Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2013., 10:04   #1
Problem s radijatorom

Na radijatoru je termostatski ventil. Kad je otvoren na max onda grije cijelom dužinom i visinom. Kad je na pola grije cijelom dužinom ali samo gornjom trećinom visine. Na njemu je razdjelnik topline (kalorimetar postavljen na gornju trećinu visine) koji računa potrošnju iako je radijator ispod njega hladan. Kako da ga natjeram da u smanjenom modu grije cijelom visinom.
dmati44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 12:25   #2
Pa, taj ventil MORA održavati temperaturu koju postaviš..... i to odrađuje!
Ako smanjiš temperaturu na glavi termoventila on isto održava zadanu temperaturu, a tko "tebe j......esen stigla" ako ti se to ne sviđa
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 12:39   #3
Thumbs up

Quote:
dmati44 kaže: Pogledaj post
Na radijatoru je termostatski ventil. Kad je otvoren na max onda grije cijelom dužinom i visinom. Kad je na pola grije cijelom dužinom ali samo gornjom trećinom visine. Na njemu je razdjelnik topline (kalorimetar postavljen na gornju trećinu visine) koji računa potrošnju iako je radijator ispod njega hladan. Kako da ga natjeram da u smanjenom modu grije cijelom visinom.
Kada je termostatski radijatorski ventil otvoren na max. ima puni protok kroz ventil i zato se osjeti da je radijator cijeli topao. Kada temperaturu na ventilu smanjiš , recimo na pola, prije se postiže zadana temperatura prostora, termostatski ventil to"prepoznaje", te regulira količinu ulaza tople vode u radijator i tada se osjeti da je gore topliji a dolje hladniji, što je i normalno, jer se prilikom odavanja topline voda hladi te rashlađena odlazi ponovno do izvora grijanja i tako u krug. Radijator ti funkcionira najnormalnije.
majstor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 14:17   #4
Quote:
majstor8 kaže: Pogledaj post
Kada je termostatski radijatorski ventil otvoren na max. ima puni protok kroz ventil i zato se osjeti da je radijator cijeli topao. Kada temperaturu na ventilu smanjiš , recimo na pola, prije se postiže zadana temperatura prostora, termostatski ventil to"prepoznaje", te regulira količinu ulaza tople vode u radijator i tada se osjeti da je gore topliji a dolje hladniji, što je i normalno, jer se prilikom odavanja topline voda hladi te rashlađena odlazi ponovno do izvora grijanja i tako u krug. Radijator ti funkcionira najnormalnije.
Ma jasno mi je to sve. A jel i onom malom sranju (kalorimetru) to jasno. Jer on stoji u području toplog dijela radijatora i štanca potrošnju po zadanim parametrima za baš taj tadijator. Kad bi on bio 10cm niže ispalo bi kao da radijator ne radi (on nebi imao šta očitati), a ovako ispada kao da cijeli radi, a radi trećina.
Ovako ispada da plaćam punu cijenu a dobijem trećinu topline iz radijatora.
Ili je taj razdjelnik pametan pa kuži neke stvari...
dmati44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 20:04   #5
Quote:
dmati44 kaže: Pogledaj post
Ma jasno mi je to sve. A jel i onom malom sranju (kalorimetru) to jasno. Jer on stoji u području toplog dijela radijatora i štanca potrošnju po zadanim parametrima za baš taj tadijator. Kad bi on bio 10cm niže ispalo bi kao da radijator ne radi (on nebi imao šta očitati), a ovako ispada kao da cijeli radi, a radi trećina.
Ovako ispada da plaćam punu cijenu a dobijem trećinu topline iz radijatora.
Ili je taj razdjelnik pametan pa kuži neke stvari...
Ne kužiš stvar pa onda otvori radijator do kraja
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 07:30   #6
[QUOTE=Lee Champa;43173497]Ne kužiš stvar pa onda otvori radijator do kraja[/QUOT

Pa objasni mi
dmati44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 08:34   #7
Nemas ti kalorimetar na radijatoru vec razdjelnik utroska.
I skoro pa te ne treba brinuti gdje stoji a i ne "stanca" ti on nista vise niti manje. A i sam razdjelnik se treba programirati prema radijatoru... pa ak mislis da nije u redu zovi one koji su ih postavili... Brunata, Siemens...
Razdjelnik ti racuna razliku temperature radijatora i sobne temperature, to ti je onaj Δt... al necemo komplicirati..
Sad zamisli da ti je radijator tj razdjelnik blizu pecnice ili kamina... ili ga pocnes hladiti necim, kak onda "stanca"?
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 22:18   #8
Quote:
dmati44 kaže: Pogledaj post
Na radijatoru je termostatski ventil. Kad je otvoren na max onda grije cijelom dužinom i visinom. Kad je na pola grije cijelom dužinom ali samo gornjom trećinom visine. Na njemu je razdjelnik topline (kalorimetar postavljen na gornju trećinu visine) koji računa potrošnju iako je radijator ispod njega hladan. Kako da ga natjeram da u smanjenom modu grije cijelom visinom.
Znam šta te muči i u pravu si

Stvar ti je u prigušnici - otvori je do kraja i pogledaj dali ti termostatski ventil (iglica) ne šteka - to su uvijeti da ostvariš maximalni protok kroz radiator - to je jedino što možeš
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 11:15   #9
Quote:
dmati44 kaže: Pogledaj post
Pa objasni mi
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 11:26   #10
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Znam šta te muči i u pravu si
Stvar ti je u prigušnici - otvori je do kraja i pogledaj dali ti termostatski ventil (iglica) ne šteka - to su uvijeti da ostvariš maximalni protok kroz radiator - to je jedino što možeš
PAZITE!

