Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 21:18   #1721
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
nakon 15 dana ako ga nije odjavio može se hebati švercer
možeš ti njega nakon toga ucjenjivati i nikada ne odjaviti auto sa svojeg imena jer morate praviti novi kupoprodajni ugovor

moj kolega ima u garaži smarta već dvije godine kojeg je kupio od švercera koji ga isto tako nije odjavio, a pravi vlasnik automobila sad traži 1.000€ od njega i od švercera
Hm mislim da si nesto pomijesao
zasto bi morali raditi novi KPU, eventualno treba platiti nekakvu kamatu za ne prijenos auta u roku od 15 dana.to je za ovaj prvi dio

ovaj boldani dio, tu je drugi problem vjerovatno a to da je svercer prodao auto trecoj osobi, tvom kolegi, koji ga ne moze prenjeti jer svercer nije platio porez na svoj prijenos,a vlasnik auta u prometnoj en zeli potpisati kupoprodajni tvom kolegi , nego trazi lovu
cudi mi da ga ne stisnu svercer i tvoj kolega al kad razmislim , sad je to problem samo tvog kolege
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 21:20   #1722
Jel mi netko moze provjeriti br sasije audia? Najljepše molim
WAUZZZ8K9CA034408
a1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 21:34   #1723
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
nitko ti ne veli ajde gubi se. uostalom ti si svoj auto prodao. ugovor/dokaz imas. sto te briga dalje sto je s autom????
Je i onda ti dođe 700kn kazne jer nisi odjavio auto nakon isteka rege , jer za mup si ti vlasnik
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 21:35   #1724
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Švercer ga odmah stavio na njuškalo i nece prepisat , i vidim prebacit ce ga drito s mene na treceg kupca , i ja u mup da ga prijavim ko tužibaba, kad teta mi veli pa kak da ja odjavim auto samo sa kpu-om , i sta da radim , cekaj da on odjavi, znaci vec jedan bezvezan dolazak u mup i cekanje od 2h, dodem sutra i molim i kaze odi na kat u kancelariju tu itu, i ova me odjebe, dodem opet opet me odjebe, treci put mi se smilovala i rekla napiši zahtjev da mu policija ide doma oduzet table iplati 50kn biljega neradimo mi đaba, vi ste krivi kaj niste skinuli table, i onda opet dođem vec potrosio 300kn benzina i 10h vremena izlazaka s posla, podignem table i prometnu odem dole na šalter odjavim i onda opet plati poštarinu da pošaljem ovom šverceru poništenu prometnu mada nisam morao mogao je on doci na mup po nju
u MUP-u napraviš zahtjev za ukinuće

"Prodavatelj mora policiji podnijeti zahtjev za ukinuće registracije vozila, što će MUP i učiniti rješenjem, ako mu, dakako, prodavatelj dokaže da je auto prodao, što može napraviti kupoprodajnim ugovorom"
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 21:56   #1725
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
nakon 15 dana ako ga nije odjavio može se hebati švercer
možeš ti njega nakon toga ucjenjivati i nikada ne odjaviti auto sa svojeg imena jer morate praviti novi kupoprodajni ugovor

moj kolega ima u garaži smarta već dvije godine kojeg je kupio od švercera koji ga isto tako nije odjavio, a pravi vlasnik automobila sad traži 1.000€ od njega i od švercera
Gdje je kolegi bila pamet kupovat auto od nekog tko nije vlasnik tj. kako su uopće ovjerili kupoprodajni bez vlasnika? Čak i da ga je dobio znatno ispod cijene.

