Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2013., 21:56   #1
Centar za socijalnu skrb i bolesna bivša

Ovako, nisam bila sigurna gdje da ovaj tekst smjestim pa..

Situacija je slijedeća. Moj sadašnji zaručnik s kojim čekam dijete, ima četvero djece iz prijašnje veze, makar su živjeli zajedno pa se to računa kao neku brak. S obzirom na situaciju u kojoj je danas svaka druga osoba, nakon što su se razišli (na nimalo lijep način), on nije imao od kud plaćati alimentaciju jer ne radi. Tužila ga je, ok, sve shvaćam, sad mu prijeti zatvor.

ALI, ta žena je od njega starija 6-7 godina, prvo dijete su dobili kad je on imao 17, iskoristila pijanog balavca, a poslije mu je bilo svejedno jer mu je bilo samo bitno da nije kod kuće gdje su ga maltretirali. Dijete je otišlo na posvajanje k njenoj sestri, isto kao i drugo. dok je treće i četvrto ostalo kod njih.

Ta bivša ima ne znam koliki postotak invalidnosti zbog ozlijede iz djetinjstva, a psihijatrija je procijenila da je psihički jako nestabilna te da treba posebnu skrb, jer je podvojena ličnost, agresivna (prijetnje smrću) i da ne nabrajam dalje.

Nakon rastave kad je tužila bivšeg za alimentaciju, povukla je papire za posvojenje za prvo dvoje djece, te joj je socijalna skrb dopustila da bude skrbnik o četvero djece zapravo i smatraju je adekvatnom majkom. Kome se obratiti, jer to normalnom čovjeku nema smisla. Ovo sam u kratko napisala, pa vas molim da me savjetujete, i da me naravno pitate ako mislite da sam nešto izostavila jer pišem u žurbi. Hvala
__________________
"Neki ljudi su živi jednostavno zato što je protiv zakona ubiti ih."-Ed Howe
Lania13 is offline  
Old 16.09.2013., 06:37   #2
a tvoj problem je točno što????ne izvršavanje zakonske obaveze tvog dragog, ili bolest njegove bivše?želite skrbiti o 4 njegove djece ili samo ne želite da on plaća njihovo uzdržavanje? i stvarno ne vidim kakvo je to opravdanje za njega da je ona starija 6-7 godina, i da je imao 17 kad je "bio iskorišten"
lea321 is offline  
Old 16.09.2013., 08:54   #3
Moj problem je to da njihova majka ne može biti njihov skrbnik, ako i sama treba skrbnika i psihijatrijsko nadgledanje, a socijalna služba je dopustila da ona bude skrbnik. To je problem! Nigdje nisam navela da želim da moj dragi ne mora plaćat svoje obaveze jer mora i nigdje nisam napisala da želim preuzeti skrb o četvero djece, nego pitam može li se što poduzeti protiv socijalne službe i njihove krive procjene!
__________________
"Neki ljudi su živi jednostavno zato što je protiv zakona ubiti ih."-Ed Howe
Lania13 is offline  
Old 16.09.2013., 09:43   #4
a gle. socijalna služba ne povlači samo tako svoje odluke kad ih jednom donese- dakle, vjerujem da je netko pogledao cjelokupnu dokumentaciju.e sad uvijek je upitna ta procjena i od službe a i o d tvog dragog i tebe.mali off, ali zbog čega je on kao otac djece dozvolio da djeca idu na posvajanje?i kak to misliš , djeca su otišla na posvajanje pa se majka naknadno predomislila pa povukla papire za posvajanje?znači nisu bila posvojena, nego samo udomljena??? ako otac ima saznanja, ili ti, da se majka o djeci ne brine, da ih zanemaruje ili zlostavlja, uzmeš 2sata vremena pa odeš na CZSS. tako ćeš biti puno korisnija.i opet off, tvoj dragi je imal prvo dijete jer je bil pijan, i iskorišten, a ostalih troje je svejedno imal sa osobom labilne psihe i nesposobnom za samostalni život samo da ne živi kod kuće gdje su ga maltretirali i bilo mu je svejedno........protiv odluke centra uvijek možete uložiti žalbu.
lea321 is offline  
Old 16.09.2013., 09:51   #5
Ti si vidjela tu psihijatrijsku procjenu ili ti je to tvoj dragi rekao.
Jer čisto sumnjam da bi Centar takvoj osobi povjerio djecu nakon rastave braka.

