Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2012., 21:40   #81
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Promjeniš mi qoute i ubaciš nekakve zapadne vrijednosti koje ja nigdje nisam spomenuo
Znaci
Zapadna vrijednost je samo sto ti spomenes?
MMXII is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 21:43   #82
Quote:
MMXII kaže: Pogledaj post
Jos uvijek vidim da ne znas tko je zapad i zasto i otkad?
Mozdan je zapad imati frizider i bijelu tehniku?
Mozda je zapad osnovati sudove za Hrvate i napraviti zlocin kod Bleiburga...mozda je zapad stiti pederluk a zagovarati orgije po krscanskim crkvama?

U svakoj zemlji nema nesto "zapadnjackog"i nesto barbarskog [ klturnog ] ...valjda i govno u Britaniji mirisi kao svijeze ispeceni kruh jerbo s "zapada" je.
Kakve to ima veze sa ičime? Gdje sam ja spominjao zapadne vrijednosti, Haag, Lady Gagu, frižidere i pederluk?
O čemu ti pričaš čovječe?
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 02:43   #83
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Kakve to ima veze sa ičime? Gdje sam ja spominjao zapadne vrijednosti, Haag, Lady Gagu, frižidere i pederluk?
O čemu ti pričaš čovječe?
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
advance
Daj odite već jednom u tu Bjelorusiju. Svakih par mjeseci otvara se tema i pišu gluposti a da nitko tu zemlju nije nikad posjetio osim jednog koji je par dana gledao Potemkinova sela u Minsku.
Meni je tih ljudi žao, pogotovo ljudi sa kojima sam si ostao dobar i u kontaktu. Ako neki od vas pametnjakovića već ima tolike simpatije prema Bjelorusima slobodno pomozite nekom od mojih poznanika koji bi vrlo rado zamjenili Bjelorusiju bilo kojom zemljom u ovom dijelu Europe.
Fascinantno mi je koliko neki vole pričat pizdarije i veličat države poput Bjelorusije, Kube, Bolivije, Venezuele itd. samo na temelju političkih uvjerenja i beskorisnih podataka iz tko zna kakvih izvora. Sa druge strane prosječan stanovnik tih zemalja je spreman iščupat kadu iz kupaone i ubacit ju u ocean kako bi okušao sreću plutajući prema zapadu.
Kažeš Bjelorusi (koje navodno poznaješ) žele na zapad?
Da li isti broj njih želi pobjeći u Ukrajinu, Moldaviju, Kazahstan, Uzbekistan..?
Jer da je bilo po želji zapada, Bjelorusija bi danas djelila sudbinu sa navedenim zemljama a ni slučajno ne bi dijelila sudbinu Njemačke, Francuske, Nizozemske.
Ovako je Bjelorusija izabrala svoj put i očito je na daleko boljem putu od ostalih SSSR zemalja (s izuzetkom tzv. prostitute Baltic states...).

Nisu bogati kao zapadna Europa? Kakav je to krimen? Treba li i nas sankcionirati jer nismo bogati kao zapadna Europa?
Zapravo trebalo bi...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 03:36   #84
[QUOTE=Peterpunk;41941777]Kanadu sam stavio kao kao primjer u usporedbi. Isto tako sam mogao napisati bilo koju zemlju na svijetu bolje ekonomije i većeg standarda od Uzbekistana sa nezaposlenošću većom od 1%.
Drugi puta čitaj sa razumjevanjem.

Pa ja sam ti sve rekao o toj Kanadi, kada je već uzimaš za primjer. Drugi put ne vrijeđaj!
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 03:51   #85
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ova zemlja je ucrtana na svim kartama, wikipedija ima članak o njoj, ispada da je moje pitanje bezpredmetno...

