakim Satrunom, i sl.), međutim niti jedan astrolog mi dosad nije mogao objasniti mučno djetinjstvo, veliki nesklad emocija u obitelji i neke druge životne situacije a koje su me iz temelja izgradile.
uh, pa nije to vaš tako nevidljivo u tvojoj karti. Prva obitelj, dakle ona u kojoj odrastamo se gleda kroz 4.kuću i Mjesec. Odnos s roditeljima kroz 4. i 10. kuću, u ženskom horoskopu 4.k je otac, a 10. majka. Uz to, oca predstavlja Sunce, a Mjesec majku.
Tebi je vladar 4.k. - obitelj, otac, kako se radi o Lavu, Sunce u 12. - otac nedostupan, nejasan, ili ga nema ili odnos s njim slabo izgrađen. Sunce ima kvadrat na vladara 3.k. Mjesec, što ukazuje na slabu komunikaciju, ali i antagonizam karaktera između oca i majke. što negativno utječe na tebe u smislu načina na koji komuniciraš, funkcioniraš u bližoj okolini, tvoje misli i razmišljanja (3.k.) - kvadrat je u pitanju pa uz trud i napor ovo možeš razriješiti.
Vladar 10.k. majka, Saturn pravi tešku opoziciju na Mjesec, što govori o emotivnoj hladnoći i zakinutosti tebe unutar obitelji (Mjesec), radi toga jer je majka hladna i distancirana, usmjerena na rad, svakodnevne dužnosti, više praktična nego emotivna briga (Saturn u Djevici). Drugi vladar 10. Uran opozicija Merkur u 12.k. - psihički pritisak i povlačenje u sebe jer se od nje ne osjećaš shvaćena.
S jedne strane nerazvijen, distanciran odnos s ocem, s druge strane neshvaćenost od strane majke. Prilično 'ledeno' odrastanje.
Dovoljan je taj kvadrat Sunca i Mjeseca, te afliciran Mjesec da se iz aviona vidi mučno djetinjstvo kako si rekla. Kao i Sunce na Asc - veliki utjecaj oca ili neke druge muške figure na tvoj razvoj.
Dva malefika, Pluton i aflicirani Uran u 6.k. - koja prije nego postane kuća rada kad odrastemo, predstavlja našu svakodnevicu, pa se ne bih čudila da si ipak rođena 5 min kasnije i asc Blizanci, jer onda bi taj Uran 180 Merkur opisao ovo što rekla da te otac tukao; aflicirani Uran svakako jest brutalan, u kombinaciji s Merkurom koji bi bio vladar tvog Asc - tijelo, znači brutalnost prema tijelu, fizičko zlostavljanje.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 07:16   #227
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
uh, pa nije to vaš tako nevidljivo u tvojoj karti. Prva obitelj, dakle ona u kojoj odrastamo se gleda kroz 4.kuću i Mjesec. Odnos s roditeljima kroz 4. i 10. kuću, u ženskom horoskopu 4.k je otac, a 10. majka. Uz to, oca predstavlja Sunce, a Mjesec majku.
Tebi je vladar 4.k. - obitelj, otac, kako se radi o Lavu, Sunce u 12. - otac nedostupan, nejasan, ili ga nema ili odnos s njim slabo izgrađen. Sunce ima kvadrat na vladara 3.k. Mjesec, što ukazuje na slabu komunikaciju, ali i antagonizam karaktera između oca i majke. što negativno utječe na tebe u smislu načina na koji komuniciraš, funkcioniraš u bližoj okolini, tvoje misli i razmišljanja (3.k.) - kvadrat je u pitanju pa uz trud i napor ovo možeš razriješiti.
Vladar 10.k. majka, Saturn pravi tešku opoziciju na Mjesec, što govori o emotivnoj hladnoći i zakinutosti tebe unutar obitelji (Mjesec), radi toga jer je majka hladna i distancirana, usmjerena na rad, svakodnevne dužnosti, više praktična nego emotivna briga (Saturn u Djevici). Drugi vladar 10. Uran opozicija Merkur u 12.k. - psihički pritisak i povlačenje u sebe jer se od nje ne osjećaš shvaćena.
S jedne strane nerazvijen, distanciran odnos s ocem, s druge strane neshvaćenost od strane majke. Prilično 'ledeno' odrastanje.
Dovoljan je taj kvadrat Sunca i Mjeseca, te afliciran Mjesec da se iz aviona vidi mučno djetinjstvo kako si rekla. Kao i Sunce na Asc - veliki utjecaj oca ili neke druge muške figure na tvoj razvoj.
Dva malefika, Pluton i aflicirani Uran u 6.k. - koja prije nego postane kuća rada kad odrastemo, predstavlja našu svakodnevicu, pa se ne bih čudila da si ipak rođena 5 min kasnije i asc Blizanci, jer onda bi taj Uran 180 Merkur opisao ovo što rekla da te otac tukao; aflicirani Uran svakako jest brutalan, u kombinaciji s Merkurom koji bi bio vladar tvog Asc - tijelo, znači brutalnost prema tijelu, fizičko zlostavljanje.
Iskreno ne znam koji emoticon staviti - da li , ili no ipak mi se ovaj čini najprikladnijim

