Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2003., 20:24   #1
...po glavi mi trenutacno strujajuce pitanje...

Inspirirana ovim rijecima ->
Quote:
326 kaže:
kako možeš uspoređivati prava ljudi i prava životinja??
-> osjetih se ponukanom postaviti slijedece pitanje...

Kako vi to ljudi onda gledate na zivotinje? Kao na pokretne igracke ili kaj? Svako tko ima ljubimca i voli ga, osjeca u njemu bice i osobu, stoga nije mi jasno, kako to onda vi dozivljavate te zivotinje... Zbilja nije mi jasno...

Enivej, smatrati zivotinje inferiornima moze samo ona osoba koja i druge ljude smatra takvima (buduci da je ona kao takva u odnosu na njih "superiornija" i "bolja"), dakle, uistinu egoisticna osoba...

Ne znam kako vama, ali meni je to zalosno...
I ne kazem ja da zivotinje treba stavljati ispred ljudi, ali ih se moze i treba tretirati ravnopravno, i/ili bar s ljubavlju i postovanjem...
Eto...

I da, stvarno, kako netko moze reci da je iciji zivot vrijedniji? Svi smo tu s razlogom i kao takvi jednako vrijedni, a te inferiorne/supriorne spike izmislio je covijek kao takav zatvoran svojim jadnim i mizernim egom... Samo jos jedan dokaz kako je svaka stvar, pa i nas ego dvosjekli mac - koliko je najveci blagoslov i dar, toliko je i najgore prokletstvo. (Sve zavisi o nacinu na koji ti necemu pristupas)
Ignis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 20:30   #2
I zato treba prvo poubijati sve zivotinje, a onda se i mi trebamo ubiti jer svi mi pasemo jadnu travu... a po kojem mi pravu travu gledamo kao nize vijedan oblik zivota
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 20:34   #3
jebiga, odi tražit da dozvole glasačko pravo tvom pesu pa kad te odvedu u ludaru nek te on izvuče.

da životinje nisu inferiorne čovjek ne bi bio ovako rasprostranjen, razvijen ili nešto treće...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 20:35   #4
offtopic: da tu sam uletio samo zbog toga jer sam vidio da je rambi postala tu, pa sam je mislio cimat za palestince i židove, ali sam se predomislio. militantne borce za prava životinja ne volim više čak i od rambice.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 20:40   #5
Problem je što većini ljudi okolina i odgoj pomućuju percepciju prema svijetu, njihov pogled na svijet i rasuđivanje a kao dokaz moje tvrdnje stoji sama ova civilizacija. Muslimani se ponašaju kao muslimani (većina) i zapadljaci kao zapadnjaci (većina).

Stvar odgoja i okline, a pošto je većina ljudi "prosječna" nije u stanju gledati na svijet iz nekih drugih aspekata.

Da se je rulja s foruma rodila u onoj Indijskoj pokrajini gdje su svi do zadnjeg sami vegetarijanci i oni sami bi bili.

Svijet je uvijek mjenjala glasna manjina.

Ljudi imaju zid odgoja pred sobom koji im onemogućuje neke druge poglede na svijet i to je veliki problem.

Sama riječ životinje dolazi iz jezika koji je specistički orjentiran jer stavlja mrava, glistu, pauka u isti koš s čimpanzom s kojim mi, ljudske životinje imamo čak 98% istih gena.

Sam izraz "životinje" je pogrešan i specistički.

Kako trenutno stvari stoje ljudski život je "nepoželjan" na ovoj planeti, mi smo rak planeta Zemlje i života na njoj, gdje god dođemo život pretvorimo u pustoš, hvalimo se da smo intelektno iznad svih živih bića ali smo jedini koji ubiaju iz objesti, užitka i pretjeranog hedonizma.

Što mislite, kad bi priroda mogla govoriti, tj. kad bismo je mi mogli čuti čiji bi joj život bio draži i vredniji...jedne svinje ili jednog čovjeka?!?

