Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2011., 11:10   #21
s obzirom da im je al-kaida preuzela zemlju, mislim da se libijci ne mogu nadati ničem dobrom.
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 14:34   #22
Quote:
Aquaman kaže: Pogledaj post
Biti će kaos i bezvlašće. Kao i u Somaliji otkad je 1991 pao režim Mohamed Siad Barre.
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
s obzirom da im je al-kaida preuzela zemlju, mislim da se libijci ne mogu nadati ničem dobrom.
Ja misli da će biti lošije nego prije nekaj slično ko Somalija
dizaispu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 14:57   #23
Libija poslije gadafija?

Francuska i Italija s još više imigranata
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 15:06   #24
I ja vidim Libiju kao jednu od najbogatijih država svijeta u budućnosti.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 15:24   #25
Ne razumijem one"lošije"..Totalitarizam je ukinut.Izbori slijede.Što je loše u tome?
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 15:43   #26
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Ne razumijem one"lošije"..Totalitarizam je ukinut.Izbori slijede.Što je loše u tome?
to i mene zanima, toliki prijezir prema slobodi i demokraciji ne mogu razumijeti.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 15:44   #27
Povratak kriminala, prostitucije, bijede, zaraznih bolesti, visoke smrtnosti dojencadi. Libijci ce se pojaviti medju ilegalnim imigrantima u Europi, pa ce se i na njih moci pljuckati kao na dosadasnje. S tom razlikom da ce se za Libijce govoriti da je emigraicija posljedica Gadafije vladavine.
__________________
Pas koji laje, ima gazdu.
Alberto69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 15:45   #28
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Molim da se ova tema ne spaja sa postojećom, koja se tiče vojne intervencije.

Ovdje bih htio da se fokusiramo na Libiju poslije Gadafija, a to je trenutak koji je nažalost neminovan.

Moje je mišljenje da će Libija sada doživjeti pad kvalitete življenja, a vrlo vjerojatno će neko vrijeme biti i nestabilna.

Dakle, ovo je samo ukratko, kako vrijeme bude prolazilo, dodati ću još neka opažanja.

Kakva su vaša mišljenja?
same. kaos i bezakonje je za ocekivati.... jedno vrijeme ce doslovno biti ko pusteni sa lanca, ali dugorocno - puno bolje nego pod diktaturom ili prije nje. barem se nadajmo jer u tim (politicki) nestabilnim ili vjerski represivnim drzavama tesko je raditi dugorocne predikcije...

Zadnje uređivanje Grazia : 24.08.2011. at 15:52.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:03   #29
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
to i mene zanima, toliki prijezir prema slobodi i demokraciji ne mogu razumijeti.
meni vise izgleda kao prijezir ili potcjenjivanje tih ljudi u Libiji - gdje poruka (svih koji sumnjaju da demokracija i gradjanka sloboda mogu uspjeti tamo) bi bila da su u pitanju 'divljaci' kojima jedino treba 'cvrsta ruka' nekog manijakalnog diktatorcica koji ce im ko zadnjim budalama govoriti gdje, kako i zasto dok se njeguje kult idolopoklonstva (prema megalomanicnom pomahnitalom diktatoru jel i 'Velikom Ocu' ciju sliku vjesaju i ljube ) jer inace drugacije ne znaju i drugacije ne mogu.

Zadnje uređivanje Grazia : 24.08.2011. at 16:32.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:12   #30
pleme quadaffi je nahebalo u svakom slucaju

ocekujem medju plemenska nasilja, odrzavanje izbora i pobjedu umjerenih islamista (pod umjerene mislim da ce imat anti zidovsku propagandu, dijelom anti zapadnu ali nece nista poduzimat)
bigboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:32   #31
-međuplemenski rat

- izgubiti će vlasništvo nad svojom naftom

-osiromašenje države

za demokraciju narod mora biti spreman, ova plemena su se udružila samo sa 1 ciljem: srušiti Gadafija, u svemu ostalome se debelo razlikuju
to je kupus, kojeg može pod kontrolom držati samo čvrsta ruka

šta se desilo sa Afrikom kada su se bjeli kolonisti povukli? kaos, građanski ratovi , apsolutno siromaštvo
dok ti isti kolonisti čitavo ovo vrijeme crpe sve resure Afrike

narod mora biti zrel za demokraciju
demokracija i vjerski fanatizam ne idu skupa, među tim pobunjenicima ima plemena koji sprovode šerijatrijske zakone (kamenovanje za svaku piz*** i sl.)

nije NATO napao Libiju zbog demokracije i ljudskih prava, nikad i ne napadaju zbog toga, trebaš biti poprilično naivan da u to poviruješ
ima na svjetu država i državica sa gorim režimom nego je bio Gadafijev, pa ih se ne dira, dapače šalje im se pomoć (npr. Sjeverna Koreja, ubijaju u plinskim komorama čitavu obitelj jer je 1 od njih rekao ili uradio nešto kontra diktatora, mučenja u logorima od kakvih ti se srce smrzne...)
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:36   #32
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
to i mene zanima, toliki prijezir prema slobodi i demokraciji ne mogu razumijeti.

