Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2013., 01:45   #281
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
Eto kliknuh tu wikipediju i :

As a result, there is a large surplus of older soldiers of officer rank that either will have to be phased out through early retirement or converted into non-commissioned officers. As of now, there are too many chiefs, and too few Indians

Što bi netko reko - ne cveta cveće ni u njihovo preduzeće. A ono što si oni mogu priuštiti, mi baš i ne.


Uh! Model OS od 1,5 milijun vojnika i još sigurno toliko u pričuvi, primjeniti na na OS od 16.000 (s pričuvom koja nije ni vrijedna ovih par bajta). Kak?
U svemu tome što sam da primjere, mislio sam da ima različitih rješenja. Od jednog ekstrema do drugog. Samo si mi moramo prilagoditi sebi najefikasniji sustav. Meni nejde u glavu ZZP. Da logistika ima svoju granu koja je veća od zrakoplovstva ili mornarice.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 00:08   #282
I tako Mi-24 ponovno na HR nebu...
http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave...nina.html#foto

Neobična rečenica:

Quote:
U nastavku letačke obuke češke posade borbenog helikoptera MI-24 bit će u ulozi imitacije borbene pratnje hrvatskih transportnih helikoptera Mi-171 Sh.
To valjda da ne bi netko pomislio da je bilo pogrešno otpisati naše Mi-24, ta to je neperspektivna letjelica, služi eto za imitaciju prave borbene pratnje, tek tako da se Česi malo igraju... neš ti borbene pratnje s Mi-24.
many-m is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 09:19   #283
Quote:
MiGac kaže: Pogledaj post
Niti jedan jedini posao na civilnom ili vojnom tržištu, osim poslova sa HRZ-om u 3 godine postojanja firme nije realiziran.
Troškovi održavanja tako MORH koštaju nekoliko puta više nego šta je to bio slučaj sa nekadašnjim ZTZ-om dok je bio unutar MORH-a.
Ima puno razloga zasto nije...

Jedan je bez sumnje CCAA, jer je priznavanje "grand father rights" napravljeno na stetu ljudi, koji su godinama radili posao sa ICAO dozvolama.

Drugi je opet u CCAA koja na zanimljiv naci tumaci pravilnike koje je sama
donijela, pa stoga drugi covjek agencije ex. vojni pilot izjavljuje na multipraktik povjerenstvu Vlade:
"da se Mi 8/17/171 ne moze upisati u civilni registar"
To se tako jednom i desilo, naravno na dugorocnu stetu RH u 2011. - jednoj
od najgorih po razini stranih ulaganja. CCAA je glatko potjerala ulaganje od
200 M USD iz RH. Nakon toga je donesen Annex II pravilnik po kome je to
moguce ali avaj #2 tvrdi da nemere, i sta sada da misle ovi oko njega, koji
znaju jos manje nego on....
Sto to znaci na dnevnoj razini ZTC d.d.? Da tvrtka napr. ne moze servisirati neki strani Mi8 koji nije u registru, jer ga ne moze privremeno upisati u 9A registar te osigurati za probni let ili reglazu u letu...

Treci je uvodjenje Part 145 bez stvarne primjene... Koliko ce se isti odrzati?
Do prvog ozbiljnog audita....

Cetvrti je namjerno tjeranje bilo kakve poslovne aktivnosti koja nije HRZ
iz i oko firme.... vec godinama ili destljece, cak.

Peti, gledajuci sve to potplaceni kadar sa licencama, gleda gdje ce i
kako ce pa neki nestanu i preko noci, da bi osvanuli negdje gdje se
njihov rad adekvatno placa a znanje respektira.

