Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2012., 20:43   #1001
... san sa 01. na 02.12.

... prisustvujem vjenčanju na koje sam pozvana. Vjenčanje se održava u hotelu. Svi mi govore da lijepo izgledam, da sam otmjena i posebna, a meni se cijelo vrijeme povraća. Međutim, ta potreba za povraćanjem nije reakcija na njihove komplimente već osjećam da je to kanal kroz koji se želim izraziti (povraćanje je oblik ispoljavanja). Tumaram po hotelu, od wc – a do wc – a i tražim najprikladniji wc u kojem bih mogla povratiti. Svaki slijedeći wc u koji sam ušla je bio otmjeniji, suvremeniji, luksuzniji od onog prethodnog. Kada sam napokon naišla na onaj u kojem ću povratiti (najotmjeniji u nizu), na vratima susrećem muškarca s kojim ostvarujem određenu bliskost i kao da se dvojim – biti bliska s njim ili i se okrenuti ka wc – u i ... povratiti ...

Karta http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 21:26   #1002
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Aha, mislim da sam tek sad potpuno razumijela."Neumoljivo bešćutan" karakter, pa to bih si pripisala jedino u ljubavnim vezama, jer često nisam svjesna svoje hladnoće i okrutnosti koju često odašiljem u vezi. A zapravo nije tako, nego to tako drugi vide.
Nisam tako baš osoba koja svima vjeruje, pa možda nesvjesno i gradim zidove oko sebe.
Evo opet ga negiraš.
Quote:
Samo još ovo, ne bih znala kako bih bih prihvatila pa zatim integrirala taj dio potisnute ličnosti u sebi? Tek tad bih bila zlobna prema drugima valjda.. jer mislim da je bolje da sam to odbacila i ostavila iza sebe, odnosno fazonom da loše zaboravim, a dobro pamtim.
Prije svega tako da se ono ne negira, pa tako kada se osjeti u sebi da je neka situacija/događaj/okolnost iz života "izazvala" osjećaje poput onih koje ispoljavaju ova "okrutna" djeca koja se javljaju u snovima, pa čak i natruhe takvih osjećaja...potrebno je zastati i reći sebi, aha evo opet moje dijete hoće pažnju. I tada umjesto da se osoba ponese po ustaljenom obrascu ponašanja, potrebno je ponijeti se drugačije. Kao odraslo, samosvjesno i empatično ljudsko biće jer kao odrasli ljudi nismo više bespomoćni i imamo znatno veće polje izbora nego što smo imali kada smo bili mali. Kao odrasli ljudi "možemo u sebi razviti roditelja" koji nas podržava i voli točno onakve kakvi jesmo, roditelja kojem možemo vjerovati i na kojeg se možemo osloniti u svakom trenutku tj. možemo svoje potrebe i želje zadovoljiti na zdrav način bez obzira na to što o njima mislila okolina. S druge strane svaki rad na sebi u smislu samootkrivanja potiče integraciju ovih dijelova.



P.S. Evo jedan člančić za tebe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 11:08   #1003
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
Ja bi zeljela napisat juceracnji san, pa bi isto stavila kartu sa transistima od jucer. 27.11.12 U 9 ujutro

San pocinje kako ja krecem u skolu da se sretnem sa svojim prijasnjim skolskim prijateljima iz srednje. Dodjem ja tamo kad odjednom svi ti ljudi trce prema meni kao da me hoce napasti. Ja se vracam nazad zureci se i mislim u sebi kako cu se ja obracunat sa njima. Dodjem kuci i govorim mojim roditeljima kako cu da odem nazad tamo u skolu i da ubijem sve te osobe , jer su me napali. Uzimam veliki noz i drzim ga cvrsto u ruci i zurim tamo kao da je sudnji dan( tako osjecam). Odjednom ja sam zatecena i vidim dva muskarca. Prvog dobro ne vidim, ali drugi izgleda crne kose i ima kao bradu i brkove i nji dvojica isto imaju nozeve, i oni cekaju bas mene. Ja im govorim sto oni hoce. Taj kojeg sam uspjela opisat napade me pa me izbode nozem. I ja kao umirem, i osjecam kao da sam zasluzila da umrem tako izbodena nozem. Posto umirem i ja u sebi mislim ja umirem, ali kao da se ponovo radjam u obliku jednog cvjeta, a taj cvjet se pretvara u prah.
Da napomenem jos da osoba koja sam bila nije uopce lika kao sto sad izgledam. Imala je sivu boju kose i drugacije lice nego moje, iako sam osjecala da sam to ja. Tako i moji roditelji skojima sam govorila u snu nisu bili moji roditelji u stvarnosti.
Molim te fish pomozi mi o ovom snu. Tako se cinio stvaran da sam mislila da je moja stvarnost a ne san. Ja sam opisala bas sve sto sam vidila.

http://tinypic.com/view.php?pic=2w20602&s=6

Ovo je moja karta od jucer sa transistima.
Tumačenje sna:

San započinje temom napadnutosti od osoba s kojima je sanjač nekada prijateljevao, sanjač se od napadnutosti odlučuje aktivno braniti, odlazi po nož...da bi se poslije taj napad preselio u likove dvojice muškaraca.

