Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2013., 16:56   #61
Neka ide...po pisanju taj čovjek nema baš veliko srce i treba mu možda bedierica za kćer a kako ona ne može osaviti sina( ne bi bilo fer jer on ima kćer)...čovjek je možda zato "plemenit ".
Već je odlučila pa neka ide.

Njeno nepoznavanje i djelomična nezrelost emocija te nerealnost u ovoj situaciji, ignoriranje činjenica i uopće mogućnost da živi vani a kćer viđa tek svakih pet mjeseci...meni upućuje na jako nesretnu sudbinu.
Ona ne poznaje dječje emocije i djecu.

Nadajmo se da će naći čovjeka kojemu neće smetati njezina curica baš kao i dečko i koji je neće suptilno tjerati da bira. ....ako ne ode.
A ona...da će shvatiti da penisi dođu i odu a djeca su nešto neprocjenjivo.
I da su vlastita uvijek ispred muškarca.
Za malu je dovoljno traumatično što živi odvojena , u drugom gradu, od brata i mame a još ovo...
Ne shvaćamo kak ona to ne shvaća. To je problem.

No autorica očito to ne uzima ozbiljno u obzir i gleda svoj interes...a ušrb djece, oprostite. Razumijem njenu dvojbu, možda ima financijskih problema, ali ja ne bi ni za suho zlato ostavila svoje dijete ni zbog kakvih ojrića, inozemstva, slabog poznanstva ili očaja.
Zato tak komentiramo. Zato jer ide u nesigurnost i lomi odnos sa kćeri koji je pretpostavljam ionako krhkog karaktera.Tu njoj fali zrelosti da to shvati.

I razumijem da to djeca lošega djetinjstva, bez sigurnosti i topline obitelji, bez obrazovanja koje bi im pomoglo da emotivno i socijalno sazriju, kao naša autorica,.... ne mogu shvatiti.

Maloj se ponavlja tako sudbina majke....ukratko.

I da sam njena kći, osudila bi je zato što je svoj interes stavila ispred ljubavi za mene. Ne samo da živi u drugom gradu, već je napustila državu zbog nekoga muškarca i ostavila me samo tati. ...a ja je viđam tek dva puta godišnje. kako će izgraditi kvakitetan odnos sa malim djetetom koje odgaja tata a ona ga viđa za Uskrs i Božić ? Mala će se pitati kaj joj ona nije važnija od nekoga frajera i njegove kćeri o kojoj brine ?
Kako to objasniti djetetu ?

Mamu ništa ne može nadomjestiti...ne postoje za to djetetu dovoljno jaka opravdanja. No way
Eto tak djeca razmišljaju...pa neka autorica razmisli dva puta.

Pa uzimajući sve to u obzir...nadajmo se, nadajmo se da autorica neće otići u Švablend bedinati toga (škrtoga ) tipa i njegovu malu, već živjeti u grad gdje joj živi kćer.

Da bude blizu drugoga djeteta, ona i njen sin. Da izgrade bliskost i da mala ima majku.

Druga stvar da je živjela sa njim, tim tipom, godinu dana i da zna kakva mu je kćer, hoće li je prihvatiti...ovak ide grlom u jagode.
Sumnjam da tatica sve lijepo govori o majci a ovako će imati štofa možda puntrati dijete protiv mame.
Dijete je još premalo da ostane bez mame i brata..ionako mora da se ovako osjeća pomalo napušteno.

Zadnje uređivanje pozitivax : 24.09.2013. at 17:08.
pozitivax is offline  
Old 24.09.2013., 17:24   #62
Premalo poznajes tog čovjeka, prekratko ste u vezi, ne znam, ali moje mišljenje je da ne trebaš (još) u Njemačku!
Zasto taj tvoj dečko ne bi dosao u Hrvatsku??

