Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 20:22   #41
Priča o fino podešenim parametrima i savršnom skladu u Svemiru ne pije vode. Ali zato godi egu priča da je svemir stvoren radi čovjeka. I tu je problem sa negatorima nauke - ne u tome što nauka nije tačna nego što udara u ego.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 20:26   #42
Zašto su vanzemaljci ružni i bez emocija itsl? Zato što su ih stvorili ljudi, odnosno njihova mašta. Strlvarni vanzemaljci su, jerovano, nama nezamislivi i nepojmljivi, a mogli bi biti ljepši ili rumuniji od nas, ili (najvjerovatnije) naprosto toliko drugačiji da se me možemo porediti.

Zašto ih ljudi prikazuju takvima kakvim ih opisuju? To je već za PDF psihologija. Ljudi kroz vanzemaljce projektuju svoje nade, želje strahove,...

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 20:59   #43
Ako govorimo o VANzemaljcima na višem stupnju razvoja/intelekta, onda ih ionako ne možemo detektirati/percipirati.

Oni su za nas samo prirodne/božanske pojave.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:01   #44
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Draga Begemotica, covjek ne moze opstati ni u otvorenom plamenu pa je on opet tu da nam koristi.
Mrtvacki "civilizacijski" duh nije niti sposoban vidjeti silu i raznolikost kreacije.
Sunce je da nas grije, kisa je da usjevi rastu...
Kada bi se samo malo promijenili neki od prirodnih parametara zivot bi bio nemoguc, doduse, zbog grijeha i ljudske opacine on nije vrlo daleko od toga.
Kad ti kažeš "istinu" onda je lako naći protupodatak.
Sunce stvarno grije i sve se prži od njega:


Poslije ovoga usjevi su poput amazonske prašume...


U oba slučaja, da nije tehnologije i tehnike...piši kući propalo. Pa ti pričaj o "kreacijama".
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:04   #45
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Priča o fino podešenim parametrima i savršnom skladu u Svemiru ne pije vode. Ali zato godi egu priča da je svemir stvoren radi čovjeka. I tu je problem sa negatorima nauke - ne u tome što nauka nije tačna nego što udara u ego.

Poanta koja ubija svako iole razumno racionalno razmišljanje o vanzemaljcima. Antropocentričnost likova. Mnogi se i danas povode samo za "Biblijom Gene Rodenberryja", a ne shvaćaju kako je to druga domena i drugo područje.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:37   #46
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Priča o fino podešenim parametrima i savršnom skladu u Svemiru ne pije vode. Ali zato godi egu priča da je svemir stvoren radi čovjeka. I tu je problem sa negatorima nauke - ne u tome što nauka nije tačna nego što udara u ego.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Nije svemir stvoren radi čovjeka, to ne. Ali Zemlja jeste stvorena za čovjeka
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 22:19   #47
Quote:
Kavaboza kaže: Pogledaj post
Nije svemir stvoren radi čovjeka, to ne. Ali Zemlja jeste stvorena za čovjeka
To je okretanje istine. Nije prvo stvoren puffff čovjek kakav je danas, pa je onda Zemlja prilagođena da na njoj može disat, hodat i živjet, nego je obratno. Organizmima su trebali milijuni godina da se prilagode ovoj Zemlji, a to su mukotrpno mogli tu, a ne na Veneri ili Saturnu, pa tamo nema organizama, jer je praktički nemoguće prilagoditi se takvim uvjetima.

Lik Isus Krist je biblijski predstavnik kreacionističkog skroz izokrenutog "zaključivanja":
" Promotrite gavrane!
Tko hranu gavran ovima pribavlja kad Bogu ptići njegovi cijuču i naokolo oblijeću bez hrane?
Knjiga o Jobu 38, 12

Isus ko papagaj ponavlja tu Jobovu "mudrost":

"Promotrite gavrane! Ne siju niti žanju, nemaju spremišta ni žitnice, pa ipak ih Bog hrani. "
Luka 12,22

Isus baš nije znao mnogo o biologiji. Trećina odraslih ptica i četvrtina potomstva ugiba od gladi svake godine. Životinje se itekako trude doći do hrane i preživjeti. A trebali su milijuni godina prilagođavanja pojedine vrste na okolne životne uvjete.