misliš na onu istu 'slobodu i demokraciju' koja se desila Afganistanu i Iraku?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:44   #33
Očekujem da će Libija, zajedno sa svojim susjedima, postati parlamentarna demokracija koja poštuje međunarodne zakone, a vjerojatno će za kojih desetak godina biti jednako razvijena kao Kuvajt ili Emirati

Ova godina je doista puna velikih događaja za demokraciju u svijetu. Diktatori padaju kao kruške: Tunis, Egipat, Libija...i neće stati. Sirija također zaslužuje slobodu!
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 19:12   #34
Ocekujem sva ljucka prava modernog doba, kao pravo da se zaduzis ko Grcka, pravo da nemas pravo nad svojim prirodnim resursima, pravo da organizuju prajd vik i perejd Tripoli 2015
Super Kokuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 23:09   #35
Quote:
Luđak iz hrv kaže: Pogledaj post
Glasao sam za bolje,jer sam teski optimist u zivotu
nego narod libije ce sam odredit hoce li im bit bolje,gore ili jednako
...isto sto je sloveniji i hrvatskoj bolje bez jugoslavije i crnog gori bolje bez srbije,tako i njima moze bit bolje bez gadafija...imaju naftu koju im nitko ne moze uzet i mogu s tim resursom razvit jaku drzava...i ne nece im zapad krast naftu...nego ce naftne kompanije sa zapada dobit koncesije,a rusija i kina izgubit ono sto su imali...znaci nikavih bitnih promjena kojih se neki ovdje pribojavaju...nego mene vise brine to sto je libija arapska zemlje i gdje plemena igraju jako bitnu ulogu...vjerovatno ce to bit i najveci problem u novoj libiji

PS.
uskoro cemo znati kakva ce bit nova libija bez gadafija...samo ga jos trebaju uhvatit
http://www.france24.com/en/20110824-...ris-ntc-jibril

AFP - President Nicolas Sarkozy said Wednesday he had invited countries who see themselves as "friends of Libya" to talks in Paris on September 1 on the future of the country without Moamer Kadhafi.

AFP - Predsjednik Govno Sarkozi je u Srijedu izjavio da je pozvao zemlje-prijatelje Libije na sastanak koji će se održati u Parizu prvog Rujna, da zajedno rasprave o budućnosti Libije bez Moamera Gadafija....





A mi mislili da će Libijci sada odlučivati o budućnosti Libije....

Jebote koji Hlebinci na ovome forumu...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 25.08.2011. at 00:02.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 23:17   #36
Quote:
A mi mislili da će Libijci sada odlučivati o budućnosti Libije....
Ne bih rekao da smo MI to mislili, prije bi se reklo da su ONI to mislili. Pod ONI se podrazumijeva onaj minorni procenat u anketi koji je bio za intervenciju.
__________________
rambi kaze: "Slažem se - oteto prokleto. Primjenjivo i na Izrael..."
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5874
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 23:35   #37
Quote:
dolma kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da smo MI to mislili, prije bi se reklo da su ONI to mislili. Pod ONI se podrazumijeva onaj minorni procenat u anketi koji je bio za intervenciju.
To je bila samo stilska figura. Tko god prolista od početka teme o Libiji vidit će da ovo današnje ponavljam od svog prvog posta nadalje.


Mislim da bi bilo dobro svakome tko je u temi sudjelovao pročešljati je još jednom ispočetka, tek toliko da vidi koliko je bio pravu ili koliko je ispao budala.

Ja sam nažalost, svoju i libijsku bio u pravu. Kunem se na sve najsvetije, volio bih da sam ispao budala.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 23:43   #38
Poslije Gadafija - Berlusconi,Sarkozy, Obama , Cameron i Merkel.

Može i Jintao s njima, dok mu je komrad Putin popušio sve strateške pozicije.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 00:47   #39
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
To je bila samo stilska figura. Tko god prolista od početka teme o Libiji vidit će da ovo današnje ponavljam od svog prvog posta nadalje.


Mislim da bi bilo dobro svakome tko je u temi sudjelovao pročešljati je još jednom ispočetka, tek toliko da vidi koliko je bio pravu ili koliko je ispao budala.

Ja sam nažalost, svoju i libijsku bio u pravu. Kunem se na sve najsvetije, volio bih da sam ispao budala.
Ma razumijemo se. Pratio sam temu od pocetka i vrlo dobro znam sta ko misli.
__________________
rambi kaze: "Slažem se - oteto prokleto. Primjenjivo i na Izrael..."
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5874
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 00:55   #40
ALARMANTNE LAZI ZAPADNIH MEDIJA !!!


http://www.youtube.com/watch?v=R_-lz...&feature=share


LADNO PRIKAZUJU NEKAVE MASE LJUDI U INDIJI I LADNO GOVORE "EVO MASE SLAVE NA ZELENONM TRGU U TRIPOLIJU"

Ne mogu da verujem....

JOS ONOLIKE INDIJSKE ZASTAVE , ZNACI STRASNO !!!!


Sprdaju se sa glupim narodnim masama koje gutaju i puse SVE sto im serviraju...


Takvi zapadni fasisti sutra mogu baciti bombu na London i reci pricu kakvu zele, kao i u slucaju NY, jer ako im ovakve stvari prolaze proci ce im SVAKA prica....


Jer su mase GLUPE !!!



Dobro kaze Halo....
Svet i civilizacija idu u totalni sunovrat....




.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.