Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2012., 17:14   #1
Ja, izdajica

Nakon 12 godina braka, želim otići iz njega. Jednostavno sam nezadovoljan, ne vidim se više sa istom osobom, sve je postalo prevelika, predugačka rutina. Da malo ispadnem neozbiljan, otišao bih tamo, gdje je sve po mom. Ali tu ima i istine.

Najviše što nas veže, su financije ( nekako, kako da napišem - zvučat' će sebično - ne mogu si priuštiti, da odem ). Da nisam tako ekonomski vezan, skupio bih hrabrosti i razgovarao sa suprugom. Ovako tajim svoje nezadovoljstvo, i iz dana u dan, sve mi manje paše ovo stanje.

Znam, kukavica sam. Ali živim užasan život. Ili ti, živimo monoton brak. Vjerujem, da ni njoj nije puno bolje. Uglavnom, nešto ne štima.
__________________
2. uvlačenje/ulizivanje je štetno za zdravlje; prije ili kasnije, ponestane kisika za razmišljanje i valja "izroniti". A onda......
u-prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 17:26   #2
Eh sad, zavisi što misliš pod "financije". I naravno zavisi koliko djece imaš i koliko su stari. Ako su već na fakultetu manja je drama nego ako su u vrtiću...i tako...
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 17:30   #3
zamisli ti od koliko stanovnistna zemlji dana i prije je prosle kod takve i slicne traume?

zamisli one koji su gradili cjeli zivot kucu. zaratilo se i gleda di mu drugi rusi kuui. zamisli koje je njemu scenarijo u glavi
cjeli zivot si gradio svoju kraijeru i bolest te uhvati da sotanes palariziran
volio si svoje djete, uglago u njega i to isto djete te iznevjei te na kraju ili jednostavo automobilska nesreca
cjeli zivot si radi na nekom djelu, da ti dode jedan i rece ovo je najvece sranje koje sam ikad vidio.

to je zivot
ja bi volio vidjet tog koji ce mi pohvalit zivot a da je stariji od 20. mlade ne bi pitao jer oni svi spavaju kao bebe. oni nemaju briga u glavi

ako bas ne mozes izaci, postavi se drugacije. gipsani zid, dva ulaza... napravi svoj kutak di ces imat svoju slobodu
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 17:31   #4
Ne vidim problem ako nema neke moralne dileme, a očito je nema.

Nađeš bolji posao, vratiš se (zasad) stanovanju sa starcima, rentaš sobu umjesto kućerine, i sve tako nekako.

Kako si i gdje stanovao prije nego što si ušao u taj brak??
__________________
sljedeći put kad biraš kujicu iz legla, ne uzimaj onu koja te tužnjikavo-slatko gleda izdaleka, nego onu koja skače po tebi i grize ti hlače (by netsky-prospekt)
Siddig is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 17:44   #5
Kako misliš financije? Zajedno otplačujete kredit, ti nemaš posao pa živiš na njezinoj grbaći ili ?
Gdje si prije živio? Imaš li žive roditelje pa da kod njih odeš?
Imate li djece?
A da se dogovorite za otvoeni brak, odnosno jesi upoznao neku drugu ženu?
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 18:09   #6
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
A da se dogovorite za otvoeni brak, odnosno jesi upoznao neku drugu ženu?
Mislim da je brak vec poluotvoren (s jedne strane ) i da se to porazumijeva pod onim "tamo gdje je sve po mom".

Imas li djece, neozbiljni u prolazu?
Nebuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 18:15   #7
ma je .nije mu luda dat poluotvoren brak.
jos ga financira i jos da dere sa strane.
ko ne bi tako tija zivit.ako ne moze sam sebe financirat nek se pokunji i nek slusa.
sad bi i lovu i sa strane.ma vidi ti to?
walther9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 18:31   #8
Quote:
Siddig kaže: Pogledaj post
Ne vidim problem ako nema neke moralne dileme, a očito je nema.

Nađeš bolji posao, vratiš se (zasad) stanovanju sa starcima, rentaš sobu umjesto kućerine, i sve tako nekako.

