Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2009., 16:23   #21
Žalosno je što su nas izvana pritiskali da se povučemo iz oslobođenih područja...

Nekim bi više odgovaralo da smo ostali Cipar,Gruzija ili čak Bosna...

Hvala Hrvatskim braniteljima na ovome,i pogotovo na Oluji,
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:30   #22
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Tu je i zaginuo onaj komandant Vukova s Vučjaka. Da Vukovi s Vučjaka...
Strefila ga "fitiljašica" iz minobacača
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:31   #23
Quote:
Lui konj kaže: Pogledaj post
Hm vrlo dvojbeno.Kad se vec krenulo onda nije trebalo ni stajat,hocu rec trebalo zauzet i usce zrmanje i ono tamo okolo da oni ne pucaju po onim pontonima a i moglo lose zavrsit ovi neki biseri izgleda uopce nisu racunali na kontranapad
maslenica je pocetak kraja krajine. srbi su dali sve sto su mogli i popusili, a strah da ce hrvatska primjenjivati strategiju puzajuceg rata i da ce polako otkidati komad po komad teritorije slomio ih je ekonomski jer su stalno morali imati mobilizirano puno vojnika, pa im nije imao tko privređivati.
(Nije to nicijja tvrdnja, do njihova, sami su rekli to)
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:32   #24
Quote:
Lui konj kaže: Pogledaj post
zna li tko ko je drza posedarje i zaniam me u vezi zadra 92 i 93 koliko je i kada bilo topnickih napada i eventualno zracnih?
Mi smo držali Posedarje, ono nikad nije palo, doduše 1991 je prijetilo da bude odječeno, ali je uvijek bilo u našim rukama.
Nisam brojao topničke napade, ali znam da je za novu godinu 1992, bilo nemilo bombardiranje Zadra, i nastavilo se sve do 3.1, kad smo odbili četnike u Donjem Zemuniku a nakon toga je na snagu stupio sarajevski sporazum o primirju, koji su Srbi kršili onako, s vremena na vrijeme, kad bi se neki od njih nalio brlje, pa bi sjeo za top i pucao po Zadru.
Tako je bilo sve do sredine 1992, kad je 159, brigada izvršila napadajno djelovanje prema brdu Križ.
Tada je Zadar bio cijeli tjedan svaki dan žestoko bombardiran.
Što se tiče 1993. nakon "Maslenice" su bili odbačeni od grada pa više nisu mogli pucati po njemu, jer se iz topova manjeg dometa više nisu mogli dobaciti, a svaki njihov top većeg kalibra je imao na našoj strani protucijev, (a Gotvina kao ne zna), tako da je toj kukavelji ostalo jedino da pucaju po gradu iz "Orkana". Sjetimo se samo događaja kad su nakon utakmice Zadar-Hajduk na kojoj je bilo 9 tisuća ljudi bacili "Orkan", misleći da nas pobiju što više, ali ovdje su ljudi toliko već uhvatili taj predosjećaj što bi se moglo očekivati od te četničke bagre, pa su se brzo razišli, tako da osim nekolicine ranjenih nije bilo poginulih.
Svakako valja napomenuti i onaj pokušaj terorističkog napada od strane te četničke gamadi, kad su poslali iz "krajine" vagon pun eksploziva da slobodnim padom pruge dođe u Zadar i da pobije što je više moguće ljudi na željezničkom kolodvoru, i što je još važnije, na autobusnom kolodvoru koji je tik do željezničkog. I to su tempirali tako da eksplodira u vrijeme kad je kolodvor prepun srednjoškolaca, koji su čekali autobuse koji su ih nakon škole trebali voziti u njihova sela. Sva sreća pa je pruga pred tunelom u Debeljaku bila pokidana, pa je tu vagon iskočio iz tračnica i eksplodirao, tako da osim materijalne štete na svi sreću nije bilo ljudskih žrtava.
Ali sam pokušaj izvedbe tog napada dovoljno govori o moralu i profilu onih koji su htjeli počiniti takovo zlodjelo...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:36   #25
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Sjetimo se samo događaja kad su nakon utakmice Zadar-Hajduk na kojoj je bilo 9 tisuća ljudi bacili "Orkan", misleći da nas pobiju što više, ali ovdje su ljudi toliko već uhvatili taj predosjećaj što bi se moglo očekivati od te četničke bagre, pa su se brzo razišli, tako da osim nekolicine ranjenih nije bilo poginulih.
Svakako valja napomenuti i onaj pokušaj terorističkog napada od strane te četničke gamadi, kad su poslali iz "krajine" vagon pun eksploziva da slobodnim padom pruge dođe u Zadar i da pobije što je više moguće ljudi na željezničkom kolodvoru, i što je još važnije, na autobusnom kolodvoru koji je tik do željezničkog. I to su tempirali tako da eksplodira u vrijeme kad je kolodvor prepun srednjoškolaca, koji su čekali autobuse koji su ih nakon škole trebali voziti u njihova sela.
O tome (vagonu) se jučer pričalo u onom dokumentarcu. MRŠ koja je to banda poluljudska, a oni danas nama sa ovim petokolonašima pričaju o ljudskim pravima, protjerivanju i šta ti ja znam.
Opasne Misli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:37   #26
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
U pet dana su razbijeni potpuno, i da nije bilo MZ Oluja" vjerojatno ne bi bila ni potrebna. Nakon što je oslobođeno Novigradsko ždrilo i nakon što su zauzete pozicije Velika-Mala Bobija te Tulove grede, kompletna dolina-Glinica-Obrovac su nam bili na dlanu a srbi su već napustili Obrovac i krenula je bježanija, (nešto slično "Oluji") da tada nismo bili zaustavljeni od MZ u najmanju ruku bi oslobodili Obrovac, Benkovac, Gračac i bio bi nam otvoren put za Knin.

