Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2008., 10:37   #41
postoje razlozi zašto nekog volimo...sigurno...
nana@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 11:15   #42
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
... zaljubljenost u drugu osobu je zapravo prepoznavanje sebe i refleksa svojih sjećanja u onome drugome....
Ha, tko zna. Čitala sam slične stvari, ono, u drugome tražimo ono što nam samima nedostaje, ili kod drugoga nam se ne sviđa ono što bismo zapravo trebali/ htjeli popraviti kod samih sebe, ili uvijek sjednemo nasuprot osobe od koje trebamo nešto naučiti/ dobiti i sl.
Ali, ako kod zaljubljenosti prepoznajemo sebe, zašto se tako često zaljubljujemo i odljubljujemo? I u tako različite osobe?


Quote:
florine kaže: Pogledaj post
... zaljubljenost je prepoznavanje anime/animusa koji su obično vrlo slični našim roditeljima. ljudi su u stanju prihvatiti poznato, nepoznato je odbojno, stoga poznato prepoznaju - to je moment zaljubljivanja....
Pa ne znam.... A što kad nam je to poznato ( kod roditelja npr.) zapravo odbojno? Pa se zaljubimo baš u suprotnost.


Quote:
florine kaže: Pogledaj post
... ja zaljubljenost smatram izuzetno pozitivnim osjećajem. ono što ljudi često brkaju jest zaljubljenost i seksualna napetost...
Ha dobro, to je svakako lepršavo i uzbuđujuće stanje, ali ostajem pri tome da u njemu zapravo idealiziramo osobine osobe, koja s našom slikom ne mora imati zapravo nikakve veze.

Seksualna napetost? leptirići u želucu i bolna prokrvljenost određenih organa ... fakat nemora imati veze sa zaljubljenošću, a ni s ljubavlju.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 13:53   #43
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
... što je to zaljubljenost zaista
sviđa mi se da je to "najezda duha na put..." ( put, putenost.., nemam odgovarajući znak za dugo "u" ).
Volver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 14:04   #44
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ha, tko zna. Čitala sam slične stvari, ono, u drugome tražimo ono što nam samima nedostaje, ili kod drugoga nam se ne sviđa ono što bismo zapravo trebali/ htjeli popraviti kod samih sebe, ili uvijek sjednemo nasuprot osobe od koje trebamo nešto naučiti/ dobiti i sl.
Ali, ako kod zaljubljenosti prepoznajemo sebe, zašto se tako često zaljubljujemo i odljubljujemo? I u tako različite osobe?
isus bog...! kaj ti misliš da sam študirala zaljubljivanje i da znam sve?


Quote:
arna kaže: Pogledaj post

Pa ne znam.... A što kad nam je to poznato ( kod roditelja npr.) zapravo odbojno? Pa se zaljubimo baš u suprotnost.
da li si 100% sigurna? ja sam se nastojala osvrnuti oko sebe i proanalizirati ljude koje poznajem dobro i uočila sam da svekrva i snaha obično imaju nešto zajedničko... no radi se o tome da ih sinovi spajaju, odnosno u ženi traže majku, heru, roditeljicu svojoj djeci, a traže na poznatom teritoriju. to su potpuno nesvijesni mehanizmi i nije ih moguće spoznati umom.


meni se dopada ova teorija i mišljenja sam da se sličnosti privlače na dugoročno. razlike su uzbudljive, golicaju maštu i znatiželju, ali za prevazići razlike potrebno je previše energije.

ja osobno nisam zainteresirana biti s nekim tko ni je nepoznat i koga ne mogu razumjeti. apsolutno sam svjesna toga da se dobro i sigurno osjećam samo uz osobu koja mi je slična.

Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Seksualna napetost? leptirići u želucu i bolna prokrvljenost određenih organa ... fakat nemora imati veze sa zaljubljenošću, a ni s ljubavlju.
upravo tako, čovjek je seksualan u odnosu na sebe, a ne u odnosu na druge ljude. no i tu vrijedi pravilo sličnosti. budući da su ljudi hedonisti i da uživaju u seksu, te da se ne seksaju samo par puta godišnje u vrijeme kad je ženka plodna, već im je to jedan od načina pokazivanja ljubavi, seksualni partneri moraju imati slične prohtjeve inače to ne funkcionira.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 14:08   #45
Quote:
volver kaže: Pogledaj post
sviđa mi se da je to "najezda duha na put..." ( put, putenost.., nemam odgovarajući znak za dugo "u" ).
najezda duha na puuut ... da, ti si kao i uvijek romantična i poetična
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 13:03   #46
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Vječno ne postoji u dimenzijma vremena i prostora prema tome ne, ali ako je ljubav ne samo kemija i hormoni, instinkt i nagon onda bi se dalo možda malo preko vezice ha šta kažeš?
mozda. al ti to treba da najbolje znas!
Ramzesa 13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.