Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2013., 14:14   #1
Question Kako dalje?

U braku sam,imam djecu koja idu u školu,i koja jos nisu svjesna problema koje imam u braku.Nedavno sam saznao da zena ima mladeg ljubavnika skoro godinu dana a mene vuče za nos i laže cijelo vrijeme.
U tom periodu od godinu dana izbjegavala je svaki fizicki kontakt samnom pa sam posumnjao i otkrio istinu od koje nemogu nocima da spavam.
Da stvar bude gora,rekla je da prema meni ne osjeca nista i da nezeli imat samnom nista a nezeli rastavu.
Mucio sam se mjesecima s pitanjem sta da radim,da joj oprostim sve radi djece,ili da jednostavno potjeram iz kuce van.
Izluđuje me,laze mi,nebrine o djeci,nemam volje za životom više,neznam što da radim.Ako ima netko kakav savjet neka ga iznese,treba mi pomoć
bezdileme is offline  
Old 19.10.2013., 14:25   #2
Ja ne vidim smisao u vašem nastavku zajedničkog života ,ako ne možeš prihvatiti da ona tebe više ne doživljava.
Nije nikao uredu da ne brine za djecu zbog ljubavnika i z ato nema opravdanja.
Za tebe je najbolje da prihvatiš situaciju i kreneš dalje, jer mislim,smatram da je ovo samo mučenje.
A I tvoja su dijeca i izjava nemam volje da živim, neka bude izbrisana iiz tvog mentalnog sklopa.
A osim toga i prije si živio bez njne ,živjet ćeš opet.
Drži se.
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Old 19.10.2013., 14:31   #3
Quote:
resa kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim smisao u vašem nastavku zajedničkog života ,ako ne možeš prihvatiti da ona tebe više ne doživljava.
Nije nikao uredu da ne brine za djecu zbog ljubavnika i z ato nema opravdanja.
Za tebe je najbolje da prihvatiš situaciju i kreneš dalje, jer mislim,smatram da je ovo samo mučenje.
A I tvoja su dijeca i izjava nemam volje da živim, neka bude izbrisana iiz tvog mentalnog sklopa.
A osim toga i prije si živio bez njne ,živjet ćeš opet.
Drži se.
Problem je što ja radim u drugom gradu,kilometrima daleko,djeca idu u školu.Djecu mi nema tko čuvati dok sam ja na poslu,jedino da budu kod bake i djeda,a nismo bas u najboljoj financijskoj situaciji.Ona ne zeli rastavu i neda djecu,neznam jednostavno koji su postupci razvoda braka nesporazumno i kome ce pripasti djeca.Ni ja ni djeca nezelimo da to bude moja zena tj njihova majka.
bezdileme is offline  
Old 19.10.2013., 14:32   #4
Quote:
bezdileme kaže: Pogledaj post
Da stvar bude gora,rekla je da prema meni ne osjeca nista i da nezeli imat samnom nista a nezeli rastavu.
Pa šta onda ona želi?
eelli is offline  
Old 19.10.2013., 14:33   #5
Quote:
eelli kaže: Pogledaj post
Pa šta onda ona želi?
Želi da živi u mojoj kući i da je ja uzdrzavam.
bezdileme is offline  
Old 19.10.2013., 14:45   #6
Što se tiče djece nama,mom mužu je rečeno da,pričam o Hrvatskoj, djeca do 7 godina automatski pripadaju majci,osim u iznimnim situacijama ili ako majka ne želi.A djeca strarija od 9 godina sam odlučuju ,odnosno njih se pita.
E sad neka me ispravi tko je to prošao ili prolazi,ako nije tako.
Kod nas je ostalo ,za sada samo na informaciji.
Tako da informiraj se,raspitaj se.Ne znam koliko su ti djeca stara.
Da li tvoja izjava da se ne brine o djeci ima veze sa tvojom ljutnjom i povrijeđenošču?
Da li ima ikakve mogučnosti razgovora ili dogovora?
Znam,vjeruj mi, kad dođe do toga teško je pričati razumno i smireno,sve nekako na koncu ispadne kao optuživanje i opravdavanje.
Da li bi prešao preko prevare ako bi ona odlučila da se vrati u vaš brak?
Koje je tvoje shvačanje prevare jer eto,
razdvojeni ste.
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Old 19.10.2013., 14:46   #7
Quote:
bezdileme kaže: Pogledaj post
Želi da živi u mojoj kući i da je ja uzdrzavam.
Zgodna ideja ,neka pametna damica.
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Old 19.10.2013., 14:49   #8
Quote:
resa kaže: Pogledaj post
Što se tiče djece nama,mom mužu je rečeno da,pričam o Hrvatskoj, djeca do 7 godina automatski pripadaju majci,osim u iznimnim situacijama ili ako majka ne želi.A djeca strarija od 9 godina sam odlučuju ,odnosno njih se pita.
E sad neka me ispravi tko je to prošao ili prolazi,ako nije tako.
Kod nas je ostalo ,za sada samo na informaciji.
Tako da informiraj se,raspitaj se.Ne znam koliko su ti djeca stara.
Da li tvoja izjava da se ne brine o djeci ima veze sa tvojom ljutnjom i povrijeđenošču?
Da li ima ikakve mogučnosti razgovora ili dogovora?
Znam,vjeruj mi, kad dođe do toga teško je pričati razumno i smireno,sve nekako na koncu ispadne kao optuživanje i opravdavanje.
Da li bi prešao preko prevare ako bi ona odlučila da se vrati u vaš brak?
Koje je tvoje shvačanje prevare jer eto,
razdvojeni ste.
Imamo 3 djece,samo jedno dijete je starije od 9 godina.Ona se ne zeli vratiti,nevoli me,i ne kazem da se nebrine o djeci zbog ljutnje,nego je tako,to vidi i okolina.
bezdileme is offline  
Old 19.10.2013., 14:57   #9
Quote:
bezdileme kaže: Pogledaj post
Imamo 3 djece,samo jedno dijete je starije od 9 godina.Ona se ne zeli vratiti,nevoli me,i ne kazem da se nebrine o djeci zbog ljutnje,nego je tako,to vidi i okolina.
Što je tim ženama sa troje + djece.Sve poblesavilo
Ali ako te ne voli, nema smisla .Informiraj se, bez obzira na djecu i dalje su tvoja.
Da li ona radi,da li ima gdje da ode iz tvoje/vaše kuće.
Po nekon novom zakonu ,ne znam da li je stupio na snagu,djeca ostaju u domu gdje odrastaju.
Kako je to zamišljeno u praksi ne znam,da li je bitno tko želi rastavu ili odlazi.
Ali mislim da moraš razrješiti situaciju zbog svog mira neovisno tko je sad tu kriv.
Od okrivljavanja, ti si ili ja sam, ona je ,on je nema ništa.Tako se može unedogled.
Sad je samo pitanje što ćemo uraditi da rješimo situaciju u kojoj smo se našli.
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Old 19.10.2013., 15:52   #10
dakle imaš troje djece od kojih najstarije ima više od 9 godina a ostalo dvoje je mlađe
žena/majaka se ne brine o djeci i to svi u okolini vide
ti ne želiš da djeca pripadnu majci kod rastave a to ne žele niti ona
radiš van mjesta boravka i kilometri vas dijele, ne možeš se brinuti o djeci i ne brineš se jer te nema
da si toliko brižan otac onda bi se valjda već sad brinuo o djeci jer o njima se netko mora brinuti, bome mlađi od 9 jako teško funkcioniraju sami i zapušteni
a sigurno im u situaciji dok se još ne razvodite ne bi punio glavu odabirom roditelja s kojim će živjeti
i tako dalje.....svašta bi se moglo reć i na tvoj račun
polly is offline  
Old 19.10.2013., 15:58   #11
Quote:
bezdileme kaže: Pogledaj post
U braku sam,imam djecu koja idu u školu,i koja jos nisu svjesna problema koje imam u braku.
Quote:
bezdileme kaže: Pogledaj post
Ni ja ni djeca nezelimo da to bude moja zena tj njihova majka.
Dakle, djeca koja neisu svjesna tvojih problema koje imaš u braku, ne žele da nakon razvoda - zbog problema u braku kojih uopće nisu svjesna - budu s majkom?