Ako ništa drugo, Akcija Maslenica" nam je poslužila kao pokazatelj što možemo očekivati kasnije u Oluji"

Kad se razbije prva linija četnika, njihova vojska u spašavanju vlastite guzice gazi i svoje civile.
Izbijanje postrojbi specijalne policije na Tulove Grede je zapravo bio ključ uspjeha cijele operacije, jer se radi o potpuno dominantnoj koti na cijelom tom području, a što to znači u vojničkom smislu, tebi sigurno ne trebam posebno objašnjavati
Taj trenutak, kao i trenutak odbijanja kontre od strane pripadnika 3.GBR kojima je u pomoć priskočila jedna grupa iz 7. DP vođena Danijelom Kotlarom su po mom mišljenju dva ključna događaja cijele operacije...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:41   #27
Quote:
Opasne Misli kaže: Pogledaj post
A nije, nije. Baš gledam.
Nemoj se ljutiti ali pogledaj malo bolje, to je 3, gardijska brigada HVO-a, a ne HV-a, podaci se inače poklapaju sa mojima, od gardijskih brigada HV-a unutra su bile samo 4. i 7. vjerovatno zato da dovrše posao do kraja, onaj posao koji su počeli 15. 12. 1994. na Vještić Gori...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:47   #28
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Ima u srpskom serijalu "Jedinica" gdje kapetan Dragan priča kako su Arkanovci pod Legijinom komandom krenuli tu frontalno i da su popušili, i sutra se spakirali za Beograd...