Ima jos... ali da sada ne kvarim "perspektivu"

Pitate se što sada preostaje?!... Samo kljuc u bravu....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 09:22   #284
ZZP je jedan od glavnih probema sustava, kad je Ante došao kao su počeli su po sedmi puta riješavati onaj osnovni dio (popis materijalnih dobara kojima raspolažu), biti će gotov za dvije godine.... sječate se od lani plačanja autobusnog prijevoza i odabira bez natječaja, isto ZZP, cifra koja je bila u igri se popela na preko 500 milijuna kuna... ... jel treba dalje?!
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 11:03   #285
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
..možda,možda al velike su šanse da se pojavi MG3 ..zato forumaške "uhode"
oprez...MG3 je novina u našoj ....ili se ja varam (nema baš direktne veze s VHS-om) al izgleda da se tak misli riješit NATO kompatibilnost po pitanju strojnice u pješ.postrojbi.... "PKT" baj,baj...šmrc
s konja na magarca
thomascat is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 11:24   #286
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
U svemu tome što sam da primjere, mislio sam da ima različitih rješenja. Od jednog ekstrema do drugog. Samo si mi moramo prilagoditi sebi najefikasniji sustav. Meni nejde u glavu ZZP. Da logistika ima svoju granu koja je veća od zrakoplovstva ili mornarice.
Eto ti vadiš čudo za čudom, kakvo ne postoji nigdje u svijetu (status "grane" određen isključivo strukturom). Ovo je još jedna od bolesti i neshvaćanja čemu služi vojska (ne tvoja, nego greška tvoraca ovakvog "sustava"). Banalizirano, ZZL tretirati kao "granu OS" je kao da nokat, ušnu resicu, kosu i obrve tretiramo jednako kao srce, pluća, mozak itd. Postoje samo 3 grane u OS, a sve drugo niti to jest niti se smije tako nazivati. Očigledno je birokracija (koja voli kućice i hijerarhijske sheme) nadjačala svrhu vojske u kojoj svak radi za sebe (HVU, ZZL, ostali), a veza među njima je nikakva.
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 12:07   #287
Da logistika Kod nas uprava ima svoju posebnu granu. Godišnji troškovi Državnih sužbenika i namještenika koji nisu vojno osoblje su nam skoro jednaki udjelu proračuna koji je namjenjen opremanju i izgradnji... U stvarnosti je slika još gora, sve jedno je koju godinu uzmemo kao primjer... evo 2010. kad smo promljeni u NA TO: Uprava 817, ZZP 728, HVU 126 cifre su u milijonima kuna, sa druge strane HRM 315, HRZ 500, isto tako milijona kuna.

Svi vi koji ste mislili da postoje 3 grane vojske ste u pravu, no da li ste znali da se proračun dijeli na 7 glava?! Ako niste pobrojati ću vam redom da vidite koji je redosljed u podjeli kolača.
Najviše dobiva hrvatska kopnena vojska, nakon nje ide upravni dio, zatim zapovjedništvo za potporu, pa HRZ, nakon njega HRM, pa izvangranske ustrojbene cjeline pa onda HVU... Uprravni dio i ZZP u jednog godini popapaju koliko HRZ i HRM dobiju u 3, a unutar HRZ-a ovaj dio koji nema veze sa R u tom nazivu popapa 70%

Ugrubo ako je oprema u pitanju, na sve grane skupa na operativno korištenje i održavanje, morednizaciju istraživanje i razvoj odlazi cca 1/4 od proračuna MORH-a... ostalo su plaće...

velkom tu kroejša!

Zadnje uređivanje krunch : 13.05.2013. at 12:17.
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 12:27   #288
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
I tako Mi-24 ponovno na HR nebu...
http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave...nina.html#foto

Neobična rečenica:



To valjda da ne bi netko pomislio da je bilo pogrešno otpisati naše Mi-24, ta to je neperspektivna letjelica, služi eto za imitaciju prave borbene pratnje, tek tako da se Česi malo igraju... neš ti borbene pratnje s Mi-24.
Još je dobro, mogli smo imati i drugačiji scenarij: da svi zajedno odigraju nekakvu mrežnu simulaciju kakve PC igre, pa da imamo imitaciju vojske koja upravlja imitacijom Mi-171Sh, a česi imitiraju borbenu pratnju, sve to protiv imitacije neprijatelja.
A onda bih slijedeći mjesec cijelom MORH-u, Ivi Josipoviću i kompletnom državnom vrhu isplatio imitaciju plaće za ovaj mjesec.

