Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2012., 20:57   #161
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
ja sam napuhala, pa malo ispuhala, pa opet napuhala tijekom stimulaicje....

a sad sam ko balon. i stalno imam osjećaj da ću dobiti mengu....oni glupi grčevi.


mari mar - koji je ovo tebi postupak bio?
osim 3xAIH i 1xIVF(neg. aspiracija) ovo mi je prvi postupak u punoj stimulaciji i prvi kod čarobnjaka L.
ukupno sam primila 36 ampula (9 dana po 4 merionala)

bubicaa samo hrabro dalje.....
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 22:27   #162
Bubicaa, ti i ja smo cycle buddies
Meni je danas 7. dc, folikuli od 8-10 mm, ima ih dosta. Sljedeci uzv u utorak pa cu znati konkretnije. Ja sam na 3 Gonala, dugi postupak. Danas se jajnici pocinju sramezljivo javljati, nadam se da je to dobar znak. Trbuh mi je skroz napuhan (mislim nije da je inace ravan ), malo me strah reakcije jer sam sa 3 Menopura imala 15 js ali nadam se da ce sve biti ok.
Naizmjenicno se bodem u trbuh i bedro. Bedro mi je potpuno otkrice jer sam primjetila da mi je trbuh nekako tvrdji sada nego sto je na pocetku bio pa Decapeptyli jedva ulaze.
Od Deca me zastrasujuce boli glava svako toliko, imam strasnu suhocu u ustima, imala sam dosta mucnina na pocetku.
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 22:39   #163
Napokon još netko

Gdje si u postupku?
I meni je danas 7 dc, osjećam isto pomalo jajnike, uglavnom lijevi. Što me plaši, jer na njemu ne bi smjeli rasti novi folikuli Stalno očekujem da se javi desni koji je pun, ali ništa Jedva čekam sutra da vidim što se događa

Ja danas ok, nema glavobolje, dobre volje. E i bila sam zadnja 2-3 dana dosta žedna, možda i to posljedica
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 22:47   #164
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Napokon još netko

Gdje si u postupku?
Ja sam u KBC Ri, treci stimulirani postupak. Isla sam na promjenu protokola, ovaj put dugi sa supresijom od 21. dc i sa 3 Gonala pa cu vidjeti kako cu reagirati ovaj put. Jako sam se bojala danasnjeg uzv-a s obzirom da me u proslom postupku docekalo iznenadjenje i stoperica na 8. dc ali ovo mi sad izgleda dosta dobro. Samo neka rastu. Jedino sto me muci je to sto je Gonal cisti FSH, dakle ne sadrzi LH pa ne znam kako to funkcionira sa sazrijevanjem. Znam da vani dodaju nesto menopura nakon 5. dana stimulacije kako bi dodali LH ali to kod nas nije obicaj. Dakle oslanjamo se na prirodni porast LH i nadam se da stimulacija nece trajati predugo s obzirom da su mi ciklusi dosta kratki.
Citam tvoje brige oko stimulacije, vjerujem da si u dobrim rukama i da ce sve biti kako treba.
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 22:51   #165
Ma znam da se trebam opustiti, ali uvijek je tu neka briga. Srećom pa sam svaki dan na uzv i vidim što se događa

Koliko znam, ni moj dr ne dodaje ništa osim gonala... Osim štoperice, valjda je to dovoljno. Nisam dosta upućena u to. Možda i bolje
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 23:01   #166
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Nisam dosta upućena u to. Možda i bolje
Aha, bolje je vjeruj mi!
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 09:38   #167
Napokon pomak...danas dobila malo manje od 2 ampule gonala
Nije 1.5, nije 2 Dr je malo smanjio, vagao je dal da danas da dvije, ili jednu, ili jednu i pola...uglavnom kaže da više ne bi išao s jednom. Kaže da su se 3-4 folikula počela izdvajati. Sad su oko 10mm

Jel još nekome bilo muka nakon gonala? Meni uvijek dođe nalet vrućine i malo mučnine, a onda mi se počne spavati. Nakon par sati bude ok
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 11:30   #168
Meni je od supresije decapeptylima bilo mucno. Sada trenutno nije. Sto se vrucine tice ne znam sto bih rekla jer je ionako uzasno vruce pa ne mogu reci je li to od Gonala ili vrucine
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 12:21   #169
Ma meni baš dođe kao valung, u nekih pola sata nakon gonala. I onda je ok.
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 17:49   #170
Hajde da se drogiramo!