Tu je i zaginuo onaj komandant Vukova s Vučjaka. Da Vukovi s Vučjaka...
Ja znam da su nekog njihovog legendu, nekog generala sjebali pripadnici izviđačke satnije 4. gardijske brigade, točnije "fantastična trojka" koju je vodio legendarni Vukovarac Mišo Sokola, a je li to bio taj to stvarno ne znam, jer se nisam ni inače nešto previše bavio njima, znam samo za Mladića, Arkana, Dragana, i ostale seljačine tipa Martić, Hadžić...dakle uglavnom one koji su se slikali za televiziju i koji su bili općepoznati...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 17:04   #29
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Mi smo držali Posedarje, ono nikad nije palo, doduše 1991 je prijetilo da bude odječeno, ali je uvijek bilo u našim rukama.
Nisam brojao topničke napade, ali znam da je za novu godinu 1992, bilo nemilo bombardiranje Zadra, i nastavilo se sve do 3.1, kad smo odbili četnike u Donjem Zemuniku a nakon toga je na snagu stupio sarajevski sporazum o primirju, koji su Srbi kršili onako, s vremena na vrijeme, kad bi se neki od njih nalio brlje, pa bi sjeo za top i pucao po Zadru.
Tako je bilo sve do sredine 1992, kad je 159, brigada izvršila napadajno djelovanje prema brdu Križ.
Tada je Zadar bio cijeli tjedan svaki dan žestoko bombardiran.
Što se tiče 1993. nakon "Maslenice" su bili odbačeni od grada pa više nisu mogli pucati po njemu, jer se iz topova manjeg dometa više nisu mogli dobaciti, a svaki njihov top većeg kalibra je imao na našoj strani protucijev, (a Gotvina kao ne zna), tako da je toj kukavelji ostalo jedino da pucaju po gradu iz "Orkana". Sjetimo se samo događaja kad su nakon utakmice Zadar-Hajduk na kojoj je bilo 9 tisuća ljudi bacili "Orkan", misleći da nas pobiju što više, ali ovdje su ljudi toliko već uhvatili taj predosjećaj što bi se moglo očekivati od te četničke bagre, pa su se brzo razišli, tako da osim nekolicine ranjenih nije bilo poginulih.
Svakako valja napomenuti i onaj pokušaj terorističkog napada od strane te četničke gamadi, kad su poslali iz "krajine" vagon pun eksploziva da slobodnim padom pruge dođe u Zadar i da pobije što je više moguće ljudi na željezničkom kolodvoru, i što je još važnije, na autobusnom kolodvoru koji je tik do željezničkog. I to su tempirali tako da eksplodira u vrijeme kad je kolodvor prepun srednjoškolaca, koji su čekali autobuse koji su ih nakon škole trebali voziti u njihova sela. Sva sreća pa je pruga pred tunelom u Debeljaku bila pokidana, pa je tu vagon iskočio iz tračnica i eksplodirao, tako da osim materijalne štete na svi sreću nije bilo ljudskih žrtava.
Ali sam pokušaj izvedbe tog napada dovoljno govori o moralu i profilu onih koji su htjeli počiniti takovo zlodjelo...
Dobro 94,95 god sto bijese,zracnih napada prepostavljam nije bilo al jel krajina imalo zrakoplovstvo.Jesi ti iz zadra?
Lui konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 17:04   #30
Možda negdje na netu ima snimka, znam da je bilo davno na TV kako neki tip snima kamerom, odjednom doleti minobacačka mina i ubije komandanta Vukova s Vučjaka Veljka Milankovića, a kamera snima po zraku i po drveću.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 17:33   #31
Jesu li i Srbi iz moje i Osječke Županije sudjelovali u Maslenici?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 17:56   #32
Quote:
No22 kaže: Pogledaj post
Možda negdje na netu ima snimka, znam da je bilo davno na TV kako neki tip snima kamerom, odjednom doleti minobacačka mina i ubije komandanta Vukova s Vučjaka Veljka Milankovića, a kamera snima po zraku i po drveću.
