Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 20:53   #61
Samo si nemoj dopustit da te grč drži, čim osjetiš da kreće samo stegni mišić i nestat će
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 21:38   #62
Quote:
Zeleni kaže: Pogledaj post
Samo si nemoj dopustit da te grč drži, čim osjetiš da kreće samo stegni mišić i nestat će
već je pisano da pomaže magnezij, meni kad stegnem mišić još gore, sva sreća da nije često
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 21:40   #63
da, to ću baš isprobati kad me sljedeći put uhvati, iako sam ja radila upravo suprotno - bilo me strah da mi od silnog grčenja mišić ne "eksplodira" il nešto pa sam maksimalno pokušavala nekako opustiti nogu i masirati mišić. Našla sam i na drugim forumima da treba istegnuti nogu (prste stopala prema koljenu), ali još uvijek nisam našla negdje nešto više o tome zašto do toga dolazi!
osim da bi moglo biti i od slatkoga, pa mi i to valja smanjiti

baš sam si razmišljala kako je evo taj net super - otišla malo pročačkat, vidjela da i druge muči isti problem i još pobrala savjete. ma divno
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 23:14   #64
Bol u doljnjem dijelu lista!

Bok. Već me par tjedana boli list, ali više doljnji dio lista. Prvo sam mislila da je puknuće mišića, ali da je ,noga bi mi natekla , tj. list.
A prije tih par tjedana dok sam trčala samo sam osjetla koda je nešto puklo točno na sred lista. Onak sam odjednom te presječe i to je to.
Pa me zanima ko mi vi imate nešto za preporučit.
__________________
“You don't need anybody to tell you who you are or what you are. You are what you are!”
Elleball is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 19:06   #65
Bolovi u donjem dijelu noge (fibula)

Kada se bavim bilo kojim sportom koji zahtijeva trčanje,a ponajviše nogometom,nakon nekoliko sprintova zaboli me navedeni dio noge toliko da se jedva mogu kretati dalje,pa me zanima u cemu bi bio problem i kako spriječiti to.
faca_ronaldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 11:29   #66
Jeste skužili kako se prsti rascvjetaju kad grč primi nogu? Funneh

Sinoć me strefio u autu nekih pola sata, skakala sam po sjedalima, istezanje je samo pogoršavalo, užas. Tek masiranje i opuštanje.
Počinjem s tim magnezijem, pa ćmo vidit.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 22:06   #67
Quote:
mikimiki kaže: Pogledaj post
što nitko ništa ne savjetuje??
i ja to imam
u skoro svim nožnim prstima, obje noge. I skužila sam da mi se pogoršalo otkad sam krenula na pilates
Danas sam kupila Mg+Ca+D3, nadam se da će pomoć..
Kažu da je poželjno svako jutro se istezati 5 min, no ja nažalost nemam discipline.
helly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 17:02   #68
Bol u listu

Radi se o slijedecem.boli me list desne noge.bol nije stalna ali kad zaboli onda boli par minuta pa prestane.na nozi nemam vidljivih promjena nije plava niti crvena niti natecena.na momente osjecam titranje misica.bol takoder ide ponekad i u stopalo,ponekad i u nogu vislje.inace list me boli sa straznje strane noge.nije prvi put da mi se ovo desaba.prvi put se desilo prije 3 mjeseca.bila sam kod dr nekoliko puta.nogu nije niti pogledala i odgovor je bio vjezbaj...to sve skupa me dosta brine nakon sto mi je cimerica kpja studira medicinu spomenula dvt.molim savjet.imm li razlog za brigu?hvala...
betty_boop_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:45   #69
Kakav tip boli imaš i kad se obično javlja?
Jeli više kao grč?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:36   #70
bol je najcesce probadajuca, trgajuca. zna me uhvatiti i grc. dosta mi i titra u listu kao misic. i boli kada dizem nogu gotovo svaki put.
nisam primjetila da se bol javlja u tocno odredeno vrijeme, evo primjerice maloprije sam lezala i zabolilo me (par puta kao presjeklo, peckalo, trgalo) , digla sam se i nisam nista osjetila. danas sam prohodala oko 8 km i nije me tada bolilo, ali silazak sa stepenica me bolio.
imam i blage trnce u stopalu
bol stalno seta, nije skroz na istom mjestu. malo je s prednje strane noge, malo sa straznje, malo oko skocnog zgloba, malo u stopalu ali najjaca je u listu i iza onaj dio gdje je koljeno, odnosno točno iza koljena (onaj pregib). na dodir ne boli.
zvala sam dr danas da ju pitam za savjet. rekla je opet isto - nemam pojma sta je, odi trcati i malo vjezbati

btw evo na slici sam poblize oznacila gdje osjecam bol (nije istovremena na svim tim mjestima). kao sto sam napisala, najjaca je sa straznje strane lista