Daj se malo skoncentriraj drugi put...
Lord Byron is offline  
Old 19.10.2013., 16:28   #12
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
dakle imaš troje djece od kojih najstarije ima više od 9 godina a ostalo dvoje je mlađe
žena/majaka se ne brine o djeci i to svi u okolini vide
ti ne želiš da djeca pripadnu majci kod rastave a to ne žele niti ona
radiš van mjesta boravka i kilometri vas dijele, ne možeš se brinuti o djeci i ne brineš se jer te nema
da si toliko brižan otac onda bi se valjda već sad brinuo o djeci jer o njima se netko mora brinuti, bome mlađi od 9 jako teško funkcioniraju sami i zapušteni
a sigurno im u situaciji dok se još ne razvodite ne bi punio glavu odabirom roditelja s kojim će živjeti
i tako dalje.....svašta bi se moglo reć i na tvoj račun
Neshvacas situaciju,radim da djeca imaju,da neradim djeca bi bila gladna,a ona neradi,nema posao a niti zavrsenu skolu.Ne opravdam sebe.
bezdileme is offline  
Old 19.10.2013., 16:30   #13
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Dakle, djeca koja neisu svjesna tvojih problema koje imaš u braku, ne žele da nakon razvoda - zbog problema u braku kojih uopće nisu svjesna - budu s majkom?

Daj se malo skoncentriraj drugi put...
Djeca vide da nije u redu nesto,i ja sam djecu pitao,nisu ni djeca toliko glupa,jedino sto neznaju da se tu radi o nevjeri njihove majke.
bezdileme is offline  
Old 19.10.2013., 22:17   #14
S obzirom na ovo, bye.
ex anais is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.