A onda to nije taj, ovog o kojem ja pričam su sredila njih trojica iz izviđačko-diverzantske satnije 4.gbr, i to na način da su ušli duboko u neprijateljsku dubinu, a onda su na nekakvoj komunikaciji ukopali tenkovsku minu, pa je taj general sa pratnjom u autu naletio na tu minu, a ovo što je ostalo živo u pratnji je riješeno Kalašima...
Volio bi da se raspravi priključi netko tko je tada bio u sastavu 4. gbr, pogotvo netko tko više zna o vragolijama Miše, Cige i Fuksija, trojke zbog koje četnici nikako nisu mogli spavati mirno ni po dvadesetak kilometara od crte bojišnice u vlastitoj dubini...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 17:58   #33
Quote:
Lui konj kaže: Pogledaj post
Dobro 94,95 god sto bijese,zracnih napada prepostavljam nije bilo al jel krajina imalo zrakoplovstvo.Jesi ti iz zadra?
Najprije riječ "krajina" staviti u navodnike, ovako kao što sam ja to učinio, pa onda riječ Zadar napisati velikim slovom, jer mogao bi pomisliti da provociraš...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:03   #34
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jesu li i Srbi iz moje i Osječke Županije sudjelovali u Maslenici?
Kao što rekoh, sudjelovalo je svih sedam gardijskih brigada, što automatski znači da je sudjelovala i 5. gardijska, koja je zapravo i nastala na temeljima legendarne 204. Vukovarske brigade, a što se tiče ovog o trećoj, koja je iz Osijeka, već sam nekoliko puta spomenuo da je njihova uloga bila ključna u cijeloj operaciji, iako mislim da su tu uglavnom bili ovi dečki iz Slavonskog Broda, mislim da je to bila druga bojna, ali nisam siguran, moram provjeriti.
Bilo bi dobro da Simba o tome kaže što zna, jer mislim da je on bio u trećoj brigadi, pa sigurno zna bolje od mene kako je to bilo kod njih...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:09   #35
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, sudjelovalo je svih sedam gardijskih brigada, što automatski znači da je sudjelovala i 5. gardijska, koja je zapravo i nastala na temeljima legendarne 204. Vukovarske brigade, a što se tiče ovog o trećoj, koja je iz Osijeka, već sam nekoliko puta spomenuo da je njihova uloga bila ključna u cijeloj operaciji, iako mislim da su tu uglavnom bili ovi dečki iz Slavonskog Broda, mislim da je to bila druga bojna, ali nisam siguran, moram provjeriti.
Bilo bi dobro da Simba o tome kaže što zna, jer mislim da je on bio u trećoj brigadi, pa sigurno zna bolje od mene kako je to bilo kod njih...
Sorry,mislio sam na Srbe iz Vukovara i oko Osijeka, jesu i njih dovlačili da se bore kod Zadra?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:28   #36
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, sudjelovalo je svih sedam gardijskih brigada, što automatski znači da je sudjelovala i 5. gardijska, koja je zapravo i nastala na temeljima legendarne 204. Vukovarske brigade, a što se tiče ovog o trećoj, koja je iz Osijeka, već sam nekoliko puta spomenuo da je njihova uloga bila ključna u cijeloj operaciji, iako mislim da su tu uglavnom bili ovi dečki iz Slavonskog Broda, mislim da je to bila druga bojna, ali nisam siguran, moram provjeriti.
Bilo bi dobro da Simba o tome kaže što zna, jer mislim da je on bio u trećoj brigadi, pa sigurno zna bolje od mene kako je to bilo kod njih...
Ja sam bio na maslenici.....mi smo došli u smjenu 3 gbr....poslije onih naših napada i zauzeća okupiranih sela...

