Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2016., 09:44   #1121
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
moguce, no onda napisi kaj imas, ako vec imas nesto
Pa već sam ti napisa za floridu a sad sam i sivkiću odgovorio
Ako vidim još koji post s kojim se ne slažem napisat ću još nešto
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 09:55   #1122
znas, dozvoljeno je, dapace i pozeljno napisati i nesto konstruktivno, a ne samo drugima udarati kontre

i da, da i ja odgovorim na ovo o udaranju na podu: ne mislim pri tome na izivljavanje, nego jednostavno na nastavak obrane dok napadac nje inkapacitiran za daljnje napade
ne vidim ni jednog razloga zasto bih nekoga poslao na pod, pa onda lijepo cekao dok ustane i nastavi gdje je stao
naravno, ako je u knock downu ili k.o. tada necu nastavljati i ne pada mi na pamet izivljavati se, "kaznjavati", ili mrcvariti ikoga
no iskustvo mi govori da je jednom sruseni napadac cesto jos opasniji kad ustane, a lako je moguce i da posegne za kakvim prirucnim oruzjem
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 10:07   #1123
Ae, jel proradi afekt i bijes u njemu, plus poniženje zbog pada.

U nekim nezgodnim situacijama je recimo teže zadržati nekog na mjestu, nego ga samo imobilizirati.
Prokuha čo'ek, pa mu se valjda smanji tolerancija na bol.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 10:12   #1124
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Još najbokje da kad se obraniš i napadač ti ne može ništa da ga mlatiš na podu kolko ti drago. To ni policija ne smi.
Skroz suprotno si protumačio napisano.


Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
i da, da i ja odgovorim na ovo o udaranju na podu: ne mislim pri tome na izivljavanje, nego jednostavno na nastavak obrane dok napadac nje inkapacitiran za daljnje napade
kad je na podu nema napada pa prestaje i obrana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 10:13   #1125
metal
da, sve je to jasno, osim onima koji ti u sudnici mjere i ostrinu pogleda


sivkic, obrana postoji i protiv predstojeceg napada
a ponavljam, stvarno treba biti idiot pa pustiti napadaca da se lijepo ustane i nastavi gdje je stao, samo ovaj put jos ljuci i malo pametniji
to sam napravio jednom i nikad vise, hvala lijepa
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 10:19   #1126
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Pa već sam ti napisa za floridu a sad sam i sivkiću odgovorio
Ako vidim još koji post s kojim se ne slažem napisat ću još nešto
evo da ispravim i sebe, novi zakon je donesen 2005., ne prije 5-6 godina
to samo ja brzo starim izgleda

za sve ostale koje zanima, evo kako je razmisljanje evolviralo, pa neka svatko izvuce svoje zakljucke
http://www.husseinandwebber.com/case...nd-ground-law/
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 10:25   #1127
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
svaki udarac odraslog covjeka je potencijalno smrtonosan
negdje polovicom godine, imao sam "cast" da se jedan seronja nakacio na mene
dugo sam trpio, ignorirao, okretao na salu, micao se...
onda je on to shvatio na nacin da ima posla s papcinom i postao je agresivan
kad sam ga pogodio, zaspao je jos u zraku i dodatno se ozlijedio u padu
da ga jebes, ja se zaista ne osjecam ni za sto odgovoran i ne bih zelio da mi netko oko toga radi dosje, osuduje me makar i na pet minuta dobrotvornog rada ili 2 kune kazne
Sudija će i reči zašto se lijepo nisi pokupio doma kada si vidio da imaš posla sa budalom.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 11:19   #1128
Složit ću se da je zakon manjkav u slučaju kad nekog zatekneš u kući. Ne bi iša toliko daleko da ga smiš ubit ali kvalitetno nalupat da bez obzira napadao on ili ne
Na ulici samo dok ti prijeti opasnost

Evo jednog slučaja od prije koju godinu. Bio je čak i u novinama
U školu je došao jedan roditelj i u razretu nekoliko puta udario jednu od učiteljica svog djeteta zbog nekakvih ocjena. Kada je napušta razred na hodniku ga je dočekao ravnatelj i udario šakom u glavu nakon čega su se pogurali a roditelj napustio školu
Prijavu su dobilii i roditelj i ravnatelj. Roditelj nekoliko dana zatvora a ravnatelj 300 kuna minus 300 za zadržavanje pola stat u policiji što bi značilo 0 kuna

Iz ovoga se vidi da nisu iste kazne za sve.
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 12:21   #1129
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
vjerovatno oni koji će se udaranjem odbranit a poslije i batinama naplatit kaznu napadaču jer je imao hrabrosti iste napast pa pri tome tabanju prekorače nužnu obranu.
Ili oni koji napadaca prejako udare?

Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Složit ću se da je zakon manjkav u slučaju kad nekog zatekneš u kući. Ne bi iša toliko daleko da ga smiš ubit ali kvalitetno nalupat da bez obzira napadao on ili ne
Na ulici samo dok ti prijeti opasnost
Zapravo, mislim da onoga tko ti je provalio u dom u kojem se nalazis treba ustrijeliti... Jebiga, to bi mu bio profesionalni rizik...