Ako je to stvarno istina, onda nek ti dragi podnese tužbu za dodjelu skrbništva pred sudom i navede te njezine psihičke probleme.
Ali čisto sumnjam da ćete primati alimentaciju za 4 djece jer ako je ona toliko psihički bolesna biti će oslobođena toga.

Zapitaj se da li ti možeš to sve podnesti njegovo 4 djece i vaše zajedničko, muž ti je nezaposlen (nigdje nisi napisala jesi li ti), psihički nestabilnu bivšu suprugu...

I da to što je on imao 17 kad joj je napravio 1 dijete može stvarno biti da ga je ona iskoristila, ali za ostalo troje ga definitivno nije iskoristila, nego je on htio pobjeći iz svog doma i jedini izlaz mu je bio štancanje djece psihički bolesnoj starijoj koki
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Old 16.09.2013., 10:39   #6
Mislim da si ti ovdje previše uključila osobni interes da bi donijela adekvatnu procjenu psihičkog stanja bivše žene tvog dragog.

Ne znam koji ti je motiv, ali ne bi li se on trebao brinut o tome, a ne ti?

Teško da bi centar dao djecu tek tako.

Uostalom, daje alimentaciju za djecu, a ne za krumpire i davao bi i da je ova full zdrava.
Alexa is offline  
Old 16.09.2013., 13:13   #7
Quote:
Lania13 kaže: Pogledaj post
Moj problem je to da njihova majka ne može biti njihov skrbnik, ako i sama treba skrbnika i psihijatrijsko nadgledanje, a socijalna služba je dopustila da ona bude skrbnik.
U pravu si - roditelj koji je bolestan nije dobar odabir za skrbnika djeci. Lijepo je od tebe što želiš da djeca pripadnu tvome zaručniku kao njihovom drugom roditelju koji je zdrav.

Vjerujem da ćeš mu biti puna podrška u podizanju te djece. To je lijepo od tebe.
Lord Byron is offline  
Old 16.09.2013., 19:43   #8
Quote:
Lania13 kaže: Pogledaj post
Ovako, nisam bila sigurna gdje da ovaj tekst smjestim pa..

Situacija je slijedeća. Moj sadašnji zaručnik s kojim čekam dijete, ima četvero djece iz prijašnje veze, makar su živjeli zajedno pa se to računa kao neku brak. S obzirom na situaciju u kojoj je danas svaka druga osoba, nakon što su se razišli (na nimalo lijep način), on nije imao od kud plaćati alimentaciju jer ne radi. Tužila ga je, ok, sve shvaćam, sad mu prijeti zatvor.

ALI, ta žena je od njega starija 6-7 godina, prvo dijete su dobili kad je on imao 17, iskoristila pijanog balavca, a poslije mu je bilo svejedno jer mu je bilo samo bitno da nije kod kuće gdje su ga maltretirali. Dijete je otišlo na posvajanje k njenoj sestri, isto kao i drugo. dok je treće i četvrto ostalo kod njih.

Ta bivša ima ne znam koliki postotak invalidnosti zbog ozlijede iz djetinjstva, a psihijatrija je procijenila da je psihički jako nestabilna te da treba posebnu skrb, jer je podvojena ličnost, agresivna (prijetnje smrću) i da ne nabrajam dalje.