Bio sam na haubicama 122 od 3 brigade ....u onoj rupi kraj srušenog motela....preko puta posedarja.....kraj drvenog mosta...

inače sam bio u 5 gbr...

poslije su nas natovarili na trajekt...i dole....prvo jako dole....

onda malo višlje dole.....rama....vran planina...

onda livno.....golija..dolac...crni lug..

i tak....sve skupa nekih 2000 projektila poslao...

p.s za vrijeme oluje neki dijelovi 5 su bili dolje.....ja sam taman došao... sa smjene... na odmor....i onda na liniju....otok..privlaka..
__________________
20 god vojske

Zadnje uređivanje maystor1 : 23.01.2009. at 18:56.
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:30   #37
Evo ga, to je to, ovo sam našao na topicu "bili smo vojnici", i mogu reći da je ovo vjerodostojno:

Quote:
grunjac_ kaže: Pogledaj post
Upravo sam ovo pročitao... Nemam riječi... Maslenica

Prepričani događaj u Kašiću 1993.

Debeli se dere ali ga ne čujem od tutnjave granata, eksplozija tromblona i ručnih bombi. Nešto mi rukom pokazuje ali ne vidim ništa. Samo dim i odbljeske. Jebi ga, ne poznajemo selo niti teren. Tu smo tek nekoliko sati. Dovezli su nas helikopterima iz Slavonije u Zadarsko zaleđe, nakon što je 4. splitska stigla skoro do Debelog brda. Nakon četiri dana borbi povukli su ih. Iz napada prelazimo u defenzivu. Sada očekuju protuudare četnika koje moramo izdržati i zadržati osvojene crte. Najvažniji je Kašić. Između nas i Zadra nema vojnika. Padne li Kašić, pada Zadar.
Prije samo par sati spustili su nas s neba u makiju i kamenjar. Nakon šume i blata-ovo nam je nepoznato. Granate padaju, kamenje poput gelera leti na sve strane. Tuku nas topovima, tenkovima, minobacačima, višecjevnim, PAM-ovima…. Gori kamen. Četnici izviru sa svih strana. Sakupio ih Martić, Arkan, Dragan, Milanović. Ima i Nišlija. Ne znam na koju stranu da pucam. Tek sada vidim što mi Debeli pokazuje. Pristiže kamion s 15 naših momaka. Kod kašičkog groblja ih dočekuju četnici. Dečki iskaču iz kamiona i pod vatrom hvataju položaje. Tunja i Stipa nisu uspjeli iskočiti. Primili su cijeli rafal. Tunja se presavio preko volana dok se Stipa naslonio na sjedalo. Izgleda kao da spava. Preživjeli u trku pucaju na četnike. Padaju još trojica. Pucamo iz svega što imamo. Čini mi se što više pucam to je četnika sve više. Mijenjam okvire. Ne znam odakle izviru. Meci zvižde sa svih strana. Odjednom se vatra pojačava nama iza leđa. Ne okrećem se jer nadiru iz te jebene makije.
– - Napadaju nas s leđa!-viče Debeli.
Okrećem se ka groblju. Nadgrobne ploče se dižu i iz njih gmižu četnici i pucaju po nama. Ne mogu vjerovat: zavukli su se u grobnice i čekali pogodan trenutak da nas napadnu. K'o zombiji. Našli smo između dvije vatre.
- Negdje su probili- urla Smrčo. Ne mislim o tom. Hvatam ručni bacač i pucam po groblju.
- – Pobili su momke! – u uho mi se dere Mata. Ne znam tko je nastradao. Ne znam tko je živ. Vidim nas četvoricu, valjda su ostali iza zidova i kuća.
- – Tenkovi!- dere se Mali.
Koji jebeni tenkovi? Okrećem se i čujem ih gdje urlaju Kašićem. Debeli skuplja momke. Skoro cijela desetina je tu. Zbrajamo se. Čitavi smo, a od oružja imamo raketne bacače i zolje. Trčimo preko groblja ka kašičkoj crkvi kako bi presjekli put tenkovima. Preskačemo spomenike i poluotvorene grobnice. Iz jedne viri čupava glava i sivomaslinasta uniforma, dvojica su se presavila preko križeva, nekolicinu vidim na nadgrobnim pločama.
- – Baš su izabrali mjesto za umiranje-u trku viče Joza.
Jebiga, nisam ih ja poslao mislim i tek kasnije ću kasnije saznati da su upravo oni pobili onih naših 15 momaka iz kamiona. Hvatamo se kuća u ulici odakle treba proći tenk. Smrčo je već zauzeo položaj. Suknuo je plamen iz raketnog bacača i kupola ruskog M-54 odskočila je kao nožem prerezana. Iza njega nadiru ostali. Zapaljeni tenk su pregazili. Čini mi se da ih ima stotinu. Ulica gori. Tu su i ostali momci i vatra je koncentrirana na tenkove koji kao baklje gore u Kašiću. Preživjeli članovi posade bježe. Sudaramo se. Prsa u prsa. Tko koga. Mrak je. Jauci se miješaju s pucnjevima i psovkama. Odsjaj gorećih tenkova osvjetljava kašićku ulicu i ljude koji se ubijaju. Odjednom, dva preostala tenka se okreću i bježe. Devet ih je zauvijek ostalo u Kašiću. Devet velikih baklji.
Prestaje pucnjava. Zavlada –tišina. Do bola. Sakupljamo se. Prozivam:23 momka nisu se odazvala. Među njima su i braća Antun i Ivica. Jebem ti život. Ranjeni muklo, kroz zube ispuštaju uzdahe. Praktično smo prepolovljeni. Skupljamo tijela naših. Nikada nikoga nismo ostavili. Sanitet zbrinjava ranjene. Joka i par momaka iz Našica jecaju s glavama naslonjenim na zid. Suze same klize. Ne sramim ih se. Zaurlao bih iz sveg grla. No, ništa se ne čuje. Zastalo, ukočilo. Samo suze cure. Šutke vodim momke ka prvim crtama. Ondje nikoga više nema. Ove noći smo opstali. Kašić je ostao naš. I Zadar.

