Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2010., 09:58   #41
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
stvarno dobra tema, puno toga sam pročitala korisnog tu, ali nisam sigurna da išta trajno rješava probleme sa sinusima. Meni je kronična upala sinusa dijagnosticirana još pred nekih 10 godina. Zadnjih 5 bilo je puno bolje, jer sam jako često bila na moru i to je stvarno puno pomoglo. S 20tak upala kroz godinu smanjilo se na svega nekoliko.

I eto, lani nisam bila na moru, a 1.5. počinje moja parada sa sinusima koja još traje. Najprije, skroz stresno razdoblje, pao mi je imunitet, bila na nekoj fešti, vratila se doma i nastala drama, gušenje. Nikad mi se prije nije desilo pa sam paničarila prvi puta i naravno, sve je gore onda, brat koji je teški alergičar sa 13 godina me tješio i govorio mi da se smirim pa će bit bolje. Drugi dan opet gušenje, hitna, pij claritine, bude bolje. Nije baš postajalo bolje, odem nakon tjedan dana doktorici, daje mi antibiotik. Pijem ga do jučer. I jučer opet sve gore. Začepljeni sinusi, cure, kišem, cijedi se u grlo, ajde, sad barem nije do bronhija došlo da se gušim.

Izgleda da ću sad morat ponovit alergijska testiranja, jer sam do sad bila samo jako slabo alergična na perje i prašinu. CT nisam radila pa ne znam dal imam devijacija, no, moguće je jer mi tata ima cistu u sinusima. A s druge strane brat i mama su teški alergičari. Kud i kako više s tim, već 20 dana bez prekida se borim s njima...inhalacije, Fluimukan za iskašljavanje, claritine, antibiotici i ništa
iscijedi si jedan limun, stavi 2-3 žlicice meda (ali pravog od medara ne onog iz dućana) i 15 kapi propolisa to promiješaj i sa plastičnom žlicom žlicu po žlicu stavljaj pod jezik malo pustiš i onda progutaš (2Xna dan)
a ako ti je bakterijska upala onda iscijedi limun nasijeckaj režanj bijelog luka na sitno pusti 15 minuta pa dodaj med
to su ti prirodni recepti pa probaj naškodit ti ne može
uz to biš trebala i ispirati sinuse fiziološkom ili imaš onaj rhino horn u apoteci da se sinusi otvore i izađe taj gnoj koji je unutra, ali ako nemaš počni sa onim gore vidjet ćeš poboljšanje
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 10:06   #42
E, hvala caterina, probat ću i to...inače sam pobornik veliki te prirodne medicine jer stvarno djeluje i ne moraš se trovat tabletama toliko

Sad sam dobila i drugi, jači antibiotik i ajde, nakon dva dana osjećam poboljšanje tak da možda se sad to konačno smiri. Još su mi često začepljeni sinusi i boli glava, ali ne toliko ko prije. A i temperatura je prošla sad. S fiziološkom si stalno kapam nos, bez obzira na to bili mi sinusi upaljeni ili ne, a i inhalacije pomognu. Moram se više pazit i držat imunitet na što boljoj razini jer ovo je stvarno sad bilo mučenje koje traje mjesec dana i ne bi baš da se to ponavlja tak. I na more obavezno kaže doktorica, pošto to stvarno pomaže meni jako.
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 12:30   #43
spremam se ici na biolaser za lijecenje alergijskog rinitisa kod dr.klapana koji je jako hvaljen. ako ima netko iskustva (po mogucnosti friska ) molim bih da ga podijeli ovdje ili meni na pp, zahvaljujem!
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2019., 01:56   #44
Lijek za polipe

Od nedavno (srpanj 2019) američka agencija za hranu i lijekove (FDA) odobrila je prvi lijek za liječenje nosnih polipa. Radi se o biološkom lijeku DUPIXENT koji je dostupan i u Hrvatskoj i uzima se putem injekcija. Prvenstveno se koristio za liječenje kožnih oboljenja, ali odnedavno se koristi za liječenje polipa i astme. Pa evo, ako ima netko problema s polipima u nosu, ako je kandidat za operaciju uklanjanja polipa ili ako spada u one koji su operirali polipe pa im se vraćaju, preporučujem da se jave svom ORL liječniku. Lijek je moguće dobiti na preporuku bolničkog liječnika, a bez toga cijena mu je 10.000 kuna (2 injekcije). Ako imate još nekih pitanja možete ih naći na FB u grupi Dupixent (Dupilumab) Discussion Group. Prema iskustvima nekih ljudi koji su ga koristili polipi se povlače već nakon prve injekcije i vraća se miris.
Clasa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.