Ustvari, kad malo bolje razmislim, dobro bi mi došao autić za se vozat po Austriji i Njemačkoj bez straha od kamera i ostalih kazni, ako ga je spreman prodati znatno ispod cijene, nek se javi.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 22:01   #1726
Ako ga on ne prenese na sebe u 15 dana, i ti ces i on platit po 700kn kazne zato treba skidat tablice kazes mu emotivno sam vezan za njih ali onda on nece kupit auto i ode
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 22:10   #1727
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Ako ga on ne prenese na sebe u 15 dana, i ti ces i on platit po 700kn kazne zato treba skidat tablice kazes mu emotivno sam vezan za njih ali onda on nece kupit auto i ode
700kn kazne za sta?
tonco888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 22:32   #1728
pa dobio sam i ja kaznu, 3kn.
a to sta ti pises 700kn je ako ga ne odjavis u roku 15 dana od kada ti izađe registracija
tonco888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 23:01   #1729
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Ti si se provukao ali ljudi dobivaju kazne pisalo je tu na forumu

Za početak daješ ljudima dezinformacije, a čak ako je i tvoj slučaj koji svako malo spominješ istinit onda je to do djelatnice mupa koja nije znala svoj posao, a tvoja krivica je što si loše informiran.

Da ne ponavljam, katne za prodavatelja nema, znači 0 bodova u slučaju da isti ima KPU.
Nekad se to znalo desiti (zavisi od mupa i suda), ali već više od dvije godine tako nešto nije moguće ukoliko kupac ima KPU.


Za prodavatelja je jedino bitno da ima KPU i tu po sadašnjem zakonu za njega završava svaka priča.

Ja to pišem iz prakse, jer sam i sam imao par slučajeva gdje kupac nije odjavio auto.
Sa KPU sam na MUP-u sasvim jednostavno odjavio auto, a isti taj mup je raspisao potragu za tablicama i poništio registraciju auta. Znači to piše i u zakonu ako se nekome da tražiti.

Ne mogu reći da se ne može desiti nešto kao i kod Loui-a, ali to je onda neznanje djelatnice mupa koja ili ne zna, ne želi ili još nije radila tu proceduru.
Krajem prošle godine djelatnica mupa nije htjela dati poznaniku probe za TP na auto iz uvoza i čovjek je izašao van i mene nazvao.
Nakon što sam mu rekao da probe za TP mora dobiti ukoliko potpiše izjavu o ispravnosti vozila vratio se opet u mup i rekao joj što sam mu što da joj veli i dobio je probe. Da iste i nakon toga nije dobio razgovarao bi ja telefonski sa njome i objasnio joj neke stvari, ali za to ovaj put nije bilo potrebe.

U slučaju da vam u mupu nešto ne daju ili ne žele napraviti, a moraju to prema zakonu morate zatražiti pismeno koji je razlog da vam to ne može napraviti ili zatražiti nadređenoga te službenice ili službenika mupa.
Državna je to služba i ima puno uhljeba i ako niste upoznati sa svojim pravima često puta možete biti uskraćeni za neke stvari.

Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Samo ugovore o darovanju motornog vozila ne i kupoprodaju.

Te šalju rješenja o nasljeđivanju.

I kod darovanja i nasljeđivanja, takvo slanje ugovora predstavlja poreznu prijavu i stjecatelj (daroprimac ili nasljednik) više ne mora (niti može) ići osobno na poreznu i tamo podnijeti prijavu na temelju ugovora o darovanju ili rješenja o nasljeđivanju.

prethodno navedeno je od 01.01.2017. godine uređeno Zakonom o lokalnim porezima.
Nisi u pravu, od 01.07.2016. svaki JB mora slati u poreznu KPU, tako da mnogima više neće proći KPU + punomoć.

Već sam pisao na nekoj drugoj temi o tome. Isto tako ja kao posrednik kod kupovine sam od porezne dobio kodove koji idu na svaki KPU te sam iste dužan prijaviti PU.

Quote:
tonco888 kaže: Pogledaj post
pa dobio sam i ja kaznu, 3kn.
a to sta ti pises 700kn je ako ga ne odjavis u roku 15 dana od kada ti izađe registracija
Kazna od 700 kn je ako se ne odjavi auto unutar 15 dana od isteka rega. To je zakonski, a neslužbeno se to može provući i na malo više, na šalju odmah 16. ili 17. dan...