Sve što si napisala je istina.

Mama je čisti Saturn (i inače je jarac) ljubav*disciplina i dužnost. Zagrljaj? Tek nakon što me npr. napadne pedofil/pobjegnem od kuće/histerično plačem. Iznimka, nikako pravilo. Razgovor s njom? e to je slijepa ulica, žena ne zna izreći niti jednu svoju misao ili izraziti osjećaj, al zato ulogu mučenice igra perfektno!

Ona i tata su potpuno dva različita karaktera, on izrazito povučen, ona društvena, koliko se njezinog nezadovoljstva njihovim životom (i njezin pogotovo) doslovno prebilo na mojim leđima

Odnos sa tatom se bazira na njegovom nezadovoljstvu svime, pa i činjenicom da ima uspješnu kćer, taj nikad, ali nikad nije bio ničime zadovoljan. Sada shvaćam da ne zna drugačije, pa mi slabašni i sramežljivi osmijeh koji mi sve češće upućuje zapravo znači "Kćeri, oprosti, al ja ne znam drugačije nego ovako, pokušaj ne primiti moje teške riječi previše k srcu".

Uh, zapravo sam ja njima pokušavala biti roditelj, pokazati kako se to radi, al bezuspješno.

Hvala Saradonija pitam se, može li se negdje u karti vidjeti naznaka da ja neću biti kao oni, da ću imati skladnu obitelj ispunjenu ljubavlju ?
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 07:43   #228
a mer kva uran
odnosi li se isto kao i opozicija?
uran u 4 kuci
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:01   #229
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Doživljavaju me iznimno jakom osobnosšću, onom koja ruši pred sobom, a zapravo je to samo nastavljena borba iz djetinjstva, borba za opstanak.
Ne znam koliko ti je preintimno iznositi javno podatke iz svog života, ali unatoč napetim emotivnim aspektima….opet ovi aspekti zajedno ne govore o tome da "nisi voljena" ili da te roditelj "fizički, brutalno maltretirao".

Tvoj vladar Venera (ljubav) prima lijepe aspekte: sekstil na Mjesec, trigon na Saturn i konjukciju s Marsom. Jedini napeti aspekt koji prima je onaj o kojem smo ranije pisali-kvadrat na Jupiter. A Mars (fizičko, sila) prima osim konjukcije od Venere, isto lijepe aspekte: sekstil na Mjesec i trigon na Saturn. Jedini neskladni aspekt Marsa je kvadrat na Jupiter što opet govori o pomanjkanju odmjerenosti, tj. da veliki značaj pridaješ osobnom naporu i vlastitom načinu da dođeš do cilja pa makar i "glavom kroza zid".

Druga je stvar Mjesec kao subjektivni & emotivni dio osobnosti, on je afliciran kvadratom Sunca koji kako je navela Saradonija možeš riješiti naporom u smislu samorealizacije, a druga je opozicija s Saturnom koja isto u sebi ne sadrži fizičko nasilje. Kod te opozicije je u pitanju djetinjstvo izgrađeno po principu "poštivanja normi" i "stroge moralnosti" (na uštrb osječajčića)....što tebi s Merkur/Uran opozicijom i lunom u vodenjaku nije bilo ni na kraj pameti "poštivati". Inače je ta opozicija teža u muškim kartama, u žemskim češće ima fizičku manifestaciju kada žena kroz fizičko tijelo odražava emotivnu bol.

Kada osoba ima veliku potrebu za ljubavlju (Venera kvadrat Jupiter), ali istovremeno i jaku volju koja se najviše ogleda u smislu mogućnosti preuzimanja odgovornosti (Mars trigon Saturn), zbog takve oprečne slike -roditelj iz nekog razloga zaključi da ona "sve može sama". Mislim da je to tvoja majka-jarac "zaključila".