Zadnje uređivanje Hollow Point : 13.05.2013. at 14:39.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 11:46   #289
I, jel 1. kamp dobio pedalu ili šta?

XP
__________________
Pali smo toliko duboko da moramo podići glavu da vidimo dno!
danijel0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 12:25   #290
Quote:
danijel0000 kaže: Pogledaj post
I, jel 1. kamp dobio pedalu ili šta?

XP
9.5. razduzeni
Vick#7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 14:33   #291
Sutra emisija Spektar bit će riječi o obrambenom sustavu i ima li HV zastarjelu opremu (ma nema )
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 15:10   #292
Jesu dobili kakvu plaketu, medaljicu, zahvalu... Ili su samo razdužili opremu i vojnu iskaznicu i pa - pa?
__________________
Pali smo toliko duboko da moramo podići glavu da vidimo dno!
danijel0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 19:22   #293
Dakle ovo postaje prsmješno ... 44 vojnika po ugovoru morali otići iz firme jer im je istekao ugovor ... o koliko "otpuštenih" iz gospodarstva po isteku ugovora su pisani bombastični članci i snimane TV emisije ...

I da svi bi trebali dobiti orden narodnog heroja s mudima od labuda ... jer su neznam što napravili ... valjda zato što su bili ...

Da ne bude kako imam nešto protiv tih 44 "nesretnika", ali vratimo se samo desetljeće unazad ...

1. veliki preustroj i smanjenje vojske ... ljudi koji su obranili i oslobodili ovu državu, koji su svoje najbolje godine dali domovini kada baš i nije bilo toliko in biti profesionalni vojnik ... oni koji su stvarali i nosili pobjedničku vojsku na svojim leđima ... koji su bili dio nekadašnje regionalne sile (ma koliko mi šutili o tome) ... ne desetine, ne stotine, već tisuće njih je umirovljavano kao na traci jer su proglašeni neperspektivnima ... neki od njih su otišli van sustava i bez prava na mirovinu ... ako ih je 1% dobilo neki papirić tipa zahvalnice što su ovoj vojsci i državi dali 10 - 12 godina svoje mladosti ili života, od toga pola u vremenima kada je bilo poprilično opasno biti vojnik ... većina je bačena, odbačena, otjerana bez da im je itko iz sustava stisnuo ruku i zahvalio se za sve što su učinili ...

I sada moramo slušati naricaljke za 44 novo nezaposlena ...
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 19:39   #294
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
Dakle ovo postaje prsmješno ... 44 vojnika po ugovoru morali otići iz firme jer im je istekao ugovor ... o koliko "otpuštenih" iz gospodarstva po isteku ugovora su pisani bombastični članci i snimane TV emisije ...
Bio je negdje prilog o njima?
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 05:25   #295
Ma vidim da su se ovdje ope rasplakali za njima ... a i na 2-3 mjesta je bilo natpisa o tom "slučaju" ... TV moram priznati da baš i ne pratim redovito u zadnje vrijeme, ali me ne bi začudilo da je nešto bilo ...
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 08:42   #296
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post

I sada moramo slušati naricaljke za 44 novo nezaposlena ...
S obzirom da su ulupali 8 g života za armiju, i pogotovo što su prvi, mogli su im dati neku usranu medalju, da. Tek toliko da ta 44 novo nezaposlena imaju uspomenu da su u nečemu bili prvi.
Ne rade svi u vojsci poput tebe da su upućeni u stvar.
__________________
Pali smo toliko duboko da moramo podići glavu da vidimo dno!
danijel0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 09:03   #297
Dakle bili su prvi ... ali poslje prvih ... slažem se i ja da su trebali nešto dobiti ... da im je netko trebao reći dečki hvala, stisnuti ruku ... barem neki papirić ...