Hoće li ti curica to zamjeriti?
To nitko od nas ne zna.
BoleynAnne is offline  
Old 24.09.2013., 20:21   #63
Quote:
Emilia1 kaže: Pogledaj post
.ali..to ali je moja curica koja bi ako ja odem u njemacku ostala tu..i rijetko bi ju viđala..tesko mi je otici daleko od nje..bojim se kako bi i ona poslije kad bude veca reagirala na to da me nije bilo previse u njenom zivotu..bojim se..koju odluku donjet?..ne zelim pogrijesit..to nije mala stvar...
Meni je žao što su djeca i sada rastavljena, koliko sam razumila curica ti je u drugom mjestu i sigurna sam da će ti ovo zamjeriti i bez Njemačke...
eelli is offline  
Old 24.09.2013., 21:37   #64
Emilia- u potpunosti te shvaćam iako misliš da su sad svi protiv tebe.

Dođe trenutak ,kad si toliko ranjiv i da ti je toliko potrebna ljubav i podrška druge osobe ,da misliš da sam više ne možeš izdržati ,nit funkcionirati.
Onda su sve opcije bolje od trenutnog stanja.
Možda je i istina da si pronašla čovjeka svog života, svoju srodnu dušu...
to mi ne možemo znati i ne pada mi na pamet ti pametovati o njegovim namjerama kad čovjeka ne poznam.
Niti o tome kako "prave" majke moraju biti bezgriješne i sav svoj život podrediti samo djeci,potisnuti sve svoje želje i potrebe, biti sretan iako si nesretan jer je to djeci potrebno i "tako treba biti", a sve ostale su loše majke.

Ti se već dvoumiš, i to samo ukazuje da si svjesna problema ali želja te vuče na iracionalnu stranu,onu od srca ali i neizvjesnosti.
Boriš se agresivnošću jer nikome nije drago čuti kako si loš roditelj a ja vjerujem da ti to nisi.
Život ima daleko više nijansa od crnog i bijelog da bi se nekoga moglo ovako ili onako okarakterizirati.
Moje je mišljenje ( kad si već tražila nekakve savjete i odgovore )
da bi trebala samo si dati vremena da se sve slegne.
Dati si vremena da se iskristaliziraju tvoji i njegovi osjećaji u vezi svega što vam se događa.
Koliko god bila sigurna u njegove osjećaje i ljubav ( koja može sad i biti stvarna) sve se to može vrlo brzo promijeniti.
Za to postojati biti tisuću razloga:
osjećaj grižnje savjesti koji će se povećavati iz dana u dan,povezano stiim tvoje sve veće nezadovoljstvo i očekivanja,njegovo moguće prozivanje da preuveličavaš probleme,drugo dijete koje će možda htjeti prekinuti svaki kontakt s tobom( ne rijetko se to događa),njegova možda prevelika očekivanja naspram tebe( u stilu...uzeo sam tebe i dijete a sad se tu samo žališ umjesto da si mi zahvalna i da radiš što od tebe tražim),
njegov drukčiji odnos naspram njegovog i tvog djeteta( sve to ne mora biti ali je to moguće),polako nestajanje prvotne strasti između vas i izlaženje na vidjelo sve vaše mane itd.itd...
Sa svime se nose i " normalni odnosi" ,bez djece pa je teško, tebi je još teže...

Zato probaj, još jednom te molim, probaj malo sačekati, ne razmišljati o toj opciji, pustiti da se razvijaju stvari na daljini...i kako je već netko rekao, ako je ljubav On će čekati, voljeti te i željeti te još više
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Old 24.09.2013., 21:59   #65
Pozitivax- sve što si rekla, mogla si i bez nepotrebog omalovažavanja.
Rečenice..tipa-
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
A ona...da će shvatiti da penisi dođu i odu a djeca su nešto neprocjenjivo.
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
I razumijem da to djeca lošega djetinjstva, bez sigurnosti i topline obitelji, bez obrazovanja koje bi im pomoglo da emotivno i socijalno sazriju, kao naša autorica,.... ne mogu shvatiti.
NE, očito ne razumiješ ili se ne bi tako izražavala i dodavala cinične smajliće

Ne opravdavam ja ovdje nikoga, situacija je više nego teška sada a mogla bi biti još teža sa novim odlukama.
I samo da nadodam- meni su daleko lošije majke ,koje,U IME SVOJE DJECE, jer ih strašno vole i žrtvuju se za njih ostaju sa svojim nasilnicima,mučiteljima,zlostavljačima bilo koje vrste samo da ne prekinu SVETI BRAK.
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša

Zadnje uređivanje trenutna : 24.09.2013. at 22:04.
trenutna is offline  
Old 25.09.2013., 07:05   #66
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Zašto ne dogovoriš s bivšim mužem da ti da skrbništvo nad curicom i povedeš je sa sobom?