Ne onoga tko je usao zabunom, kroz otkljucana vrata ili onoga koga si pozvao na kavu Pa ni onoga tko je provalio u praznu kucu, a ti ga zatekao dok pokusava zbrisat...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 12:27   #1130
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Složit ću se da je zakon manjkav u slučaju kad nekog zatekneš u kući. Ne bi iša toliko daleko da ga smiš ubit ali kvalitetno nalupat da bez obzira napadao on ili ne
Na ulici samo dok ti prijeti opasnost

Evo jednog slučaja od prije koju godinu. Bio je čak i u novinama
U školu je došao jedan roditelj i u razretu nekoliko puta udario jednu od učiteljica svog djeteta zbog nekakvih ocjena. Kada je napušta razred na hodniku ga je dočekao ravnatelj i udario šakom u glavu nakon čega su se pogurali a roditelj napustio školu
Prijavu su dobilii i roditelj i ravnatelj. Roditelj nekoliko dana zatvora a ravnatelj 300 kuna minus 300 za zadržavanje pola stat u policiji što bi značilo 0 kuna

Iz ovoga se vidi da nisu iste kazne za sve.
nije uopce stvar u tome jesu li iste kazne, nego sto se kaznjava
s time se salje poruka drustvu i kriminalcima isplati li im se djelatnost ili ne
vec mi je glupo ponavljati da nije jednostavno nekoga ubiti i da nije za ocekivati da ce sad svatko tko nekoga zatekne, istoga usmrtiti ili opcenito upucati
ali ne mozemo imai iste pozicije za kriminalca i osobu koja brani sebe i svoje
takav setup moze samo biti poruka kriminalcima da su dobrodosli i d aim je sve otvoreno
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 12:40   #1131
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sivkic, obrana postoji i protiv predstojeceg napada
non stop guraš stavri kako tebi odgovara.Normalno da postoji obrana samo treba razlučit što je predstojeći napad.zamahivanje rukom ili galama.Ovdje mješaš dvije stvari pravo na obranu i prekoračenje nužne obrane.

Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post

Evo jednog slučaja od prije koju godinu. Bio je čak i u novinama
U školu je došao jedan roditelj i u razretu nekoliko puta udario jednu od učiteljica svog djeteta zbog nekakvih ocjena. Kada je napušta razred na hodniku ga je dočekao ravnatelj i udario šakom u glavu nakon čega su se pogurali a roditelj napustio školu
Prijavu su dobilii i roditelj i ravnatelj. Roditelj nekoliko dana zatvora a ravnatelj 300 kuna minus 300 za zadržavanje pola stat u policiji što bi značilo 0 kuna

Iz ovoga se vidi da nisu iste kazne za sve.
Normalno da nisu.jedan je napao sa namjerom drugi jer razjearen branio učiteljicu (iako je napad prestao).jedan je zadao nekoliko udaraca i to ženi a drugi samo jedan i to napadaču.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ili oni koji napadaca prejako udare?
Točno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 12:43   #1132
@zgsash

Pa stavio sam ti primjer di su za isti prekršaj (iako ne istog inteziteta kod obe osobe) dosuđene dvi potpuno različite kazne
Iako bi po meni napad na učitelja u školi trebalo biti kazne o djelo

Moj stav za zaticanje provalnika u kući je takav jer se na forumima općenito ide na "treba ga upucati"
Znam da je sad nekom usred noći teško razlučit jel mu ovaj doša ukarast neke stvari u kući il ga je doša silovat il ubit. Zbog toga nisam za to da se ima pravo ubit provalnika u kući jer ih ipak velika većina dođe nešto ukrast pa mislim da zbog toga nije zaslužio smrtnu presudu. Al dobre batine jest
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 12:47   #1133
@sivkić
Primjer sam stavio iz razloga jer dosta ljudi neutemeljeno trubi da su kazne iste za onog ko napada i za onog ko se branio pa pretjera. A to nije istina bar u većini slučajeva
Znam da glulo zvuči ali ravnatelj ovog nije smio udarit jer je napad prestao a napadač se udaljio. S obzirom da ga poznaju nije bilo potrebe izlagat se riziku kako bi ga zadržali do dolaska policije
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 12:55   #1134
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
@zgsash

Pa stavio sam ti primjer di su za isti prekršaj (iako ne istog inteziteta kod obe osobe) dosuđene dvi potpuno različite kazne
Iako bi po meni napad na učitelja u školi trebalo biti kazne o djelo

Moj stav za zaticanje provalnika u kući je takav jer se na forumima općenito ide na "treba ga upucati"
Znam da je sad nekom usred noći teško razlučit jel mu ovaj doša ukarast neke stvari u kući il ga je doša silovat il ubit. Zbog toga nisam za to da se ima pravo ubit provalnika u kući jer ih ipak velika većina dođe nešto ukrast pa mislim da zbog toga nije zaslužio smrtnu presudu. Al dobre batine jest
a koga jebeno zanima je li dosao provalnik silovati i ubiti , ili "samo nesto ukrasti"??
koga bi to ikada trebalo zanimati i nadasve zasto???