Ali oni pravi prvi ... koje su počeli rješavati nemilice 2003. dali su puno više nego njih 44, proveli su puno više od 8 godina u sustavu, i bilo ih je puno više od 44 ... pojeli su govana i govana da bi i njih 44 mogli dobiti posao u vojci ... i otišli su isto tako kao i ova 44 ... razdužili stvari i gotovo ... baz zahvale i stiska ruke ... bez ikakva papira ... bez ikakva željeza ...
čak i nakon toga (pa i dan danas) ne rijetko su ljudi umirovljavani bez ikakva službena ispraćaja ... ljudi koji su svoju mladost, svoje najbolje godine, svoj život dali ovoj vojsci ... razduže se ... i čekaju rješenja i mirovinu ... alo ti su ljudi proveli u vojsci 15-20+ godina i nitko o njima ne piše jadikovke ...
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 14:03   #298
Grga, pa zato nam je i u državi tako jer sve boli k.. za one druge.

Šugava vojska ne može priuštiti obroke za sve djelatnike. Ne može priuštiti spomenicu domovinske zahvalnosti za svaih 5 godina službe i oznaku za uniformu. 10 fk kuna http://www.hillmilitarymedals.co.uk/...bars/products/

Ti si pretpostavljam bio u više misija? I ? Čujem da se dobije 2x2mm oznaka broja koja se zaljepi na dobivenu NATO medalju.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 14:59   #299
Quote:
U vojarni Bojne za specijalna djelovanja "Drgomalj" Delnice, u utorak 14. svibnja 2013. godine, započelo je ovogodišnje natjecanje za najspremnijeg pripadnika OS RH "Prvi za Hrvatsku 13".

Natjecanje je otvorio zapovjednik BSD-a pukovnik Dražen Ressler koji je tom prigodom istaknuo da vojničke vještine, izdržljivost i hrabrost imaju značajnu ulogu u očuvanju države i ljudske zajednice, kako redovito vježbanje svakako doprinosi i podizanju bojeve spremnosti na višu razinu, te da poznavanje raznih vještina uvelike doprinosi poboljšanju funkcionalnosti pripadnika OS RH u međunarodnim misijama i operacijama.

Na natjecanju za najspremnijeg pripadnika OS RH u 2013. godini, uz pripadnike iz svih zapovjedništava i postrojbi OS RH, prvi puta sudjeluju i natjecatelji iz MUP-a, čime se broj natjecatelja ove godine povećao na 109,što je najveća brojka natjecatelja od kada se natjecanje provodi. Također, prvi puta na ovakvom natjecanju sudjeluje i jedna natjecateljica, pripadnica Bojne za specijalna djelovanja.
Dužina staze koju će natjecatelji savladavati neprekidnim kretanjem ove godine iznosi više od 30 km, kroz izrazito zahtjevne konfiguracije terena.


Kretanjem po stazi natjecatelji će na osam radnih točaka obavljati zadaće: sklapanje naoružanja, gađanje vježbovnom ručnom bombom, orijentacija na zemljovidu, prenošenje ranjenika te uspostava veze, svladavanje prepreka pomoću mreže u NKB uvjetima (zaštitna maska), svladavanje prepreka pomoću konopa, gađanje cilja protuoklopnim sredstvom (MILES) i gađanje cilja samokresom HS 2000 na udaljenosti od 15 metara.

Natjecanje će se provesti na prostoru vojarne "Drgomalj" Delnice, području grada Delnica i općine Lokve (lokvarskog jezera). Završni dan natjecanja i proglašenje pobjednika bit će u petak 17. svibnja 2013. godine.
http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave...g-vojnika.html
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 20:58   #300
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Sutra emisija Spektar bit će riječi o obrambenom sustavu i ima li HV zastarjelu opremu (ma nema )
spektar se vise bavi vojskom srbije, podvaljuje snimku s međunarodnog aeromitinga povodom 100 godina njihovog vazduhoplovstva kao sliku vojske srbije, uglavnom sve intonirano komsije mocni mi jadni...
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.