Ali, prije sam radio posao vezan uz turizam, nikad nisam vidija Bjeloruse, gomila Ukrajinaca i Rusa, ali niti jedan jedini Bjelorus!!!!!! Nikad nisam čuo da neka firma posluje s Bjelorusijim, niti sam ikad vidio robu iz te zemlje na polici trgovine. Vijesti iz Bjelorusije su izuzetno rijetke i šture, ne poznajem niti jednu osobu koja je tamo putovala!!!!

Jedan put sam se dopisivao s djevojkom iz Poljske, i tako došli do teme sličnosti jezika, velim ja da bolje razumjem ruski i i ukrajinski nego poljski i dalje ustvrdim da znam kako zvuče ruski i ukrajinski ali ne znam kakav je bjeloruski, upitam je za bjeloruski pošto Poljska graniči s Bjelorusijom??? Njen odgovor je bio u stilu," Ta Bjelorusija kao da ne postoji" Što bi joj to trebalo značiti??????

Mislim i taj naziv, kao neki sprd u vezi Rusa
Zajednica Rusije i Bjelorusije je osnovana 2. travnja 1996. godine. Temelji zajednice su učvršćeni godinu dana kasnije kada je ime službeno promijenjeno u Savez Rusije i Bjelorusije. 25. prosinca 1997. godine je potpisano više ugovora čiji je cilj bio daljnje utvrđivanje političke, ekonomske i socijalne integracije dviju država. Smatra se da je krajnji cilj Saveza stvaranje konfederativne države sa zajedničkim predsjednikom, parlamentom, zastavom i grbom.
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...eting_2008.jpg
Stvaranje Saveza Rusije i Bjelorusije smatra se inicijativom bjeloruskog predsjednika Aleksandra Lukašenka. U 1994. godini kazahastanski predsjednik Nursultan Nazarbajev je predložio sličan prijedlog o stvaranju Euroazijske unije koja je realizirana prosle godine sporazumom izmedu Rusije,Ukrajine,Kazahstana i Bjelorusije potpisnici toga sporazuma na inicijativu Medvedeva su Nazarbajev,Januković,Lukašenko i Medvedev.
Bjelorusija je od 1991 punopravni član ZND-a koji je zamjena za bivši SSSR i zato je glavni grad zajednice nezavisnih država Minsk http://www.britannica.com/EBchecked/...ent-States-CIS
korporacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 04:51   #86
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Kakve to ima veze sa ičime? Gdje sam ja spominjao zapadne vrijednosti, Haag, Lady Gagu, frižidere i pederluk?
O čemu ti pričaš čovječe?
Sigurno ti to nisi spominjao
a to jesu dio "zapada" dakle zapadne vrijednosti
Ali JESI SE pozivao na neki "zapad".
A sto je "zapad" neka izmisljotina u vakumu, fantazija ili bajka.

Zadnje uređivanje MMXII : 27.10.2012. at 05:16.
MMXII is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 04:55   #87
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Kažeš Bjelorusi (koje navodno poznaješ) žele na zapad?
Cijeli zivot zeli na taj tzv.zapad.
Na destke miljuna Britanaca,Nijemaca, Svedjana i Talijana, Portugalaca, Estonaca i Hrvata je otislo na zapad....za neskolovane ljude migracije stanovnistva u potrazi za boljim zivotom znaci " odlazak na zapad".
MMXII is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 05:08   #88
Quote:
korporacija kaže: Pogledaj post
Bjelorusija je od 1991 punopravni član ZND-a koji je zamjena za bivši SSSR i zato je glavni grad zajednice nezavisnih država Minsk [/url]
Ovaj dio od koga si citirao je propaganda i laz.
Zar je svaki savez vise drzava odmah nalik SSSR? Nije
Jel je Europa nalik SSSR? Nije
Da li je savez 50 sjeverno americkih drzava nalik SSSR? Nije
Da li je savez latinsko americkih drzava nalik SSSR? Nije