evo, ja da zateknem provalnika u takvoj situaciji, najvjerojatnje bi bilo cijev van i "lezi , ruke na glavu" i pozvao policiju
nekako mislim da bi takvih slucajeva bilo gro
no, ako bi frajer mislio da nesto moze ili ne psolusao ili ista - sorry dude, evo tebi par 9mm tableta, pa nek se mrtvozornik brine o tebi
a ti se sad stavi u poziciju provalnika, pa razmisli, koliko bi ti tvoj posao bio isplativ u tim raznim okruzenjima
i da, isto vrijedi i za pljacku na cesti, auto, ...
mislim, molim te, najbolje da nekome prepustim 150 000 kuna vrijedno vozilo, na koje placam sam bog zna koliko u kreditu, jer "to je samo stvar"
moze, ali u tom slucaju ocekujem da mi drzava nadoknadi kompletnu vrijednost, pa neka se onda drzava brine da nikome ne usfali tako neka "samo stvar"
ne bi islo, jelda??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 12:58   #1135
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
@sivkić
Primjer sam stavio iz razloga jer dosta ljudi neutemeljeno trubi da su kazne iste za onog ko napada i za onog ko se branio pa pretjera. A to nije istina bar u većini slučajeva
Znam da glulo zvuči ali ravnatelj ovog nije smio udarit jer je napad prestao a napadač se udaljio. S obzirom da ga poznaju nije bilo potrebe izlagat se riziku kako bi ga zadržali do dolaska policije
u stvari, kad se nadu uredn gradanin i kriminalac, gradanin bude vise kaznjen
jer kriminalc aboli papak, on je ionako po zatvorima i nema nista
normalan covjek nasuprot tome, dobije i stigmu i izgubi posao i sve sto vec ide u neki obican normalan zivot
pa ti sad vidi i reci, tko je tu gore prosao??
a zbog cega??
jer su se neki seronje nasli u nekim kancelarijama i dogovorili kako je njima sva ta bagra ista, sve dok se placa porez i njima uredno idu njihove beneficije
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 13:16   #1136
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Znam da glulo zvuči ali ravnatelj ovog nije smio udarit jer je napad prestao a napadač se udaljio.
Nije glupo nego normalno.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post

evo, ja da zateknem provalnika u takvoj situaciji, najvjerojatnje bi bilo cijev van i "lezi , ruke na glavu" i pozvao policiju

no, ako bi frajer mislio da nesto moze ili ne psolusao ili ista - sorry dude, evo tebi par 9mm tableta, pa nek se mrtvozornik brine o tebi
u najvećem postotku slučajeva na našim prostorima taj bi i ostao ležat jer mu se ionako ništa loše ne bi dogodilo na sudu a i nije naoružan.

nakon par dana zatvora došlo bi ti u glavi da si ga mogao i pustit ali je već kasno.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
jer su se neki seronje nasli u nekim kancelarijama i dogovorili kako je njima sva ta bagra ista, sve dok se placa porez i njima uredno idu njihove beneficije
kad bude javna rasprava o kaznenom zakonu slobodno im iznešeš svoje mišljenje ali u celofanu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 13:20   #1137
@zgsash
Po meni si malo preekstreman a djelomično si i u prav a djelomično nisi da će normalno zadesit gora kazna
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 13:24   #1138
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
u najvećem postotku slučajeva na našim prostorima taj bi i ostao ležat jer mu se ionako ništa loše ne bi dogodilo na sudu a i nije naoružan.

nakon par dana zatvora došlo bi ti u glavi da si ga mogao i pustit ali je već kasno.
i to je sasvim ok
nemam neku zelju nabacivati si tereta na savjest, ni glumatanja csi i ostalih americkih serija
samo zelim biti zasticen i stiti sebe i svoje

jasno mi je da birtijaske i price po forumima izgledaju kao da su svi zeljni krvi, no u rl, uvjeren sam da bi preko 90% slucajeva zavrsilo kao gore opisani
naravno, ocekuje se i od suda da primjereno kazni tog nekoga tko ili napada, ili krade, ili provaljuje

samo, ti si to sad pricao o meni i par dana u zatvoru?
e vidis, to vec drasticno mijenja na stvari
u tom smo slucaju i ja i provalnik zainteresirani da sve skupa ne dode do policije i pravosuda
kuda to vodi, izracunaj sam...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 13:26   #1139
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
@zgsash
Po meni si malo preekstreman a djelomično si i u prav a djelomično nisi da će normalno zadesit gora kazna
tjah, rasprava na forumu....
nekad je tesko nesto objasniti ili istaknuti, a da se ne ode u ekstreme
no ovaj dio o kazni, pri tome stojim
kudikamo ce gore biti kaznjen obican normalan covjek s 6 mjeseci zatvora, nego neki okorjeli kriminalac s 5 godina
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 13:40   #1140
Za svako ekstremno pretjerivanje se moraju snosit i posljedice
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.