Puno agresivne napadačke energije u snu uz osjećaj sudnjeg dana zapravo su ovdje u funkciji "konačnog obračuna". No taj "konačni obračun" završava na način da osoba biva ubijena...ali i pomirenošću s tim jer postoji svijest da se svi ponovno rađamo u različitim oblicima. Isto kao i svijest o krhkosti materije koja se vidi kroz ovu sliku konačnosti ciklusa, sliku pretvaranja svega u prah ili kako u bibliji stoji...Iz zemlje uzet si bio - prah si, u prah ćeš se i vratiti.






Astrološka simbolika sna:

Čovjek je društveno biće, većina ljudi koji imaju probleme u odnosima zapravo se bore s pitanjem kako uskladiti vlastiti unutarnji svijet s onim koji dijele s drugim ljudima. U tom smislu astrološki gledano ovdje se većina sna izražava kroz Mars (napad, nož, muškarci). On se natalno nalazi u 7. polju (odnosi s drugima) u znaku izgona 0º Sunce i 90º Mjesec u vodenjaku.

U tom aspektu Sunce/Mars 90º Mjesec žive snažne obrambene reakcije, postoji ta neka spremnost i pripravnost da se reagira i na najmanju provokaciju, čak i kada ona ne postoji jer osoba nije sposobna da razluči i odvoji vlastito djelovanje u odnosima s drugima (Sunce 0º Mars u 7. polju, dispozitor konjunkcije 180º Neptun). Zapravo s ovim aspektom se iskustva u odnosima tumače i doživljavaju vrlo osobno, kao nešto što je upereno osobno i protiv osobe a nerijetko shvaćeno kao "isplaniran napad" (Sunce 0º Mars, Mars 0º Merkur) na sebe (Mars 0º Sunce). Mjesec 90º Mars je aspekt emocionalne razdražljivosti, naprasitosti i netolerantnosti a prije svega onoga što nazivamo - postupanje prema osjećajima. Da se radi o ovom aspektu vidi se i kroz ovaj detalj gdje se neprijateljstvo nekadašnjih prijatelja (Mjesec u vodenjaku) iz sna zapravo projicira u sliku dvojice muškaraca (Merkur/duplić 0º Mars/muškarac). Očito su ta "dva muškarca" predstavnici "dvaju odnosa" s muškarcima u kojima je osoba povrijeđena (otac i partner).


Ovaj drugi dio sna doista je poseban ...u njemu osoba spoznaje da je sve relativno i miri se s vlastitom smrću na način da ju prihvaća kao nešto što je zaslužila. Pomirenost s sudbom i smrću dolazi od natalne konjunkcije Saturn/Pluton u 12. polju isto kao i svijest o ponovnom rođenju (dispozitor Plutona/smrt u 8. polju/reinkarnacija).


U vrijeme sna konjunkcija Venera/Saturn (konačnost, sudbina) tranzitiraju ASC i na samom su izlasku iz 12. polja. Ovo je jako važan tranzit, Saturn izlaskom i polja završetaka uklanja nepotrebno, raskida veze i omogućuje da se raspreme stara iskustva da bi se otvorio put novim, neopterećen dugovima i prtljagom iz prošlosti. Ovo razdoblje je posljednja faza u velikom ciklusu vlastitog života, vrijeme završetka, dorade, te rješavanja nedovršenih poslova. Ali i vrijeme kada se osoba može osjećati posebno ranjivom jer se njene stare strukture rasipaju, ali doista se kreće u novom smjeru i prema novom načinu života. U 12. polju se svaka materija potpuno raspada što je prikazano ovom slikom pretvaranja u cvijet (Venera) pa u prah (natalno Saturn/Pluton u 12. polju). Venera je vladar 12. polja i nalazi se u 8. polju (regeneracija, reinkarnacija)...odatle te teme ciklusa rađanja i smrti.





Zaključak:

Odnosi su za ovakav karakter jedan od najvažnijih aspekata života, a posebno oni s muškarcima...ona kroz njih ona uči, mijenja se i sazrijeva u psihičkom i duhovnom smislu riječi. Međutim, duboki bliski odnosi nisu nimalo lagani, oni zahtijevaju puno hrabrosti, mudrosti i "obračuna s prošlošću", što zna biti itekako bolno. Bliskost je ovdje vrlo osjetljiva tema i ne podrazumijeva samo povezanost već i sposobnost međusobnog uvažavanja i tolerancije.

Dakle osoba je na dobrom tragu, potrebno je da se obračuna s prošlošću ali ne na način da ona "nestane iz svog života" već na način da "prošlost" integrira u sebi kroz prihvaćanje svih odnosa iz kojih je izašla kao povrijeđena. Jer život lišen dubokih, istinskih, bliskih odnosa je baš poput cvijeta koji je lišen i mirisa i boja, život bez odnosa zatvoren u uske okvire vlastite osobnosti na neki način predstavlja vlastitu smrt.






Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 11:14   #1004
@ darkilla

Tvoj san budem preskočila iz razloga što mi je njegovo tumačenje predugačko za forum. Možda netko drugi bude.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:12   #1005
Hvala fish od srca.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:51   #1006
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ darkilla

Tvoj san budem preskočila iz razloga što mi je njegovo tumačenje predugačko za forum. Možda netko drugi bude.
OH kako mislis predugačko? moze sažetak na private? sry na gnjavazi al bas me jako zanima. ako netko drugi ovdje ima volje i znanja plizplizpliz
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 13:57   #1007
Sanjam da se nalazim na otoku. Vani je južina, tmurno, baš onakvo vrijeme kakvo volim. Dok se šetam po otoku osjećam miris borova, čujem vjetar kako nosi lišće i drma grmove. Osjećam južinu na obrazima i vlažnost, nosi mi kosu. Osjećam se ispunjeno, svoje dojmove ne mogu opisati riječima, to je onaj osjećaj kad mislim da znam sve tajne života, a ne mogu ih verbalizirati niti dokučiti do svijesti, samo ih osjećam. Otok mi je poznat, onaj na kojem sam puno puta bila, nenaseljen, znam ga kao svoj džep i sama sam na njemu. Odem na drugu otvorenu stranu otoka, gledam kako more zapljuskuje stijene i prebacuje vodu u udubine na stijenama. Dođem na rub stijene, želim viknuti na sav glas, međutim ne mogu otvoriti usta. Bacim pogled iza leđa na šumu i shvatim da ni ne trebam govoriti, razumijem se sa svime, riječi uopće nisu potrebne. Mogu se povezati sa svakim stablom, sa svakom travkom, svakom pticom. Vidim da iz mene izlaze niti, izgledaju kao aksoni živčanih stanica i povezuju me sa svakim predmetom oko mene, sjaje se zlatnom bojom, gdje god bacim pogled mogu se spojiti, kad okrenem pogled nestaju. Okrenem se naprijed prema moru, odrazim se svom snagom nogama i skočim na glavu u more. U moru mogu opet govoriti, smijem se glasno, a moj smijeh odzvanja tako čisto i jasno. Sklupčam se u fetalni položaj, pa ispružim noge, toplo mi je, osjećam se sretno pa zabrinuto jer me brine hoću opet imati glas kad izađem van. Karta: http://img195.imageshack.us/img195/9332/alatr.gif

Zaboravila sam spomenuti da u ovom dijelu gdje skočim u more, ostajem zaronjena ispod površine. Mogu disati i otvarati usta, držim se rukama za dvije stijene i onda se sklupčam. More je mirno, toplo i statično.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 04.12.2012. at 17:47. Reason: spajanje postova
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 15:10   #1008
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
Hvala fish od srca.
Nema na čemu, samo da još napomenem jednu egzaktnost koja samo pokazuje koliko smo precizni u svojim snovima.

Naime na dan smaka svijeta dakle s 20. Na 21.12. Saturn je egzaktno na 8º 31' znaka škorpiona tj. prelazi točku ASC.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 15:18   #1009
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo opet ga negiraš.

Prije svega tako da se ono ne negira, pa tako kada se osjeti u sebi da je neka situacija/događaj/okolnost iz života "izazvala" osjećaje poput onih koje ispoljavaju ova "okrutna" djeca koja se javljaju u snovima, pa čak i natruhe takvih osjećaja...potrebno je zastati i reći sebi, aha evo opet moje dijete hoće pažnju. I tada umjesto da se osoba ponese po ustaljenom obrascu ponašanja, potrebno je ponijeti se drugačije. Kao odraslo, samosvjesno i empatično ljudsko biće jer kao odrasli ljudi nismo više bespomoćni i imamo znatno veće polje izbora nego što smo imali kada smo bili mali. Kao odrasli ljudi "možemo u sebi razviti roditelja" koji nas podržava i voli točno onakve kakvi jesmo, roditelja kojem možemo vjerovati i na kojeg se možemo osloniti u svakom trenutku tj. možemo svoje potrebe i želje zadovoljiti na zdrav način bez obzira na to što o njima mislila okolina. S druge strane svaki rad na sebi u smislu samootkrivanja potiče integraciju ovih dijelova.



P.S. Evo jedan člančić za tebe.

Pa da, shvatila sam što je problem. I prije sam se mučila stim, ali sada nemam problema s tim što misli okolina, što bilo tko misli, to me apsolutno ne zanima. Živim život radi sebe, ne radi drugih i zbog tog mi je najvažnije ono što ja mislim o tome što činim. Najteže bi mi palo da sama sebe razočaram.
I mislim da sam dobar dio svega toga ja u sebi pomirila i integrirala što se integrirati da, a ukoliko ima još nekih djelića kojih nisam svjesna vjerujem da će se s vremenom još posložiti ako je potrebno.

P.S. članak je super. Sviđa mi se, i pronašla sam se u potpunom smislu u opisu: "Kreativno dijete uživa u otkrivanju novih svjetova i svoja otkrića izražava slobodno ne postavljajući si
granice i ne razmišljajući o tome je li nešto dobro, primjereno, korisno, uredno.."
i djelomično u ovome: Blisko napuštenom djetetu je ranjivo dijete koje je izuzetno osjetljivo te vrlo jasno percipira svaku
sitnicu pa i ono što se krije iza riječi i ponašanja ljudi kojima je okruženo.
Stoga je u stanju vrlo jasno
razlučiti kome može vjerovati a kome ne, što je za nj dobro a što pak u sebi krije potencijalnu
opasnost.

Hvala puno na pojašnjavaju, i članku super je..
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 17:38   #1010
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nema na čemu, samo da još napomenem jednu egzaktnost koja samo pokazuje koliko smo precizni u svojim snovima.

