Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2008., 17:50   #1
Exclamation Biolaser za nos i sinuse. Je li netko bio na tretmanima? Znate li nešto o ovome?

Vidio sam prije nekoliko mjeseci na tv-u priču i taj biolaser u jednoj privatnoj ORL ambulanti. To je najnovija metoda liječenja sluznice nosa i sinusa kod nas, koja se već neko vrijeme provodi u razvijenijim zemljama.
Kažu da pomaže nakon nekoliko tretmana, o čemu su posvjedočili pacjenti u tom tv prilogu.
Moja doktorica opće medicine kaže da o tome ne zna ništa.
Molim bilo koga ako bilo što zna o ovome da napiše.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:13   #2
Nije valjda da nitko nije čuo za taj biolaser?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:47   #3
I mene to jako zanima, gledala sam prilog ali nazalost nisam zapamtila niti u kojoj se bolnici to obavlja..
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 16:05   #4
Obavlja se u ordinaciji dr. Ivice Klapana u Zagrebu.
Rekli su da 10 tretmana košta oko 700 kn.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 16:12   #5
Da malo oživim ovu temu, je li još itko čuo za ovu stvar ili išao na tretmane?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:45   #6
Što taj laser točno čini i koja je valna duljina zrake? Malo mi je čudno, kažu:

Quote:
...uz pomoć posebno konstruiranog uređaja, koji emitira mješavinu svjetlosti vidljive i UV valne duljine...
Može li netko pojasniti malo pobliže? Laseri ne ispuštaju svjetlost, nego koherentnu zraku jedne valne duljine. Zvuči sve skupa zanimljivo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 10:35   #7
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Što taj laser točno čini i koja je valna duljina zrake? Malo mi je čudno, kažu:



Može li netko pojasniti malo pobliže? Laseri ne ispuštaju svjetlost, nego koherentnu zraku jedne valne duljine. Zvuči sve skupa zanimljivo.
Laseri su izvori koherentne, visokousmjerene, monokromatske svjetlosti te spadaju u neionizirajuca zracenja. Ucinci laserske iradijacije su visestruki i izmedju ostalih je jako poznat tvz. biomodulacijski ucinak koji se svodi uglavnom na fotokemijske reakcije koje se javljaju prilikom iradijacije. Dakle ovdje se govori on LLLT (Low Levev Laser Therapy) te kao takva ima siroku primjena na mekim tkivima i inhibiciji prijenosa boli. Ne znam tocno sta ima dr. Klapan , no ako je bas laser u pitanju sigurno bi nasao primjenu u upalama sluznice i slicnim problemima. Pretpostavlja se da su ucinci vezani za repolarizacije stanicnih membrana kod bolesnog tkiva. Obzirom da se izmjena tvari odvija putem iona kad nastupi patolosko stanje polaritet membrane stanice se promjeni te ini vise nemogu tako lako ulaziti i izlaziti. Laser vrca polarizaciju jer stvara lokalno vrlo visoka elekricna polja te omogucuje pravilan rad stanice (Nerstov potencijal itd).
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 12:47   #8
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Laseri su izvori koherentne, visokousmjerene, monokromatske svjetlosti te spadaju u neionizirajuca zracenja. Ucinci laserske iradijacije su visestruki i izmedju ostalih je jako poznat tvz. biomodulacijski ucinak koji se svodi uglavnom na fotokemijske reakcije koje se javljaju prilikom iradijacije. Dakle ovdje se govori on LLLT (Low Levev Laser Therapy) te kao takva ima siroku primjena na mekim tkivima i inhibiciji prijenosa boli. Ne znam tocno sta ima dr. Klapan , no ako je bas laser u pitanju sigurno bi nasao primjenu u upalama sluznice i slicnim problemima. Pretpostavlja se da su ucinci vezani za repolarizacije stanicnih membrana kod bolesnog tkiva. Obzirom da se izmjena tvari odvija putem iona kad nastupi patolosko stanje polaritet membrane stanice se promjeni te ini vise nemogu tako lako ulaziti i izlaziti. Laser vrca polarizaciju jer stvara lokalno vrlo visoka elekricna polja te omogucuje pravilan rad stanice (Nerstov potencijal itd).
Hvala na pojašnjenju. Malo sam čitao i kaže da utječe na histaminske reakcije.
Jedino mi nije jasno zašto ovo zovu laserom, ako kaže da ispušta bijelu svjetlost i UV (A, B). A nekako mi se ne sviđa izloženost sluznica UV-B.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 13:43   #9
Zato sto danas laser izaziva strahopostovanje,a u biti je samo akronim za pojacanje svijetla pomocu stimuylirane emisije (Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation). Kao sto sam rekao ucinci laserske iradijacije su visestruki od neokolageneze, sinteze ATP-a, pojacanja mikrocirkulacije itd. Masa od tih fenomena su jos uvijek predmet istrazivanja. Ukoliko taj izvor koji koristi dr. Klapan sadrzi bijelu svijetlost i UV, mogu samo hipotizirati zasto je to tako. UV svijelost je sama po sebi baktericidna,dok je bijal svijetlost sastavljena od svih boja pa tako i crvene koja prodire najdublje i ide direktno u interkaciju sa stanicnim tjelescima. No laser je potpuno druga sfera koncentracije i ucinka obzirom da je kohorentna u prostoru i vremenu,a to mi omogucuje vrlo precizno doziranje i dok monokromaticnost visoku slektivnost i manji skatering.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 14:33   #10
re