Lijekovi se griju, spremna za injeciranje
Tko se jos bode popodne? Danas ne osjecam jajnike za razliku od jucer, ali uopce
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 17:58   #171
Meni je rekao dr da se pikam ujutro... ali isto, jajnike danas ne osjećam. Malo mi se napuhnuo donji dio trbuha i to je to
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 22:45   #172
6. dan stimulacije, vecer

Veceras se jajnici javljaju, dosta. Imam osjecaj punog trbuha i ledja me bole. Na toalet papiru dosta sluzi. Imam cudan osjecaj u zelucu, i grop u grlu i nista mi se ne jede navecer vec par dana.
Jako me zanima sto ce reci sutrasnji uzv...

Sretno, laku noc i lijepi snovi svima
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 09:25   #173
9. dan ciklusa, 7. dan stimulacije

Evo me sa drugog ultrazvuka. Imam dosta folikula, sigurno jedno 12, velicine od 11-13 mm. Doktorica zadovoljna, komentar je bio "Lijepo". Nastavljam sa istom dozom stimulacije, 3 gonala. U cetvrtak opet uzv.
Cijelu su mi noc folikuli setali po trbuhu i ucetverostrucivali u jajnicima, nije bas bilo spavanja
Moram priznati da jajnike posteno osjetim, a kad mi je ugurala stik i pritisnula sve sam zvijezde vidjela.
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 09:41   #174
Meni su se izdvojila 4-5 na desnom jajniku (kaže sve je to oko 10-11 mm tek), na lijevome kao jedan pokušava. Dr je rekao da je zadovoljan, i da bi bilo super da tako nastavi. Ne želi da dobijemo previše folikula - nema anestezije, i on ne smrzava js

Ja osim malo napuhnutosti ništa ne osjećam, ponekad samo maalo probadanje u lijevom jajniku. Koji nek miruje

Trenutno me najviše strah da će odjednom krenuti novi folikuli.
Inače danas dobila 1.5 gonal, kaže dr da se pokrenulo i moooožda sutra dođemo do 2 gonala
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 10:18   #175
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Trenutno me najviše strah da će odjednom krenuti novi folikuli.
Sto planiras uzeti od droga za punkciju?
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 11:11   #176
Imam doma normabela i mislim ketonale
Ali ne znam koliko čega uzeti
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 11:19   #177
kakve ketonale imaš?

one od sto samo jedan smiješ.. ali ja sam ih uzela više. samo pazi da nisi na prazan želudac jer bude ti inače od njih zlo. normabela možeš uzeti dva,tri.

možda da sprobaš kako reagiraš na jedan prvo
nekoga i jedan normabel omami. meni trebaju najmanje dva!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 11:20   #178
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Imam doma normabela i mislim ketonale
Ali ne znam koliko čega uzeti
Joj ima nekih receptura tu po forumu, ja zaboravila koje su. Treba malo zaguglati, ali cini mi se da je bas ta kombinacija bila spominjana.
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 11:45   #179
Zafri srce

Lijekove mi nabavljala svekrva, moram vidjeti od koliko je ketonal.
Za normabel (ili apaurin, to je isto, ali ne znam koje imam) - kako da isprobam? Da iz fore uzmem jedno popodne jedan?

cesnjovka - i kod tebe nema anestezije?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 11:54   #180
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
cesnjovka - i kod tebe nema anestezije?
Ima srecom, danas dobila nalaz na kojem pise da trebam uputnicu za anesteziologa i KKS pa cu s time kod moje ginekologice danas ili sutra. Ne znam kako bih podnijela sve ovo da nemam mogucnost anestezije, divim vam se...
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.