Imala sam sličnu situaciju u okolini i to je na kraju rezuliralo time da je kći ostvarila svoje u životu, dok su sina svojim stavom roditelji "zeznuli" te se razvio u neuspješnu i ovisnu osobu.

P.S. I Saradonija je lijepo izdvojila roditeljske aspekte, pa samo da nadopunim, da bi vremenski pomak prebacio i Jupiter u 3. polje (brat).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:31   #230
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ti je preintimno iznositi javno podatke iz svog života).
Kao što vidiš, nemam s time problema. Zapravo mi je lakše kad izbacim riječima iz sebe kao mala sam se strašno sramila uopće razmišljati o svojoj muci, šta dijete zna, mislila sam da sam sama kriva za sve, međutim s vremenom sam počela voditi terapiju na način da se otvorim. Nemam se čega sramiti.

Quote:
Kod te opozicije je u pitanju djetinjstvo izgrađeno po principu "poštivanja normi" i "stroge moralnosti" (na uštrb osječajčića)....što tebi s Merkur/Uran opozicijom i lunom u vodenjaku nije bilo ni na kraj pameti "poštivati".
Istina.

Quote:
Kada osoba ima veliku potrebu za ljubavlju (Venera kvadrat Jupiter), ali istovremeno i jaku volju koja se najviše ogleda u smislu mogućnosti preuzimanja odgovornosti (Mars trigon Saturn), zbog takve oprečne slike -roditelj iz nekog razloga zaključi da ona "sve može sama". Mislim da je to tvoja majka-jarac "zaključila".
TOČNO! A ja meni se ponekad čini kao da im nije stalo, jer uopće ne pokazju nikakvo zanimanje za mene, za razliku od brata koji radi grešju za greškom u životu, a sve uz njihov blagoslov. Da mi je novčić za svaki put kad su mi rekli "Mi se za tebe ne brinemo jer se sama zbnaš brinuti za sebe, a tvoj brat je problematičan, pa zato skakućemo oko njega".

Quote:
Imala sam sličnu situaciju u okolini i to je na kraju rezuliralo time da je kći ostvarila svoje u životu, dok su sina svojim stavom roditelji "zeznuli" te se razvio u neuspješnu i ovisnu osobu.
Volim brata, želim mu svu sreću svijeta, al bojim su mu popuštanjima i toleriranjem njegovog ponekad skandaloznog ponašanja zapravo napravili medjeđu uslugu u životu.

Quote:
P.S. I Saradonija je lijepo izdvojila roditeljske aspekte, pa samo da nadopunim, da bi vremenski pomak prebacio i Jupiter u 3. polje (brat).
Uh, sa njim je još gora priča nego sa roditeljima, s njim uopće nemam nikakav kontakt, potpuno smo različite osobe, on je pokupio maminu hladnoću i tatinu grubost.

Hvala vam od srca, djevojke.

Samo da nitko od moje buduće djece ne bude imao potrebu niti razlog ovako pisati o meni i nitko od mene neće biti sretniji
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:57   #231
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
a mer kva uran
odnosi li se isto kao i opozicija?
Nije isto, ali ima nekoliko sličnosti koje se najviše ogledaju u tkz. "sindromu sveznalice".

Kod kvadrata su ideje nepraktične, kvadrat sadrži grubost ponašanja i riječnika, a kod opozicije misli više naginju radikalnom, zaključci se protive logici, a ideje teško ostvarive. Kvadrat sadrži tvrdoglavost koja se ogleda u inzistiranju da osoba bude u pravu, dok opozicija nikada neće istinski priznati da nije u pravu.

Kod kvadrata je vrlo važno da osoba shvati da je isključivo ona sama odgovorna za sebe i svoje izbore koliko god njoj to teško ulazilo u glavu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 22:06   #232
pa ja znam da sam sama za sve kriva,zato se toliko i grizemi tonem dublje
a sveznalica,mene smatraju hodajućom eciklopedijom,al meni bude neugodno jer znam da ne znam puno toga,a opet volim da me se smatra pametnom pa pustam ljude da zive u tom uvjerenju
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 17:22   #233
merkur kvadrat uran je super aspekt.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 20:41   #234
Sto ocekivati kad tranzitni Saturn napravi T-kvadrat sa natalnom opozicijom Urana i Marsa?