Nakon rastave kad je tužila bivšeg za alimentaciju, povukla je papire za posvojenje za prvo dvoje djece, te joj je socijalna skrb dopustila da bude skrbnik o četvero djece zapravo i smatraju je adekvatnom majkom. Kome se obratiti, jer to normalnom čovjeku nema smisla. Ovo sam u kratko napisala, pa vas molim da me savjetujete, i da me naravno pitate ako mislite da sam nešto izostavila jer pišem u žurbi. Hvala
zašto si se odlučila imat dite sa čovjekom koji ima ovako mutnu prošlost?

zar nije bilo drugih?
crno-prase is offline  
Old 16.09.2013., 20:04   #9
Quote:
Lania13 kaže: Pogledaj post
Ovako, nisam bila sigurna gdje da ovaj tekst smjestim pa..

Situacija je slijedeća. Moj sadašnji zaručnik s kojim čekam dijete, ima četvero djece iz prijašnje veze, makar su živjeli zajedno pa se to računa kao neku brak. S obzirom na situaciju u kojoj je danas svaka druga osoba, nakon što su se razišli (na nimalo lijep način), on nije imao od kud plaćati alimentaciju jer ne radi. Tužila ga je, ok, sve shvaćam, sad mu prijeti zatvor.

ALI, ta žena je od njega starija 6-7 godina, prvo dijete su dobili kad je on imao 17, iskoristila pijanog balavca, a poslije mu je bilo svejedno jer mu je bilo samo bitno da nije kod kuće gdje su ga maltretirali. Dijete je otišlo na posvajanje k njenoj sestri, isto kao i drugo. dok je treće i četvrto ostalo kod njih.

Ta bivša ima ne znam koliki postotak invalidnosti zbog ozlijede iz djetinjstva, a psihijatrija je procijenila da je psihički jako nestabilna te da treba posebnu skrb, jer je podvojena ličnost, agresivna (prijetnje smrću) i da ne nabrajam dalje.

Nakon rastave kad je tužila bivšeg za alimentaciju, povukla je papire za posvojenje za prvo dvoje djece, te joj je socijalna skrb dopustila da bude skrbnik o četvero djece zapravo i smatraju je adekvatnom majkom. Kome se obratiti, jer to normalnom čovjeku nema smisla. Ovo sam u kratko napisala, pa vas molim da me savjetujete, i da me naravno pitate ako mislite da sam nešto izostavila jer pišem u žurbi. Hvala
Lania, sto ti zapravo zelis? Ti? pusti sad socijalnu skrb i psihijatarske procjene i u kojem je on stanju bio kad je zaceo prvo dijete. (iako mislim da je komentar osobe koja ti je napisala da je nakon prvog pijanog zaceca napravio jos troke).

Koje su tvoje zelje?
Da li zelis da skrbnistvo nad cetvero, vjerojatno poprilicno traumatizirane djece pripadne tvom zarucniku?
Pa ce te onda skupa odgajati 5, a velis da je on bez posla?
Mislim, sve je to divno i krasno, ali ziovt ti se moze pretvoriti u pakao preko noci.

Ili zelis da se tu zenu proglasi nesposobnom za uzdrzavanje djece, da se vrati stari deal o posvojenju, u kojem slucaju bi tuzba protiv tvog zarucnika pala?

Stvarno ne razumijem. Jasno ti je da on kao otac ima ogromnu odgovornost prema svojoj djeci.
Cek, ona je potpisala dokumente za posvajanje, a gdje je bio on to cijelo vrijeme?
Njega se nista nje pitalo?

Daj, molim te pojasni cijelu pricu jer ovako zaista nista nije jasno.