Nemoj se uvrijediti, po meni tu nema mjesta dilemi, pišem ovo s aspekta majke desetogodišnje djevojčice.
U ovakvim je situacijama puno mudrije "pisati ovo" s aspekta curice koja živi s ocem, ide u školu i koju bi majka, po tebi, mrtva-hladna trebala iščupati dijete iz njegova dosadašnjeg života i uspostavljenoga svemira, sjebati sav taj djetetov život i svemir i odvesti je u nekakvu Njemačku (jezik? škola? prijatelji? život?) samo zato što ju mama ludo voli i ne može bez nje - a eto, malo se zaljubilam srce jače od razuma, blablabla...

Da ne govorim o svemirskoj sebičnosti pristupa "ja sam je rodila, ja mogu s njom što hoću, otac može krepati!!!": da se javi neki otac s idejom uzimanja djeteta majci i odvođenja djeteta novoj curi u Njemačku, što bi mu napisala "s aspekta majke desetogodišnje djevojčice"? Ni onda "ne bi bilo mjesta dilemi"?

Mislim, cijela ova priča ne drži vodu koliko probušeni kondom - ali, tvoja je grozna reakcija nevezana uz istinitost ove priče.

Zadnje uređivanje Lord Byron : 25.09.2013. at 07:12.
Lord Byron is offline  
Old 25.09.2013., 07:28   #67
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U ovakvim je situacijama puno mudrije "pisati ovo" s aspekta curice koja živi s ocem, ide u školu i koju bi majka, po tebi, mrtva-hladna trebala iščupati dijete iz njegova dosadašnjeg života i uspostavljenoga svemira, sjebati sav taj djetetov život i svemir i odvesti je u nekakvu Njemačku (jezik? škola? prijatelji? život?) samo zato što ju mama ludo voli i ne može bez nje - a eto, malo se zaljubilam srce jače od razuma, blablabla...

Da ne govorim o svemirskoj sebičnosti pristupa "ja sam je rodila, ja mogu s njom što hoću, otac može krepati!!!": da se javi neki otac s idejom uzimanja djeteta majci i odvođenja djeteta novoj curi u Njemačku, što bi mu napisala "s aspekta majke desetogodišnje djevojčice"? Ni onda "ne bi bilo mjesta dilemi"?

Mislim, cijela ova priča ne drži vodu koliko probušeni kondom - ali, tvoja je grozna reakcija nevezana uz istinitost ove priče.
Da li ti se u jednom jedinom momentu čitanja uvodnog posta ili bilo kojeg autoričinog komentara na temi učinilo da ista pokazuje barem minornu želju da povede curicu sa sobom?

Čini li ti se to kao izvjesna mogućnost u kojem točno od paralelnih svemira?
Njoj ta opcija ni u ludilu ne pada na pamet.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 25.09.2013., 09:40   #68
Kak si nasla ovog tak mozes naci i drugoga u istom ili u susjednom kvartu samo treba otvoriti oci. Nepostoji u ovom svijetu samo jedna srodna dusa jer se inace nebi nikad nasli u vezi.

Meni nije jasno kako bi se djeca uklopila u Njemackoj gdje se govori njemacki jezik, a djeca ga uopce nisu ucila. Njemacki jezik postoji od vrtica, osnovne, srednje pa sve do faksa, vjerujem da niti autorica negovori brilijantno njemacki pa neznam kak ce djecu uciti da im bude lakse osim placanja instrukcije. A kako slabo stoje novcima tako mozemo otpisati i instrukcije za strani jezik, drugim rijecima djeci ce biti zbilja pretesko gore zivjeti samo radi majcine ljubavi prema jednom muskarcu u drugoj drzavi koja moze zbilja bilo kada puknuti ko repa !
I onda opet djeca trpe sve ispocetka !