Naime na dan smaka svijeta dakle s 20. Na 21.12. Saturn je egzaktno na 8º 31' znaka škorpiona tj. prelazi točku ASC.
Ja sam se bojala da ces opet 'vidit' zapetljano moje pisanje snova, pa da ces odbit, sto i nebi zamjerila. Nikom ne zamjeram sem samoj sebi. A da to jeste bas moj ASC i ne plasim se , ako vec mora bit, jedino da mi se neka tragedija osobno ne desi Mislim kad moj povratak saturna prodje da ce prestat tako strasni snovi, koje i ne zelim uvijek ovde pisati. Nadam se ako mi bude opet neki san da ces moci objasnit ga. Ipak vidila sam tek kad si objasnila snove da doista Ve I Sa su bili u konjukciji a da to nisam uopce vidila, iako pratim to tj najvise Sa, jer cekam da mi izadje iz 12 k. Mislim da mi kroz snove mnogo tog govori, zato te zamaram. Nadam se da ne zamjeris zbog tog.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 23:42   #1011
@ 12. kućica

Imam samo pitanje prije tumačenja ...što te priječilo da se ispovraćaš "u prvom" wc-u na koji si naišla?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 00:27   #1012
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ 12. kućica

Imam samo pitanje prije tumačenja ...što te priječilo da se ispovraćaš "u prvom" wc-u na koji si naišla?
... nije bio dovoljno otmjen ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 17:46   #1013
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... nije bio dovoljno otmjen ...
Ok, kužim to, ali zašto je morao biti otmjen, gadilo ti se ako nije ili što si imala pri tome u svijesti?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 23:11   #1014
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ok, kužim to, ali zašto je morao biti otmjen, gadilo ti se ako nije ili što si imala pri tome u svijesti?
... mislim da mi se nije gadio već nisam htjela u tako oskudnoj sredini ispoljiti se (povratiti), zbog toga sam i napisala da povraćanje nisam doživjela kao nešto loše već kao vid ispoljavanja ... samo ne znam zbog čega se je u snu to ispoljavanje iskazalo na tako ružan način - kroz povraćanje ... mislim da je riječ o traženju prikladne sredine za ispoljavanje daleko od očiju onih koji su mi davali komplimente ...

Zadnje uređivanje 12.kuća : 04.12.2012. at 23:24.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 23:50   #1015
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... mislim da mi se nije gadio već nisam htjela u tako oskudnoj sredini ispoljiti se (povratiti), zbog toga sam i napisala da povraćanje nisam doživjela kao nešto loše već kao vid ispoljavanja ... samo ne znam zbog čega se je u snu to ispoljavanje iskazalo na tako ružan način - kroz povraćanje ... mislim da je riječ o traženju prikladne sredine za ispoljavanje daleko od očiju onih koji su mi davali komplimente ...
Ok, to sam i mislila.
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... san sa 01. na 02.12.

... prisustvujem vjenčanju na koje sam pozvana. Vjenčanje se održava u hotelu. Svi mi govore da lijepo izgledam, da sam otmjena i posebna, a meni se cijelo vrijeme povraća. Međutim, ta potreba za povraćanjem nije reakcija na njihove komplimente već osjećam da je to kanal kroz koji se želim izraziti (povraćanje je oblik ispoljavanja). Tumaram po hotelu, od wc – a do wc – a i tražim najprikladniji wc u kojem bih mogla povratiti. Svaki slijedeći wc u koji sam ušla je bio otmjeniji, suvremeniji, luksuzniji od onog prethodnog. Kada sam napokon naišla na onaj u kojem ću povratiti (najotmjeniji u nizu), na vratima susrećem muškarca s kojim ostvarujem određenu bliskost i kao da se dvojim – biti bliska s njim ili i se okrenuti ka wc – u i ... povratiti ...
Prvo da napišem, da se ovdje doista ne mogu napisati mnoge stvari i da je jako teško "izreći" sve stvari koje ovaj san dotiče onoliko široko koliko bi ta tema iz natalne karte zahtijevala jer ona dijelom seže i u područje karmičke astrologije. I ovako je jako dugo, a dotaknuti samo ono što se direktno tiče sna.


Karta




Tumačenje sna:

Da usta/grlo su kanal kroz koji se izražavamo. No snovi o povraćanju najčešće se ne odnose na izražavanje već predstavljaju presliku unutarnjeg osjećaja o nečemu čega se osoba i želi i mora osloboditi. Doslovno tumačenje povraćanja u snu bi značilo da se osoba pokušava očistiti, da ima potrebu izbaciti iz sebe nešto što joj smeta (osjećaj, misao, osobu, želju, sjećanje, okolnost, prošlost...) pa je važno da pokuša pregledati svoju stvarnost na način da identificira koji je to faktor u njenom budnom životu koji bi moglo izazvati takvu snažnu fizičku reakciju.

Povraćanje dakle govori o potrebi da se izbaci i odbaci jedan aspekt svog života koji se doživljava gnusnim. A ovdje kao i u prethodnom snu imamo temu "suzdržavanja" s tom razlikom da je stvar sada postala nepodnošljiva, osoba se toliko suzdržava da to uskoro više neće moći čini se.

S druge strane povratiti je riječ koja u hrvatskom jeziku ima još jedno značenje – "povratiti" znači ponovo si nešto vratiti u život u smislu povratka nekog aspekta života kojeg smo izgubili. Dakle, s jedne strane tu je potreba da se osoba nečega riješi, a s druge potreba da se povrati nešto što se izgubilo.