Nakon svega obavljenoga, iz ove gornje preporuke, treba:

- ako se utvrdi da termostatski ventil nije u nekoj vrsti blokade, "zapečen", odn. da omogućuje različite protoke ogrijevne tople vode kroz radijator, kako mu ih nemeće sklop termostatske glave, onda treba namještenost prigušnice vratiti u početno stanje, u kojem ste je imali namještenu prije ikakvog diranja.
Jer igrarije s prigušnicama mogu vam trajno poremetiti grijanje.

- ako prigušnica nije bila namještena za ispravan protok, ili ako zabrljate i ne sjećete se u kakvom je stanju namještenosti bila na početku (pozicija otvorenosti preko okretaja), zovite instalatera koji se razumije u nemještanje protoka na prigušnicama.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 13:10   #11
Dajte ljudi... prigusnice otvorene, zatvorene, zapeceni ventili...

Logicno je da bi prije takvih strahova od "stancanja" trebao imati ispravan i ventil i prigusnicu.
A sta ako ima dugacke radijatore koji nisu spojeni dijagonalno? Sta ako je pumpa u kukiju?

On se boji "stancanja" razdjelnika topline...

Znaci, jedini odgovor je da pozove nekoga da mu pogleda/popravi/zamijeni ventil i prigusnicu te da (ukoliko misli da je zakinut) pozove servis te Brunate ili koga vec...

i ukoliko na kraju bude sve ok, ne treba se brinuti za neposteno "stancanje"....
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 18:04   #12
U stvari radi se o tome kako radi razdjelnik na radijatoru, jel on kuži da radi samo pola radijatora? Netko je napisao da nema veze na kojoj poziciji na radijatoru stoji, dali pri vrhu (gdje je obično topal) ili dnu radijatora. Malo mi je to čudno.
Što se radijatora tiče, svi se ponašaju tako (vruć na vrhu, mlak ili hladan na dnu) kad su ventili na 50 % a imam ih 5 kom. Najizraženije je na lojtrici u kupaoni ali ona stoji okomito, visoka je 180 cm pa to pripisujem tome.
p.s.
Ako netko ima savjet kako zajebat taj razdjelnik, dobrodošao je.
dmati44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 18:26   #13
Quote:
dmati44 kaže: Pogledaj post
Ako netko ima savjet kako zajebat taj razdjelnik, dobrodošao je.
Gdje je dobrodošao netko?
Mislite da se ljudima ide u Remetinec zbog vaše opsesije?
To je kao da zatvorenik s elektronskom narukvicom ovdje traži
da mu netko pomogne "za*ebat" tu obvezujuću mu elektroniku.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 20:32   #14
Quote:
dmati44 kaže: Pogledaj post
U stvari radi se o tome kako radi razdjelnik na radijatoru, jel on kuži da radi samo pola radijatora? Netko je napisao da nema veze na kojoj poziciji na radijatoru stoji, dali pri vrhu (gdje je obično topal) ili dnu radijatora. Malo mi je to čudno.
Što se radijatora tiče, svi se ponašaju tako (vruć na vrhu, mlak ili hladan na dnu) kad su ventili na 50 % a imam ih 5 kom. Najizraženije je na lojtrici u kupaoni ali ona stoji okomito, visoka je 180 cm pa to pripisujem tome.
p.s.
Ako netko ima savjet kako zajebat taj razdjelnik, dobrodošao je.
pokušaj stavit frižider s otvorenim vratima na radijator

d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 17:45   #15
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
Gdje je dobrodošao netko?
Mislite da se ljudima ide u Remetinec zbog vaše opsesije?
To je kao da zatvorenik s elektronskom narukvicom ovdje traži
da mu netko pomogne "za*ebat" tu obvezujuću mu elektroniku.
Alo, di ti živiš ?? Cijela zemlja u kriminalu do grla, i djeca u vrtiću su korumpirana...
A ti mene špotaš što bih htio uštediti 100-200 kn da djeci kupim voće sad van sezone jer već dugo nisam i nemogu.
5 godina sam ja ratovao za ovu karikaturu od države pa s punim pravom kažem da je nabijem na ovu svoju debelu anomaliju.
A i tebe skupa s njom.
dmati44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 22:02   #16
@dmati44
Momče(?), kad budete s nekime ovdje na ti, onda se obraćajte tome s takvim nastupom. Do tada, budite pristojni i prilagodite svoje ponašanje i riječi uljuđenom tonu u komuniciranju s ljudima kojima se ovdje obraćate. To vam nalažu i pravila foruma. Jer, između ostaloga, ne obraćate se ovdje debilima s ceste, s kakvima možda uobičajeno imate posla, nego dobronamjernim ljudima sa stručnim znanjima. Takvi ljudi zaslužuju u najmanju ruku respekt.
A to što vi ne razumijete što vam ponetko govori u odgovorima, u vezi stručnih vam objašnjavanja, ne znači da su vam ovdašnji ljudi krivi što ih vi ne razumijete.
Taj rječnik vam sa ceste si zabijte u vlastitu rit,
ili gdje već hoćete sebi ili nekome u vašoj obitelji. OK?
Smanjite doživljaj, i ne sijte nepotrebno žuč po okolišu.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.