Edit: napisala si da je ona povukla posvojenje za prvo dijete, a prije si napisala da je i drugo isto bilo dano na usvanjanje. Sto je s tim drugim djetetom? I nikako mi nije jasno kako se samo tako mogu dovlaciti i odvlaciti dokumenti za posvojenje. Jesi ti sigurna da tebi tvoj zarucnik govori istinu?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 16.09.2013., 23:24   #10
Quote:
Lania13 kaže: Pogledaj post
Moj problem je to da njihova majka ne može biti njihov skrbnik, ako i sama treba skrbnika i psihijatrijsko nadgledanje, a socijalna služba je dopustila da ona bude skrbnik. To je problem! Nigdje nisam navela da želim da moj dragi ne mora plaćat svoje obaveze jer mora i nigdje nisam napisala da želim preuzeti skrb o četvero djece, nego pitam može li se što poduzeti protiv socijalne službe i njihove krive procjene!
Heh, neke stvari ne kontam ona je labilna pa se nemre brinut o svo 4vero nego o 2je a ti i on cete se brinuto o vašem djetetu a šta je sa njegovih 4 što on nije uzeo to 2je koje je kod nje ili ono 2je koje kod rodbine?
On je divan i krasan iskorišten 4 puta? Da sigorno mu je bilo jako tesko radit svu tu djecu.
Što možeš učiniti na centru možeš reći da bi se ti i tvoj patrner brinuli za svo 4vero djece?
Ili bi ti da se svo četvero djece negdje udomi pa da onda tvoj dragi netreba placat limentaciju
Malo ti je komplicirano sve to skupa.
PureNitro is offline  
Old 16.09.2013., 23:26   #11
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1430

i

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=529

Mislim da si ti ta koja tu ima malih problema.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=525
__________________
<3<3<3

Zadnje uređivanje VanessaG : 16.09.2013. at 23:32.
VanessaG is offline  
Old 16.09.2013., 23:38   #12
ovdje mi je nekaj čudno, dokumenti za posvojenje mogu ići samo ako se roditelj odrekne prava na dijete ili mu ta prava država oduzme, znam jer mi je sestra u toj situaiciji.. te odluke se mogu povuči u iznimnim slučajevima, i to smao ako dijete več nije posvojeno i nema skrbnika...

u slučaju moje sestre, ona je već sada trudna proglašena psihički bolesnom, nestaiblnom, sa jedno 4 dijagnoze, odzima joj se radna sposobnost i jasno stoji da nije spsobna voditi brigu niti o sebi niti o djetetu.. tako da ja iskrneo ne kontam ovo papire za posovjenje je povukla, mogla je povuči jedino svoj pristanak da se odriče roditeljskih prava i to je mogla smao unutar određenog zkaonskog roka.. ako to ne napravi u roku nema više nazad, roditeljska prava je dala nepovratno jer inače bi se stalno tak mogla igrati ping ponga do djetetove 25-te....

tako da iskreno meni nekaj u postovima autorice teme ne štima baš..
NoOneImportant is offline  
Old 17.09.2013., 03:25   #13
Lania
Pročitala sam tvoje druge postove na forumu i onu temu na psihokauču i stvarno mi je najiskrenije žao zbog svega što si prolazila/prolaziš u životu.
Ne poznajem tvog zaručnika i nezahvalno je možda ovo pisati, ali ja bih ti savjetovala da urediš sama svoj život s djetetom. Da stvoriš vašu malu zajednicu i da ti pomažeš njemu da normalno odrasta, ali i ono tebi na neki način. Po svemu napisanom (što je jako šturo)-jako puno komplikacija ćeš si navući u život preko svog zaručnika. Ta njegova priča s bivšom i četvero djece (koja mi nije baš najjasnija, osim da je svašta nešto u igri) se može toliko zakomplicirati da će ti se život pretvoriti u pakao (a i meni se mota po glavi ono što je nekoliko forumaša napisalo-da ti vjerojatno nije iskren oko svega). Zapitaj se je li vrijedno toga (zapamti da više nisi sama) i, što je još bitnije, imaš li snage za to. Kakav je on čovjek? Što te veže za njega, osim zajedničkog djeteta?
Ne znam što bi ti čovjek pametnoga rekao. Dugo me već nije ovako rastužila nečija životna priča. Drži se.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...