ja sam bila na tretmanima prije opreracije septuma i poslije , ono što je meni rečeno laser potiče rad sluznice i diže imonološki prag na taj način , dobar je kod ljudi koji imaju alegološke probleme sa sluznicom nosa , sekretom i drugim problemima, meni je općenito pomogao dr.klapan . preporučam ga svima koji imaju zdravstvenih problema sa nosom, preporođena sam nakon operacije i bio lasera, za detalje svima odgovaram na privatne poruke
katty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:30   #11
Jasno. Isto tako bez operacije laser ti nebi puno pomogao. Laserska iradijacija se široko koristi u terapiji,ali sigurno ne može zamjeniti neke kirurške procedure.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 17:18   #12
Quote:
katty kaže: Pogledaj post
ja sam bila na tretmanima prije opreracije septuma i poslije , ono što je meni rečeno laser potiče rad sluznice i diže imonološki prag na taj način , dobar je kod ljudi koji imaju alegološke probleme sa sluznicom nosa , sekretom i drugim problemima, meni je općenito pomogao dr.klapan . preporučam ga svima koji imaju zdravstvenih problema sa nosom, preporođena sam nakon operacije i bio lasera, za detalje svima odgovaram na privatne poruke
Pozdrav,
možeš li mi konkretnije opisati tvoje probleme sa nosom?
Ja sam bila na operaciji devijacije, ali mi ništa nije bolje. Nos mi stalno curi i poluzačepljen mi je. Bila sam na RTG-u i kažu da mi je zadebljana sluznica uslijed alergijske reakcije, a nitko ne zna na što. Testirala sam se na osnovne stvari, tipa prašina, grinje..., ništa.
Hvala.

Pozz
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 00:38   #13
Quote:
katty kaže: Pogledaj post
ja sam bila na tretmanima prije opreracije septuma i poslije , ono što je meni rečeno laser potiče rad sluznice i diže imonološki prag na taj način , dobar je kod ljudi koji imaju alegološke probleme sa sluznicom nosa , sekretom i drugim problemima, meni je općenito pomogao dr.klapan . preporučam ga svima koji imaju zdravstvenih problema sa nosom, preporođena sam nakon operacije i bio lasera, za detalje svima odgovaram na privatne poruke
tražim dobrog ORL u Zagrebu i naišla sam na ovu staru temu...
Katty, možeš mi pobliže objasnit koje si probleme imala jer mi se čini da su slični mojima
koliko ti je sada bolje?

fala!
September is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 08:18   #14
Ja sam iscrpio sve metode liječenja kronične upale sinusa raznim preparatima, sprejevima i sl.
Nakon što sam napravio CT sinusa rečeno mi je u jednoj zagrebačkoj bolnici da je endoskopska operacija jedino rješenje, s tim da se i nakon operacije simptomi mogu ponovno pojaviti što se kod većine ljudi i događa.
Probao bi biolaser jer ne želim na operaciju, ali sam pomalo i skeptičan, da je to možda samo izvlačenje novca.
Ima li još netko tko je bio na tretmanu biolaserom ili zna iskustva drugih s ovom vrstom terapije?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 15:11   #15
Rhinolight biolaser

Saznao sam da pregled košta 300 kuna plus 6 tretmana Rhinolightom 1800 kn, ukupno 2100 kn.
Ako je još netko isprobao ovaj način liječenja bit će mi drago da napiše svoje iskustvo i da li je terapija pomogla.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:51   #16
Ima li bilo tko na Forumu da je bio na tretmanima biolaserom Rhinolight?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 11:04   #17
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Ima li bilo tko na Forumu da je bio na tretmanima biolaserom Rhinolight?
Nisam bio na tretmanu, ali bi rado izmjenio iskustva s tobom u vezi sinusa, pošto sam imam kroničnu upalu već preko 2 godine.