WC je također mjesto na kojem se ljudi oslobađaju suvišnog, to je mjesto koje se povezuje s potrebom za pražnjenjem starih i prevladanih emocionalnih ili misaonih obrazaca, općenito štetnih tvari pa je tema ovog sna vrlo jasna – eliminacija.

San u kojem je osoba u potrazi za dovoljno otmjenim WC-om na kojem će se isprazniti može označavati da bi osoba trebala provjeriti da li postoji prikladno mjesto za izlaz njenih stvarnih potreba. Jer ne pronalaženje mjesta gdje se osoba može "iskrcati" i rasteretiti jer nije dovoljno "otmjeno" je ovdje svojevrsni oksimoron.






Astrološka simbolika sna:

Mi unosimo tvari u tijelo putem 2. polja, a kroz 8. polje se rješavamo štetnih tvari izbacujući i odstranjujući sve ono što je organizmu nepotrebno. Os 2. polje – 8. polje je glavna metabolička os natalne karte jer je čišćenje i odbacivanje "smeća" jednako važno kao i unošenje i nužno da bi organizam bio u ravnoteži i ispravno funkcionirao. Dakle, tvari koje su unesene 2. poljem (usta), bivaju prerađene i upotrijebljene, a one koje je potrebno eliminirati idu van kroz 8. polje (anus). Ovdje se upravo ta os poklapa s osi Mjesečevih čvorova.

Ovaj san se može se reći čak u jednom svom važnom segmentu obraća karmičkim lekcijama baš po pitanju položaja Mjesečevih čvorova. Možda je najbolji način za predočavanje čvorova taj da ih se pokuša predočiti kao imaginarne točke u prostoru (jer one to i jesu) ali unatoč tomu mi ih snažno u sebi nosimo. Baš kao što su prošlost i budućnost imaginarne veličine u našem životu ali mi ih jasno osjećamo jer je naše iskustvo života neodvojiv dio njih. Prošlost uvjetuje budućnost, a da bismo napredovali prema budućnosti moramo asimilirati prošla iskustva. U tom smislu prolaska kroz životna iskustva s smjerom od prošlosti prema budućnosti Mjesečevi čvorovi predstavljaju os duhovne evolucije, djelujući kao os koja pokazuju smjer protoka evolutivne energije kroz naš život.

Ljudska duša (Mjesec) je stvorena da kroz nju evoluiramo jer ona ne ovisi o materijalnom nosiocu u kojem se nalazi. Ona je stvorena kako bi bila "prijenosnikom" - sredstvom stjecanja različitih iskustava kroz koja čovjek uči određene životne lekcije a koje jednom kad su naučene ostaju zapisane u toj duši poput trajnog otiska i kao trajni izvor znanja i mudrosti bez obzira koje tijelo duša u budućnosti koristila. Riječ je konkretno o stečenim talentima, znanjima, vještinama, "karizmi" i svemu onome s čim dođemo na ovaj svijet. Najčešće ih nazivamo "urođenim sposobnostima" a zapravo smo ih stekli i razvili tijekom inkarnacija a sada ih nosimo sa sobom u sve buduće oblike postojanja, čak i ako se ne sjećamo kada i gdje smo ih točno usvojili.

Duša je "nosilac čovjekovog izvornog identiteta", ona jest stvorena da kroz nju evoluiramo kao multidimenzionalna bića. Duša (Mjesec) se ulaskom u ulaskom u tijelo majke (Mjesec) rađa - taj ulazak Duše predstavljen je točkom Sjevernog čvora (ulaz), a oslobađa se izlaskom iz fizičkog tijela odnosno točkom Južnog čvora. Sjeverni čvor se zato odnosi i na unošenje svega onoga što nam gradi osobnost i biće, sav materijal koji je apsorbiran jer Sjeverni čvor jest sama srž naših talenata, znanja i vještina koje također posjedujemo ali koje nismo iskustveno razvili u ovom životu. Dok se Južni čvor odnosi na bilo koji materijal (fizički, emocionalni, psihički, mentalni) koje organizam više ne treba jer ga je metabolizirao, bilo da se ta tvar ne može koristiti pa predstavlja otpad ili da predstavlja obrazac koji smo prerasli jer smo savladali određene "lekcije".

Može se reći - upravo na toj osi čvorova nalazimo potencijale koji iz nas izrastaju. Pa tako u analizi Mjesečevih čvorova mi nalazimo zadatke koje tek treba da savladamo, znanja koje tek treba da usvojimo ali i pogreške i grijehove koje smo napravili u prethodnim životima, poslove koje nismo dovršili i sada nam predstavljaju teret kojeg se trebamo osloboditi. Drugim riječima Sjeverni čvor predstavlja usta, ulaz i točku unošenja dok Južni čvor predstavlja izlaz i točku otpuštanja, on je srodan odvodu, onome što moramo odbaciti, što više nije životvorno i što pripada prošlosti.

Planeta koju Južni čvor tranzitira označena je znakom i poljem u kojem se nalazi i ona na taj način objašnjava prošlost, kvalitete s kojima moramo raskrstiti jer Južni čvor predstavlja točku stagnacije kada nas prošlost počinje opterećivati jer se nje nismo oslobodili pa se i njegove lekcije počnu osjećati kao karmičke. U vrijeme ovog sna Južni čvor egzaktno tranzitira natalnu Veneru (odatle mislim i simbolika vjenčanja) u 12. polju pa je to vrijeme kada osoba treba otpustiti karmičke dugove koji se tiču emocionalne prošlosti.