Zadnje uređivanje mrafica : 17.09.2013. at 03:34.
mrafica is offline  
Old 17.09.2013., 09:59   #14
Vidjela sam osobno sve te medicinske papire, a stalo mi je do toga da djeci bude dobro, to nema veze s osjećajima. Njena sestra je željela posvojiti prvo dvoje djece, ali majka je odustala od toga, tako da je sestra na kraju bila samo privremeni skrbnik. A bivši u papirima nije ni naveden kao otac djece.
__________________
"Neki ljudi su živi jednostavno zato što je protiv zakona ubiti ih."-Ed Howe
Lania13 is offline  
Old 17.09.2013., 10:08   #15
Quote:
Lania13 kaže: Pogledaj post
Vidjela sam osobno sve te medicinske papire, a stalo mi je do toga da djeci bude dobro, to nema veze s osjećajima. Njena sestra je željela posvojiti prvo dvoje djece, ali majka je odustala od toga, tako da je sestra na kraju bila samo privremeni skrbnik. A bivši u papirima nije ni naveden kao otac djece.
Nemoj se ljutiti...kažem ti ovo u dobroj namjeri....
Ako je istina i pola onoga što je Vanessa linkala...ni ti ne bi smjela biti skrbnik nikome...barem ne dok ne rješiš te svoje probleme...
Mani se borbe za tuđu djecu, gledaj da od svoga života napraviš nešto stabilno i nešto za što vrijedi živjeti...žišku
Sretno ti
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 17.09.2013., 10:11   #16
Quote:
Lania13 kaže: Pogledaj post
A bivši u papirima nije ni naveden kao otac djece.
Zašto se nije htio upisati kao otac?
Nica is offline  
Old 17.09.2013., 10:18   #17
Quote:
Lania13 kaže: Pogledaj post
Vidjela sam osobno sve te medicinske papire, a stalo mi je do toga da djeci bude dobro, to nema veze s osjećajima. Njena sestra je željela posvojiti prvo dvoje djece, ali majka je odustala od toga, tako da je sestra na kraju bila samo privremeni skrbnik. A bivši u papirima nije ni naveden kao otac djece.
Ima ti tu par nejasnoća.
Gdje si ti vidjela te njezine medicinske papire, ona ti ih je pokazala ili on, ako je on kako je do njih došao, a ako je ona nameće se pitanje jel ti ona frendica ili?
Pod bivši valjda misliš njen bivši tvoj sadašnji, kako to misliš nije naveden u papirima kao otac, naveden je netko drugi ili nije nitko naveden.
I da sudeći po tvojim postovima, ni ti nisi normalna osoba, i ti si psihički bolesna i ni ti ne bi trebala odgajati svoju djecu a kamoli tuđu.
Zašto misliš da bi ti koja uživaš gledati krv na zidu bila bolja majka od nje.
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Old 17.09.2013., 11:36   #18
Ima tu nepar nejasnoća.

Samo što je lakše mlatarati kartonima za komentiranje moderature i davati si haj fajv kak' smo si super, nego shvatiti da je ključanje ove teme elementarni čin milosrđa.
Lord Byron is offline  
Received Infraction
Old 17.09.2013., 11:44   #19
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Samo što je lakše mlatarati kartonima za komentiranje moderature i davati si haj fajv kak' smo si super, nego shvatiti da je ključanje ove teme elementarni čin milosrđa.
bravo
ili prebacit na psihologiju.
ProstNick is offline  
Old 17.09.2013., 11:51   #20
Autorice, nema smisla da te ljudi ovdje čereče zbog tvog psihičkog stanja ili zatrolavaju temu, a i tema je konfuzna, stoga ti predlažem da se o postojećoj situaciji radije informiraš nakon što dobro popričaš sa zaručnikom, na Pravu, a ako želiš razgovarati o svojoj osobnoj situaciji, na Psihologiji. Ja ću ovo ipak lockati. Sretno u svemu.
ex anais is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.