Kako si i gdje stanovao prije nego što si ušao u taj brak??
Bolji posao,...... a jok..... to će biti malo teže.
Živio sam, kod roditelja.

Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Kako misliš financije? Zajedno otplačujete kredit, ti nemaš posao pa živiš na njezinoj grbaći ili ?
Gdje si prije živio? Imaš li žive roditelje pa da kod njih odeš?
Imate li djece?
A da se dogovorite za otvoeni brak, odnosno jesi upoznao neku drugu ženu?
Otplaćujemo kredit. Dva dijeteta ( vrtićka djeca ). Nema šanse za otvoreni brak. To neće proć'.

Quote:
Nebuloza kaže: Pogledaj post
Mislim da je brak vec poluotvoren (s jedne strane ) i da se to porazumijeva pod onim "tamo gdje je sve po mom".

Imas li djece, neozbiljni u prolazu?
Hm.... ne, nije poluotvoren, ali skužija sam da ima života i izvan braka,.... mislim, previše je tu emocija. U stvari, bilo je tu puno prije, kroz ovaj bračni staž, svega i svačega, i da ja nisam popuštao, možda bi sada već bio svoj čovjek. Ali nisam imao volje ( snage ) izaći iz braka. A, sad..... mi se čini da je sve već predaleko odmaklo,.....
__________________
2. uvlačenje/ulizivanje je štetno za zdravlje; prije ili kasnije, ponestane kisika za razmišljanje i valja "izroniti". A onda......
u-prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 18:32   #9
Quote:
walther9 kaže: Pogledaj post
ma je .nije mu luda dat poluotvoren brak.
jos ga financira i jos da dere sa strane.
ko ne bi tako tija zivit.ako ne moze sam sebe financirat nek se pokunji i nek slusa.
sad bi i lovu i sa strane.ma vidi ti to?
Pih, da je to tako jednostavno...... čemu ovaj život, kad ona glumi da me voli. Treba samo nekoga, koga će maltretirati, a to sam ja,.....
__________________
2. uvlačenje/ulizivanje je štetno za zdravlje; prije ili kasnije, ponestane kisika za razmišljanje i valja "izroniti". A onda......
u-prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 18:32   #10
Quote:
walther9 kaže: Pogledaj post
ako ne moze sam sebe financirat nek se pokunji i nek slusa.
sad bi i lovu i sa strane.ma vidi ti to?
Ustvari.. to je najlošija varijanta.. za njega i za nju.

A i za onoga tko tako razmišlja, i takvo što savjetuje drugima
__________________
Psih.. is leaving the building.. :( -> JSB-AOGS | BC- III | E - LC | JE-SO
Psih is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 18:44   #11
a sta ce.nema primanja,nema di,ima dicu,ona ga financira a nije spreman otic pa govna jist ako triba al bit dzek.
ajd lipo materi i ocu i budi faca i drzi do svoga.
ili trpi
druge ti nema
nisi u poziciji da ista uvjetujes
walther9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 19:01   #12
Quote:
u-prolazu kaže: Pogledaj post
Hm.... ne, nije poluotvoren, ali skužija sam da ima života i izvan braka,.... mislim, previše je tu emocija. U stvari, bilo je tu puno prije...
Gdje je previse emocija?
Znaci imao si aferu prije, probao nesto uzbudljivije, i sad zalis sto se nisi razveo?

Ja ne kuzim iz cega su svi zakljucili da ga zena uzdrzava. Financijski vezan ne mora po meni nuzno znaciti da ga zena uzdrzava. (?)

A kako te zena maltretira?
Nebuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 19:13   #13
Quote:
Nebuloza kaže: Pogledaj post
Gdje je previse emocija?
Znaci imao si aferu prije, probao nesto uzbudljivije, i sad zalis sto se nisi razveo?

Ja ne kuzim iz cega su svi zakljucili da ga zena uzdrzava. Financijski vezan ne mora po meni nuzno znaciti da ga zena uzdrzava. (?)