Tj. kada Južni čvor aspektira Veneru onda donosi potrebu da se procijenjuje odnos i funkcija koju simbolizira Venera u kontaktu sa svojom sudbinom i životnim lekcijama. Venera također simbolizira žemski psihološki arhetip i potrebu za spajanjem pa u tom smislu u kontaktu s Južnim Mjesečevim čvorom sugerira da je sanjačeva žemski aspekt na neki način vezan svojom sudbinom ili urođenim predispozicijama, odatle mislim djelom i ova dvoumica i potraga za otmjenim odnosno "šik povraćanjem" (natalno os lav/vodenjak).






Zaključak:

Dakle potrebno je identificirati što je potrebno otpustiti, po svemu sudeći san se obraća emocionalnom dijelu bića (vezi) iz prošlosti, moguće čak da nemogućnost povraćanja ukoliko nije dovoljno otmjeno mjesto potječe od toga što se očekivalo da će isto završi vjenčanjem. Dakle potrebno je osvijestiti na što se odnose nedoumice iz sna u kontekstu prihvatiti novo oli "povratiti staro"?

Možda bi još slikovitije shvaćanje ovog sna bilo kada bi ga usporedili s terapijskom seansom u kojoj ljudi radeći na sebi osvještavaju problem pa kada na površinu izađe smeće, oni se metaforički rješavaju "psihičkog otpada". Pa bi u tom svjetlu ova "nesposobnost povraćanja" iz razloga što wc nije dovoljno fensi bilo nešto poput toga da se nakon seanse tom smeću počme prilaziti s osobnim dostojanstvom. Ono, čemu?





Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 00:40   #1016
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zaključak:

Dakle potrebno je identificirati što je potrebno otpustiti, po svemu sudeći san se obraća emocionalnom dijelu bića (vezi) iz prošlosti, moguće čak da nemogućnost povraćanja ukoliko nije dovoljno otmjeno mjesto potječe od toga što se očekivalo da će isto završi vjenčanjem. Dakle potrebno je osvijestiti na što se odnose nedoumice iz sna u kontekstu prihvatiti novo oli "povratiti staro"?

Možda bi još slikovitije shvaćanje ovog sna bilo kada bi ga usporedili s terapijskom seansom u kojoj ljudi radeći na sebi osvještavaju problem pa kada na površinu izađe smeće, oni se metaforički rješavaju "psihičkog otpada". Pa bi u tom svjetlu ova "nesposobnost povraćanja" iz razloga što wc nije dovoljno fensi bilo nešto poput toga da se nakon seanse tom smeću počme prilaziti s osobnim dostojanstvom. Ono, čemu?
... hvala, Fish, na opširnom i jasnom tumačenju. Jasna mi je priroda i uloga Mjesečevih čvorova, jasna mi je i dvojba na koju se san odnosi no može li čovjek sam svjesno otpustiti te repove prošlosti? Jer ja se trudim i trudim i trudim da prošlost ostavim tamo gdje pripada - u prošlosti, i vjerujem u svoj trud ali mi se čini kao da neka veća sila ima druge planove za mene?!. Vjerujem da bi za moju cjelovitost bilo dobro da ta veza sa prošlošću konačno nestane. Vjerujem da bi to bila moja ogromna osobna pobjeda. No to nije nešto što se raskida osobnom namjerom, voljom, trudom, to je nešto jače i van dometa osobnih napora i što više potiskujem tu činjenicu ona se na ružniji način ispoljava. I koči me. Pa sam htjela još upitati jel se ta vezanost za sadržaje Južnog čvora ikako, ikako može raskinuti osobnim naporom? Ikako?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 01:01   #1017
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... hvala, Fish, na opširnom i jasnom tumačenju. Jasna mi je priroda i uloga Mjesečevih čvorova, jasna mi je i dvojba na koju se san odnosi no može li čovjek sam svjesno otpustiti te repove prošlosti? Jer ja se trudim i trudim i trudim da prošlost ostavim tamo gdje pripada - u prošlosti, i vjerujem u svoj trud ali mi se čini kao da neka veća sila ima druge planove za mene?!. Vjerujem da bi za moju cjelovitost bilo dobro da ta veza sa prošlošću konačno nestane. Vjerujem da bi to bila moja ogromna osobna pobjeda. No to nije nešto što se raskida osobnom namjerom, voljom, trudom, to je nešto jače i van dometa osobnih napora i što više potiskujem tu činjenicu ona se na ružniji način ispoljava. I koči me. Pa sam htjela još upitati jel se ta vezanost za sadržaje Južnog čvora ikako, ikako može raskinuti osobnim naporom? Ikako?
Ne može se raskinuti jer je ta os dio naše ovoživotne karme ali se mogu stvari čistiti i na taj način živjeti u skladu s sobom i "svrhom" bez opterećenja iz prošlosti. Neke stvari je naravno teže za "odraditi" a neke lakše, ja sam primjerice roditeljsku traumu odrađivala uredno dišući četrdesetak minuta u komadu par puta tjedno desetak godina iako u knjigama piše da se odradi za desetak seansi tako da je sve to individualno. Hoću reći, ja vjerujem da je čovjek multidimenzionalno biće koje u sebi nosi sve informacije potrebne za istinsku ostvarenost.