Eto cim Rusija ide u savez s nekim. eto odmah taj savez mora biti asosijacija SSSR?
Rusija je od pamtivjeka stvarala saveze i stvarat ce zato jer je faca, zato jer je netko i nesto. Rusija postaje svaku godinu bogatija. Ovu godinu i slijedece dvije ce imati rast od 4% u ekonomiji. Rusija je oduvijek bila veliki igrac i oduvijek su mnogi narodi i drzave gravitirali prema Rusiji radi ekonomije ili zastite.
A to SSSR je britanska propaganda , cak i kad pisu Wikipediju anglosaksoni strcaju svoj otrov na sve strane.
Pogledaj na Wikipedija [ engleska ] na desnoj strani ispod slike Nikole Tesle pod nacionalnost pise Amerikanac.

Zadnje uređivanje MMXII : 27.10.2012. at 05:15.
MMXII is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 13:06   #89
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Kažeš Bjelorusi (koje navodno poznaješ) žele na zapad?
Da li isti broj njih želi pobjeći u Ukrajinu, Moldaviju, Kazahstan, Uzbekistan..?
Jer da je bilo po želji zapada, Bjelorusija bi danas djelila sudbinu sa navedenim zemljama a ni slučajno ne bi dijelila sudbinu Njemačke, Francuske, Nizozemske.
Ovako je Bjelorusija izabrala svoj put i očito je na daleko boljem putu od ostalih SSSR zemalja (s izuzetkom tzv. prostitute Baltic states...).

Nisu bogati kao zapadna Europa? Kakav je to krimen? Treba li i nas sankcionirati jer nismo bogati kao zapadna Europa?
Zapravo trebalo bi...
U Ukrajinu vjerojatno da, uostalom i upoznao sam neke koji rade u Ukraini. Sa druge strane znam i par Ukrainaca koji rade u Bjelorusiji. U Moldaviju i Uzbekistan sigurno ne.
Litvu i Latviju si baš prigodno izbacio iz igre jer ti se ne uklapaju u priču.

Nije nikakav krimen ne biti bogat niti ikoga treba sankcionirati. Tko je uopće spominjao sankcije?


Quote:
sorin kaže: Pogledaj post
Pa ja sam ti sve rekao o toj Kanadi, kada je već uzimaš za primjer. Drugi put ne vrijeđaj!
Opet ti ponavljam, čitaj sa razumjevanjem. Kanada je tu nebitna kao država, slobodno ju zamjeni za bilo koju drugu državu sa nezaposlenošću većom od 1% i standardom boljim od Uzbekistana i Laosa.

Quote:
MMXII kaže: Pogledaj post
Sigurno ti to nisi spominjao
a to jesu dio "zapada" dakle zapadne vrijednosti
Ali JESI SE pozivao na neki "zapad".
A sto je "zapad" neka izmisljotina u vakumu, fantazija ili bajka.
Tako je, nisam spominjao nikakve zapadne vrijednosti.
Zaobiđi me trolu.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 13:36   #90
Od bjeloruskih trgovinskih partnera Latvija je cetvrta po redu. Sto cekaju Hravti?
Bilateral trgovina izmedju ove dvije zemlje je bila u prvih 8 mjeseci preko 3 miljarde dolara. Sto cekaju hrvatski biznismeni?
Bjelarusija je ostvarila skoro tri miljarde dolara prometa u svoju korist.
Jel cekaju Hrvati na zeleno svijetlo iz Washingtona-Londona pa da pocmu trgovati s ovom slavenskom zemljom Bjelorusijom?


The Belarusian-Latvian Business Cooperation Council met as part of the commission’s meeting. The Belarusian part is led by Chairman of the Council Dmitry Dichkovsky, Milavitsa Director General. The Latvian side is headed by the Chairman of the Board of Felix Holding Aivars Locmelis.

