Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2011., 11:51   #221
Siguran sam da bi Izrael volio imati zrakoplov poput PAK-FA u svojem arsenalu, ali je to zbog ogrome američke financijske i vojne pomoći malo vjerovatno.
Isto vrijedi i za J. Koreju, što zbog sjevernog susjeda, što zbog jačanja Kine, Japan razvija svoju verziju F-22, pa ne vjerujem, osim toga, spore se sa Rusima za neke otoke i morski teritorij.
Također, Iran bi sigurno isto htjeo PAK-FA, ali šanse za to se mogu izraziti u promilima, zbog političkih razloga.
Turska? Moguće.
Francuska? Mislim da su preponosni za to, radije će se držati svojih mogučnosti i snaga.
Norveška baš i nije zadovoljna kako se odvija situacija s F-35, čak i smanjuju kvote koje su naručili, i smatraju da se razvoj F-35 previše odužio, zrakoplov je preskup, a mogućnosti su skromnije od očekivanoga. Možda "probiju led" i budu prva europska država članica NATO-a sa potpuno novim ruskim zrakoplovom (tu ne računam na one države koje su naslijedile rusko naoružanje od prije, kao Njemačka spajanjem DDR-a, ili bile dio SSSR-a, ili Varšavskog pakta). Tko zna?
Bogate zemlje Bliskog istoka koje se do sada nisu oslanjale na američko naoružanje, nego na francusko, lako moguče.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 11:57   #222
k i dođe do takve kupovine onda če se zahtjevat zapadna elektronika
znači zmaj i motori če bit ruski
a ovo bi prvi mogli napravit francuzi
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 12:27   #223
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Također, Iran bi sigurno isto htjeo PAK-FA, ali šanse za to se mogu izraziti u promilima, zbog političkih razloga.
Dobit ce ga bez problema. Rusija zeli opet biti supersila, a jedno svojstvo supersile je, da njezino oruzje cini arsenal regionalnih sila. Za Izrael i J. Koreju se slazem, previse su ovisni o Amerima.
__________________
Transparent na jednoj Anti-Bush Demonstraciji:
bombing for peace is like fucking for virginity
Rick23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 18:55   #224
Quote:
riki1512 kaže: Pogledaj post
Dobit ce ga bez problema. Rusija zeli opet biti supersila, a jedno svojstvo supersile je, da njezino oruzje cini arsenal regionalnih sila. Za Izrael i J. Koreju se slazem, previse su ovisni o Amerima.
ali,jesi vidio kako su rusi gotov posao sa s-300 sa iranom odbacili,da bi dobili unosnije poslove na bliskom istoku a,svemu tome je najviše kumovo SAD?
Zato šta se baš izvoza u iran tiče mislim da je pod velikim znakom "?"
__________________
the clairvoyant
alenkr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 19:42   #225
Quote:
alenkr kaže: Pogledaj post
ali,jesi vidio kako su rusi gotov posao sa s-300 sa iranom odbacili,da bi dobili unosnije poslove na bliskom istoku a,svemu tome je najviše kumovo SAD?
Zato šta se baš izvoza u iran tiče mislim da je pod velikim znakom "?"
Rekao bi, da je to prije zbog Arapa oko perzijskog zaljeva, koji se boje jakog Irana, a ne zbog SADa (naravno, to pase i Amerima). Ali da, moguce je, ako Arapi Rusima nude bolje uz uvjet da ne prave biznis sa Perzijancima, Iran ostaje praznih ruku. Kako god, uvijek u korist Rusa (predpostavljeno, da dodje do prodaje aviona).
__________________
Transparent na jednoj Anti-Bush Demonstraciji:
bombing for peace is like fucking for virginity
Rick23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 01:15   #226
Quote:
riki1512 kaže: Pogledaj post
Rekao bi, da je to prije zbog Arapa oko perzijskog zaljeva, koji se boje jakog Irana, a ne zbog SADa (naravno, to pase i Amerima). Ali da, moguce je, ako Arapi Rusima nude bolje uz uvjet da ne prave biznis sa Perzijancima, Iran ostaje praznih ruku. Kako god, uvijek u korist Rusa (predpostavljeno, da dodje do prodaje aviona).
ne želi SAD-u vojno moćni iran kad su SAD konstantno vojno i ekonomski prisutne u perzijskom zaljevu a,ni bogami izrael
__________________
the clairvoyant