P.S. Sjećaš se onog sna o osamnaestogodišnjakinji koja se objesila i one vremenske podudarnosti s Saturnovim prelaskom preko Algola. Taj period života 18/19 godina je inače značajan jer je to vrijeme prvih povrataka čvorova. U tom smislu probaj tadašnja iskustva povezati s ovim snom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 01:27   #1018
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne može se raskinuti jer je ta os dio naše ovoživotne karme ali se mogu stvari čistiti i na taj način živjeti u skladu s sobom i "svrhom" bez opterećenja iz prošlosti. Neke stvari je naravno teže za "odraditi" a neke lakše, ja sam primjerice roditeljsku traumu odrađivala uredno dišući četrdesetak minuta u komadu par puta tjedno desetak godina iako u knjigama piše da se odradi za desetak seansi tako da je sve to individualno. Hoću reći, ja vjerujem da je čovjek multidimenzionalno biće koje u sebi nosi sve informacije potrebne za istinsku ostvarenost.
... hvala što si podijelila svoje iskustvo, nije ohrabrujuće ( "desetak godina") ali je iskustvo, a i jako je pohvalno kada se čovjek uhvati u koštac sa karmom. Zapravo se mora.

I ... slažem se u potpunosti (za multidimenzionalnost), tako i razmišljam. A i naučila sam odustati od nekih gluposti i dobro se osjećam. Vezanost je loša stvar. Čovjek može biti i vezan, a slobodan (ako me razumiješ). Pitanje je samo jesu li te "gluposti" odustale od mene. Jer dokle god one mene obilaze, ja sumnjam u svoje odluke.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
P.S. Sjećaš se onog sna o osamnaestogodišnjakinji koja se objesila i one vremenske podudarnosti s Saturnovim prelaskom preko Algola. Taj period života 18/19 godina je inače značajan jer je to vrijeme prvih povrataka čvorova. U tom smislu probaj tadašnja iskustva povezati s ovim snom.
... to je bio gadan period (emocionalno). Pitanje je samo je li on mojim odustajanjem (povraćanjem) završio ili sam ja "par godina" živjela u zabludi?!

Opet sumnjam ... to je valjda taj "dar" 12. polja.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 10:47   #1019
Sumnja nije stvar 12. polja. Sumnja je negacija 12./Neptuna. Nisi integrisala ono što imaš u sebi, otud sumnja.

Grešimo kada ulažemo trud da raskrstimo sa prošlošću. Truditi se znači uložiti napor, a kada se trudimo da nešto zaboravimo, umesto da napor ulažemo konstruktivno (da gradimo, jačamo sebe), mi ga koristimo destruktivno (za zaborav/oprost).

Svako iskustvo služi našem razvoju. Trud treba ulagati u sopstveni razvoj a ne na zaboravljanje prošlosti. Svako bolno iskustvo je izuzetno dragoceno jer nam ukazuje na neku našu slabu/bolnu tačku. Prevazići one uslove koji su izavali neke naše postupke i odluke i doveli do toga da na koncu osećamo bol, znači prevazići prošlost. Slažem se sa Fish da je individualno koliko će kome trebati za prevazilaženje nekakvog traumatičnog iskustva, ali je suština u tome da se proces i odvija upravo angažovanjem volje, volje da nam bude dobro, a ne volje da se oslobodimo prošlosti (volju ne treba koristiti negativno, u smislu oslobođenja od nečeg, nego za stvaranje).

I onda, zaista, u jednom trenutku kada shvatiš konkretnu lekciju kojoj je bolno iskustvo (Saturn) trebalo da nas poduči, postaješ oslobođen (Uran) i sve što ti se dogodilo tad možeš da posmatraš samo potpuno neutralno, kao da se desilo nekom drugom, nekom liku sa filmskog platna, sa smeškom, bez grča . Dakle, ne boriti se protiv iskustva, jer se borbom zapravo koncentrišemo na problem dajući mu snagu; već prihvatiti iskustvo i iskoristiti ga za rast.

Konkretno za oslobađanje balasta bolno okončanih veza iz prošlosti, valja razumeti nekoliko stvari:

- da je odnos valjao i služio nam dobru, trajao bi
- možda je i bio dobar u određenom periodu, ali smo ga prerasli, ne služi nam više
- jeste bolelo u jednom periodu, ali ako se mesecima ili godinama kasnije držimo tog bola, to znači da svesno biramo da patimo iako je sam bolni događaj davno okončan. Dakle, prihvatiti odgovornost za bol, a ne ga tumačiti kao neku neumoljivu silu sudbine. Kad prihvatimo odgovornost, onda imamo i moć da stvari promenimo;
- zapitati se šta nas je dovelo do izbora tog i takvog partnera. Čemu nas je veza naučila?
- shvatiti da nas zapravo bole izneverena očekivanja. Preterana idealizacija nužno će se okončati u padu, jer se negiranje realnosti života skupo plaća, i to s razlogom. Ako živimo u mašti i izmaštavanju budućnosti, propuštamo da vidimo lepotu života, a on je često lepši od sveg onog što možemo da izmaštamo . Samo, zaokupljeni maštom (i stahom od realnosti), često zaboravimo da gledamo oko sebe.

A Venera u 12. npr. treba da se oslobodi ideje ugrađene u podsvest da ljubav podrazumeva bol, patnju, skrivanje. To je naučila posmatrajući primere iz okoline. Ali jednako kako je naučila, tako može i da se oduči. Ako hoće.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 11:19   #1020
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Sumnja nije stvar 12. polja. Sumnja je negacija 12./Neptuna. Nisi integrisala ono što imaš u sebi, otud sumnja.