Latvia is Belarus’ important economic partner. In January-August 2012 Latvia ranked 4th in trade and 4th in exports among Belarus’ trading partners. In January-August 2012 the bilateral trade totaled $3.134 billion, up 1.5 times over the same months a year ago. Exports made up $3.039 billion (up 1.5 times), imports - $94.8 million (up 20%). Belarus posted trade surplus of $2.944 billion.
MMXII is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 17:50   #91
Bjeloruski je diktator Lukasenko pretvorio radnike u robove.
Bjeloruska se industrija obrade drva nalazi u dubokoj krizi i drzavna je vlast zapocela modernizaciju najvecih poduzeca ukljucujuci najveci bjeloruski kombinat"Borisovdrev" pa se suocila s problemom deficita radne snage. Taj je problem "genijalno" rijesio Lukasenko koji je na srednjevjekovno-feudalni nacin zabtanio tvornickim radnicima da se povuku iz kombinata.
Nakon 1. sijecnja 2012. svaki radnik koji bude uputio administraciji zahtjev za prestanak radnog ugovora bit ce osudjen pa prinudjen radit na istom radnom mjestu ali ovaj put bez plate kao bespravni srednjevjekovni kmet ili komunisticki logoras! I tako do zavrsetka "modernizacije" koji je pocetno bio planiran jos za prosinac 2009.

Zadnje uređivanje Ivan Grozny : 30.11.2012. at 18:34.
Ivan Grozny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 17:57   #92
Nakon svega što smo pročitali možemo odgovoriti na pitanje iz naslova, da Bjelorusija zapravo postoji. Samo nije uputno o njoj govoriti u demokratskim medijima jer imaju oko 1% nezaposlenih i ne trese ih kriza kao mnoge EU države i nije prezadužena kao što su to vodeće EU države. Nije uputno o tome govoriti jer netko normalan tko je ušao u EU bi mogao zatražiti da iz nje i izađe.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 19:47   #93
bjelorusija pokazuje da se ipak moze zivjeti normalno i mirno i relativno dobro i ici svojim putem...

dovoljno je npr. uporediti madjarsku, koja je, na zalost trenutno u velikom sranju ili latviju koja je manje vise bankrotirala sa obezglavljenim i razocaranim stanovnistvom...

i sacuvali su svoju industriju - http://www.belarus.com/

http://www.belarus-tractors.co.uk/

cak ima tih traktora i po njemackoj http://www.landwirt.com/used-farm-ma...,-Germany.html i to je vec samo po sebi priznanje...
serafim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 12:56   #94
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ova zemlja je ucrtana na svim kartama, wikipedija ima članak o njoj, ispada da je moje pitanje bezpredmetno...

Ali, prije sam radio posao vezan uz turizam, nikad nisam vidija Bjeloruse, gomila Ukrajinaca i Rusa, ali niti jedan jedini Bjelorus!!!!!! Nikad nisam čuo da neka firma posluje s Bjelorusijim, niti sam ikad vidio robu iz te zemlje na polici trgovine. Vijesti iz Bjelorusije su izuzetno rijetke i šture, ne poznajem niti jednu osobu koja je tamo putovala!!!!

Jedan put sam se dopisivao s djevojkom iz Poljske, i tako došli do teme sličnosti jezika, velim ja da bolje razumjem ruski i i ukrajinski nego poljski i dalje ustvrdim da znam kako zvuče ruski i ukrajinski ali ne znam kakav je bjeloruski, upitam je za bjeloruski pošto Poljska graniči s Bjelorusijom??? Njen odgovor je bio u stilu," Ta Bjelorusija kao da ne postoji" Što bi joj to trebalo značiti??????