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Old 25.09.2013., 09:42   #69
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U ovakvim je situacijama puno mudrije "pisati ovo" s aspekta
...možda za promjenu malo i pravnog?
Vidim da se postavlja na temi pitanje skrbništva ( npr."nije jasno da li je jedno dijete CZSS "dodijelio" njoj, drugo njemu ili je to njihov dogovor "bez papira" i nije jasno da li su uopce razvedeni ili samo odvojeno zive"- to je sve nebitno za ovu priču), pa ne bi bilo zgoreg možda reći da se iz svega napisanog može zaključiti da u ovom (kao i u većini slučajeva) otac i majka dijele skrbništvo, da je jedno dijete povjereno na čuvanje i odgoj ocu, a drugo majci ili da su oba povjerena majci ali mimo takve zakonske odluke jedno živi s ocem. U svakom slučaju, oboje imaju skrbništvo nad oba djeteta (niti jednom nisu oduzeta roditeljska prava) i u slučaju preseljenja u drugu državu roditelj koji seli s djetetom/djecom mora za to imati suglasnost drugog roditelja. Također, s obzirom na sve navedeno takvu suglasnost drugi roditelj neće dati te je time i ova dvojba ad acta, osim- kako sam već zaključila, ako se radi o dvojbi- ostaviti djecu i otići ili ne.
-honey- is offline  
Old 25.09.2013., 10:34   #70
Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
Pozitivax- sve što si rekla, mogla si i bez nepotrebog omalovažavanja.
Rečenice..tipa-



NE, očito ne razumiješ ili se ne bi tako izražavala i dodavala cinične smajliće

Ne opravdavam ja ovdje nikoga, situacija je više nego teška sada a mogla bi biti još teža sa novim odlukama.
I samo da nadodam- meni su daleko lošije majke ,koje,U IME SVOJE DJECE, jer ih strašno vole i žrtvuju se za njih ostaju sa svojim nasilnicima,mučiteljima,zlostavljačima bilo koje vrste samo da ne prekinu SVETI BRAK.
Koji cinični smajlići stoje iza ove druge rečenice ?
A sve što sam napisala je istina. Penisi ne bi trebali odlučivati o ženskim sudbinama....bar ne kod pametnih žena. Meni mama znala reći..."Muškarci su kao tramvaj, ako pričekaš uvijek dođe drugi i nisam te rodila da se netko iživljava na tebi. Muškaraca uvijek bude..čuvaj sebe. "
Srećom sjetila sam se toga ali kasnije....prvo čovjek mora udariti par puta glavom u zid.

Muškaraca uvijek ima, djeca su neprocjenjiva i nezamenjiva i odnos sa njima treba uvijek staviti na prvo mjesto, ako je žena samohrana majka ili razvedena.
A ako tipu smeta dijete ili djeca...neka prošeće dalje ! Sa takvima ne treba ni kavu popiti .
I odlazak u inozmestvo u suživot sa njim nosi velike odgovornosti a istovremeno autorica ruši odnos sa kćeri. Pitanje je kako će i sin na to gledati kada odraste....djeca nisu glupa.
Graditi svoju sreću na uštrb djeteta jako je loša stvar.
Prvo interes djece jer su krhka i trebaju zaštitu i stabilnost, a onda interes majke.
Ovaj tip od nje vjerovatno treba bedinericu, kćeri mamu, domaćicu možda jer se već ograđuje od njene kćeri kao nema jadan u dojčlandu hrane za još jedno dijete...
To meni znači nije neki zatelebani, dobrodušan romantik...već računđija.I tko zna kako će se ponašati prema njenom sinu.
Zeznula bu se ako ode sa njim, zbog sebe i zbog male...no njena odluka.