Meni to djeluje pomalo shizofreno
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 21:58   #235
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
Sto ocekivati kad tranzitni Saturn napravi T-kvadrat sa natalnom opozicijom Urana i Marsa?

Meni to djeluje pomalo shizofreno
Tranzitni kvadrat neke planete na natalnu opoziciju predstavlja rješavanje te opozicije, jer se kako kažeš formira T-kvadrat, i ta tranztna planeta postaje fokus ili žarište.
Mars180Uran - izrazito aktivan, razarajući aspekt kojeg će saturn staviti pod kontrolu. Jel trošiš mnogo novaca s ovim aspektom? Krediti, dugovi i takve stvari dolaze na dnevni red. Period loš za ulaganja, dizanje kredita; tak. financijska oskudica, pa zaduživanja nužna - minimalno se zadužiti ako se mora...najbolje štednja.
Psihički - stres i pritisak, neophodno tog Marsa pokrenuti u neku fizičku aktivnost, kako bi se ublažio uranov uticaj mentalne razdražljivosti. Misliš da djeluje šizofreno? Saturn kao rješenje - samokontrola i disciplina...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 11:30   #236
Ne trosim puno, s tim nemam problema, bar ne zasad

A valjda sve otislo u te psihicke vode.

Jel mislis da taj Saturn to stvarno razrjesava, mislim, ipak je u kvadratu? Jel to otezava razrjesavanje? Bojim se da to ne ode u ona neka raspolozenja gdje bi manicno htjela poduzeti neke stvari, a onda taj saturn dođe ko kocnica, pa se onda zadrzi sav taj pritisak unutra.
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 15:24   #237
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
Ne trosim puno, s tim nemam problema, bar ne zasad

A valjda sve otislo u te psihicke vode.

Jel mislis da taj Saturn to stvarno razrjesava, mislim, ipak je u kvadratu? Jel to otezava razrjesavanje? Bojim se da to ne ode u ona neka raspolozenja gdje bi manicno htjela poduzeti neke stvari, a onda taj saturn dođe ko kocnica, pa se onda zadrzi sav taj pritisak unutra.
saturn koči marsovu akciju, zato je neophodno da tog marsa 'isprazniš' kako se njegova energija nebi prelamala preko tvojih živaca (Ur) i došlo do pucanja (180). Uran je transcedentna planeta i ne može se njome upravljat, tako da ćeš ti uvijek imat more ideja i planova onih koji se trenutno mogu i ne mogu realizirat, ali se može osobnim planetama pa tako tog Marsa treba usmjerit u aktivnost, trebaš se fizički trošit mnogo da se taj natalni aspekt ne prelama stalno preko živaca i psihe.
Kvadrat je borba, a saturn zahtjeva disciplinu, rad i stegu stoga kad ti dođe taj tranzit sve ćeš doživljavat kao prisilu i moranje...saturn kaže , 'kad nećeš milom, ćeš silom'...zato se lijepo pripremi prije tog tranzita, vježbaj, troši se, nabij kondiciju, mars ti je u blizancima pa nek bude to u društvu, bit će lakše...a tranzitni saturn u 11.-opet uz prijatelje, itd...
Ovaj natalni Ma180Ur moraš stalno fizički trošit kako bi se umanjio pritisak...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 15:28   #238
ja imam Mo180Sat
i juce sam pala na dupe ko nikad dosad,doslovno dosegla dno,nemos se covjece zezat vise,zivot ide nisi beba,vise,a i bit ce ti ljepse kad se sredis,disciplini naucis,tako si ja drzim u glavi,od verlikih ideja svatih da su bitne one male
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 18:46   #239
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
ja imam Mo180Sat
i juce sam pala na dupe ko nikad dosad,doslovno dosegla dno,nemos se covjece zezat vise,zivot ide nisi beba,vise,a i bit ce ti ljepse kad se sredis,disciplini naucis,tako si ja drzim u glavi,od verlikih ideja svatih da su bitne one male

još jedan Mo180Sat

male stvari-velika sreća

Jučer sam dragom objašnjavala da je Saturn učitelj sa šibom u ruci a na tebi je da izabereš hoće li biti tanka ili deblja

mislim da je fiksnim i zemljanim znakovima puno lakše sa Saturnom nego vodenim/zračnim, vatrenim ili promjenjivim, traži disciplinu, a ne let ili strast.
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 20:03   #240
meni je u zracnim i vatrenom
ali promjenjivi
kako to rješiti?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.