Uploaded with ImageShack.us

Zadnje uređivanje betty_boop_19 : 07.04.2011. at 02:02.
betty_boop_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 14:41   #71
Možda ti fali Magnezija. Imaš tablete od twinlaba imaju ti 400 mg Mg pa vidi...
Večini ljudi sa sl. simptomima je pomoglo
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 13:35   #72
Quote:
ms3 kaže: Pogledaj post
Možda ti fali Magnezija. Imaš tablete od twinlaba imaju ti 400 mg Mg pa vidi...
Večini ljudi sa sl. simptomima je pomoglo
hvala na savjetu, probati ću s njim onda.
moguće da mi fali magnezija. često mi zna titrati kapak , a kad mi se to zadnji put dešavalo provjeravali su mi magnezij i imala sam manjak.
jel moguće da je stvar u nekom živcu zbog peckanja ?
betty_boop_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 10:28   #73
evo i opet boli
i opet bol ide do stopala pa znam osjetiti i trnce u stopalu...
sada bol ne ide iznad koljena, ali boli po cijelom listu, malo naprijed, malo iza...
premda bol nije konstantna, boli par minuta pa prođe. onda jedno vrijeme sve ok, pa se ponavlja...
više stvarno ne znam šta da radim
betty_boop_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 10:32   #74
A koliko ti to već dugo traje?

Vidim da su ti savjetovali da piješ magnezij, jesi ga pila? Njega moraš piti u kombinaciji sa kalcijem inače se lošije aposrbira. I treba vremena (računaj mjesec-dva) da se manjak nadoknadi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 20:50   #75
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A koliko ti to već dugo traje?

Vidim da su ti savjetovali da piješ magnezij, jesi ga pila? Njega moraš piti u kombinaciji sa kalcijem inače se lošije aposrbira. I treba vremena (računaj mjesec-dva) da se manjak nadoknadi.
od kraja 12 mjeseca.
prođe i po 2,3 tjedana da ne boli, no onda uhvati pa boli nekoliko dana. kao što sam rekla, nije to stalna bol, presječe i počne trgati pa prođe, nakon par minuta opet. onda sat vremena mir pa počne opet i tako traje nekoliko dana. sve nekako se nadam da je to samo živac jer mi je dr bila kao rekla da je to možda išijas jer su me jednom samo bolila i leđa u donjem dijelu i par puta me baš pokočilo s te strane gdje boli. no poslije toga bol u leđima se nije ponavljala. samo me strah da nije dvt.
magnezij sam pila, no dobila sam grčeve u želudcu od njega, nakon što sam ga prestala piti prošli su i grčevi tako da ga trenutno ne pijem.
betty_boop_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:09   #76
Bol u obje noge (potkoljenice)

već par mjeseci trčim po nasipu, cca 3 puta tjedno i svaki put poslije trčanja, i nekoliko dana poslije trčanja osjećam bol u ovom predjelu potkoljenice...http://i963.photobucket.com/albums/a...g?t=1306872254 kod obje noge! dakle, ista bol, na istom mjestu (uz samu kost) kod obje noge.

prije trčanja sam se opremio asics tenisicama za trčanje, svaki put po 10min prije se zagrijavam, istežem, skakućem i sl...

btw. obavio sam jedan odmor od tjedan dana bez trčanja, bol je nestala, išao ponovo trčati i poslije trčanja opet ista bol.

zna itko šta to može bit?

Zadnje uređivanje El Nino9 : 31.05.2011. at 22:40.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 23:01   #77
unazad 2 godine imam stravicne grceve u listovima. Jave se 2-3 dana pred mengu i drze cijelu dan i noc. Obje noge istovremeno, ali lijeva jače. Mišić je zgrčen cijelo vrijeme i boli da ne smijem ni taknuti nogu...a napeti su toliko da ne mogu normalno hodati. Ne bavim se sportom, pijem magnezij svaki dan uz zeljezo i c vitamin. Pijem dosta vode, istezem se. ALi ovo je vec neizdrzivo da ni magnezij u dozama od 400 g dnevno nije dosta kao prevencija? Kada me jako uhvati obavezno uzmem i Donat i popijem do 2 litre dnevno! Vec sam lagano luda jer bol je sve samo ne ugodna, pokusavam sa istezanjem, masazom ali ljudi ne pomaze heeelp
mucasta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 08:33   #78
Bolni grčevi u nozi

Cijelu noć su me budili jaki grčevi u desnoj nogi.Vrlo su bolni i dugo traju.Inače u životu cijelom nisam imala toliko grčeva kolko u jednoj noći.Koji je razlog i na šta da obratim pažnju,jer očito nešto nije u redu?
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 12:46   #79
Jel te boljelo u predijelu lista? Ako jest i ako se javilo najčešće u snu, onda bi mogao vrlo lako biti nedostatak magnezija.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:24   #80
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Jel te boljelo u predijelu lista? Ako jest i ako se javilo najčešće u snu, onda bi mogao vrlo lako biti nedostatak magnezija.
Nisam vidjela da postoji tema pa je moja premještena.Da bol je bila nočas jaka u više navrata isključivo u listu. Nakon što sam se digla još sam lagano 2h osječala nelagodu i sasvim lagani bol u toj nozi.Ponekad imam grč u spavanju ali je to rijetko ali noćas se zaredalo i baš je neugodno.
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.