A za boldani dio...potpuno se slažem sa tobom. Njih smatram jako lošim majkama jer puštaju da djeca žive u nasilnim obiteljima.
No treba vremena da žene skupe hrabrost pa odu, ako je tip manipulator. Treba hrabrosti, vremena......i to treba poštovati.
Muževima koji zlostavljaju žene na bilo koji način treba dati inače instant vritnjak. Šlus.
pozitivax is offline  
Old 25.09.2013., 10:58   #71
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
...možda za promjenu malo i pravnog?
Vidim da se postavlja na temi pitanje skrbništva ( npr."nije jasno da li je jedno dijete CZSS "dodijelio" njoj, drugo njemu ili je to njihov dogovor "bez papira" i nije jasno da li su uopce razvedeni ili samo odvojeno zive"- to je sve nebitno za ovu priču), pa ne bi bilo zgoreg možda reći da se iz svega napisanog može zaključiti da u ovom (kao i u većini slučajeva) otac i majka dijele skrbništvo, da je jedno dijete povjereno na čuvanje i odgoj ocu, a drugo majci ili da su oba povjerena majci ali mimo takve zakonske odluke jedno živi s ocem. U svakom slučaju, oboje imaju skrbništvo nad oba djeteta (niti jednom nisu oduzeta roditeljska prava) i u slučaju preseljenja u drugu državu roditelj koji seli s djetetom/djecom mora za to imati suglasnost drugog roditelja. Također, s obzirom na sve navedeno takvu suglasnost drugi roditelj neće dati te je time i ova dvojba ad acta, osim- kako sam već zaključila, ako se radi o dvojbi- ostaviti djecu i otići ili ne.
znam zasto sam to pitala..
ukoliko nisu sluzbeno razvedeni moze joj se desiti da oboje djece bude povjereno na cuvanje ocu - u tom slucaju njen odlazak u D nema veze s nicim, nebitan je
a dijete, uz dozvolu suda i CZSSa, moze odvesti van cak i ako se drugi roditelj protivi

poznanica se razvodila od muza koji je zbog posla selio van - oboje su trazili oba djeteta, sud je trajao dugo i na kraju je jedno dijete povjereno njoj drugo njemu
za to dijete koje je povjereno njemu na cuvanje je usprkos majcinom protivljenju dobio dozvolu da ga moze odvesti van
u ovom "mom" slucaju su oba roditelja bila jednako "podobna" - oboje normalne osobe s normalnim primanjima i svim ostalim uvjetima za djecu
Peppa Pig is offline  
Old 25.09.2013., 11:09   #72
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
znam zasto sam to pitala..
ukoliko nisu sluzbeno razvedeni moze joj se desiti da oboje djece bude povjereno na cuvanje ocu - u tom slucaju njen odlazak u D nema veze s nicim, nebitan je
Pa to ja cijelo vrijeme i pričam. Kaj ona zapravo odlučuje- ostati tu ili otići sama.

Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
a dijete, uz dozvolu suda i CZSSa, moze odvesti van cak i ako se drugi roditelj protivi
Da, ali bez obzira i na sve činjenice vezane uz razvod i povjeravanje djece, u ovom slučaju iz svega kaj smo vidjeli nema šanse da bude tako pa ne vidim potrebu da o tome uopće pričamo- barem ne kaj se tiče neodlučne autorice. Možda je za nju neodlučnu i bolje da "odlučuje" netko drugi, tj zakon takav kakav jest. Naime, u slučaju koji si ti spomenula- ako su djeca nakon razvoda povjerena na čuvanje ocu, kak veliš- nema ona kaj odlučivati. Ali, ako su povjerena njoj, pa je jedno dala ocu jer mu je tamo bolje, kaj misliš kak bi CZSS reagirao na tu činjenicu, a pogotovo na činjenicu da eventualni "poočim" nema financija za oba djeteta. Uz, najvjerojatnije, žestoko protivljenje oca. Hmmm.. I još kad iznese činjenice koje je tu navela, moglo bi biti svega a da se i ne makne odavde.

Zadnje uređivanje -honey- : 25.09.2013. at 11:16.
-honey- is offline  
Old 25.09.2013., 11:15   #73
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Da, ali bez obzira i na sve činjenice vezane uz razvod i povjeravanje djece, u ovom slučaju iz svega kaj smo vidjeli nema šanse da bude tako pa ne vidim potrebu da o tome uopće pričamo- barem ne kaj se tiče neodlučne autorice. Možda je za nju neodlučnu i bolje da "odlučuje" netko drugi, tj zakon takav kakav jest.
slazem se
mislim da autorica pojma nema sto preseljenje s djetetom u drugu drzavu uopce znaci i vuce za sobom
jbga, o tome se u herz romanima ne pise