Koliko dugo tebe muče?

Šta kaže roentgen? Bakterijska analiza? Alergeni?

Koje terapije si prošao?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 14:45   #18
Imam oko 5 godina probleme sa sinusima.
Rendgen kaže zasjenjenje maksilarnih sinusa, CT kaže polipozno zadebljanje sluznice maksilarnih sinusa.
Nema nikakvih bakterija.
Trošio sam razne antibiotike, inhalirao se svime i svačime pa ništa.
Otkrili su mi alergiju na grinje na testiranju i u krvi, ali mi prašina baš i ne smeta.
Svejedno mi je bio u prašnjavom prostoru ili na svježem zraku.
Nakon toga sam trošio neke tablete, sprejeve kortikosteroida, ali ništa ne pomaže.
Probao sam sa Bioptron lampom grijati sinuse skoro mjesec dana pa nije pomoglo.
Ovo stanje je za endoskopsku operaciju, ali mi je otorinolaringolog rekao da se kod većine ljudi simptomi vrate i nakon operacije.
Čuo sam za Rhinolight, ali mi se ne daje 2100 kn jer sam skeptičan.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 18:10   #19
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Imam oko 5 godina probleme sa sinusima.
Rendgen kaže zasjenjenje maksilarnih sinusa, CT kaže polipozno zadebljanje sluznice maksilarnih sinusa.
Nema nikakvih bakterija.
Trošio sam razne antibiotike, inhalirao se svime i svačime pa ništa.
Otkrili su mi alergiju na grinje na testiranju i u krvi, ali mi prašina baš i ne smeta.
Svejedno mi je bio u prašnjavom prostoru ili na svježem zraku.
Nakon toga sam trošio neke tablete, sprejeve kortikosteroida, ali ništa ne pomaže.
Probao sam sa Bioptron lampom grijati sinuse skoro mjesec dana pa nije pomoglo.
Ovo stanje je za endoskopsku operaciju, ali mi je otorinolaringolog rekao da se kod većine ljudi simptomi vrate i nakon operacije.
Čuo sam za Rhinolight, ali mi se ne daje 2100 kn jer sam skeptičan.
Maksilarni... a kako je došlo do saznanja da nema bakterija?
Kako tvoji zubi? Da nemaš neki granulom koji ti je uzrok problema?
Jel imaš baš svakodnevne tegobe? Da li si izložen propuhu?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 00:40   #20
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Maksilarni... a kako je došlo do saznanja da nema bakterija?
Kako tvoji zubi? Da nemaš neki granulom koji ti je uzrok problema?
Jel imaš baš svakodnevne tegobe? Da li si izložen propuhu?
ja također imam kronični sinusitis preko 5 godina vec,javlja se svaka 2-3 mjeseca,nekad i češće..začepe mi se nosnice,zbog tog sveg cesto bila i upala uha(rijesila ju ćuvarkućom i nema upale uha vec 7 mjeseci,a prije se stalno kljukala antibioticima),dvaput-triput imala od tog i upalu grla jer mi se cijeli gnoj iz sinusa,trajalo tri tjedna,vec poludila-antibiotici tu nisu pomogli,ni pastile, vec samo inhalacije kamilicom ublazile i nakraju prošlo..a doktorica nema pojma sta preporucit kad ju pitam..nisam bila na rendgenu al prepostavljam da imam devijaciju,i jedna mi je nosica uza i manja od druge kad se pogledam u ogledalo..nisam cula za te biolasere,al jesam za haloterapiju(slanu sobu)..ko zna vise sta je dobro sta nije,a bome je skupo,a i kad tad nakon tretmana se vjerojatno sve vraća opet na početak i sinusi nas muče..jedino sta sad radim po tom pitanju je da si bildam imunitet pa valjda bude manje upala
day n nite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.