Preuzeto sa broco.blog.hr
U to vrijeme ja sam bio u Velebitu, sad ne znam koji je to bio datum, ali mislim da je bio 30. ili 31. siječnja (inače, zanimljivo je da mi se to događa kod svih meni osobno bitnih datuma u DR, za nijedan datum nisam siguran 100% osim za 18. 11. jer ono je doista teško zaboraviti, a ovo mi je isto tako važan datum bez obzira što nisam mogao sudjelovati tada u obrani te crte Novigrad-Paljuv-Kašić, već samo s Velebita promatrati ono).
Onakvu topničku pripremu kakvu su napravili četnici taj dan, to definitivno nikad nisam vidio, ni u životu ni na filmu (igranom ili dokumentarnom).
Mladić je napravio dvostruki "tepih" samo od VBR-projektila, s tim da su vršili "popunu" uglavnom iz haubica 155 mm, tako da na cijelom tom području nije ostao niti milimetar terena koji nije bio okriven topničkom vatrom.
Sjećam se tog užasnog osjećaja nemoći, razmišljanja u glavi: "jadni naši dečki doli, pa ovo ne može nitko živ preživjeti, pa radimo li što po tom pitanju da neutraliziramo njihovo topništvo, pa mamu im jebem četničku sad bih...", srce te vuče, najradije bi se trčeči spustio s Velebita i pokuašo se sam pucajući probiti do njihovih topničkih položaja i pobiti svu tu gamad (poslijeratne kuhare, bolničare, muzikante...), a onda shvatih da mogu to i da hoču,jer se između nas i četnika nalazi prirodna prepreka zvana kanjon Zrmanje, a onda opet na onoj čuki stišćem onu pušku, škrgućem zubima od nemoći da pomognem momcima dolje, i pitam se gdje su naši zrakoplovi koje smo samo dan ranije gledali sa Velebita kako raketiraju Debelo brdo...

Još jednom pripadnicima 3. gardijske brigade HV-a
Pravi Zadrani (a pod tim računam samo one koji su ostali u Zadru za vrijeme rata, to vam nikad neće zaboraviti
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:36   #38
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Sorry,mislio sam na Srbe iz Vukovara i oko Osijeka, jesu i njih dovlačili da se bore kod Zadra?
Dovukli su sve što su mogli da odrade tu kontru, pa vjerujem da je bilo i podunavskih geđovana, jer zapravo ono što je Inkvi rekao, ta kontra je bila njihov labuđi pjev, slomom te kontre mi smo zapravo slomili kičmu njihove vojske, ali ne samo na teritoriju RH, nego na teritoriju onog što ja i admiral Domazet zovemo veliko ratište.
I umjesto da se to iskoristi, i da se zajedno sa Muslimanima promjeni potpuno situacija na velikom bojištu, ti isti Muslimani nas tada pederski, kukavički, podmuklo napadnu s leđa, i sjebu sve, ali to je već druga tema...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:39   #39
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post

onda malo višlje dole.....rama....vran planina...

onda livno.....golija..dolac...crni lug..

i tak....sve skupa nekih 2000 projektila poslao...
Ja sve to prošao+Cincar, Staretina, Šator...
Tko zna, možda smo se i sreli negdje oko Livna
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:41   #40
Mislim da ih je najviše izginilo iz našica....ne znam koja je to bojna bila...

sve su ti to slavonci.......slavonski inat.....zajebali su se srbi malo....

nisu baš mislili da će to bit tako...

btw.....peta brigada je imala haubice 155.....i vbr dac-ove.....

mogu ti reć...da smo im vratili milo za drago..

imali smo dobre izviđače.......pogodili smo im i neke face....

znam da su kukali na radiju tri dana...

mislim da je to bili u proljeće 93...

ni ja više ne mogu poslagat datume...
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.