edit: sad vidim da si napisala i dodatak

da, za curicu nema sanse, a mogla bi se zajebati i s malim ako je sve samo usmenog dogovora nje i muza
Peppa Pig is offline  
Old 25.09.2013., 11:18   #74
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
slazem se
mislim da autorica pojma nema sto preseljenje s djetetom u drugu drzavu uopce znaci i vuce za sobom
jbga, o tome se u herz romanima ne pise
Malo sam nadopunila post, a nisam ni spomenula ljubav tjedan dana neprekidno a brutto 6 mjeseci na daljinu.
Mada, danas se autorica ne javlja pa se nadam da je jučer samo "istresla" neke svoje zbrčkane misli i tako si olakšala i da to neće govoriti osobama koje rade u "uvaženim" institucijama.
-honey- is offline  
Old 25.09.2013., 14:03   #75
Pozitiva, nemas pravo na predrasude prema djeci odrasloj bez obitelji. Ja znam neke koji su divni roditelji i za ovu pricu je sasvim irelevantno u kakvoj je autorica obitelji odrasla.

U trenutku kad postanes roditelj bi, po mom misljenju, trebao sebe staviti na drugo mjesto. Ne treba podcjenjivati ljubav, no ona ne bi trebala biti vaznija od psihickog zdravlja djeteta.

Odvesti dijete samo tako u drugu zemlju, daleko od obitelji i prijatelja, je okrutno i tesko da ne bi ostavilo posljedice.

Druga stvar, ja bih se na mjestu autorice zapitala da li je zaista u pitanju ljubav. Da li bi osoba koja je voli zaista trazila od nje da se odvoji od djeteta?
Ja znam da osim sto ne bih od partnera trazila da napusti dijete, jako bih dobro razmislila zelim li biti u vezi s osobom koja je spremna tek tako ostaviti dijete
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 25.09.2013., 14:17   #76
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Pozitiva, nemas pravo na predrasude prema djeci odrasloj bez obitelji. Ja znam neke koji su divni roditelji i za ovu pricu je sasvim irelevantno u kakvoj je autorica obitelji odrasla.

U trenutku kad postanes roditelj bi, po mom misljenju, trebao sebe staviti na drugo mjesto. Ne treba podcjenjivati ljubav, no ona ne bi trebala biti vaznija od psihickog zdravlja djeteta.

Odvesti dijete samo tako u drugu zemlju, daleko od obitelji i prijatelja, je okrutno i tesko da ne bi ostavilo posljedice.

Druga stvar, ja bih se na mjestu autorice zapitala da li je zaista u pitanju ljubav. Da li bi osoba koja je voli zaista trazila od nje da se odvoji od djeteta?
Ja znam da osim sto ne bih od partnera trazila da napusti dijete, jako bih dobro razmislila zelim li biti u vezi s osobom koja je spremna tek tako ostaviti dijete
Jesen mu gajde....
Nemam nikakvih predrasuda prema djeci odrasloj bez obitelji , ..ali njena razmišljanja upućuju na to da joj u emocijama fali nešto što je možda, možda prouzrokovano njenim djetinjstvom. Shvaćanjem uloge majke i odnosima sa djecom.
Imam ponavljam predrasuda prema nezrelim ženama, koje vuku nelogične i štetne životne poteze a koji mogu biti uzrokovani lošim djetinjstvom i sebičnim roditeljima....poteze koji su svima loši a njima fantastikus.
Poteze koji utječu na život njihove djece i to na loš način.
A najviše predrasuda imam prema ženama koje nakon 6 mjeseci veze na daljinu sa tipom koji je evidentno proračunat....misle da su našle princa šarmera.

Uopće ideja da ide van sa čovjekom sa kojim je u nekoj skoro traljavoj vezi na daljunu tek 6 mjeseci a time gubi kontakt sa kćerkom, malim djetetom koje živi sa ocem....meni je suluda.
Ionako živi u drugom gradu, vjerujem da je ne viđa nekoliko puta tjedno ili svaki dan a sad bi je možda viđala tek dva, tri puta godišnje.
To je meni neprihvatljivo za bilo koju majku u toj situaciji...a još je k tome tu pokazala svadljivost i nezrelost emocija.


