Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2007., 17:00   #261
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
i ja sam već jednom odgovorila na to - dakle ne znamo u kom stadiju je to.

Treba primit presudu (sud ima 30 dana od objave tj.donošenja da je OTPREMI, a sad triba to i doć do druge strane, to ti je još min 10ak dana)
zatim ima rok za žalbu (od dana kad si je primio, 15 dana)
zatim se žalba dostavlja drugoj strani (za to sudu treba minimalno novih 15-20 dana - minimalno),
ona može pisat odgovor na tu žalbu (tu zaračunaj ukupno još misec -primitak plus rok)
taj se odgovor dostavlja žalitelju (dakle primi sud, kojem treba minimum 20 dana minimum da otpremi žalitelju

tek tad se taj spis dostavlja na drugostupanjski

mislim, brat bratu, ispod pola godine nikad ne traje
u većini meni poznatih slučajeva traje (kod žalbe, dakle kad se ide na drugostupanjski) oko godinu ipo od donošenja prvostupanjske.

Lara u tome ima više prakse, al mislim da je tu negdi rok oko 1 g

naravno, ja ne kažem da nije postala pravomoćna, samo opisujem dug put ukoliko je izjavljena žalba
e i usput, ja sam parničar, nek me nadopuni neki kaznenjak u ovoj ciloj proceduri
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 20:35   #262
Kao prvo, nigdje si nisam pozvao na njeno porijeklo... nađi mi to... ni jednom riječku....


drugo, za njega sam napisao da je školovan i iteligentan, a za nju a ne znam....
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:28   #263
cucic je legalist
citanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:18   #264
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
ona može pisat odgovor na tu žalbu (tu zaračunaj ukupno još misec -primitak plus rok)
taj se odgovor dostavlja žalitelju (dakle primi sud, kojem treba minimum 20 dana minimum da otpremi žalitelju

tek tad se taj spis dostavlja na drugostupanjski
ovi odgovori na zalbu i odgovori na odgovor na zalbu itd se ne cekaju, spis ide na 2-stupanjski sa zalbom/zalbama, a odgovori se razmatraju samo ako pristignu do sjednice 2-st. vijeca, ako do tada ne stignu, nikome nista
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:29   #265
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Kao prvo, nigdje si nisam pozvao na njeno porijeklo... nađi mi to... ni jednom riječku....


drugo, za njega sam napisao da je školovan i iteligentan, a za nju a ne znam....
Magali Boers je magistrica međunarodnih odnosa, dakle istog su stupnja obrazovanja i ne vidim razloga da se divi njegovoj "školovanosti" začinjenoj siledžijskim ponašanjem, dok se za nju tobože "ne zna šta je i tko je".
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 01:36   #266
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
e i usput, ja sam parničar, nek me nadopuni neki kaznenjak u ovoj ciloj proceduri
ti si muško?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:15   #267
nisam
aj dobro, parničarka
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 20:15   #268
Tip je kao prvo kreten,a kao drugo puko je!
Mago de Umago is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.