Mislim i taj naziv, kao neki sprd u vezi Rusa


Sas ti radio sa bjelorusima tocnije sa MAZ-om i MTZ- tako da je dosta sasovaca zivilo i radilo u minsku, i vlasnici sas-a imaju tamo dobre veze.....

dođu i oni na more....
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 12:59   #95
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Bjeloruski je diktator Lukasenko pretvorio radnike u robove.
Bjeloruska se industrija obrade drva nalazi u dubokoj krizi i drzavna je vlast zapocela modernizaciju najvecih poduzeca ukljucujuci najveci bjeloruski kombinat"Borisovdrev" pa se suocila s problemom deficita radne snage. Taj je problem "genijalno" rijesio Lukasenko koji je na srednjevjekovno-feudalni nacin zabtanio tvornickim radnicima da se povuku iz kombinata.
Nakon 1. sijecnja 2012. svaki radnik koji bude uputio administraciji zahtjev za prestanak radnog ugovora bit ce osudjen pa prinudjen radit na istom radnom mjestu ali ovaj put bez plate kao bespravni srednjevjekovni kmet ili komunisticki logoras! I tako do zavrsetka "modernizacije" koji je pocetno bio planiran jos za prosinac 2009.

da bog da mi bili robovi kao bjelorusi, da se naše firme moderniziraju kao njihove, da nasa poljoprivreda bude kao njihova....
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 13:04   #96
Quote:
serafim kaže: Pogledaj post
bjelorusija pokazuje da se ipak moze zivjeti normalno i mirno i relativno dobro i ici svojim putem...

dovoljno je npr. uporediti madjarsku, koja je, na zalost trenutno u velikom sranju ili latviju koja je manje vise bankrotirala sa obezglavljenim i razocaranim stanovnistvom...

i sacuvali su svoju industriju - http://www.belarus.com/

http://www.belarus-tractors.co.uk/

cak ima tih traktora i po njemackoj http://www.landwirt.com/used-farm-ma...,-Germany.html i to je vec samo po sebi priznanje...

nije trziste jedino eu, pa oni u brazil, argentinu... izvezu traktora i traktora........
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 08:44   #97
Quote:
serafim kaže: Pogledaj post
cak ima tih traktora i po njemackoj http://www.landwirt.com/used-farm-ma...,-Germany.html i to je vec samo po sebi priznanje...


mozda ga kupio neki bjelorus

koji je postotak automobila u njemačkoj koji nisu njemačka marka?
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 10:16   #98
Naravno da postoji Bjelorusija.
Sa jako malim budzetom BATE predstavlja odlicno Bjelorusiju u Svijetu.

http://en.wikipedia.org/wiki/FC_BATE_Borisov
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 13:03   #99
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nakon svega što smo pročitali možemo odgovoriti na pitanje iz naslova, da Bjelorusija zapravo postoji. Samo nije uputno o njoj govoriti u demokratskim medijima jer imaju oko 1% nezaposlenih i ne trese ih kriza kao mnoge EU države i nije prezadužena kao što su to vodeće EU države. Nije uputno o tome govoriti jer netko normalan tko je ušao u EU bi mogao zatražiti da iz nje i izađe.
Da je tamo sve tako bajno, ne bi devojke iz Belorusije dolazile ovamo, recimo u Sloveniju, da rade kao plesačice ( kurbe ) u noćnim barovima.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 21:04   #100
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Da je tamo sve tako bajno, ne bi devojke iz Belorusije dolazile ovamo, recimo u Sloveniju, da rade kao plesačice ( kurbe ) u noćnim barovima.
da sada ne trazimo po netu o 'plesacicama' iz npr. usa u japanu ili slovenackim 'plesacicama po njemackoj npr...

plesacica ima svuda iz svih drzava po svim drzavama...

recimo da li ima nekih vijesti slicnih ovim o proizvodnji ili industriji po balkanu npr....

na ruskom je ali se moze vidjeti da bjeloruska industrija ipak zivi http://www.youtube.com/watch?v=SGJtf8iqvnk

ili ovo o cimentu http://www.youtube.com/watch?v=7t5SaZNu9JM

citam da je, na zalost, sada u sloveniji nezaposlenost oko 15% sto je skoro nevjerovatno...

a vi o nekakvim plesacicama....
serafim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.