Ne znam....ali većina majki u toj situaciji ne bi ni razmišljala o odlasku u Švablend sa tipom kojega jedva da poznaje, a koji
1.ima dijete sa kojim živi što može zakomplicirati stvari jer ona nema ni posao ni sigurnost kamo ide a ide sa malim djetetom
2.ne želi njenu kćer jer pazi vamo izgovora...nema love za troje djece.
I ona sa tim i takvim tipom uopće planira budućnost i ostavlja djevojčicu.
Ne znam...to može biti posljedica života kojega je imala kao dijete i odnosa roditelja prema njoj.
Kao što je skroz nebitno ako si dobar čovjek jesi li odgojen u Domu ili imaš roditeljski dom....to ne definira kvalitetu čovjeka.

Postoje samo dobri i loši roditelji, nemarni i brižni, emotivno slabi ili jaki u nekom trenutku i ..šlus!
Dajte malo čitajte sa razumijevanjem
To ili ja nisam jedina koja tu pretjeruje

Zadnje uređivanje pozitivax : 25.09.2013. at 14:24.
pozitivax is offline  
Old 25.09.2013., 14:29   #77
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Pozitiva, nemas pravo na predrasude prema djeci odrasloj bez obitelji. Ja znam neke koji su divni roditelji i za ovu pricu je sasvim irelevantno u kakvoj je autorica obitelji odrasla.
Nevezano uz Pozitivin stil pisanja, možda je djelomično i u pravu. Naime, izgleda mi da autorica očajnički želi stvoriti dom, bilo gdje s bilo kim, bez obzira na posljedice. Naravno da ne treba generalizirati, ali autorica je i sama napisala da je takvo djetinjstvo (rani ostanak bez roditelja, život u domu) bilo razlog što je brzopleto uletjela u taj brak, a čini se da se povijest ponavlja. Kako drukčije objasniti ovu temu
Možda ne bi bilo loše da popriča s nekim psihologom jer ako i ne ode sad u Njemačku, njezini problemi koje očito i predugo nosi u sebi, ostaju i dalje s njom a time utječu i na druge živote.
-honey- is offline  
Old 25.09.2013., 14:31   #78
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
2.ne želi njenu kćer jer pazi vamo izgovora...nema love za troje djece.
I ona sa tim i takvim tipom uopće planira budućnost i ostavlja djevojčicu.
glup izgovor! razumijem da je autorica željna ljubavi, ali pitanje koliko je taj čovjek voli ako ne može prihvatiti njezino dvoje djece. to mi je skroz sebično od njega. kako možeš nekog voljeti i istovremeno gledati kako pati zbog odvojenosti od djeteta, a ne dopustiti da dovede dijete pod zajednički krov. dijete bi ionako trebao financirati biološki otac, ukoliko bi uopće pustio curicu u švabiju ali to je sad druga priča.
tynsy is offline  
Old 25.09.2013., 15:31   #79
Quote:
tynsy kaže: Pogledaj post
glup izgovor! razumijem da je autorica željna ljubavi, ali pitanje koliko je taj čovjek voli ako ne može prihvatiti njezino dvoje djece. to mi je skroz sebično od njega. kako možeš nekog voljeti i istovremeno gledati kako pati zbog odvojenosti od djeteta, a ne dopustiti da dovede dijete pod zajednički krov. dijete bi ionako trebao financirati biološki otac, ukoliko bi uopće pustio curicu u švabiju ali to je sad druga priča.
Čovjek ne mora nužno biti loš jer ne može prihvatiti 2 djece, možda je samo praktičan. Nezz gdje sada živi, ali ako je to neki mali stančić, dolazak njih 3 bi značilo iznajmljivanje većeg i sigurno skupljeg stana, nove troškove...Čovjek misli unaprijed da se ne uvali u probleme, autorica je nažalost spremna doći u nepoznato. O.K. tko ne riskira, ne profitira, ali kad su djeca u pitanju, ulog za rizik je prevelik.