Zadnje uređivanje alenkr : 10.02.2011. at 01:23.
alenkr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 16:27   #227
http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it...eneracije.html


koje uopče karakteristike treba imat druga generacija
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 23:07   #228
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it...eneracije.html


koje uopče karakteristike treba imat druga generacija
ma sve je to dobro i ljepo,samo kad će više drugi protutip poletit dovraga ili,sam ja nešto propustio?
__________________
the clairvoyant
alenkr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 23:09   #229
propustio si
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 23:56   #230
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
propustio si
da dobro kažeš, moja greška.Nisam u zadnje vrijeme ništa čitao o T-50 pa sam propustio izlazak drugog protutipa,ali ajde vidio sam sad da uredno leti drugi protutip. Valjda će bit nešto od tog aviona pošto je i indijcima u interesu čim skorija serijska proizvodnja.
__________________
the clairvoyant
alenkr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 16:13   #231
Quote:
alenkr kaže: Pogledaj post
da dobro kažeš, moja greška.Nisam u zadnje vrijeme ništa čitao o T-50 pa sam propustio izlazak drugog protutipa,ali ajde vidio sam sad da uredno leti drugi protutip. Valjda će bit nešto od tog aviona pošto je i indijcima u interesu čim skorija serijska proizvodnja.
3-i prototip koji bi triba poletit tokom ove godine će imat i prototip AESA radara

a 4-ti već prvi produkcijski primjerak istog po najavama.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 17:21   #232
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it...eneracije.html


koje uopče karakteristike treba imat druga generacija
kaj niko nezna
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 20:35   #233
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
kaj niko nezna
Ne zna ni sam novinar kaj je napisao.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:18   #234
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ne zna ni sam novinar kaj je napisao.
novinar se zaje...,drugi protutip aviona T-50 pete generacije.
__________________
the clairvoyant
alenkr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 17:34   #235
Saturn flat nozzle patent
morote is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 20:31   #236
Sa zakašnjenjem od tjedan dana... Umro je Mihail Simonov, glavni dizajner Flankera, jedan od najvećih aerodizajnera našeg doba.
http://www.itar-tass.com/eng/level2....2680&PageNum=0
zeitgeist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 01:47   #237
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ukhoi_T-50.jpg ZVJER !
Borna1503 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 03:02   #238
Već su nakupili dosta letova, prvi probni primjerak ima preko 40 testnih letova, a izveli su i supersoničan let. Izgleda da zasada razvoj i testiranje idu relativno glatko, bez nekih većih problema, jedino se još čeka motor. Ove godine bi trebao poletjeti potpuno funkcionalan zrakoplov, sa gotovim radarom i oružanim sustavima.

Zadnje uređivanje JKD01 : 09.06.2011. at 03:32.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 05:52   #239
Uračunaj još da program razvoja košta zasad 1/6 onog od F-22 ili F-35, da mu je cijena ista kao i ovoj dvojici i da će od potonjeg biti, ako se ovako nastavi, prije uveden u upotrebu, i stvari postaju skroz zanimljive.
__________________
Hey Joe...
Drveni Sovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 07:10   #240
Quote:
Povrh toga na nekim se indijskim forumima koji se bave sigurnosnom tematikom pojavile tvrdnje da indijsko ratno zrakoplovstvo baš i nije oduševljeno s T-50 kojeg razvijaju, bolje rečeno sufinanciraju razvoj, zajedno s Rusima. Indijci su tijekom MMRCA odabira dobili priliku pobliže vidjeti F-35 (bio je dio ponude za F-16IN) te su se navodno oduševili njime.
http://www.munitio.eu/index.php?opti...kratke-vijesti
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.