Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2015., 19:13   #1
Utjecaj hladnoće i snijega na zdravlje

Dakle, kako imam previše kilograma, ali to, iako je bolest, nije tema, a ne vjerujem u nijednu naglu, brzu i čudotvornu dijetu, pokušavam svakodnevno bar malo pješačiti već neko vrijeme.
Dobro mi je.
Skinula sam, uz ipak malo pažnje u prehrani, neka 2 kilograma u mjesec dana.

No, jedni mi kažu kako ne smijem hodati sad po zimi, mogu navući bronhitis i upalu pluća, drugi savjetuju da svakako nastavim jer nema ničeg boljeg za imunitet.

Koja je prava istina? Kako hladnoća (tu mislim do recimo -10, ne više) utječe na organizam? Hodanje po snijegu? Koliko dugo?

Lakši sam astmatičar.
Hvala.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 20:34   #2
Nadam se da će ti se netko stručan i pametan javiti, ali do tada evo pitanje.
Ima li tebi smisla ovo da je nekretanje dobro i zdravo, makar i po zimi?

Kako prvi savjetodavci zamišljaju da ljudi u hladnijim područjima od našeg žive i preživljavaju?

Zadnje uređivanje Lozimka : 06.02.2015. at 21:09.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 21:06   #3
Baš mi je dobro došlo lopatat snijeg danas. 15 minuta lopate sigurno bolje dođe od sata šetnje. A i zagriješ se dobro...
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 15:51   #4
Nisam stručna,ali zdrav razum mi nalaže da,ukoliko se osjećaš dobro zbog te šetnje,da tako i nastaviš.
Uz prikladnu odjeću,obuću i pokrivenost ekstremiteta, ne vidim nikakav problem.

Ja ne znam šta je s ovim ljudima danas
Ne mislim na tebe nego na te šta ti pričaju gluposti.

Isto tako, osobe sa slabim imunitetom su podložnije prehladama,upalama i sl.,a imunitet se, između ostalog,gradi i fizičkom aktivnošću, pa mislim da nema previše dvojbi oko šetanja/nešetanja.

Zbog činjenice da si astmatičar, popričaj sa svojim liječnikom da budeš mirna.

I bravo za skidanje kg. Super je kad vidiš da ti je krenulo,jelda
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 10:17   #5
Hvala na osvrtima.
I lijepim željama.


Za sad nema nikakvih problema.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 10:49   #6
jednom sam gledala na televiziji jedan dokumentarac o zivotu na sjeveru Europe, mislim Finska ili tako nesto, uglavnom najsjevernija drzava najbliza sjevernom polu gdje je takoder nekoliko mjeseci noc pa nekoliko mjeseci dan
tamo klinci svakodnevno pjesace po 3-5km do skole na na najmanje -45 stupnjeva, kazu da nema skole zbog hladnoce tek u one dane kad je temperatura -53 stupnja
A ti pitas smijes li setati na -10
Naravno da smijes setati, to je i pozeljno da se ugrijes jer ako stojis na mjestu zima se zavuce u kosti i na -5
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 08:10   #7
Nisam stručan, ali sam kompetentan dati savjet, s obzirom na to da sam rekreativni maratonac i da zadnjih 15 godina trčim kroz cijelu godinu.

Dakle, radi se o malo intenzivnijoj aktivnosti od hodanja.

U tih 15 godina koje tčim i zimi (i na temperaturama od -15 stupnjeva) nisam bio bolestan. Broj prehlada može se u to vrijeme nabrojiti na prste jedne ruke.

Pokretačici teme: slobodno hodaj po zimi. Normalno, intenzivnijim hodom se oznojiš, a najbitnije je u cijeloj priči da se ne rashladiš vani, tj. da negdje ne stojiš razgovarajući. Pothladit ćeš se i to je dobar način da oboliš.

Dakle, nakon hodanja pod tuš i obući se u suhu odjeću, i nema problema.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.