Grešimo kada ulažemo trud da raskrstimo sa prošlošću. Truditi se znači uložiti napor, a kada se trudimo da nešto zaboravimo, umesto da napor ulažemo konstruktivno (da gradimo, jačamo sebe), mi ga koristimo destruktivno (za zaborav/oprost).

Svako iskustvo služi našem razvoju. Trud treba ulagati u sopstveni razvoj a ne na zaboravljanje prošlosti. Svako bolno iskustvo je izuzetno dragoceno jer nam ukazuje na neku našu slabu/bolnu tačku. Prevazići one uslove koji su izavali neke naše postupke i odluke i doveli do toga da na koncu osećamo bol, znači prevazići prošlost. Slažem se sa Fish da je individualno koliko će kome trebati za prevazilaženje nekakvog traumatičnog iskustva, ali je suština u tome da se proces i odvija upravo angažovanjem volje, volje da nam bude dobro, a ne volje da se oslobodimo prošlosti (volju ne treba koristiti negativno, u smislu oslobođenja od nečeg, nego za stvaranje).

I onda, zaista, u jednom trenutku kada shvatiš konkretnu lekciju kojoj je bolno iskustvo (Saturn) trebalo da nas poduči, postaješ oslobođen (Uran) i sve što ti se dogodilo tad možeš da posmatraš samo potpuno neutralno, kao da se desilo nekom drugom, nekom liku sa filmskog platna, sa smeškom, bez grča . Dakle, ne boriti se protiv iskustva, jer se borbom zapravo koncentrišemo na problem dajući mu snagu; već prihvatiti iskustvo i iskoristiti ga za rast.

Konkretno za oslobađanje balasta bolno okončanih veza iz prošlosti, valja razumeti nekoliko stvari:

- da je odnos valjao i služio nam dobru, trajao bi
- možda je i bio dobar u određenom periodu, ali smo ga prerasli, ne služi nam više
- jeste bolelo u jednom periodu, ali ako se mesecima ili godinama kasnije držimo tog bola, to znači da svesno biramo da patimo iako je sam bolni događaj davno okončan. Dakle, prihvatiti odgovornost za bol, a ne ga tumačiti kao neku neumoljivu silu sudbine. Kad prihvatimo odgovornost, onda imamo i moć da stvari promenimo;
- zapitati se šta nas je dovelo do izbora tog i takvog partnera. Čemu nas je veza naučila?
- shvatiti da nas zapravo bole izneverena očekivanja. Preterana idealizacija nužno će se okončati u padu, jer se negiranje realnosti života skupo plaća, i to s razlogom. Ako živimo u mašti i izmaštavanju budućnosti, propuštamo da vidimo lepotu života, a on je često lepši od sveg onog što možemo da izmaštamo . Samo, zaokupljeni maštom (i stahom od realnosti), često zaboravimo da gledamo oko sebe.

A Venera u 12. npr. treba da se oslobodi ideje ugrađene u podsvest da ljubav podrazumeva bol, patnju, skrivanje. To je naučila posmatrajući primere iz okoline. Ali jednako kako je naučila, tako može i da se oduči. Ako hoće.
... hvala na osvrtu.

Nisam gore napisala da treba zaboraviti prošlost, to je nemoguće, treba ju ostaviti tamo gdje se je dogodila - u prošlosti jer svaka nezdrava vezanost za prošlost priječi da se čovjek razvija u sadašnjem trenutku, a kamoli da se razvija u budućnosti. I sve je to lakše reći ili napisati negoli učiniti. Jer ... kada je nešto uvjetovano Mjesečevim čvorovima, Saturnom ili nekom vanjskom planetom, volja je često ono što ti najmanje pomaže ... zbog snažne volje uporno lupaš glavom o zid ne bi li se ovaj srušio (jer misliš da je vlastiti trud dovoljan i da te ništa "izvana" ne može kočiti), a zid se neće srušiti kada ti odlučiš već kada on bude tako htio (jer je zid primjerice Saturn). Plod tako usmjerene volje je samo frustracija (i "razbijena glava").
A Neptun i 12. polje jesu sumnja jer je u Neptunu sve moguće, Neptun je mašta, u mašti nema nemogućeg. Ona nas odvodi do bezbroj rješenja i u tom moru rješenja od kojih se svako čini kao ono pravo se uvijek sumnja je li ono drugo možda bilo "ispravnije". Neptun je sumnja jer je sumnja odsutstvo konkretnog dokaza, a u 12. polju i Neptunu nema upravo toga - konkretnosti ... kada se javi konkretnost - dokaz, sumnja se lagano gubi i traga se za konačnim odgovorom. Ali u 12. polju, u Neptunu nema konačnosti. Preostaje samo vjera.

Osobno mislim da je na svom unutarnjem nivou najmudrije njegovati vjeru, ali prema vani, u odnosu prema vanskom svijetu svakako zdravu sumnju jer jakom Neptunovcu vjera prema vanjskom svijetu donese uglavnom naivnost, osjećaj iskorištenosti, manje vrijednosti i općeg nepripadanja ičemu. A čovjeku s godinama to pada sve teže i jedna zdrava doza sumnje neće naškoditi ...

Zadnje uređivanje 12.kuća : 05.12.2012. at 11:26.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.