326 tvrdi da čovjek vrijedi više od životinje...na temelju čega...svog doprinosa prirodi i okolišu...to nikako, na temelju svoje inteligencije...delfini nas tu tuku (tako samtraju mnogi znanstvenici) ali i da jesmo najinteligentniji i ako se inteligencija uzima kao najvrednija vrlina to znači da inteligentniji pojedinci vrijede više od neinteligentnijih.

Svaka selekcija vrijednosti vodi u divljaštvo i barbarstvo.

Svako biće sposobno da pati, da osjeća bol, da živi treba uvažiti kao i svako ljudsko biće jer mi smo životinje a životinje nisu ništa manje ljudi od nas!
REVENGER4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 20:44   #6
Quote:
rambi kaže:
I zato treba prvo poubijati sve zivotinje, a onda se i mi trebamo ubiti jer svi mi pasemo jadnu travu... a po kojem mi pravu travu gledamo kao nize vijedan oblik zivota
Cuj, ja postujem i biljke i ista pitanja postavljam i ostalim vegicima koji njih znaju zanemariti, ali postoji vec jedan dobar argument po tom pitanju... Revenger ga je spomenuo... (Iako ja i dalje na biljke ne gledam kao na inferiorne) Biljke nemaju czs i osjet boli i bla, bla...
Ne znam, ja bi tako voljela da nis ne moram jesti... Najiskrenije...
Ignis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 20:44   #7
Rambi pošto se uključuješ u teme a ne čitaš uvodne postove..ponavljam...

ZEMLJA:

Od 100% poljoprivrednih površina, oko 90% se koristi za uzgoj životinja zbog ljudske prehrane, to je skoro 50% sveukupne površine SAD-a.

VODA:

Više od 50% sveukupne potrošnje vode u SAD-u u sve svrhe odlazi na uzgoj životinja zbog ljudske prehrane, za funtu(pound) mesa potrebno je potrošiti oko 2500 litara vode, dok je za funtu(pound) žitarica potrebno potrošiti samo 25 galona vode (razlika je 100 puta).

Vegetarijanska prehrana zahtjeva oko 300 galona vode na dan, dok mesna (ili vam ga mješovita, a uzima se u obzir samo meso) zahtjeva oko 4000 galona vode na dan.

ZAGAĐENJE:

Uzgajanje životinja zbog hrane ima najveći udio u zagađenju voda u SAD-u i ostatku svijeta, niti jedna industrija sama nije ni blizu istom.
Mesna industrija proizvodi 130 puta više fekalija nego cijelo čovječanstvo zajedno!!!

ENERGIJA:

Od svih fosilnih goriva koji se koriste i ostalih rudača kao goriva, više od 1/3 se koristi za uzgoj životinja kao hrane.
SLIJEDEĆE ĆU NAPISATI NA ENGLESKOM JER JEDNU RIJEČ NEZNAM PRVESTI, A NE ŽELIM ŠIRIT DEZINFORMACIJE:

Producing a single hamburger patty takes enough fossil fuel to drive a small car 20 miles and enough for 17 showers.

UNIŠTENJE ŠUMA:

Svaki vegetarijanac spasi jutro drveća svake godine, U SAD-u se godišnje iskrči 260 miljuna jutara drveća da bi se uzgajala hrana za životinje koje služe kao "hrana", a svakih osam sekundi nestane jedano jutro zemlje.
Tropske se kišne šume također uništavaju da se stvori zemlja za stoku, 55 četvornih stopa kišne šume treba se uništiti da se proizvede četvrtina hamburgera.

!!!???!!!

Životinje koje se uzgajaju kao ljudska hrana konzumiraju više od 80% kukuruza od sveukupne proizvodnje te 95% žitarica od sveukupne proizvodnje.

PROBLEM SVJETSKE GLADI bio bi riješen prelaskom svih ljudi na vegetarijanstvo, mnogi ekološki problemi bi nestali, životinje se više ne bi mučile.

Više od 40 000 000 000 životinja godišnje se ubije za potrebe mesne industrije, drže se u okrutnim i neprirodnim uvjetima.