Dijete školskog uzrasta odvesti u nepoznato, gdje se govori jezik koji ne poznaje je glupost pa taman da je u pitanju odlazak cijele skladne obitelji. Pubertetlija kojeg poznajem je nažalost dobio dijabetes zbog preseljenja cijele obitelji. Roditelji su htjeli imati bolji posao u većem gradu i otišli s 3 djece, vratili su se s nadom da će se stanje popraviti.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Old 25.09.2013., 15:47   #80
Quote:
tynsy kaže: Pogledaj post
glup izgovor! razumijem da je autorica željna ljubavi, ali pitanje koliko je taj čovjek voli ako ne može prihvatiti njezino dvoje djece. to mi je skroz sebično od njega. kako možeš nekog voljeti i istovremeno gledati kako pati zbog odvojenosti od djeteta, a ne dopustiti da dovede dijete pod zajednički krov. dijete bi ionako trebao financirati biološki otac, ukoliko bi uopće pustio curicu u švabiju ali to je sad druga priča.
E to
To je to ...ali autorica to ne može shvatiti jer je evidentno zbog teškoga života kojim je živjela i živi (pretpostavljam ) emotivno nezrela.
Nije samo svar obrazovanja..big deal!
Stvar je u emocijama i odnosu prema sebi i djeci...tu fali zrelosti.

I možda je očaj tjera da vidi u tome čovjeku svega čega sama nema i što želi vidjeti.
A tak si može samo još više problema natući na glavu..
Ako to ne uspije, tam nikoga ne pozna , nema posao, dozvole....a doma će se vratiti gdje ?
Što će misliti o njoj kao majci otac djeteta i tako isto definirati njen položaj majke ?
Možda tada zatraži i starateljstvo nad sinom ?
Posao ju ne čeka, love nema....nije sve "ajmo van sve bu pinki ja sam sa njim u vezi "
Ma ne konta da je tip vjerovatno mislio: Ja razveden, ona razvedena, ja trebam da mi netko brine o kući i djetetu, ona ima maloga pa ćemo nekako ali ne ću ja brinuti za njeno dvoje ....nije mi isplativo.
Mala ima tatu a ja već imam kćer.
Eto...tak brutalno.
A to su mala dječica...time je on bezosjećajniji.
Bi li on sebe uskratio svojem djetetu da mala njegova.npr.živi sa majkom i preselio u drugi državu pa je viđao za Božić i Uskrs ? Sumnjam.

I zaboli ga kako se dijete osjeća,da li malome treba seka, da li ona treba svoju malecku...zaboli ga.
E pa sa takvim ne planirati odlazak na kavu a kamoli suživot. To je bezosjećajno muško.

E sad kada bi ona shvatila da tip nije romantik nego realist sa računicom...spasila bi sebe.

Bolje bi bilo da uz posao nastavi nekakvo lakše doškolavanja , izgradi odnos sa djecom, nađe neke interese, hobije, čita , bavi sesportom pa preseli se zbog male, ali i sina, bliže maloj.
Dok ne dođe dobar, stvarno dobar čovjek kojemu će biti svejedno ima li ih ona dvoje ili troje....sve ćeih voljeti. Neki veseljak i dobričina.
Neka ovoga testira ...neka mu kaže da idu oboje djece ili nitko pa će vidjeti koliko mu je draga. Da ne ide bez male.Idila će kratko trajati....
Uostalom ona ne zna kak on funkcionira na 24 sata, svaki dan u stresnom životu ?
I kaj se očekuje od nje ?
Sve je fajn dok je tu ali tih tjedan dana na odmoru ili idili čovjek ne mora pokazati svoj pravi karakter.
Ovak ju možda uzima da mu održava domaćinstvo , bedina i brine o maloj.

Sve to ona ne konta a vidljivo je da je frajer neiskren...reći takvu glupost da nema za njenu malu financija.
Kaj bu to rekao i za njihovo buduće zajedničko dijete ? Pobaci ga ???n
Svakako tip nema veliko i dobro srce. Pa neka ne radi ponovo grešku i povede se za nadama, snovima, željama umjesto za razumom.
Njoj treba dobričina,
Ali pravi dobričina dušom....koji voli djecu.
Svu djecu....nevezano za broj.

U svakom slučaju , kam se žure ? Tek su 6 mjeseci u vezi, gdje njemu gori ?
To bi se ja pitala.
Želim joj puno sreće, realnosti, zrelosti da donese pravu odluku zbog koje se neće kajati cijeli život a vani, vani ne teče med i mlijeko ako nemaš visoko obrazovanje, rodbinu , sigurnost ili ako ne znaš jezik.
Eto.

Zadnje uređivanje pozitivax : 25.09.2013. at 15:57.
pozitivax is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.