U slučaju da sam ja prodao auto nekom tko ga po isteku rege nije odjavio kazna dolazi naravno meni jer mup ne zna da sam ja prodao auto, ali u tom se slučaju ide na mup sa kpu i napiše se izjava da je auto prodan te samim time kazna ide kupcu koji nije odjavio i prepisao vozilo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 23:15   #1730
Cool kupujem novi auto, klasa golfa

Novi sam na forumu i registrirao sam se samo da mogu objavit novi post, ali pošto sam novi ne mogu ga objavit, pa ću pokušati odgovorom na ovaj post dobit koju korisnu informaciju

Ugl. kupujem novi auto, gotovinom, benzinac, klasa golfa, ciljana cijena cca 100k kn do maksimalnih 120k kn.

Za sada sam suzio izbor na:
1) Škoda Rapid Spaceback Ambition 1.2 TSI cca 108k kn
http://cc.skoda.at/nwapp/nws_hr/ICC3...C!!!/?&MGN=260
2) Hyundai i30 1.4 KAPPA MPI ISG cca 103k kn
http://hyundai.hr/cjenici/hyundai-i30-5-vrata/
3) Fiat Tipo HB Amore 1.4 cca 100k kn
http://www.jutarnji.hr/autoklub/aktu...95-ks/5574939/
4) Kia cee'd_hb PE 1,4 CVVT LX Fun Eco cca 103k kn
https://www.kia.hr/pricelist/?model=471
5) ??

Savjeti, iskustva, prijedlozi ? Molim samo korisne informacije, ne svađe i nepotrebna podbadanja..

fala!
broc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 07:08   #1731
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Ti si se provukao ali ljudi dobivaju kazne pisalo je tu na forumu
Ja sam dobio kaznu za neodjavljivanje vozila (700kn), a auto sam prodao prije godinu dana. S tom kaznom i sa kupoprodajnim ugovorom sam lijepo otišao na policiju, rekli su mi da zanemarim kaznu i da će kaznu dobiti novi vlasnik.
avogadro44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 09:24   #1732
Baš u gadno vrijeme sam počeo tragati za autom ...
Uglavnom gledam da kupim manji gradski autić e sad bi trebao pomoć...
Suzuki swift, opel corsa, Fiat punto su usli u neki moj uži izbor...sve gledam od 2009 na dalje, benzinac, do ,150k km...
Koji bi bio najbolji izbor??

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
black_adder66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:06   #1733
Jesi provozao sva tri?

Suzuki po meni ima najbolji motor, ali je daleko najskučeniji i ima najproblematičnije održavanje.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 21:47   #1734
O corsi i puntu nesto znam ali swift mi je nepoznanica... Nitko od poznanika ga nema tako da se nisam nikad ni vozio njime ali mi se nekako cini kao ok auto za po gradu...

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
black_adder66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 21:48   #1735
Najproblematičnije odrzavanje? Sta ppd tim mislis?

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
black_adder66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 22:08   #1736
1) u zadnje vrijeme se u ZG situacija malo popravila, ali općenito je servisna mreža loša.
2) Moje iskustvo sa suzukijem (a i ostalim japancima) je da dijelova koji spadaju pod redovno održavanje (kočnice, kvačilo, remenje, filtri) ima i da su cijene približno jednake onima za europske aute. Problem nastaje kod dijelova karoserije i dijelova koji se rijetko mijenjaju. Primjer: gumena brtva, 16.5mm promjera, preko 130kn u ovlaštenom, nema je nigje drugdje.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 09:55   #1737
Vjerujem da ide na bolje posto se suzuki u zadnje vrijeme jako dobro prodaje..
Moram onda malo provjeriti kako je situacija u Rijeci po tom pitanju.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
black_adder66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 09:59   #1738
Koji motor je najbolje gledati u corsi?

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
black_adder66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 13:08   #1739
Onaj koji je ugrađen. Koji drugi?

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 16:03   #1740
1.4 90 konja.
Ovi slabiji troše jednako, a slabije idu.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.