Iz svega ovog čak je i nepismenom sljepcu vidljivo da je prehrana koja uključuje meso NEETIČNA, NEMORALNA, izaziva HOLOKAUST biljaka i životinja!!!


Ako ubereš jabuku...nisi ubila biljku..jelda.

Ionako puuuuuuuuno više biljaka se ubije mesnom industrijom..drveća, životinja (divljih i onih u mesnoj ind), riba....
REVENGER4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 20:51   #8
rev, smanji potpis, najebaćeš.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 20:54   #9
Quote:
slafko kaže:
offtopic: da tu sam uletio samo zbog toga jer sam vidio da je rambi postala tu, pa sam je mislio cimat za palestince i židove, ali sam se predomislio. militantne borce za prava životinja ne volim više čak i od rambice.
Gdje si ti vidio moju militantnost??? Bar je ja nemam... To je tvoja osobna predrasuda... Ti si mi je pripisao samo zato jer nacelno imam stavove koji se poklapaju s nekima takovih ljudi... To su nepotrebne generalizacije za koje je lijek taj da svim stvarima i osobama pristupas individualno i onda donosis predrasudama nazagadene sudove...
Uzmi si vremena usitinu me upoznati pa onda iznesi takvo sto... Ok?! (Ja sam zbilja daleko od militantnosti, stovise, iako sam brutalna kada branim istinu, opet me neki smatraju preblagom samo zato jer ne odobravam nasilje i negativnosti... Al ja to pripisujem stupnju svoje emocionalne i duhovne zrelosti i nista vise. Osobno to dozivljavam kao vrlinu jer mislim da to vrlina i jest. No ne smatram se zato superiornija od ostalih. Meni je za razliku od nekih, cilj zauzdati svoj ego, a ne dozvoliti mu da se napuse i da me zaslijepi radi cega cu ciniti neke meni inace odvratne stvari... Eto.. )

A ono gore zakaj je covijek tako rasprostranjen? Cuj, i zivotinje bi bile u vecini, ili bar u istoj mjeri prisutne da covjek nema oruzja... Odi se boriti one on one s vecinom vecih zivotinja svojim vlastitim rukama pa da vidimo tko ce iz toga izaci kao pobjednik...
Ozbiljno, ok je sto smo se naucili braniti i sve povezano uz to, ali opet covjeku se cesto desi da ga "superiornost", moc i sl. stvari zaslijepe pa pretjerava, i to ne samo kada su u pitanju pripadnici drugih vrsta, nego je jednako okrutan i prema svojoj vlastitoj...
Ignis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 20:54   #10
solved
REVENGER4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 20:58   #11
Isto tako amerikanci su superiorniji i više vrijede jer nas svih mogu porobiti i pobiti?!?
REVENGER4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 21:01   #12
kaj skačeš toliko?

odi se ti borit s nekom živinom golim rukama, a ja bum, kao i naši preci iskoristil svoj mozak i stresal vas obadvoje kopljem. strelicom, kamenom, metkom, raketom, nečim desetim, vugla i jeo pečenje za ručak...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 21:04   #13
Quote:
REVENGER4N kaže:
Kako trenutno stvari stoje ljudski život je "nepoželjan" na ovoj planeti, mi smo rak planeta Zemlje i života na njoj, gdje god dođemo život pretvorimo u pustoš, hvalimo se da smo intelektno iznad svih živih bića ali smo jedini koji ubiaju iz objesti, užitka i pretjeranog hedonizma.
To je ono kaj ja govorim kada spominjem ego... Upravo iz te nase lazne superiornosti proizlazi nasa istinska inferiornost i jadnost... Sami sebe ohrabrujemo nekim praznim spikama, kao mi smo najbolji, najuzviseniji i sl., a zapravo smo vrlo bijedna bica i nametnici koji nisu u stanju uklopiti se u ostatak prirodnog svijeta... Sto je jos i gore, da bi tu spoznaju eliminirali i uklonili tu od strane ega percipiranu "prijetnju" i onu takvom nacinu poimanja, tamanimo sume i sve ostalo, kako bi se "normalno" mogli egoprijetnjafree uklopiti u nas betonizirani svijet...
Meni je to zalosno... Koliko daleko mislimo ici?