A kako te zena maltretira?
Ne. Ne uzdržava me. Tu ste promašili, vi koji pucate na to. Jednostavno nas vežu krediti, i to je to. Financijski.

Emocionalno nisam ispunjen u ovome braku. Ne komunicira sa mnom. Mislim, ne komunicira, u smislu, da može provesti sate sa mnom da ne progovori, da radi nešto drugo kao da ja nisam prisutan. Stvarno, sve češće se pitam, da li me je ta žena ikada voljela?
Maltretira? Mislim, znam da ću zvučati trivijalno i patetično, ali ona jednostavno želi sve kontrolirati. Svaku moju sekundu, svaki moj udisaj kisika,..... itd.,.....

Nisam imao aferu. Nikada. Ali osjećam da moje emocije stvarno nisu ispunjene, jer vidim da me drugi više poštuju. Vidim da nisam toliko loš, nesposoban, kako me supruga "oslikava". Nekom drugom, puno bi više vrijedio i značio.

Onaj moderator, koji je promijenio naziv teme "Ja, izdajica" u ovo da želim razvod je pogriješio. Ne želim razvod doslovce, ali ovako više ne ide,.....

P.S. moj život je drama, ili će to tek biti,........
__________________
2. uvlačenje/ulizivanje je štetno za zdravlje; prije ili kasnije, ponestane kisika za razmišljanje i valja "izroniti". A onda......
u-prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 19:20   #14
xx

a joj jadni, bjezi, pa nije rastava kraj svijeta? Sve stignes ako se malo potrudis!
snjeska12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 19:22   #15
Pokusavas li ti komunicirati s njom ili cekas da se ona sjeti tebe?

Na koji nacin te zena kontrolira.. u smislu da je ljubomorna ili u smislu da te pokusava usmjeriti u zivotu vjerujuci da je sposobnija od tebe?

Jeli oduvijek bila takva?
Znaci da biras izmedu razvoda i toga da se stvari medu vama promijene nabolje, ti bi radije ovo drugo, ali neznas kako do toga doci?

Zasto si ti temu nazvao "ja izdajica"?
Nebuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 19:26   #16
Njah, još jedna tema u kojem se ubračeni nada kako će ga netko ili nešto drugo izvući iz braka. Po mogućnosti da će partner biti taj koji će reći: ja bi razvod...ili supružnika otjerati od doma ili sl...obični kukavičluk. Ne odriču se komoditeta, radije će trpiti bilo kakvog supružnika nego se odreći kakvog novca...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 19:35   #17
pa sta?bar u ovoj nerednoj drzavi jos uvik je dozvoljeno nadat se.
nek se covik nada.
jednostavno tribao bi sjest sa doticnom suprugom i ozbiljno porazgovarat .pa ako treba i 100 puta.jer razvod je kraj.i iz iskustva nikom ga ne bi preporucio.nek napravi sve daga sacuva.da kasnije ne bi sebe okrivljava da je nesto moga a nije napravio.
brak je u pitanju nije igra.
pricaj prica i samo pricaj.
ako prica ne upali porazgovaraj o razvodu i onda ces vidit sta se da napravit
walther9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 19:46   #18
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Njah, još jedna tema u kojem se ubračeni nada kako će ga netko ili nešto drugo izvući iz braka. Po mogućnosti da će partner biti taj koji će reći: ja bi razvod...ili supružnika otjerati od doma ili sl...obični kukavičluk. Ne odriču se komoditeta, radije će trpiti bilo kakvog supružnika nego se odreći kakvog novca...
Nije to baš tako jednostavno kako se tebi čini...
eelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 19:56   #19
ma i ja kazem.nije lako rec necu vise idem ca.
walther9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 20:12   #20
Quote:
Nebuloza kaže: Pogledaj post

Na koji nacin te zena kontrolira.. u smislu da je ljubomorna ili u smislu da te pokusava usmjeriti u zivotu vjerujuci da je sposobnija od tebe?
Obadva načina vode do nezadovoljstva i gušenja...
eelli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.