Isus je očito mislio da je Bog stvorio (Puffff !) gotovog gavrana (kreacionizam) i smjestio ga u okoliš koji mu osigurava hranu i preživljavanje (hranu koju može jesti svojim kljunom, grančice za njegova gnijezda, idealnu temperaturu koja odgovara njegovom metabolizmu itd.). Međutim, istina je sasvim suprotna. Živa bića - vrste - koje su prethodile gavranu, metodom prirodnog odabira su se prilagođivale uvjetima okoliša. Nikakav Bog nije krojio prirodu prema čovjeku, nego su se živa bića milijunima godina prilagođivala okolišu. Religijski način razmišljanja okreće zdravu logiku naopako. Znanost nam sve više otkriva objektivnu stvarnost.
Tamo gdje u svemiru postoje donekle povoljni početni uvjeti, organizmi će se nemilice boriti za preživljavanje i kroz dugu evolucijsku bitku za preživljavanje, pogibanjem mladunčadi, moguće da nastanu i bića poput nas.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 22:26   #48
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Zašto su vanzemaljci ružni i bez emocija itsl? Zato što su ih stvorili ljudi, odnosno njihova mašta. Strlvarni vanzemaljci su, jerovano, nama nezamislivi i nepojmljivi, a mogli bi biti ljepši ili rumuniji od nas, ili (najvjerovatnije) naprosto toliko drugačiji da se me možemo porediti.
Da. Same izobličene rugobe, karikature nas, kako u izgledu tako i po moralnim vrijednostima. Uvijek tipičan Amer ih nauči pameti, ma koliko napredni oni bili, ključan je za njihov opstanak.

Ako ih ima oko nas (a to je moguće), možda se beskrajno zabavljaju i smiju kakve imamo predodžbe o njima. Ili ih uopće ne zanimamo kakvi smo....

Quote:
Zašto ih ljudi prikazuju takvima kakvim ih opisuju?
Beskrajna naša umišljenost i egomanija. Čast izuzecima.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 22:44   #49
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
To je okretanje istine. Nije prvo stvoren puffff čovjek kakav je danas, pa je onda Zemlja prilagođena da na njoj može disat, hodat i živjet, nego je obratno. Organizmima su trebali milijuni godina da se prilagode ovoj Zemlji, a to su mukotrpno mogli tu, a ne na Veneri ili Saturnu, pa tamo nema organizama, jer je praktički nemoguće prilagoditi se takvim uvjetima.

Lik Isus Krist je biblijski predstavnik kreacionističkog skroz izokrenutog "zaključivanja":
" Promotrite gavrane!
Tko hranu gavran ovima pribavlja kad Bogu ptići njegovi cijuču i naokolo oblijeću bez hrane?
Knjiga o Jobu 38, 12

Isus ko papagaj ponavlja tu Jobovu "mudrost":

"Promotrite gavrane! Ne siju niti žanju, nemaju spremišta ni žitnice, pa ipak ih Bog hrani. "
Luka 12,22

Isus baš nije znao mnogo o biologiji. Trećina odraslih ptica i četvrtina potomstva ugiba od gladi svake godine. Životinje se itekako trude doći do hrane i preživjeti. A trebali su milijuni godina prilagođavanja pojedine vrste na okolne životne uvjete.

Isus je očito mislio da je Bog stvorio (Puffff !) gotovog gavrana (kreacionizam) i smjestio ga u okoliš koji mu osigurava hranu i preživljavanje (hranu koju može jesti svojim kljunom, grančice za njegova gnijezda, idealnu temperaturu koja odgovara njegovom metabolizmu itd.). Međutim, istina je sasvim suprotna. Živa bića - vrste - koje su prethodile gavranu, metodom prirodnog odabira su se prilagođivale uvjetima okoliša. Nikakav Bog nije krojio prirodu prema čovjeku, nego su se živa bića milijunima godina prilagođivala okolišu. Religijski način razmišljanja okreće zdravu logiku naopako. Znanost nam sve više otkriva objektivnu stvarnost.
Tamo gdje u svemiru postoje donekle povoljni početni uvjeti, organizmi će se nemilice boriti za preživljavanje i kroz dugu evolucijsku bitku za preživljavanje, pogibanjem mladunčadi, moguće da nastanu i bića poput nas.
ha ha, vrlo smješno. Nije ovo religija.

Vrste nastale, trebali mileniji prilagođavali se Znanost otkriva
Puž se prilagodio i rastrgao sve dinosaure oko sebe
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 22:56   #50
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Kad ti kažeš "istinu" onda je lako naći protupodatak.
Sunce stvarno grije i sve se prži od njega:


Poslije ovoga usjevi su poput amazonske prašume...


U oba slučaja, da nije tehnologije i tehnike...piši kući propalo. Pa ti pričaj o "kreacijama".
Moja teorija je uskladenija, objasnjenje za to ti je na kraju posta koji si citirao.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:56   #51
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Moja teorija je uskladenija, objasnjenje za to ti je na kraju posta koji si citirao.
Tvoja teorija???

Ti si iznio neku teoriju? Gdje? U kojem radu? Ili misliš na svoju ideju koju si stavio u post? Usklađenosti u njoj nema ni malo. Grijeh nema veze sa svemircima, kreacija nema veze sa svemircima, a ti kao protjerani lik s religije ovdje pokušavaš "kreacionistički" (pod navodnocima jer to nema veze s kreacionizmom) dati neka "samo ja tako mislim i zato je ispravno" gledišta na razvoj svijeta. A to stvarno nema veze s pričom što bi se dogodilo da "mali Ivica naiđe na Arkturijanca".
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:24   #52
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
To je okretanje istine. Nije prvo stvoren puffff čovjek kakav je danas, pa je onda Zemlja prilagođena da na njoj može disat, hodat i živjet, nego je obratno. Organizmima su trebali milijuni godina da se prilagode ovoj Zemlji, a to su mukotrpno mogli tu, a ne na Veneri ili Saturnu, pa tamo nema organizama, jer je praktički nemoguće prilagoditi se takvim uvjetima.