Sto je najgore, nikada nije kasno spoznati neke stvari i razviti se, zivot je tako koncipiran da nam uvijek i iznova daje nove prilike za to, ali mi to ne cinimo... Ne kazem ja sada svi morate jesti biljke_only, ali razvijete sebe emocionalno i duhovno pa cete i sami vidjeti koje ce stvari iz istoga spontano proizaci...
Eto...


I da, jos mi nitko od "onih" nije bas odgovorio na pitanje...
Ignis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 21:09   #14
Quote:
slafko kaže:
kaj skačeš toliko?
Ok, kuzim ja da je ovo vjerojatno dobronamjerno pisano, ali bar ja mislim da nisam skakala... Jer da jesam to bi zvucalo very different...
Eto...
Peace...
Ignis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 21:14   #15
Quote:
REVENGER4N kaže:

Što mislite, kad bi priroda mogla govoriti, tj. kad bismo je mi mogli čuti čiji bi joj život bio draži i vredniji...jedne svinje ili jednog čovjeka?!?

326 tvrdi da čovjek vrijedi više od životinje...na temelju čega...
Zamisli da imaš čamac za spašavanje u koji stane najviše 20 osoba. Na brodu koji tone se nalazi 20 ljudi i 20 svinja.

Kako bi ti, REVENGER, napunio čamac?

Zadnje uređivanje VelmaX : 29.03.2003. at 23:48.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 21:20   #16
Quote:
VelmaX kaže:
Zamisli da imaš čamac za spasavanje u koji stane najviše 20 osoba. Na brodu koji tone se nalazi 20 ljudi i 20 svinja.

Kako bi ti, REVENGER, napunio čamac?
Ja bi se dvoumila...
Ignis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 21:25   #17
Ja sva bića cijenim jednako Velma, svinja ne vrijedi manje od tebe baš kao ni manje od mene i onaje bića s osjećajima, osjeća strah, ljubav, bol i patnju...
kao da si me pitala..bi li spasio 10 crnaca ili bjelaca!!!

Ja bi uvijek pokušao spasiti sve!!!
REVENGER4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 21:31   #18
Quote:
Ignis kaže:
Ja bi se dvoumila...
To je temeljna razlika između nas, ja se uopće ne bih dvoumila.

Čak bih i tebe stavila u čamac umjesto neke svinje.

Baš zato što su ljudi djelomično i sami životinje, ja im opraštam kad ih glad navede na predatorstvo.

Da li je lav sebičan kad rastrga antilopu? Naravno da nije.
Zašto je čovjek sebičan kad ubije i pojede neku životinju?
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 21:37   #19
Bila je to zajebancija...

A cuj, ako ce si sam ubiti hranu, jos bih i mogla prozvakati iako to ne bih ja cinila..., ali mesna industrija (gdje na kraju zivotinje same sebe jedu u obliku kostanoga brasna i sl.), ili masovni izlov riba koje se onda kada se ne prodaju mrtve bacaju natrag u more.. To ne odobravm nikako...
Eto...
Ignis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2003., 21:38   #20
Quote:
REVENGER4N kaže:
Ja sva bića cijenim jednako Velma, svinja ne vrijedi manje od tebe baš kao ni manje od mene i onaje bića s osjećajima, osjeća strah, ljubav, bol i patnju...
kao da si me pitala..bi li spasio 10 crnaca ili bjelaca!!!

Ja bi uvijek pokušao spasiti sve!!!
To je normalno, ne mislim ja da život svinje nije vrijedan, svaki je život vrijedan.

Ali postoje prioriteti, i za ljude i za životinje. Na prvom mjestu je vlastiti život, a zatim životi pripadnika vlastite vrste. Tek zatim sve ostalo.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.