Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2009., 18:31   #61
helenchi, tako je... obavezno izjava ovjerena kod javnog biljeznika

i iskopiraj za svaki slucaj sve, jer od nekih stvari traze da im ostavis kopiju....
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 18:42   #62
Hvala Lei!
i još jedno pitanjce ako netko zna, jel istina da vlasnički list ne mora podići vlasnik osobno?? znači da ga mogu i ja podići?
Helenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 19:09   #63
moze ga podici bilo tko, mora imati 20 kn biljega i znati podatke (broj cestice ili ime vlasnika i adresu)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 13:26   #64
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
mjenja podrucje registracije (npr iz Zagreba u Rijeku), onda treba mjenjati prometnu i tablice na autu isto
ili prebaciti auto na mamu/tatu i ne mijenjati registarske
orcanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 13:06   #65
prebivalište na domovnici

Nedavno sam promijenila prebivalište i sada nešto trebam domovnicu i skužim da na domovnici piše "ime i prezime....s prebivalištem u...(staro prebivalište)..
Da li to znači da kada mjenjamo adresu moramo izvaditi i novu domovnicu?
Hvala!
malimiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 14:52   #66
Prebivalište?

Osoba proda stan i ne kupi nijedan drugi. Kupac stana ne dozvoljava da prodavatelj bude više prijavljen na adresi stana. Što se dogodađa u tom slučaju?? Zar prodavatelj ostaje bez prebivališta?? Gdje će se prijaviti??'
farmirzs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 15:14   #67
Prema tvom scenariju osoba postane beskućnik.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 15:34   #68
Quote:
farmirzs kaže: Pogledaj post
Osoba proda stan i ne kupi nijedan drugi. Kupac stana ne dozvoljava da prodavatelj bude više prijavljen na adresi stana. Što se dogodađa u tom slučaju?? Zar prodavatelj ostaje bez prebivališta?? Gdje će se prijaviti??'
Kod rodbine,rođaka,roditelja,cure...svejedno,glavno da ga vlasnik nekretnine na određenoj adresi želi prijavit
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 13:25   #69
izjava stanodavca o suglasnosti za prijavu promjene adrese

Bok svima

sedtricna mi dolazi u Zagreb zbog posla,i potrebna joj je adresa.ja bih ju htio kod sebe prijavit.
posto zivim vani napravio bih izjavu o suglasnosti kod javnog biljeznika i ovjerio bih jos i kopiju osobne i polao joj to postom pa kad ona bude dolazila u zagreb da to sama obavi.

samo,imam malih problema oko sastavljanja te izjave.

kako bi ona to trebala glasit
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.07.2009., 09:08   #70
Bok svima, imam pitanje vezano uz privremeno boravište.

U skoroj budućnosti namjeravam prijaviti p.b. kod dečka, međutim ne namjeravam se seliti iz stana u kojem sam trenutno a čiji mi gazda (koji to formalno nije i nema papire) naravno, samim time, ne može prijaviti p.b.
E sad mene zanima, postoji li kakav nazovimo to 'mehanizam provjere' gdje ja uistinu živim? Dakle, u tih godinu dana koliko boravišna dozvola traje, ima li šanse da nekakva kontrola provjeri moje stvarno stanje (mislim da je situacija slična onoj kad kontrola jednom godišnje ide po studentskim domovima provjeravati)?

Hvala
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 12:34   #71
nema kontrola po stanovima eventualno ako te policija zaustavi na ulici i ide provjeravat podatke, ili ako te netko prijavi zbog narusavanja reda i mira (npr susjedi) pa ti dodje policija na vrata
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 17:57   #72
jel zna netko kakve su sankcije ako prijavim adresu stanovanja na jednom mjestu,a na osobnoj mi piše druga adresa??
i kolka je mogućnost da to netko (policija) dozna? hvala
vanila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 18:50   #73
Pa promjena adrese stanovanja se i vrši prijavom MUP-u! Ako je ta adresa različita od mjesta prebivališta, onda ti ide po pravilima o promjeni prebivališta, znači, onda se moraš odjaviti i prijaviti na novo prebivalište. Da bi se mogla prijaviti na novo, MUP-u trebaš podnijeti dokaz da si se odjavila s prethodnog