Lik Isus Krist je biblijski predstavnik kreacionističkog skroz izokrenutog "zaključivanja":
" Promotrite gavrane!
Tko hranu gavran ovima pribavlja kad Bogu ptići njegovi cijuču i naokolo oblijeću bez hrane?
Knjiga o Jobu 38, 12

Isus ko papagaj ponavlja tu Jobovu "mudrost":

"Promotrite gavrane! Ne siju niti žanju, nemaju spremišta ni žitnice, pa ipak ih Bog hrani. "
Luka 12,22

Isus baš nije znao mnogo o biologiji. Trećina odraslih ptica i četvrtina potomstva ugiba od gladi svake godine. Životinje se itekako trude doći do hrane i preživjeti. A trebali su milijuni godina prilagođavanja pojedine vrste na okolne životne uvjete.

Isus je očito mislio da je Bog stvorio (Puffff !) gotovog gavrana (kreacionizam) i smjestio ga u okoliš koji mu osigurava hranu i preživljavanje (hranu koju može jesti svojim kljunom, grančice za njegova gnijezda, idealnu temperaturu koja odgovara njegovom metabolizmu itd.). Međutim, istina je sasvim suprotna. Živa bića - vrste - koje su prethodile gavranu, metodom prirodnog odabira su se prilagođivale uvjetima okoliša. Nikakav Bog nije krojio prirodu prema čovjeku, nego su se živa bića milijunima godina prilagođivala okolišu. Religijski način razmišljanja okreće zdravu logiku naopako. Znanost nam sve više otkriva objektivnu stvarnost.
Tamo gdje u svemiru postoje donekle povoljni početni uvjeti, organizmi će se nemilice boriti za preživljavanje i kroz dugu evolucijsku bitku za preživljavanje, pogibanjem mladunčadi, moguće da nastanu i bića poput nas.
Venera je nekad bila kao Zemlja sada, a Zemlja će u dalekoj budućnosti biti kao Venera. Možda i na Veneri postojao život.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:38   #53
Postoje neke teorije koje imaju dosta elemenata i "za" i "protiv" vezano za mitski Phaeton, planetu između Marsa i Jupitera. Zapravo, relativni "životni pojas" bi obuhvaćao onda područje od Venere do Jupitera.
A mislim da bi najbliži nekom obliku života bili baš na Jupiterovom satelitima.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 05:42   #54
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
svemirac po naški je samo oblik života u jednom okruženju...
zašto biljke ne smatramo svemircima - ne možemo sa njima komunicirati al ipak živimo na istoj planeti?

filmovi nam oblikuju izgled svemrca - što su flimovi noviji to je izgled i ponašanje svemirca relanije (izuzeću humanoide Star treka jer je to smijurija malo veća)..tko kaže da svemrici nebi mogli imat karakteristike bića iz The Thing - preoblikovanje izgleda...ili Predatora - krvožedni kolonizatori sa odlikama nevidljivosti??

svemir je velik, mogućnosti i kombinacije su neograničene. ali doslovno neograničene...
sa biljkama se moze komunicirati....istina vise jednostrano,ali billjke 'osjecaju' ako im lijepo pricas ili ako ih namjeravas odrezati/otrgnuti ili pojesti
ima jedna knjiga stara oko 20-30 godina....Tajni zivot biljaka
govori najvise o komunikaciji biljaka s okolinom
u Damanhuru biljke cak stvaraju muziku,pa su napravili i koncert s biljkama
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 16:23   #55
Ti vanzemljansci kakvi god da su izgledom, da ne teoriziram sad,
imaju vjerojvatno ovaku tehnologiju zamagljivanja to jest nevidljivosti
kao ovaj filmski lik ružni predator

https://youtu.be/luZklMqLgDs
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 16:45   #56
Pa ljudi su svemirci
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 17:01   #57
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Pa ljudi su svemirci
Jesu

Da bi ljudi mogli uči u tu kategoriju prvo moraju doči iz svemira.
A ljudi su zemljani
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 17:33   #58
A gdje se nalazi zemlja?

Npr Hrvati su i Europljani
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 17:47   #59
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
A gdje se nalazi zemlja?

Npr Hrvati su i Europljani
Istina. Ako tako gledamo jesmo svemirci al ne vanzemaljci
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 18:01   #60
Naslov teme glasi o svemircima, a ne vanzemaljcima

Mala, a ipak znaćajna igra rijeći
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.