http://www.mup.hr/43.aspx
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 19:10   #74
hm.. pa tamo na onom obrascu ima stavka: promjena boravišta, prebivališta, i promjena adrese stanovanja.. ja sam zaokružila ovo treće, znači, ne prebivalište nego adresa stanovanja (to je različito jelda, čim su to dvije različite stavke?), i sad iz nekih razloga nebi mijenjala i osobnu, pa neznam kolko je to kažnjivo i kolka je mogućnost da se otkrije to opće.
vanila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 16:32   #75
Pozdrav svima!

Molim vas za pomoć pa ako netko zna nek kaže..
Ovako, dragi i ja smo smo se vjenčali kod matičara ( jučer ), a crkveno vjenčanje nam je iduće godine kad planiramo i živjeti zajedno. Znači ovu godinu ćemo živjeti svatko kod svojih staraca. Znam da moram mijenjati dokumente zbog prezimena, ali što ću sa adresom?? Mogu li ostaviti adresu roditelja ili se moram prijaviti kod muža? Još ne znamo gdje ćemo živjeti..Planiramo podnijeti zahtjev za obnovu jer živimo na PPDS oboje ali u različitim mjestima ( zato smo se i vjenčali ranije ). Moraju li supružnici nužno biti na istoj adresi prijavljeni?
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:28   #76
Možeš ostaviti dosadašnju adresu,ne trebate oboje biti na istoj
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 01:27   #77
Hej bok,

mene zanima što ako je slučaj takav da trebam prijaviti boravište u Zagrebu, a u vlasničkom listu nije vlasnik stana upisan "pravi"?
"Vlasnik" stana i ostali imaju osobne iskaznice s pravom adresom, ali...
Da li postoji neka druga mogućnost dokazivanja vlasništva, preko ugovora tog "vlasnika" s prijašnjim vlasnikom ili ne?

hvala
FitzTN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 09:26   #78
Quote:
FitzTN kaže: Pogledaj post
Hej bok,

mene zanima što ako je slučaj takav da trebam prijaviti boravište u Zagrebu, a u vlasničkom listu nije vlasnik stana upisan "pravi"?
"Vlasnik" stana i ostali imaju osobne iskaznice s pravom adresom, ali...
Da li postoji neka druga mogućnost dokazivanja vlasništva, preko ugovora tog "vlasnika" s prijašnjim vlasnikom ili ne?

hvala
a jesi zakomplicirao sto je s pravim vlasnikom, a sto s ovim koji je upisan?

enivej, ne treba ti izricito vlasnicki za dokazivanje vlasnistva. ako je stan frisko kupljen mozes priloziti i kupoprodajni ugovor ili npr darovni ugovor ili papir ostavinske rasprave itd. bitno je da su friski. ako nisu, e onda treba vlasnicki (isto friski)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 01:29   #79
Ne znam još ništa točno, ali recimo da je ovako:
-pravi vlasnik mi želi dati da prijavim boravak na njegovoj adresi, on je dostupan za ono što mi treba: kopija osobne (sa pravom adresom tog stana), potpisivanje potvrde ili odlazak na MUP, vlasnički mogu i sam izvaditi...
-vlasnik koji je upisan u zemljišne knjige je nedostupan i ne može se do njega, a i kad bi se moglo ne bi bilo uredu gnjavit ga s tim --> nedostupan
-stan nije friško kupljen, vjerojatno postoje ugovori iz godine kupnje...

Eto, komplicirano je
FitzTN is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 09:30   #80
mozete probat otic na blef sa kupoprodajnim i svim papirima od isplate, pa ako prodje - prodje (to prolazi, al ako su dokumenti stari lako se moze desit da ce tete htjet friski vlasnicki list... to im je unazad godinu dana pravilo da moras imati dokument ne stariji od 6 mjeseci)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.